PDA

View Full Version : Touch zavrzlama :)



Kapetan
21-02-2012, 15:38
Ovako, u pitanju je 3gen (generacija prije ovog sa retina ekranom) verzija i evo o cemu se radi:

1. Kad je dobijen prosle godine u maju, uradio sam jb i sinhronizovao sa iTunes library koju sam imao na tom disku. Prebacene fotke, muzika, apps i sve ostalo...Posle toga je sinhronizacija odradjena jos mozda 2-3 puta, ubacene neke slike i od tada nije povezivan na iTunes. E sad, posto touch koristi moja ljepsa polovina, ima neke dvije igrice koje igra (*ovo je vazno za kasnije ;P) ali su pored njih u touch-u ostale neke fotke koje smo ranije prebacivali sa kompa i sada se ne mogu obrisati iz Touch-a bez sinhronizacije.

Sta je problem? Tu library sa kojim je prvi put povezao iPod sam sacuvao, u medjuvremenu promijenio disk i instalirao novi Win7,i sada kada je ucitam u iTunes i povezem iPod, ne dobijam ama bas nista oznaceno za sinhronizaciju. Kao da je iPod po prvi put prikljucen...Zar ne bi trebalo da imam oznacene aplikacije, muziku i fotke kao prvi put kada sam ga dobio? Sve lokacije koje se ticu iTunes-a u My Documents su ostale iste kao i putanje do njih....U iTunes-u imam prikazane sve aplikacije koje su instalirane,kao i muziku, ali kada se iPod poveze nudi mi da sve opet sinhronizujem......Zasto?


Dalje, posto baterija jako kratko traje (pretpostavljam zbog jb-a), nesto sam razmisljao da odradim restore na poslednju verziju iOS-a i da ne radim jailbreak. Tu imam novi problem? Posto cura igra te dvije igrice koje sam pomenuo, kako da sacuvam predjene nivoe i da posle restore-a vratim sve kako je bilo? Igrice su free tako da nemaju veze sa jb-om. Znaci, kako vratiti igrice sa sve predjenim nivoima nakon restore-a? Imam nekoliko backup-ova po datumu al nemam pojma u kom od njih je backup-ovana i igrica? Da li je ovo uopste moguce?

Eto, nekako sam objasnio situaciju pa molim za pomoc :)

Sto se tice restore-a, bio bi uradjen na lap topu sa instaliranim iTunes-om (samim tim ide i nova library) i u buduce bi se samo sa lap topa vrsila sinhronizacija fotki, muzike i ostalog....

EDIT: Trenutna verzija iOS-a je 4.3.3 (8J2)

.stefan
21-02-2012, 18:09
Sto se tice igrica,mislim da bi preko game centra mogao da sacuvas sve nivoe...

Sto se tice ovog prvog nsi lepo prebacio library...nije dovoljno samo prebaciti fajlove na orig.putanje vec moras pri prvom otvaranju itunes-a drzati SHIFT dok klikces da se otvori i ucitati stari ituneslibrary fajl...guglaj malo ima dosta na temu prebacivanja itunes library,a moras i da autorizujes ipod opet

Kapetan
22-02-2012, 02:32
Ipod tj. iTunes je autorizovan na isti Apple ID kao i stari. Kad sam rekao da sam ucitao library, valjda se podrazumijeva drzanje shift-a :) ili ima jos neki nacin ?

Game centar nisam aktivirao...

martin75
24-02-2012, 17:32
Ako si pre imao Library na XP ili Visti, pa si posle instalirao 7, onda verovatno nece raditi. Probaj da je namestis kod druga koji ima sistem na kome si ti napravio Library (cisto da ne reinstaliras komp za dz.) i vidi da li ce prepoznati, ako prepozna, sigurno je tako