PDA

View Full Version : iPhone 4s sa drugih mreza - radi kod nas?



bagione
20-02-2012, 10:57
dal je neko uzimao od preko telefone da su zakljucani na mrezu ali ipak radilo kod nas?
npr
iz hrvatske
sa VIP mreze - dal radi na nasoj vip
kao i sa T-mobile
i sa ostalih mreza, ali da funkcionisu kod nas!?

pozdrav

kurbla
20-02-2012, 12:05
Ne rade kod nas,sem hrvatskog vipa,al i to nije 100% sigurno i moras da proveris.:)

Postojala je prica da u telefon sa hrvatskog vipa mozes da stavis srpsku vip karticu.

vikhiiz
20-02-2012, 15:41
Ja ne znam odakle je telefon koji je moj drug kupio, ali kada mu je prodat, rečeno je da je simfree samo za VIP, što se i ispostavilo kao istinito! Eno ga, radi mu kao SF. Sve je ok!

ibeket
20-02-2012, 16:28
Da bio je prodavac i to bas ovde na forumu koji je prodavao te simfree telefone koji rade samo na vip mrezi ali koliko se secam to si bile ip4-ke sada je pitanje da li ti isto vazi i za ip4s.. i to cena koliko se secam je bila sasvim korektna...

cimi p
20-02-2012, 16:30
Ali to opet nije simfree, to je telefon zakljucan za vip mrezu.

DinoBg
20-02-2012, 16:34
Pa korektna cena za te telefone bila bi ista kao i za zakljucane jer to nije simfree telefon vec vezan sa vip mrezu… i to je vazilo za neke ne za sve telefone sa hr vip-a…


iPhone using Tapatalk

dechak
20-02-2012, 16:42
DinoBG, uz duzno postovanje mislim da nisi u pravu :). Zakljucan I4s mora biti jeftiniji od telefona koji ipak moze da se koristi kao telefon a naravno jeftiniji od sim free varijante :).
I naravno nikad ne bih kupio is4 koji radi samo na VIP (koristim telenor) kad za 50/70e vise ima sim free :)

vikhiiz
20-02-2012, 17:00
Mislim, tehnički nije SIMFREE ako je otključan na jednu mrežu!! Slažem se! Ali tehnički gledano! Realnost je drugačija!
Korisnika VIP mreža ne treba uopšte da zanima da li telefon radi na drugim mrežama (koje on neće koristiti), nego kako radi na mreži na kojoj planira da koristi telefon. Dakle u tom slučaju ispada da jeste SF i to dosta manje plaćen od pravog SF-a! Ne vidim problem u ovim telefonima, osim u činjenici da nikad ne znaš hoće li se (i kada) zaključati?
Dakle, prenosim iskustva: sve radi kako treba na VIP mreži. Nismo probali ostale mreže, jer odakle na toliko mikroSIM kartica :)

talenat
21-02-2012, 18:36
Ne rade kod nas,sem hrvatskog vipa,al i to nije 100% sigurno i moras da proveris.:)

Postojala je prica da u telefon sa hrvatskog vipa mozes da stavis srpsku vip karticu.

evo ja cu vam reci da vip HR i4s ne radi sa VIP Srb karticom, tako da vise tu dileme nema.

elmir
01-03-2012, 02:58
''talenat'' mislim da nisi u pravu,momci iz ns-a prodaju iphone 4s koji rade na nasoj vip mrezi, ja sam licno jedan video da radi na vip mrezi,a na mts-u i telenoru taj isti nije radio.

talenat
01-03-2012, 23:12
ja sam imao 8 komada u svojim rukama i niti jedan nije radio ;) tako da.....

elmir
01-03-2012, 23:17
Ja upravo koristim jedan koji je sa neke vip mreze i radi meni na nasoj vip mrezi:)

Kupio sam danas od onih momaka iz ns-a :)

talenat
02-03-2012, 09:36
druze pitanje je bilo na vrhu da li radi sa HR VIP :(

elmir
02-03-2012, 11:26
Ok,znam ja koja je tema u pitanju. Ja ne znam sa koje vip mreze je ovaj telefon sto ja koristim,ali mi se cini da sam davno negde na forumu procitao da je decko koristio iphone 4 sa hrvatskog vip-a na nas vip. Tako da bi logicno bilo da i hrvatski 4s koji je sa vip mreze radi i na nasu vip mrezu.