PDA

View Full Version : Boot 5.01



drmilance
13-02-2012, 00:04
Pozdrav. Nov sam... Imam iPhone 3GS, 4.0 software. Model MC139, bb 5.13.4.Hteo sam da upgrade software na 5.01. Isao sam po uputstvu sa sajta iclarify ili tako nesto, nasao sam ovde na forumu.Dakle, skinuo sam redsnow, odradio custom, odradio restore i na kraju dobio iphone koji ne moze da koristi telenor karticu, verovatno je vama bolje poznata poruka This device can not use this sim card... Mogao sam samo da ga ga ugasim, podesim Zemlju i wifi i nista drugo. Onda sam na forumu nasao kako sve da uradim preko snowbreeza...
http://www.iphonefirmware.com/firmwares-download/. Skinuo poslednji snowbreeze, odradio custom, medjutim prilikom load boot-a , javljao mi je poruku invalid IPSW, iako ga je sam snowbreez kreirao koji trenutak ranije. Nisam znao sta dalje, pa sam preko itunes-a restore taj snowbreez-ov custom i sve je proslo, ali mi na telefonu sad stoji samo jabuka i odozdo onaj load bar koji nije ni poceo da se popunjava. Probao sam da ga upalim i ugasim, ali opet isto, samo jabuka i load bar. Aj mi bar kazite gde da pocnem i koji su simptomi. Ima li sanse za ovak iphone ili je gotov... ? Pozzz i hvala unapred!

Chuckie
13-02-2012, 00:07
Skini iBooty i bootaj ga s njim.
Mora da si uradio to sa starijim Sn0wbreezom koji je bio tethered. Ako digne sistem upadni na Cydiu i instaliraj Corona tweak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sandi
13-02-2012, 00:08
Ako je simfree onda ne treba da radis custom sa aktivacijom ili custom uopste. A ako nije simfree, a zadrzao si baseband na 5.13, instaliraj ultrasnow iz cydia-e.

dechak
13-02-2012, 00:09
Uh, dosta nejasno pitanje :), ajde za pochetak hard reset (zadrzi power i home dugme dok se ne izgubi i ponovo pojavi jabuka, oko 10sec)

drmilance
13-02-2012, 00:15
Ljudi, proslo je :) Evo ga, podigo je sistem, izabrao sam Zemlju, wifi, kliknuo sam skip na ono da submit apple ... i evo ga sad je sve tu, samo nemam mrezu :) Instalirana je cydia i nista drugo... Evo info o telefonu:
Version 5.0.1 (9A405)
Model MC139MG
Serial 84001RG...
Modem firmware 05.13.04
Jel to tako sve treba da bude?

zule73
13-02-2012, 00:17
sad udji na cydiju,i tamo u search nadji ultrasnow,i instaliraj.tako ces dobiti mrezu

niki93t
13-02-2012, 00:19
instaliraj ultrasnow iz cydia da bi ga otkljucao, i imaces mrezu...

drmilance
13-02-2012, 00:26
Evo ovako: Udjem u cydia-u, onda search ultrasnow i nista ne nalazi. Onda idem u manage i tamo stoje 5 source-va:
1) apt.modmyi.com
2) apt.saurik.com
3) apt.thebigboss.org
4) cydia.zodttd.com
5) repo666.ultrasnow.com

Svi su prazni. Gde gresim?

Chuckie
13-02-2012, 00:27
U tom zadnjem repou je ultrasn0w.
Tacno tako napisi sa nulom umjesto o. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

niki93t
13-02-2012, 00:28
kada udjes u cydia pusti da sve ucita... onda bi trebalo da nadjes...

drmilance
13-02-2012, 00:33
Hm... nesto definitivno ne valja. Pustio sam da odradio cydia svoje, onda se ugasila i bacila me na springboard. Ponovo sam uso u cydia-u, i opet su prazni repo-i. Stoji lepo ultrasn0w, sa nulom, ali je prazan, nema nista u njemu. Kada na start ekranu cydia-e kliknem na More package sources, on mi izbaci listu sa dosta sourceva, tipa iclarified, Hack&Dev, ali ni jedan ne mogu da dodam jer pise Cannot Locate Package...

Chuckie
13-02-2012, 00:37
Klikni edit pa add i dodaj ovaj source i tu imas ultrasn0w:

http://www.sinfuliphonerepo.com/

Jesi li konektovan na internet???


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sandi
13-02-2012, 00:40
Skini lepo redsn0w 0.9.10b5 i sve opcije DECEKIRAJ pa uradi jailbreak ponovo. Zatim pokreni cydia i vidi da li ces moci da ubacis ultrasnow.

drmilance
13-02-2012, 00:41
Ok, sve je proradilo. Da jesam konektovan na internet i malo pre samo bio :) Sad se javio sledeci problem, LoL, Sve radi kako treba ali mi ikonica za wifi izgleda kao da nema ni jedne crtice. A net ipak ide super, btw, sedim pored rutera, a radi i kad odem u drugu sobu, daleko od njega. Jednostavno izgleda kao da nema nikakvog signala, ikonica je onako samo siva...

Drugari, hvala puno, sve je proradilo :) Mnogo vam se zahvaljujem, pomogli ste mi :) Moram biti malo strpljiviji dok resavam neke probleme, hehehe :) Ako treba nekome pomoc, neka mi se slobodno obrati :D :p hehehehehe
TY!

Chuckie
13-02-2012, 02:36
Imaš i thanks dugme ispod svakoga pa se zahvali i tako :eyebrows: