PDA

View Full Version : gevey + mts = kasnjenje dugih sms poruka



jordan
14-02-2012, 01:35
Zapravo imam dve gevey kartice: pro, koja je kao bolja i supreme. Sa obe se desava isto, a to je da kada mi neko posalje poruku koja po broju karaktera staje u vise od jedne poruke u 99% slucajeva mi ta poruka ne stigne dok mi ne bude poslata jos jedna sms poruka pa onda stignu zajedno. Da li je neko imao slicno iskustvo i da li je to uopste do gevey-a s obzirom da se s oba isto desava i ako jeste da li ima neki gevey koji bi resio problem? Cak sam mislio i da je do mreze i ubacio karticu u neku starudiju od telefona da probam ali tada mi sve radi perfektno sto iskljucuje mogucnost problema u mrezi.

jordan
15-02-2012, 13:27
Niko nema neki predlog?

mccf
15-02-2012, 15:36
Ima jedna tema vec gdje sam i ja ucestvovao sa problemom kasnjenja poruka... Meni su jednostavno sve poruke kasnile... Kada ukljucim 3G, stigne mi par poruka odjednom... A na sve to, onaj ko mi posalje poruku, odmah dobije izvjestaj, a meni poruka stigne kroz sat, dva od slanja... Gevey, 5.0.1...
E sad, imam prijedlog-da ti nama napises sve sta si ubacio sa cidye, koji je fw i koji jb je u pitanju... Pa onda se moze dalje pricati i razrjesavati... Prvo da iskljucis svaku mogucnost da je do neceg softverske prirode, i onda tek mjenjati gevey... Pa pisi;)

jordan
15-02-2012, 21:07
Imam 5.0.1, JB redsnow b4, prepeglan sa b5, a nije ni bitno sta je instalirano iz cydia, jer sam radio restore da bih testirao i nekoliko dana nista iz cydia nisam ubacivao a opet su kasnile. I kazem samo duze poruke kasne i pokoce saobracaj, kratke stizu iz cuga. I nema veze sa 3g nikakve. Mislim da je gevey krivac :)

mccf
15-02-2012, 21:32
Ja se ni ne sjecam tacno sta, al mi je nesto iz cydie kocilo... Uglavnom sam pobrisao i sve u dure;) Ako je sve kako si napisao, ne gine novi gevey:/ E jedino i u toj varijanti da nekako istestiras dal je do mreze, da ne pucas pare dzabe...