PDA

View Full Version : Mac OS za Toshiba Satelite C660-1CE



djalexa
20-02-2012, 04:42
Pozdrav. Da li neko moze da mi preporuci bilo koji sistem (bilo koji sto se tice verzije) za navedeni laptop???? Sta sve nisam skinuo i probao ali ne pokrece se os. Neku instalaciju i pokrenem kada kucam busratio=20 i td i instalacija se zavrsi, ali posle restarta nista se ne pokrece vec posle jabuke (tj logo-a) odmah se restartuje. I tu sam pokusavao kucanjem busratio-20, -v... i td ali nista se ne desava uvek se restaruje. Molim vas da mi predlozite bilo koju verziju uopste nije vazno koja je samo da radi na ovoj masini. Konfiguracija laptop-a je:

CPU: Intel Pentium Dual Core Processor 2.13 GHz,
MoBo: Toshiba PWWAA,
RAM: 2GB (2GB x 1) DDR3 1066MHz,
VGA: ATI Mobility Radeon HD 5470,
EKRAN: 15.6" WXGA HD LED backlight , Toshiba TruBrite,
HDD: Kapacitet : 250GB ,sertifikat : S.M.A.R.T.,
OPTIKA: DVD+/-RW SuperMulti Dual Layer,
SOUND: Realtek High Definition audio chip and 3D,
Ostalo: Bluetooth, Mic, Web Cam, Wi-Fi, Citac Kartica, VGA izlaz

Nadam se da nista nisam zaboravio (ako jesam recite dopisacu) samo mi pomognite. Unapred hvala!!!!!

noname
20-02-2012, 11:27
Probaj sa bilo kojim iAtkos-om (L1, L2, s3 v2), a na boot-u kucaj sledeće parametre:

-v -x

ili

-v -f

ili

-v -x GraphicsEnabler=No

ili napravi neku kombinaciju od navedenih...

Ako imaš AHCI u BIOS-u, obavezno uključi.

djalexa
20-02-2012, 19:06
A koju da skinem od ove ponudjene ja imam trenutno v7 ali nista nisam postigo sa ovom verzijom. A sto se tice parametra sve sam ovo od ponudjenih probao samo nisam -v -x GraphicsEnabler=No pa cu i to probati. A sto se tice AHCI u BIOS-u to mi je odavno bilo ukljuceno

noname
20-02-2012, 21:34
Matoro ti je to! Skini L1 ili L2 ako hoćeš Lion-a, ili s3 v2 ako hoćeš Snow Leopard-a.

djalexa
09-03-2012, 05:17
Skinuo sam iAtkos s3 v2  nije htelo da se pokrene instalacija ako kucam -v ali sam je pokrenuo sa cpus=1 ili sa busratio=20 ili je bilo kombinovano ove dve, sve jedno pokrenuo sam je ovim komandama. Instalirao sve na kraju je pokazalo ovako 9935 Kada restartujem sve se pojavi kako treba, sve dok ne dodje do onoga da kucam komande. E tada sta god da ukucam pojavi se logo jabuka i odmah se restartuje. Pokusao sam sa onim komandama na pocetku sve komande sam probao na sta sam naisao na netu ali sa svakom imam isti problem pojavi se jabuka i odmah se restartuje. U cemu moze biti problem? Da li je problem u tome sto vec imam instaliran win 7 na c particiji, d sam ostavio tu su mi podaci (programi, slike, muzika, filmovi...) a na sledecoj particiji koja iznosi 40 gb sam instalirao mac os. Da li je problem u tome sto sam prvo instalirao win 7. Ako jeste kako da formatiram c (ali ne i d zbog podataka... ili ipak mora i d) pa da instaliram mac na ovoj particiji od 40 gb pa kada to instaliram onda da vratim win 7 na prvobitnoj particiji?

noname
09-03-2012, 13:50
Ako kucaš one komande koje sam ti ja gore napisao, onda nema teorije da ti se pojavi jabuka, jer su sve za verbose mode (-v). Kucaj te komande sa kojima je prošla instalacija, plus -v -x ili -v -f.

Takođe napiši šta si čekirao u Customize.

djalexa
09-03-2012, 15:34
da to sam zaboravio da napisem kada kucam npr -v tada ispisuje one kodove cekam neko vreme ali se ponovo restartuje. Sto se tice toga da kombinujem komande, kazem ti sve sam kombinovao i nista sve naidjem na isti problem. A tokom instalacije ne mogu bas da se setim sta sam sve cekirao, mozda sam i tu nesto ili izostavio ili sam nesto cekirao sta ne bi trebalo. Da li mozes da mi postavis sliku kada dodje do toga sta sve da cekiram a sta ne na osnovu konfiguracije koju sam postavio, pa cu formatirati preko win tu particiju i krenuti sa instalacijom ponovo ispocetka?

noname
10-03-2012, 21:57
Najbolje je da ne čekiraš ništa što već nije čekirano, tj. ostavi samo ono po default-u. Proveri samo da li ti je Chameleon obeležen. Takođe koristi one boot komande koje sam ti gore napisao.

djalexa
11-03-2012, 02:31
Aha ovako, formatiora sam particiju preko win. i pokusao sam sa onim bot komandama da pokrenem instalaciju nista nije pomoglo osim da kucam samo busratio=20 tada jedino porenem instalaciju. E sada sto se tice cameleon-a u bootloader-u nije cekiran, vec je cekirano AsereBLN V1.1.9 a od ponudjenih imam jos i: PC_EFI v10.6, Slice, AnVAL Loader, Cameleon v2 RC5 i Cameleon RC4. E sad koji cameleon cekirati od ova dva ponudjena i da li odcekirati ono po default-u Asare BLN?

@edit

evo slika pa sta ovde sve da cekiram?

9980

9981

e a sto se tice ostalo patch i td sta tu sve da cekiram ovo sam nasao na netu da li treba ovako ili ne?

9982

9983

noname
11-03-2012, 12:55
AsereBLN je dobar, ali ako ne radi kod tebe onda čeliraj RC5 ili RC4.

Ostavi sve sa treće slike, a što se tiče četvrte, ako si našao da ti treba JMicron, onda čekiraj i njega, ne može ništa da škodi.

Bitno je da od drajvera ništa ne stavljaš, čak bi valjalo da odčekiraš sve u zvuku, i VoodooHDA i AppleHDA, iako je čekirano po defaultu. Ako mislliš da treba neki fix, kao za USB i sl. možeš da dodaš, ali drajvere za uređaje nikako.

Byakuya
11-03-2012, 14:00
I sledeci put citaj temu prvo:

http://www.isrbija.net/showthread.php/28375-Otvaranje-nove-teme-u-Hackintosh-delu-Obavezno-procitati

djalexa
12-03-2012, 02:50
AsereBLN je dobar, ali ako ne radi kod tebe onda čeliraj RC5 ili RC4.

Ostavi sve sa treće slike, a što se tiče četvrte, ako si našao da ti treba JMicron, onda čekiraj i njega, ne može ništa da škodi.

Bitno je da od drajvera ništa ne stavljaš, čak bi valjalo da odčekiraš sve u zvuku, i VoodooHDA i AppleHDA, iako je čekirano po defaultu. Ako mislliš da treba neki fix, kao za USB i sl. možeš da dodaš, ali drajvere za uređaje nikako.

Sve sam probao i dalje isti problem. instalaciju pokrenem na busratio=20 sve instaliram i ponovo ne mogu da pokrenem odmah se restartuje laptop.

Pokusao sam da nista ne cekiram u drajvere, obelezio prvi put camelon rc4 ali nije uspelo, nakon toga obrisem sve pa sam ponovo instalirao ali ovog puta sam oznacio cameleon rc5. sto se komandi tice kucao sam ono sto si mi napisao (cak sam i sve kombinacije promenio pa nije uspelo), onda sam kucao samo

cpus=1
busratio=20
cpus=1 busratio=20 arch=i386
cpus=2
-v -x cpus=1 busratio=20 arch=i386
-v -x cpus=2 busratio=20 arch=i386....... i ko zna sta sam jos probao tj koje jos kombinacije ali nista ne pomaze, vise ne znam sta moze da bude problem i kako ovo da resim

Evo sada sam instalirao drugi mac os by hazard v6 tako nesto. Instalaciju pokrecem istobusratio=20 instaliram, onda restart, kada zelim da pokrenem kucam isto busratio=20 ili -x busratio=20 medjutim tada se pojavi logo jabuka ispod nje se non stop okrece kruzic kao da se nesto ucitava ali tako vec duze vreme nikako da pokrene desktop. Tako stoji u mestu a kruzic se non stop okrece. sta sad da radim?

noname
12-03-2012, 18:07
Ukucaj i -v pa vidi gde zakoči. Možeš i ovde da okačiš sliku.

djalexa
12-03-2012, 18:22
Evo slikao sam, ovde zakoci.

http://www.dodaj.rs/f/1H/ky/1PTz2egr/12032012195.jpg

Ima neko resenje za ovo ili se dzabe mucim?

Byakuya
13-03-2012, 01:24
1.strpi se ovde ljudi pomazu ali nije nam posao/obaveza da ti odmah odgovorimo

2.nemoj pisati post za postom vec koristi dugme EDIT.

djalexa
13-03-2012, 03:59
1.strpi se ovde ljudi pomazu ali nije nam posao/obaveza da ti odmah odgovorimo

2.nemoj pisati post za postom vec koristi dugme EDIT.

Ok znam zaboravio sam da idem na edit pa sam ovako odmah otkucao post, moja greska. Zanima me da li moram prvo instalirati mac os pa onda win 7 pa zbog toga imam ovaj problem. |ato sto vec na c particiji imam win 7 d particija moji fajlovi a G particiju sam ostavio za mac. Da li moram da formatiram ceo hard pa da prvo instaliram mac os oa onda na kraju sve ovo ponovo iznova?

noname
13-03-2012, 20:59
U principu bi bilo najbolje da je Mac OS X na prvoj particiji. Ali nije nemoguće instalirati i kada je na poslednjem mestu...

Što se tiče one slike, meni to miriše da ima neke veze sa grafikom. Obavezno kucaj GraphicsEnabler=No. Takođe nije mi jasno zašto koristiš taj busratio. Za tvoj procesor bi 16 bio odgovarajući. Možeš da dodaš i arch=i386.

djalexa
13-03-2012, 23:09
Ne znam zasto ali jedino sa ovim busratio=20 mogu da pokrenem instalaciju, kada instaliram ovaj os mogu pokrenuti (a da se ne restartuje laptop) da ne kucam nijedan kod ali je problem sto od logo-a ne moze dalje. Pokusao sam da kucam ovako

busratio=20 GraphicsEnabler=No arch=i386 nije uspelo
busratio=16 GraphicsEnabler=No arch=i386 nije uspelo
-v busratio=20 GraphicsEnabler=No arch=i386 nije uspelo
-v busratio=16 GraphicsEnabler=No arch=i386 nije uspelo

U ove dve poslednje stane na onom mestu bas kao i na slici, a u ove prve dve samo stoji logo sa onim kruzicem ispod koji se stalno okrece i dalje nista od toga. Ne znam da li je greska mozda u tome sto u Customize nesto nisam oznacio a pomoglo bi oko ovog problema npr sto se tice graficke. Ne znam vise mi nista ne pada na pamet sta da uradim a da pokrenem ovaj os.



@Edit

Ovako, sada sam sve formatirao ceo hdd sada podelim particije u mac instalaciji prva mac hdd drugu ostavim free space za win 7 i trecu ostavim free space za podatke. Ali Problemi su isti kao i kada sam imao win 7 u nicemu se ne razlikuje. Zbog cega je ovo ovako, koja bi mi verzija najbolje odgovarala sve sam probao i nista.

Probao sam mac os s. leopard by hazard,
mac os iatkos v2 s3,
mac os iatkos v7
mac os leopard 10.5.2
Mac os v3 leo4all...

Evo sada trenutno sa neta skidam mac os lion iatkos l2 da probam i to ako ne predlazite mi neko resenje ovako mi nista ne uspeva :brickwall:

noname
14-03-2012, 23:22
Pa jedino što ti je ostalo jeste da probaš retail varijantu. Znači skini neki retail 10.6.0 ili 10.6.3, svejedno, i neki boot cd, ja predlažem Nawcom MoDCD.

djalexa
16-03-2012, 03:58
Skinuo sam i iATKOS L2 tu kada pokrecem cd jos na pocetku dobijam ovo "error parsing plist file" takodje sta god da kucam restartuje se pc znaci i tu nista ne pomaze. Sada skidam iDeb. Pa cu videti kako cu tu proci. Ako imas za to postavi mi linkove samo da nije za torrent ostalo moze sve nije bitno rapid, hotfile... sve jedno, Ako ne uspem sa iDeb da probam tako, Ako i to ne uspe onda stvarno ne znam sta je problem. Nemoguce je da ne prihvata nijednu instalaciju.

noname
16-03-2012, 14:43
Traži retail Snow Leopard, on je negde oho 7,5GB, tako da tu nema greške. Jedino možeš da potražiš ISO, a ne DMG. Što se tiče MODCD-a, imaš na OSx86.net.

(za retail će ti trebati dual layer dvd)

djalexa
18-03-2012, 17:51
Uspeo sam da instaliram mac os x ideneb 1.6 leopard 10.5.8 sve radi super. Ali ne mogu da pokrenem sistem bez cd-a tj nesto je problem u boot loader-u zato sto sam instalirao i windows 7. Kako da resim problem sa bootloader? Takodje na mac imam problem sa grafickom tj postoji samo rezolucija 1024x768 gde da nadjem kekst za moju graficku, za wireless, za lan, za bluetooth... i kako da ih instaliram???

noname
19-03-2012, 15:44
Kextove instaliraš sa Kext Utility-jem ili Kext Wizardom. Potraži na osx86.net.

Što se tiče bootloadera, nađi neki Chameleon.pkg i jednostavno ga instaliraj.

Što se tiče grafičke pokušaj sa ovim, ali ne znam da li to radi na Leopard-u:


http://www.osx86.net/downloads.php?do=file&id=1442

Za ostale stvari moraš da pronađeš koji su ti tačno uređaji, najbolje sa System Info aplikacijom, pa onda da se baciš u potragu za kextovima (ako ih ima).

Moj predlog ti je da dok imaš radnu verziju Mac OS X-a, napraviš neki USB fleš sa retail Lion-om ili možda sa retail Snow Leopardom, pa da pokušaš još koji put na taj način da instaliraš. Leopard je dobar, ali polako pada u zaborav, ipak Mountain Lion zvanično uskoro izlazi, što je treći OS posle Leoparda....

djalexa
19-03-2012, 17:09
Pokusao sam ovo za graficku pokusao sam da instaliram preko kext helper-a i kada restartujem laptop ne mogu pokrenuti os tj dodje da logo jabuke i tu se onaj kruzic okrece ali nikako da podigne sistem, pa moram da ih obrisem iz win da bi pokrenuo ponovo mac. Ne znam zasto je to tako. Sto se tice ostalih drajvera ne znam tacno koji su za bluetooth. Za wireless znam da su atheros ar9002wb-1ng ali ih nigde ne mogu naci koji odgovaraju ne znam gde da ih skinem ne prikazuje mi u network da imam wifi samo stoji nesto Ethernet ali s tim ne mogu nista. Sto se tice bootloadera to sam sredio nasao sam odgovarajuci i super je sto se toga tice. Graficka mi i nije toliko problem neka ostane na 1024x768 ako nema drugog resenja ali najveci problem mi je prvo wireless pa onda bluetooth.

djalexa
21-03-2012, 18:44
Nije valjda da bas niko nema resenje???? Ako neko moze da pomogne bar za wireless ako vec za bluettoth graficku i lan ne moze

noname
21-03-2012, 21:53
Probaj ovo za wifi:


http://www.osx86.net/view/2311-ar5b195_-_ar9002wb_pcie_wireless-half_size.html

Opet je ovo testirano na Lion-u, ali možda ti se posreći.

Bluetooth bi trebalo da na 99,99% mašina da radi OOTB. Napiši koji je tačno uređaj.

djalexa
21-03-2012, 23:55
Pokusao sam ovo kada instaliram, pa onda restartujem laptop nista se ne desava tj kao da nista nije instalirano. Ne znam mozda ja negde gresim ili ne radi ovo. Pokusao sam da ukljucim wireless na fn+f8 ali i tako ne reaguje. A sto se tice bluetooth-a ne znam gde da pogledam koji je model tacno. U drajverima za win stoji ovako Bluetooth Filter Driver Package, Bluetooth Monitor.

noname
22-03-2012, 00:12
Kako si instalirao? Da li si uradio repair permissions i rebuild mkext/cache posle instalacije? Kada odeš u Networks ima li kakve naznake da postoji wifi?

djalexa
22-03-2012, 04:51
Kako sam instalirao. Ubacio sam kext za wireless u kext hleper tu instalirao kada zavrsi proces trazi restart kada restartujem nista. ocigledno gresim zato sto repair nisam radio ne znam gde i kako, tj ne znam tacno kako funkcionise taj proces instaliranja. A kada odem u Network stoji samo Ethernet a ispod toga pise da nije konektovano tj Not Connected. Pokusavao sam da povezem i preko utp kabla ali nista. Znam kada instaliram da bi trebalo da stoji tu za wireless ako ne i za bluetooth nisam siguran ali sta god da sam pokusao osim ovoga nema nista

noname
22-03-2012, 12:54
Koliko se sećam Kext Helper ne radi repair permissions. Probaj sa Kext Utilitijem ili Kext Wizardom. Posle, naravno, uradi restart.

Evo ti još jedan link, ako onaj prvi ipak ne završi posao:


http://www.osx86.net/view/1279-atheros_ar9285_fix.html

djalexa
22-03-2012, 16:06
Pazi ovako ne razumemo se izgleda bas najbolje. Skinem ja sa neta kext wizard ali ne moze da pokrene, izgleda zbog verzije. Ok skinem kext utility pokrenem i zavrsi Enjoy. I sta sad kako sad da instaliram kext koji sam skinuo sa neta??? To mi nije jasno gde ubacim pa pokrenem?? Ima neki tutorial za ovo stvarno ne razumem sta prvo pokrenuti i gde???

djalexa
24-03-2012, 00:11
Evo skinuo sam i retail Snow Leopard ali meni ovo ne izgleda uopste onako kako treba. Napravio sam bootabilni cd ali kada sam otvorio cd posto nije htelo da pokrene dobio sam ovo http://www.dodaj.rs/f/1R/10i/t7t0tVo/untitled.jpg

noname
24-03-2012, 21:13
To je normalno da ti tako prikaže jer windows ne može da vidi Mac OS X fajlove.
Kako si narezao dvd?
Takođe se nadam da nisi pokušao da podigneš taj retail bez nekog boot cd-a, jer je to nemoguće na hackintosh-u.

djalexa
25-03-2012, 20:01
A da li mogu da skinem neki iboot i da pokrenem preko usb-a da ne rezem na cd? Ako moze kako da napravim butabilni usb sa iboot?

noname
25-03-2012, 21:08
Ne bih znao da ti kažem jer inače nikada nisam koristio iBoot. (niti ću) Mislim da je to bez OS X-a nemoguće. A i ne znam što bi sebi komplikovao život? Skini lepo nawcom-ov MOD CD, nareži ga i gotovo.

djalexa
29-04-2012, 02:45
Instalirao sam mac os x liopn 10.7.2 kada se zavrsi instalacija dobijem ovu sliku http://q3uzta.bay.livefilestore.com/y1p9GUmtpz70npjMrcAVnf1mZLNiqOgYxBDe-OrG3oJXdx5AubbAV8N8Wmxr7X46_7F0cOAZaMUxAZBi0KUNvMU 9w/14012009159.jpg

Sta da uradim ovako mi ne prepoznaje tastaturu mog laptopa a u toku instalacije u customize nisam imao da cekiram bilo sta za tastaturu. kako sada da instaliram ili da dodjem do desktop-a kada posle ovoga nemam gde dalje. Ovako ne prikazuje tastaturu a ona ovako radi (tj caps lock radi, precica za gasenje alt+q, radi touch za mis i td) ima li neko resenje za ovo?


@Edit zaboravio sam da napisem da ovo slika nije sa mog laptop-a ali isto ovako dobijem pa sam zato postavio ovu sliku

Byakuya
29-04-2012, 02:57
treba ti neka USB tastatura...samo na sekund da je ubodes i proci ce...posle ti vise ne treba...

djalexa
01-05-2012, 15:43
treba ti neka USB tastatura...samo na sekund da je ubodes i proci ce...posle ti vise ne treba...

To sam zavrsio hvala.

Koji bootloader da instaliram za lion? Koji god da sam instalirao nisam pokrenuo os bez cd-a i potrebni su mi drajveri za Realtek High Definition. Pokusao sam da instaliram voodooHDA a nije htelo.

@Edit Pronasao sam za muzicku sad mi je potreban boot loader

noname
01-05-2012, 21:31
Evo recimo ovaj:


http://www.osx86.net/view/2500-chameleon_2.1svn_r1897_[lastest_version]_...html

djalexa
02-05-2012, 20:28
Evo recimo ovaj:


http://www.osx86.net/view/2500-chameleon_2.1svn_r1897_[lastest_version]_...html

Pokusao sam ovo ali kada zavrsim instalaciju i restartujem laptop ponovo ista situacija kao da nisam ni instalirao pa moram ponovo da pokrenem preko cd-a???? sta da radim??? Da li da prvo nesto obrisem pa naknadno da instaliram ili kako????

Sve sam sredio sta mi je bilo problem i lan, i wireless ostalo mi je samo jos ovo i da pronadjem koje drajvere da instaliram za bluetooth????

noname
02-05-2012, 22:35
Napravi da ti ta particija na kojoj je Mac OS X bude aktivna i trebalo bi da bude u redu.

djalexa
03-05-2012, 00:25
A kako da to uradim tj kako da je namestim da bude aktivna?????

noname
03-05-2012, 10:35
Udji u Mac OS X sa tim cd-om, otvori Terminal i kucaj sledeće:

sudo su
(kucaš tvoj pass)
fdisk -e /dev/rdisk0
print
(ovde će ti izbaciti spisak particija)
flag 1 (ako je na prvoj Mac, ako je na drugoj kucaš 2......)
update
write
exit
reboot

djalexa
25-06-2012, 07:23
Instalirao sam mac os x Lion 10.7.3 ali imam problem. Zasto ne vidim kext u obliku kocke ovako 12257 vec i one koje zelim da instaliram i one koje su vec instalirane vide se u obliku foldera ovako http://f.cl.ly/items/1W3C1j0p2c2T343k011Z/Bildschirmfoto%202011-08-03%20um%2021.27.52.png Da li ovo moze da stvara neki problem ili je sve jedno i da li mogu instalirati kext preko kext utility-a a da ne dodje do nekog problema tj da se drajver uoste ne instalira?????

Byakuya
25-06-2012, 09:21
Prvo skini:

http://www.maintain.se/cocktail

I u njemu cekiraj:
Rebuild launch services
Repair file associations

djalexa
27-06-2012, 17:16
Pronasao i to izgleda ovako 12330 I sta posle toga ako kliknem na update nista se ne desava ako to isto uradim na rebuild takodje se nista ne desava kada restartujem i dalje se ne vidi kext onako kako treba vec u folderima kao i pre ovoga. Sta dalje da uradim?

Byakuya
27-06-2012, 17:22
probaj preko disk utility sada da uradis repaid permissions...i onda restartuj racunar...

djalexa
27-06-2012, 17:57
Probao sam ali i dalje je ista situacija nikako ne mogu da instaliram kext za wireless i za bluetooth samo mi je to ostalo, zato sto sam zvuk, lan, bateriju, kameru i td sredio tokom instalacije samo mi je jos ovo ostalo i nikako ne mogu da instaliram. Ne verujem da wireless ne radi na 10.7.3 za atheros ar9002wb-1ng kada je na 10.7.2 radilo tj instaliralo se ali ovako nikako ne uspeva. I dalje je svaki kext u folderima prikazan. Sta jos da pokusam da uradim?

Byakuya
27-06-2012, 18:25
Pokusaj da bootujes u safemodu...

Kada udje u boot screen ukucaj -v -x

Pa vidi kako izgleda situacija iz safeboda...

djalexa
28-06-2012, 00:34
Pokusao sam i -v -x a pokusao sam i samo -x i u jednom i u drugom slucaju kext se prikaze kako bi i trebalo ali samo na trenutak, posle toga se ponovo vrati i prikaze u folderima. Sta sad?

Byakuya
28-06-2012, 00:39
Nadji ovaj .plist i izbrisi ga i posle restartuj racunar...

~/Users/<username>/Library/Preferences/com.apple.LaunchServices.plist

Skini pre toga Hide and Seek kako bi video Hidden files

djalexa
28-06-2012, 01:45
Pronadjem, obrisem kada restartujem nista se nije promenilo a file se posle toga ponovo nalazi na istom mestu i ako sam obrisao pre restart-a

Byakuya
29-06-2012, 11:07
Ne znam vise sta da ti kazem...reinstaliraj sistem...

noname
29-06-2012, 11:10
^ +1 ..................

djalexa
03-07-2012, 00:52
Kada reinstaliram sistem ista stvar, tj ovo je ovako i na vec sveze instaliranom sistemu

Byakuya
03-07-2012, 00:55
Nesto onda ne radis kako treba...koji ti kext fale?

djalexa
03-07-2012, 01:01
Fali mi za wireless atheros ar9002wb-1ng i fali mi za bluetooth to sam napisao samo za bluetooth ne znam tacno koji je na ovom laptop-u ali znam kada instaliram na win pise da je toshiba bluetooth ali ne znam tacno koji to ne pise

Byakuya
03-07-2012, 01:40
Ok skini multibeast i instaliraj lepo preko njega sta ti fali...kada ovo sa kext vec ne ide...

djalexa
04-07-2012, 20:52
Pokusao sam i tako samo se tu ne nalazi kext za atheros za wireless, kao i za bluetooth ne nalazi se nista. Pronasao sam samo sto se toga tice za lan ali to vec imam instalirano, graficka takodje, bootloader takodje, muzicka takodje.....

Byakuya
04-07-2012, 21:05
Okacicu ti posle instalaciju...

djalexa
17-07-2012, 01:35
Mozda sam ja skinuo pogresnu. Ok sacekacu da postavis

Hoce skoro link?

Byakuya
20-07-2012, 08:20
Poslao sam ti link...prodiskutovali smo o tome i zakljucak je da ja vise ideja povodom tvog hacka stvarno nemam...srecno sa instalacijom i nadam se da ces se snaci na kraju...

djalexa
21-07-2012, 02:26
Jesi brate hvala ali to ne pomaze ipak je kod mene bluetooth Toshiba ovaj ne prepoznaje, vratio sam lion 10.7.2 i tu sredio wireless i radi to je ok bluetooth i nije toliko bitan odradicu dualboot sa windowsom pa cu imati bluetooth samo reci mi kako da instaliram bootloader ovde imam problem. Podesio sam da mi particija bude aktivna tj bilo je rdisk0s1 ja sam promenio na rdisk0s2 zato sto je tu mac instaliran ali kada posle toga instaliram bootloader i kada restartujem ne reaguje, znaci ponovo moram da pokrenem sistem preko cd-a?

Byakuya
21-07-2012, 10:07
Reci cu samo ovo: za hvala imas dugme Thx...

djalexa
21-07-2012, 12:28
Ok pronasao sam. Ali kako da resim bootloader ima li resenje za ovo??

Byakuya
21-07-2012, 13:03
preko champlist ili kextwizard mozes da odredis boot particiju...

djalexa
21-07-2012, 13:08
Aha i mam i jedno i drugo pokusacu pa cu da javim. Zanima me samo da li sam mozda treba u toku instalacije dok sam pravio particije da prvu ostavim za win, na drugoj da instaliram mac i trecu da ostavim za podatke (ovo sam negde procitao da ovako treba da se odradi da bi radilo) ne znam koliko je tacno ali pokusacu prvo sa ovim sto si mi napisao u post-u, ako to ne upali pokusacu ovako pa cu da javim da li je i sta je uspelo