PDA

View Full Version : 3.1 firmware uskoro - NE NE i NE !



iphone-srbija
01-07-2009, 11:39
Kada se za koji dan iPhone 3.1 verzija firmware-a bude pojavila u vasem iTunes-u i kada vam iTumes ponudi update na tu verziju, nikako ne smete uraditi update/restore ukoliko zelite da i dalje imate otkljucan iPhone 3G (za korisnike ultrasn0w otkljucavanja - 99% korisnika u Srbiji, Bosni i shire).

Takodje ni korisnici 3GS (koji jos nije moguce otkljucati btw), ne radite update na 3.1 !

:vb_rtfm:

http://www.iphone-srbija.com/iblog/121-vazne-napomene-kako-spreciti-zakljucavanje-iphone-a

iPhoneSA
01-07-2009, 11:46
Mi sa SIMFREE iPhone-ima smo slobodni jel da?

edinnide
01-07-2009, 12:52
Vi ste FREE zauvek. Samo zbog jailbreake-a ne bi trebali.
A ionako se nece nista dobiti sa 3.1, to je samo da bi se ultrasn0w onemogucio.

iphone-srbija
01-07-2009, 12:59
ja bih preporucio i "simfree" vlasnicima da paze... ne mali broj ljudi je bio suocen nakon update-a da su im telefoni zakljucani i da iTunes odbija da ih aktivira :confused:

AwaX
01-07-2009, 16:11
slazem se.

@iphoneSA
iskuliraj update neko vreme... mozda 3.1 ne dodnosi nista posebno nego samo ubija ultrasn0w hole

ljuti-feferon-81
04-07-2009, 11:14
Evo procitah ovdje da ima bag u sms aplikaciji

http://www.tportal.hr/tehno/mobiteli/27399/Veliki-sigurnosni-propust-na-iPhoneu.html.Al
eto i ja mislim da je samo provala od Aplla da ubiju samo taj ultrasnow i druge stvari

iNew
11-07-2009, 19:46
Ljudi ja imam iPhone 3G 16bg White, kupljen u Kragujevcu. Porucio sam od ljudi i oni mi rekli dodji tad i tad i ja dosao i kupio. Sad ne mogu da se setim 100 posto da li je bio u celofanu ali znam sigurno da je predamnom skinuo foliju sa ekrana, tj ja sam i sve je bilo uvijeno u folije i kurce, nista nikad pipnuto. Kutija je na italijanskom sto znaci da je Italijancki. U ABOUT mi pise da je model MB500T a procitao sam da su Italijani sa tim modelom SIM FREE sto kod mene nije slucaj. KAd sam ga kupio uz to sve su mi dali i UNI sim karticu koju su stavili ispod postojece kartice i tada je radio fon. Od tad sam ja dosta naucio o fonu i usput ga otljucao preko yelowsnow i od tad ne koristim UNI sim. Kako je moguce da mi nije SIM free ?? A italijan je. Hvala unapred

studiovpc
12-07-2009, 04:58
SIM FREE je za Italijanske mreze, kod njih zakon ne dozvoljava zakljucavanje telefona samo za jednu mrezu tako da tamo radi na svim mrezama ali kod nas naravno ne...

iNew
12-07-2009, 22:37
Znaci samo kada bih ga koristio u Italiji on bi bio SIM FREE ?? Ili kada je u njemu Italijanska kartica ??? Da ubacim njihovu karticu....update-ujem ga i ubacim nasu?? :-P

studiovpc
12-07-2009, 22:55
u italiji sa italijanskom karticom, ne znam kako se ponasa sa ITA karticom kod nas, to ne bih znao da ti kazem, slusaj updateuj slobodno na 3.0, uradi jailbreak, skini posle preko Cydie ultrasn0w i lepo imas otkljucan telefon i kraj. Ili Ako te smara jailbreak, skines lepo custom FW i samo odradis SHIFT + RESTORE u iTunes-u i posle skines ultrasn0w, to ti je sve

iPhoneSA
13-07-2009, 08:41
To da radi samo u drzavi u kojoj je kupljen nije istina...moj je kupljen u IT i radi na BiH karitci bez bilo kakvih adaptera, ultra ili yellowsnow-a...znaci normalno update odradjen, aktivirana kartica...mislim da je jedini problem u svoj toj prici s kojom je karticom aktiviran iPhone inicijalno....moj je aktiviran bosanskom karticom i nema problema...stoga nemojte toliko kuditi >Simfree iPhone...nije ni sve tako crno, mislim nije ni bijelo al eto...pozzz

iphone-srbija
13-07-2009, 12:58
pa i ja sam imao jedan takav isto ko i ti, pa je odjednom postao non-simfree

od slucaja do slucaja, iskustva su razlicita i razlicito se ponasaju

Gizmo967
13-07-2009, 20:10
Citam odavno da se prica o sim free telefonima kao telefonima koji su samo iz tih par zemalja gdje se ne smije uredjaj vezati za jednog providera. No to nije istinito. U hrvatkoj t-mobile prodaje iPhone na ugovor po raznim cijenama ali i prodaje slobodan uredjaj koji je 200% skuplji. Dakle oko 1000€ dodje sim free iPhone u drzavi gdje je vezan za ugovor.


http://www.t-mobile.hr/iphone/opcija.asp - slobodan uređaj.

carlito
14-07-2009, 18:07
http://support.apple.com/kb/HT1937

Tu imas polje pod nazivom Carrier offers
authorized unlocking1.

iPhoneSA
15-07-2009, 08:38
Nije mi jasno kako do sad nije procurio taj SW za otkljucavanje od Apple-a...znam kako mnoge stvari procure, bas mi nije jasno da Jobs ima tako lojalne uposlenike:):) heheh

Procurit ce valjda...jednom....hehehe

Pozzz

Dzoni_m
15-07-2009, 09:18
Verovatno se softwer nalazi na apple serverima i kada zakacis telefon i kliknes na "unlock" (lupam da tako ide) onda server to odradi i zdravo. Sve to prekopirati? Nema sanse, moze da se napravi lazni server koji to uradi, ali ti treba razbijena kripcija i kripto kljuc koji ces da dobijes NIKAD. Zato ne moze da procuri. Evo.......


Official Unlock
At +0x400 in the seczone, a token is stored encrypted with (NCK + NORID + HWID). Apple, knowing the NCK, sends it using an activation token over iTunes. The phone receives an AT+CLCK="PN",0,"......NCK......" It decrypts the token with the generated key. If that decryption, after deRSAing with Key 2, is a valid token for the phone, it is stored back to that flash with the token TEA, but not RSA decrypted. On startup, if the lockstate table says the phone is unlocked, it validates that RSA token.

iPhoneSA
15-07-2009, 09:23
Pa nisam ja ni mislio da trazim:):D nego nije mi jasno da neko vec nije nasao nesto (mislim official), a ko zna mozda bas apple prenese nesto i kazu nam svima evo vam otkljucajte svoj iPhone promjenili smo strategiju...mozda bas to 3.1 donosi...heheh

1024
15-07-2009, 10:09
To mozda i bude, ali tek za sledeci prvi april :D