PDA

View Full Version : Prodaja aplikacija iz Srbije??



kakosuper
18-02-2012, 19:57
Dal neko zna kako mogu da se prodaju aplikacije na marketu iz Srbije?
To jest dal mogu da se primaju uplate na nase kartice i da sve to radi lepo? :)

Naravno kupicemo developer nalog za 100$ to nije problem ali dal cemo moci da postavimo neku
cenu na aplikaciju i posle kada zatrazimo isplatu da uplate na nasu karticu, recimo intesa internet
kartica ili neka druga?

kylle
18-02-2012, 21:56
Ima par likova na foeumu koji imaju svoje aplikacije, morate njih da pitate, tj. nadajte se da ce se javiti ovde pa ce vam oni objasniti...eto..

kakosuper
19-02-2012, 12:53
Hvala kylle :)

Eto drzim palceve da ce se javiti.. :)

iNovajlija
19-02-2012, 16:42
I ja sam takodje zainteresovan za ovu temu...

zlatkokrunic
19-02-2012, 16:55
Ja sam pre par mjeseci bio zainteresovan...ali sam odustao...
Nasao sam drugara koji zna da radi aplikacije, ali ideju nismo imali. Tj nismo imali pravu ideju.

A trebalo bi da se moze iz Srbije to odraditi, zasto da ne. Pa mozes ti imati i racun negde u inostranstvu pa da ti tamo stizu parice...

Samo mislim da je tu najbitnija ideja koju aplikaciju napraviti?;)

kakosuper
19-02-2012, 17:48
Mi vec imamo aplikacije za android i odradili bi u narednih par nedelja i za iphone ali nam predstavlja problem to placanje.
Posto se na android marketu ne moze srediti placanje iz srbije pa smo stavili aplikacije samo sa reklamama i imamo malu zaradu od tih klikova iako je aplikacija medju top 100.
Nije stvar da imamo racun u inostranstvu jer stvarno ne bi isli u inostranstvo samo da otvaramo racun a isto tako ne bi ni
nekog koga znamo zaduzili oko toga, nije u redu. :no:

Tako da ono, ako neko ima iskustva dal moze to iz srbije da se odradi bilo bi dobro. :)

A sto se tice ideja, uvek ih ima na pretek samo treba sesti i razmisliti lepo. :)

aca94
20-02-2012, 16:34
Odgovorio sam ti na PM u vezi ove problematike.
Pozdrav

iNovajlija
20-02-2012, 16:36
Ako si nesto pisao na ovu temu, pisi da procitaju i drugi zainteresovani po pitanju iste :)

djalfirevic
20-02-2012, 21:41
Sto se placanja tice, upravo kartica kao sto je Intesa, tj. racun u Intesa banci je sve sto vam treba za market. Bez ikakvih problema se pravi nalog, i novac stize bez ikakvih poteskoca na vas racun. Naravno, pricam iz iskustva. Sasvim regularno se registrujte sa vasim Intesa racunom i to je to.

kakosuper
20-02-2012, 22:30
Dakle ako neko kupi aplikaciji koju sam recimo ja postavio i kada se skupi neki novac tamo nekih 100$ recimo, ja cu moci te pare da prebacim na svoj racun u intesi ovde u srbiji?

djalfirevic
22-02-2012, 19:01
Oni ce ti to automatski prebaciti i to po 'njihovom rezimu' sto znaci 30% njima, a 70% tebi kao developeru. Ti naravno skines iTunes Connect (free je, a mozes i preko browsera) i pratis finansijski tok tvoje aplikacije, e sad, postoji tu jedna zavrzlama (ah, taj Apple). Za svaku drzavu u kojoj je iTunes validan, postoji kvota koju tvoja aplikacija mora da zadovolji kako bi uopste doslo do transfera novca, tj. ako je u pitanju US, nakon sto app prodajom predje, recimo kvotu od 100$, a imas tacno koliko je za koju drzavu u dokumentaciji, tebi onda novac legne na racun. Za Kinu je recimo 200$ u protivvrednosti valjda. Ali zaista, kada se to desi, novac se uredno nadje na tvom racunu.

keske
29-03-2012, 17:06
Mi kao drzava ne postojimo za apple? Ispravite me ako gresim.
Koja je nasa kvota

djalfirevic
29-03-2012, 18:30
Nema nase kvote :) Salim se... to vec ne znam... ne znam kako se mi vodimo... Uglavnom, jedan decko kad je kupio moj app iz Srbije, sutra na iTunes Connect-u kada sam video report, video sam da pise Croatia 1... Ali necu da tvrdim pazar...

Verovatno zato sto se on registrovao kao da je iz Hrvatske, posto Srbije nema...

neeemanja
28-09-2012, 16:42
Ja sam dobio informaciju da programeri koji imaju firme u srbiji ili samo srpsko drzavljanstvo nemaju mogucnost da naplacuju svoje app nego samo da ih postavljaju kao free app.

Pavle
29-09-2012, 12:10
a kako je onda webelinex postavio za 0.99...?

djalfirevic
29-09-2012, 12:24
Pogledaj na App Store-u 'New Look Entertainment'. To je firma iz Srbije. Imaju dosta i knjiga na iBooks i aplikacija i Newsstand - sve se to naplacuje i radi sasvim regularno...