PDA

View Full Version : IGO ne nalazi satelite



mladjadenca
16-02-2012, 20:10
zdravo.
imam jedan novi 3G ajfon, ciji je firmware 05.15.04
4.2.1 version
dosao mi sa instaliranom IGO My Way navigacijom, pokrecem je sve ok, ima neke mape u njemu,nisu bas detaljnje kao na MAPS, ali nece nikako da nadje nijedan satelit da bi mogao da me prati kada putujem
stoji non stop nesto kao looking for satelite....(da naglasim da sam ovo pokusavao i pod vedrim nebom oko 10min)9277
a desava mi se nekad i da nemogu da pokrenem aplikaciju(ucitava je kad se ukljucuje, i taman je ocita, izadje iz aplikacije)

???

revolucionar
16-02-2012, 20:36
i mene to zanima... isto na jednom 3g-u 5.13 bb instaliran igo i nece da radi. odradjen hard reset, restore, maltene sve sto znam i i dalje nece. :(

NikolaSRB
16-02-2012, 22:16
Probaj preko maps da lociras sebe. Ako hoce onda je do igo. Nekad ume biti poprilicno spor pri pronalazenju

Zika
16-02-2012, 22:34
eeeeeeeeeeeeeeee moji vi ja vec godinu dana ne mogu da nadjem satelit :(

mirzab
16-02-2012, 23:06
Jel pod satelit mislis na pravi satelit ili djevojku :)

Zika
16-02-2012, 23:10
xaxaxaxax vise mi je muka zadao pravi satelit nego devojka satelit!!!

mladjadenca
16-02-2012, 23:33
meni preko MAPS nalazi moju lokaciju(tj ne bas tacnu nego 5km vazdusno na drugu stranu)
a na IGO ne nalazi uopste
Sta moze biti problem,i ima li resenja neko da je resio?
primer da instaliram opet novu app??

Romeo Crennel
17-02-2012, 15:40
Isti problem imam i sa drugim aplikacijama za navigaciju,pomoc neka?

maaxiimus06
17-02-2012, 16:36
ako imate instaliranu aplikaciju Activator sa Cydije, izbrisite je pa probajte posle...
mislim da je nekad neko pisao o tome,a znam da je mom bratu to pomoglo na i4...
probajte i javite...

mladjadenca
17-02-2012, 21:11
kod mene nazalost nije instaliran activator :((
neznam kako da resim to, za koju nedelju trebam ici za Bg na aerodrom, a neznam put,tj nisam isao u Bg...

maaxiimus06
17-02-2012, 22:00
izbrisi aplikaciju iz telefon,uradi hard reset, syncuj tel sa kompom da se ona opet vrati pa pokusaj iz pocetka...
trebas prvo pokusati sve sofverski i nadati se da ti nije stradao gps prijemnik...

mladjadenca
17-02-2012, 22:03
hard resset neznam da odradim, a i nebi smeo da to rizikujem da nebi mozda zeznuo BB da mi od 05.15 presao na 06.15, pa da zaje*em sve :) :)

maaxiimus06
17-02-2012, 22:06
legendo, hard reset znaci> drzis dugme home(u sredini telefona) i dugme power(na vrhu telefona) zajedno toliko dugo dok ti se ne pojavi bela jabucica na dispelju...
tada ih oboje pustis i cekas da se telefon ukljuci...
ne brini,ne moze nista da se zezne..
probaj to odmah i javi...

mladjadenca
17-02-2012, 22:09
hehe,za taj reset znam, odradio sam ga nekoliko puta :)
probacu, pa izlazim napolju da vidim hoce li naci neki satelit
javljam se kasnije

EDIT

nazalost sad prikacih ajfon na itunes, ali da odradim sinc aplikacije nema, da se vrati?
moracu opet da je instaliram?
EDIT
uspeo sam da je nadjem,javljam se kasnije

NikolaSRB
17-02-2012, 23:00
Ja sam ranije radio sa nekim uputstom,upali se 3g mreza, pa se ugasi.itd. Ne mogu da se setim :P , ali posle toga mi je bilo gde u roku od 5 sec nalazio lokaciju

mladjadenca
17-02-2012, 23:27
sad posle brisanja aplikacije, i ponovnog instaliranja,nece uopste da je pokrene, taman krene otvaranje IGO-a, zatvori se odmah, i tako u nedogled dosta puta
zaje*o sam izgleda nesto????

maaxiimus06
17-02-2012, 23:44
tebi izgleda sistem nije dobar,najbolje bi bilo da odradis jedan resotre sa custom firmware kako bi sacuvao svoj baseband...

uradis jos ovo,to je jedino sto mi sad pada na pamet...

skini program iFunBox odavde


http://www.i-funbox.com/

zakacis tel za komp,pokrenes ovaj program,vodeces svoj iPhone,ides na APP,nadjes aplikaciju iGOxxxxx, ides u folder CONTENT, nadjes folder SPEEDCAM i izbrisi sve sto nadjes tu...
iskljuci tel sa kompa pa probaj ponovo da pokrenes i pisi sta se desava...

mladjadenca
18-02-2012, 11:23
konektovao sam ajfon preko ifunboxa,
>user aplication>IGO my way>IGOmyway>content>i tu se nalazi:building,car,dem,lang,map,poi,voice (nema nigde SPEEDCAM, ni u ovim folderima takodje) ??

edit
postoji samo zipovan fajl "speedbike"

maaxiimus06
18-02-2012, 14:08
slusaj,to sto ti imas od navigacije nije nista... to ne valja... moras da nadjes neki drugi iGoMyWay...
ja imam jedan kompletan sa celom evropom,velicine ok 2GB nego ne znam gde da ti postavim to da preuzmes...
taj fajl mi je radio od 3.1.2 pa sve do 5.0.1 znaci radio je i na 4.2.1
da probas njega,ako ne radi moras da odradis restore... i ne brini ne mozes nista da zeznes samo da pratis neko uputstvo odavde a i ja imam vremena sad za vikend i voljan sam da ti pomognem...