PDA

View Full Version : Usage Time = Standby Time



studioton
12-02-2012, 15:49
Ovaj problem postoji vec dugo, i ima veze sa softwerom, nekome se desava, nekome ne, nekome se pojavi naknadno, a sdruge strane nekome problem sam od sebe nestane posle nekog vremena ..

Imao sam prilike da problem testiram na nekoliko potpuno novih 4s uredjaja .. na svakom se ovo javljalo, a na jednom je nestao sam od sebe .. dakle problem je sto se baterija jako brzo trosi cak i u stanju mirovanja, a usage time je jednak sa standby time-om .. dakle kao da telefon non stop nesto radi ..

Guglajuci, primetio sam da se ovo desava u vrlo velikom procentu, i postoji nekoliko "resenja" za nekog uspesna za nekog ne.. uglavnom , problem je softwerske prirode i gotovo je nepredvidiv ..

user bymax je cini mi se imao najvise problema oko ovoga i malo se o tome pisalo ..

uglavnom , kada se desi, nekome pomogne a nekome ne sve moguce varijante:

-restore
-reset all settings
-hard reset(dok je napunjena bat 100% ili ne,na punjacu ili ne)
-ukljucivanje,iskljucivanje 3G, cellular data i sl
-brisanje mail-a,vracanje ..
itd itd ..

U mom slucaju, nista od ovoga nije pomoglo , problem je i dalje prisutan, usage i standby prikazuju isto, a baterija se 30-40% brze trosi, posebno u stanju mirovanja... za 3 sata ne diranja telefona baterija se potrosi i do 15% sto nije normalno .. problem je vezan za ovu problematiku usage time=standby time

Neki od vas ovo i neprimecuju, i nikada nisu pogledali usage time, a problem trosenja baterije pripisuju bug-u u iosu ..

Postoji jos jedna tema ovde (http://www.isrbija.net/showthread.php/25726-usage-standby-isti?highlight=usage+isti+standby) , ali resenje nije konkretno i individualno je

Molim vas da iskustva, kao i moguca resenja pisete ovde

Babakaj
12-02-2012, 16:16
Nemam 4S, ali sam procitao da Uploadbox app i iCloud mogu da prave problem.

studioton
12-02-2012, 16:17
ovaj problem se desava i na 3gs i na 4 i na 4s .. nema veze sa uredjajem .. inace icloud ne koristim , kao ni uploadbox ..

mirzab
12-02-2012, 16:22
Meni je UGLAVNOM pomagao reset all settings. Medjutim sjecam se da jednom pomoglo samo restore i set as new, i da ne vracas sa backupa nista, nego posebno kontakte, muziku, slike... - jer mi je nakon restore ponovo isto bilo, i da ne skidas sa Cydie nista par dana, pa da vidis. Meni se desavalo vise puta, i svaki put je pocelo nakon instalacije programa sa Cydia. Doduse nikad nisam otkrio koji jer i kad ih sve izbrises problem ostaje. Smatram da to rade programi sa Cydia, sami ili u kombinaciji sa necim drugim.

studioton
12-02-2012, 16:24
ma da sve sam to probao , i inace radim uvek set as new, nikada ne koristim backup i sl ..

to sa cydiom je vrlo verovatno, ali posle uradim restore, sve na fabricko .. i problem ostaje i bez jb ..

.stefan
12-02-2012, 16:36
kako stoje stvari izgleda da je jedino resenje da se strpis do 5.1...:(

Pavle
12-02-2012, 16:38
mislis 5.1...i ja ti to predlazem

.stefan
12-02-2012, 16:39
da 5.1...lapsuz sad cu da prepravim...:)

studioton
12-02-2012, 16:41
problemi nastaju i od ios 4.2.1 .. i toliko je update-a do sada bilo i nista.. nisam siguran da ce 5.1 da resi problem

.stefan
12-02-2012, 16:43
znas sta....ako se desava posle stock restore-a bez iceg instaliranog onda nema tu mnogo opcija za resenje osim cekanja novog fw-a....

a da li ti se desava to i kad nacisto iskljucis 3g protok?

studioton
12-02-2012, 18:07
desava se i posle cistog restore-a .. sa 3g bez.. wifi .. bilo koja varijanta ..

ali moram da napomenem, kada sam otpakovao tel i aktivirao, normalno je pokazivalo , medjutim posle jb se pojavilo ,samo odradjen jb bez bilo kakvog tweaka . i oid tada, ne reaguje ni full restore

.stefan
12-02-2012, 18:49
A da li kad odradis restore vratis backup ili ides set as new?
Idi set as new obavezno...probaj tako ako vec nisi...

U principu to sto si odradio jb nema nikakve veze iz razloga sto clean restore gazi sve,tako da nista ne ostaje...

studioton
12-02-2012, 19:03
vec sam napisao u postu iznad, uvek idem set as new ...

kurbla
12-02-2012, 19:14
do sad nisam imao ovakav problem ni na običnoj 4ci,a imao sam ih 3,ni na 4s,al ajde da dam 1 predlog,možda pomogne :)

settings>about>diagnostics & Usage>dont send
settings>location services>system services>SVE NA OFF,sem status bar icon

studioton
12-02-2012, 19:59
iskljucio sam totalno location services.. reboot i proradilo je... e sad jedino da ispitam zbog cega, tj, hocu da mi je ukljucen location services :) ..

kurbla
12-02-2012, 20:01
Ostavi uključen location services (on),a sve ono što sam ti rekao off i radiće :)

studioton
12-02-2012, 20:08
u tome i jeste stvar .. samo kada skroz iskljucim location sve radi .. a kada uradim ovako kako mi kazes opet isto

znaci locations je problem i to mi je jednostavno sisalo bateriju

AppleFan
12-02-2012, 23:24
Verovali ili ne... Meni pod USAGE stoji 47 minuta a pod Stand By 1 day 8 Hours... :-D
U zadnje vreme, od kako sam na godisnjem, koristim ga za razgovore, muziku i sa vremena na vreme SMS... Sve ostalo sam malo zapostavio! :-D

NikolaSRB
13-02-2012, 23:16
Ja se i sada patim sa tim. A imam 4.2.1 vec 6 meseci. Na 3.1.3 nisam imao problema. Kod mene konkretno kada koristim 3g i kad ga ugasim usage raste i raste. Tako da ja svaki put uradim restart kada gasim 3g i to je to. Voleo bih da dobijem odgovor na to,ali do sada ama bas nigde nisam nasao.

studioton
13-02-2012, 23:35
meni je iskljucivanje location services pomoglo, tj,pocelo da prikazuje kako treba.. i onda uradim restore.. i ponovo krene da buguje, i pokazuje isti usage i standby .. ni iskljucivanje location service-a vise ne pomaze.. ovo je bug koji se vuce ko zna od kada i od koje verzije iosa .. inace, bug je prisutan na svakom telefonu.. samo treba da ga"probudite"nekako!? :) .. to budjenje moze biti cackanjem u locations-u ili vec "negde",individualno je .. nekome se od prvog paljenja pokazuje , a nekome kasnije.. posle "cackanja" .. i od tada krece drama, tj. ni restore ne pomaze .. i onda.. iz cistog mira, moze da se desi da se sve od jednom vrati u normalu, kao da nista nije bilo :)

primera radi , to sam primetio kod 3 potpuno nova vakum pakovanje 4s-a .. problem se desio u razlicitim okolnostima.. i trajao je.. kod jednog, obicnim menjanjem sim kartice se sve vratilo na normalu, bez ikakvog razloga je problem nastao, i isto tako se i popravilo .. samo od sebe ..

inace danas na drugarovom 4s-u pokazuje naravno normalno, i ja udjem u locations da proverim .. pocnem da ukljucujem/iskljucujem nasumicno .. i izadjem .. pogledam usage.. i krene i kod njega problem .. istovremeno pocinje da se pomera i standby iako telefon koristim sve vreme i telefon nije u standby.. a pomera se i usage.. dakle kada bude napunio do 100% i kada se resetuje brojanje na 0/0 .. isto ce poceti da mu pokazuje isti usage/standby .. neverovatno kako veliki bug koji se provlaci sve vreme kroz toliko novih update-a !!! A apple nista ne radi povodom toga ko zna iz kog razloga ..

mirzab
14-02-2012, 22:34
Evo upravo sam otkrio zbog cega se meni desava: naime, kad ukucam mms postavke automatski se usage i standby prate, kad ih izbrisem to prestaje.

studioton
15-02-2012, 00:58
kod mene ne.. upravo sam uradio hiljaditi restore u zadnjih 10 dana.. ukucao mms postavke i normalno mi razdvaja ..

mislim da znam sta je problem kod mene.. u pitanju je tweak, intelliscreenx .. ali nisam siguran, upravo ispitujem pa cu bas da javim rezultate

byMaX
15-02-2012, 22:27
Kao što sam već pisao, meni je 5.0.1 build A406 sredio problem...

studioton
15-02-2012, 22:31
Totalna glupost.. Problem je ustvari gmate client koji imam instaliran( dual sim bluetooth) i logicno client preuzima default bt i non stop radi..

NikolaSRB
16-02-2012, 00:15
Ja ne znam kod mene sta je 4.2.1

dakysrb
16-02-2012, 01:09
meni se popravilo samo od sebe, odvojio se usage od standby...


_____________________
poslato preko tapatallk

Serbiaman
16-02-2012, 01:26
ma ja usage i standby vise ni ne gledam jer me uopste ne interesuje i ovako ga punim svako vece :D

cikajoca
19-02-2012, 15:07
Uf,
Pročitao sam sve ovdje napisano o ovome. Naime i kod mene se pojavilo nešto slično. Prvo sam pre nekoliko dana unio postavke za MMS, koji , uzgred, nije proradio (Mobis mreža). Pošto me to i ne nervira nešto posebno ostavio sam te postavke jer znam da su ispravne i nekad ranije mi je radio MMS. Elem dan dva posle toga osjetim da mi se telefon koji je bio u levom džepu pantalona nenormalno grije. Pogledam, ugašen, baterija prazna , vruć nenormalno. Probam upaliti, ništa. Stavim na punjač, krene punjenje, posle 10 min upalim ga,sačekam da se napuni, skinem sa punjača, (bilo je oko 11 sati uveče) ujutro 75% baterije. Od tada muku mučim sa baterijom jer me strašno nervira toliki drain. Stalno gasim sve iz backgraunda, naveče gasim Wi-Fi i Location, SSH je naravno uvijek isključen, osvetlenje ispod pola i drain baterije je preko -170 miliampera. Prije ovog slučaja kad ostavim naveče telefon sa 100% bat. i uključen Wi-Fi i Locations, ujutro bude 98-99% baterije i bio sam vrlo zadovoljan, baterija mi je trajala i po 3 dana u zavisnosti koliko ga koristim. Sad nakon čitanja ove teme pogledam i vidim da mi je usage i standby isti. Obrišem MMs postavke i reset (obični) i usage i standby poče da se razdvaja. Inače praznio sam bateriju do kraja i punio do kraja, hladio tel u frižideru i punio (da se ne pregreje baterija) i sad je stanje malo bolje, inače sam pomišljao da mijenjam bateriju. Sad je pitanje šta je moglo toliko da pregreje bateriju i da je isprazni skroz za nekoliko minuta. Prvo sam pomislio da se nešto od programa , poput Bat (blic kao baterija) sam aktivirao u džepu ali sam brzo odbacio tu misao jer je telefon u futroli koja je čvrsta i pokriva i ekran a i sam programBat se gasi nakon 1 min. Nikako ne mogu da skontam kako je moglo doći do ovoga. Nisam radio restore jer ovdje pročitah da ne pomaže. Kupio sam BatteryDetective i stalno pratim ponašanje baterije. Na primer sa uključenim Location, Push, Wi-Fi , drain bude -176ma, sa isključenim Location -140 ma. Kad isključim Wi-Fi , Location, Data i 3G padne na oko 76 ma i mislim da je toliko zbog osvetlenja displeja. Napominjem da nikada ranije nisam imao ovakav slučaj ni na 3GS ni na i4. Takođe ne koristim iCloud, telefon je i4 simfree. Sad više nisam pametan šta raditi.

WladoN
20-02-2012, 22:29
Meni se na 3GS-u desio ovaj slučaj. Nema šta nisam pokušavao, sve već gore navedeno... restore, set as new, kompletno gasio wifi, 3G, location, znači nisam ih uopšte uključivao nekoliko dana, ali ništa nije pomoglo. Kad jedan dan mene prijatelj pita kako mi se svidja MMS koji mi je poslao, ja ga naravno nisam primio i mislio sam da nešto nije u redu sa MMS parametrima, međutim bili su u redu, da bi mi poslije 2-3 sata stigla ona MMS poruka od prijatelja i od tog trenutka se razdvojiše usage i stand by. Poslije mi se opet desilo, samo ovaj put sam ja pokušao da pošaljem MMS, baš iz razloga da pokušam da izazovem problem. Nakon toga sam izbrisao parametre za MMS i isključio ga skroz i više nikad nisam uključivao, i naravno problem mi se više nije javljao. Poslije sam jedno vrijeme nosao četvorku koju sam brzo prodao, i u tom periodu korištenja nije se javljao problem, ni na 4S koji sad koristim, naravno nisam uključivao MMS ni na jednom od ovih telefona. Tako da meni je to pravilo problem, možda nekom od vas pomogne...

NikolaSRB
20-02-2012, 22:38
Ne znam, meni mms stoji kao parametar i jednom u 100 god koristim. Ali mi nije zbog toga rastao usage. Meni se peoblem resi sa restartom posle koriscenja interneta. Gde god mi se vrti onaj krug znam da ako nije zavrsio a ja izasao iz app da ce usage rasti. Znaci restart dok ne nadjem drugo resenje

iMorris
16-03-2012, 17:26
Meni se ovo isto desava. nemam JB, desavalo mi se i na 5.0.1 i sda posle update-a na 5.1.

PRobacu ovo sa location services

komsa
28-03-2012, 11:30
posle pretrage po internetu dosao sam kao i studioton do razlicitih resenja i objasnjenja za problem sa istim...........meni (iPhone 4S simfree,iOS 5.0.1)je pomoglo ovo:

" 1st. Turn off WiFi.
2nd. Turn on everything on cellular data (3G, Cellular Data, Data Roaming)
3rd. Wait until iPhone gets 3G signal, after it wait ~5mins
4th. Turn off 3G (DO NOT connect to any Wi-Fi networks before this is done), DO NOT turn off cellular data and data roaming.
5th. Turn on Wi-Fi. Connect to home Wi-Fi if available.
(please don't blame me if this does not work..(it does for me). I get this info from another people...) "

............jedino restore nisam radio jer mi treba JB pa ne zelim da prelazim na 5.1 a kako sam citao,problem se preneo i na 5.1..........prvi put sam sa ovim uputstvom uspeo da mi se razdvoji "usage" i "standby" :)

resenje je predlozio lik po imenu Meong sa ovog linka:

https://discussions.apple.com/thread/2712986?start=15&tstart=0

i da dodam da ovaj proces treba odraditi kada vam se fon napuni i hocete da ga skinete sa punjaca............kada ga skinete,mozete sve ponovo ukljuciti/iskljuciti kako vam odgovara ili treba a merac vremena koristenja na bateriji ce vam pokazivati kako treba :)

edit:uradio sam ovaj proces samo jednom i do sada mi se nije vracao problem :)

NikolaSRB
28-03-2012, 12:51
Meni usage ne raste sam od sebe posle punjenja. Samo kad koristim edge ili 3g pa ga ugasim.

kovacevic031
28-03-2012, 13:15
Meni se na 3G to događalo. Ako je jailbreakan, inače ne. I uvijek je palilo da ga ispraznim do kraja i napunim na 100%.

mmilos82
28-03-2012, 16:27
kao sto rece kolega...slogiraj ga, pa napuni do kraja :)

komsa
28-03-2012, 17:36
desava se i na JB uredjajima i na uredjajima bez JB a to sto se tice punjenja i praznjenja nema nikakve veze................da ste procitali od pocetka thread sta je sve covek pokusavao ne bi delili ovakve savete........... :)

http://lmgtfy.com/?q=usage+and+standby+are+the+same+iphone+4S+ios+5. 0.1

mmilos82
28-03-2012, 20:00
Procitao sam sve postove i nisam video da je decko napisao da je slogirao bateriju, odnosno ispaznio do kraja! Ako sam propustio onda se izvinjavam na "takvom savetu"!

mikee
06-04-2012, 16:35
Evo do juce sam imao taj problem na 4S 5.0.1.Problem je nastao sam od sebe i ma koliko sam isprobao sve "metode" za eresavanje,nestao je juce sam po sebi onda kada sam digao ruke od pokusavanja da resim.
mislim da nema pravila,odnosno resenja.Sam dodje,sam ode i to je to...

dakysrb
09-04-2012, 16:19
tacno tako sam se resi, samo fok on to sam
ne prelomi tel trosi bar 30% vise baterije...


_____________________
poslato preko tapatallk

cyhaber
25-04-2012, 01:15
Evo meni stoji vec jedno 4 dana sigurno, mislim od kako sam primetio a gledam relativno redovno, i da bateriju trosi primetno vise....
Probacu ovo sto savetujete mada mi se ne radi restore a i vidim da ne pomaze....
Ali neda nervira ovo stanje nego nije normalno....

Probao brisanje mms parametara, location, iskljucivanje date i wifi, slanje mmsa.... Nista od ovog nije pomoglo
(i4 sf), ostaje da probam restore al to mi se bas ne radi tako da cu izgleda ostati na ovom ....


Sent using Tapatalk

komsa
25-04-2012, 09:55
Pre restore-a probaj to što sam napisao u post-u 32

cyhaber
26-04-2012, 14:17
Skinuo sam bateryliteinfo i pustio da se ugasi ( istrosi baterija do kraja) onda ga napunio do kraja i proradilo, sad ovaja vremena
iP4 16GB SF


Sent using Tapatalk

votdfak
11-05-2012, 12:15
Meni je pomogao "Reset all settings". Pre toga telefon nije mogao da izdrzi ni 10 sati, sada sa 23% Usage: 4h6min, Standby: 1day,4h. FW je 5.1.1.

NikolaSRB
13-05-2012, 21:16
Jel ostaje na jabuci ako je jailbreak odradjen?

Pavle
14-05-2012, 01:42
Da.........

miskot
14-05-2012, 02:25
meni je push pravio problem. kada ga iskljucim sve radi normalno

Babakaj
14-05-2012, 02:43
Ako iskljucis push onda si osakatio telefon

miskot
15-05-2012, 00:49
Nisam bas vrsni poznavaoc iphone-a ali zar push ne koristi se samo za mail-ove a i to meni ne koristi posto firma koja radi hostovanje mog mail server-a nema opciju push-a

Sandi
15-05-2012, 02:03
Push radi na svim aplikacijama na koje si ulogovan. Mail, FB, TW, skype, TapaTalk i jos mnogo drugih... Najjednostavnije, sve aplikacije koje se update-uju na bilo koji nacin mogu, ako im dozvolis, da koriste push i u realnom vremenu tebe obaveste o bilo cemu vezano za njih.

Miki Va
23-08-2012, 02:05
Ista prica kao i kod svih, u pitanju je 3gs potrosnja baterije odjednom postala nepodnosljiva.Usage i standbay isti sve probao i ne vredi ,na kraju je pomogao Komsin savet :worship: napokon je sve doslo na svoje i sad cerka ponovo moze da koristi telefon normalno i ne mora uvek da nosi bekap bateriju.Jos jedan dokaz koliko su forumi korisni u zivotu mi ne bi palo na pamet da probam ono sto je opisano da ne procitah ovde,hvala svima na korisnom topiku :wave:

dexa85
08-12-2012, 02:00
uhhhhhhhhhhh :worship:
namuci me ovaj 4S, sa ovim izjednacavanjem baterije!!!
izgleda da pomaze post 32 ;)
vec je napravio 1min razlike :)

edit:
taman pomislio da sam ga napravio, kada ono i dalje pokazuje isto, baterija curi...nzm sta vise da mu radim...izgleda jedino restore...

dexa85
15-12-2012, 22:59
Reset All Settings je resio problem :)
Cydia killer :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

matrix
23-01-2013, 12:03
I kod mene ista prica.ima iph4 sf i posle uputstva iz posta 32 nista se ne menja.mrzi me da radim restore i reset all settings jel mi je muka na starom laptopu da radim backup i ostalo.baterija mi se za noc izprazni na stand by za 35-40%!!uzas! A i ovako slabo drzi.iskljucio sve location services i isto je.na 3gs gde imam iste tweakove,sve savrseno radi i bat drzi bas pristojno.
Jbg.pomiriti se sa tim sto pre i nadati se boljem je jedino resenje.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

dexa85
23-01-2013, 21:19
Veruj mi da resset All settings nece nista da skodi.
Ja sam pokusavao sve i svasta samo da napravim da mi drzi baterija i to je pomoglo.
Ti twikovi su bili zakucali telefon pa je praznio.
Na tebi je sta ces ;)

illusion
03-02-2013, 14:42
i meni se isto desava na 6.1,sad ce pasti restore :D

illusion
07-02-2013, 19:39
i dalje nema promena iako sam uradio restore i ispraznio telefon do kraja pa napunio...neki predlog?

zabrljanje
11-02-2013, 17:06
Znam da je vec malo star post ali pisu da se radi revzija jb-a posto 1.2 verzija i dalje kvari pricu oko usage i standby time i upravo na tome rade.

illusion
11-02-2013, 17:27
kod mene jb nema veze sa Usage Time = Standby Time jer mi je pre jb-a bio isti takodje ali pomirio sam se ta time i normalno koristim iphone...

matrix
15-02-2013, 12:01
Jel mozete da udjete u Safe mode?milsim vi koji imate isti problem kao i ja.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

illusion
15-02-2013, 12:13
zasto bi ulazili u safemode?


Sent from my iPhone using Tapatalk

matrix
15-02-2013, 12:31
to je prakticno isto kao a si uradio reset all settings...pa da vidim da li ima nekih poboljsanja s tim,ako nema da ne radim ovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
03-04-2013, 11:08
Drugar ima 4S, 6.1.2 i jailbreak naravno i poceo je da mu pokazuje isti usage i standby. Probao je onaj hard reset, ali nije pomoglo. Reci cu mu da proba ovaj savet iz posta 31, ali u medjuvremenu me interesuje jel sme on da uradi reset all settings, posto je jb telefon? Ne mogu da se setim sta ne sme da se radi kada je jb telefon da ne ode u loop? I jel ne postoji neki nacin da se uradi restore, a da se zadrzi jailbreak?

bbrks
03-04-2013, 11:14
Nisam probao nikad, ali mislim da na JB telefonu moze da se uradi reset all settings, ali ne sme erase all contents and settings

milan64586
03-04-2013, 11:15
Znam da nesto ne sme da se radi, ali ne znam sta. Moram da znam tacno sta, da ne izgubi jailbreak.

zabrljanje
03-04-2013, 11:20
Sigurno sme Reset Network Settings

Sigurno ne sme Erease All Content and Settings

Nisam siguran za reset all settings ali evo ovde pise da moze

[CODE]http://www.sinfuliphone.com/showthread.php?t=10003660[CODE].

milan64586
03-04-2013, 11:25
Hvala, ali ajde ipak neka neko ko je ovo licno radio ili je 100% siguran neka napise, posto u ovom linku sto si okacio izmedj ostalog pise i ovo


Never ever do a Reset All Settings on all jailbroken iPhone

It will brick your iPhone

Sad, otkud znam ko se ovde zeza, a ko je ozbiljan.

zabrljanje
03-04-2013, 11:27
To je prvi post a onda se covek ispravio nakon sugestije i rekao da moze a da ne sme ereas all content....
Iskreno mislim da moze ali ajde neka neko potvrdi. Poslednje sto zelim bilo kome je da zaglupi telefon i da ga zakljuca ili izgubi jailbreak (ako ga koristi - naravno).

Edit: Pogledaj ovo

[CODE]http://www.jailbreakqa.com/questions/106644/reset-all-settings-problem[CODE].

milan64586
03-04-2013, 11:30
Znam da nije tacno verovatno, ali posto bih bio pokojnik, ako bih ovom coveku zeznuo jailbreak, moram da znam 100%. :)

Vaskemld
03-04-2013, 11:30
I ja mislim da moze reset settings!

bbrks
03-04-2013, 11:35
Ufffff, mnogo razlicitih misljenja na netu, tesko da se moze osloniti na to. Koliko ja kapiram, u svakoj varijanti, nije sigurno da ce uspeti, tako da mislim da je pametnije da se prelazi na plan B, e sad sta i kako :confused:

matrix
05-04-2013, 23:59
ja sam uradio restore sistema i sad mi je ovaj problem nestao,a baterija duplo bolja!


Sent from my iPhone using Tapatalk

don_pavle
28-04-2013, 22:17
Imam 5-icu i imam opasan problem sa baterijom usage-om i standby-om,i jedno i drugo su isti i baterija ne može ni dvadeset sati da mi izdrži,mada mislim da sam pronašao problem elem wicarrier i zeppelin su mi instalirani u telefonu i izgleda da se bisu trpeli,za sada sam izbrisao wicarrier,a enable-ovao sam zeppelin,vidim mali pomak,a možda i grešim,kada testiram,javiću.

komsa
28-04-2013, 23:27
slobodno moze reset all settings ali onaj bez "erase all..........." na JB fonu

Branislav89
04-06-2013, 12:02
Imam iPhone 4s, 6.1.2. i na njemu JB, isto mi se javljao problem jednakosti usage-a i standby-a, svasta sam probavao, a ovako sam uspeo da namestim tri telefona, svaki je imao isti problem.
Naime, uradio sam "reset all settings" na mail-ovima sam iskljucio "push", i pod advanced odabrao "fetch", ukljucio sam "location services", s tim da sam pod "system services" stavio sve na off sem "setting time zone".
U "notifications" sam stavio na off sve sto mi ne treba, ili retko koristim. (slobodno posle ovoga mozete resetovati telefon drzite power button, i menu button, ali necete moci da vidite da li ce razdvajati merenje sve dok telefon ne bude opet pun 100%, tako da birajte)
Ako sam ove opcije podesavao na npr 75% baterije, posle toga je poceo polako da razdvaja usage i standby, i svakim minutom sve vise i vise, ispraznio sam telefon do nekih 10%, i napunio ga skroz, posle ovoga je sve dobro radilo, razdvajao je sve, i baterija je drzala skoro 35 sati, uz koriscenje.
Ako se problem vrati, i software pocne ponovo da izjednacava usage i standby ponovite postupak.
Meni je upalilo, srecno.
;-)

ako ima kakvih nejasnoca, i pitanja tu sam

java
26-12-2013, 14:35
Pozdrav svima,
imam problem sa baterijom kao sto pise u naslovu. Upotreba je gotovo jednaka Standby-u, u pitanju je iPhone 4S 7.04 bez jb. Moram napomenuti da mi je 3G iskljucen, azuriranje aplikacija u pozadini iskljuceno (osim WhatsApp i to samo kad sam na wifi gdje nisam toliko cesto), mejlovi su podeseni na rucno (jedino su kontakti sinhronizovani), usluge lokacije potpuno ugasene, sve aplikacije gasim...Napunim telefon na 100% prije spavanja i ujutru imam 80% iako je preko noci na Airplane mode.
Citao sam o ovome na netu i dosta ljudi se zalilo na isti problem. Radio sam restore preko iTunesa i nista. Neki su predlagali da se 3G i koriscenje mobilnih mreza upali na 5 minuta pa ponovo ugasi, ali nije pomoglo. Drugi govore da problem postoji samo na 4S gdje ne valjaju SIM kartice. Ima kao razlike izmedju 6-pin i 8-pin kartica, te od 8 kad se koriste nastaje ovaj problem. Baterija mi traje oko 18-20h...
Ima li ko resenje ili bar neki predlog da probam? Je li neko imao slican problem?


EDIT: Pitanje premjesteno iz druge teme pa zato i ovako glupo pitanje na kraju s obzirom da se nalazim u ovoj temi :D

igor11
26-12-2013, 14:38
kada si radio restore.. jesi vracao backup?

java
26-12-2013, 14:43
Dobio sam tel.prije nekih 7 dana, momak je sve obrisao i ja sam uradio Set as new. U medjuvremenu sam skinuo nekoliko aplikacija. Sinoc sam radio restore preko iTunesa, klasicni restore. Vretio sam backup jer sam mislio da nece praviti problem s obzirom da sam telefon koristio 7 dana.

Pavle
26-12-2013, 14:45
Uradi restore kroz iTunes, ali idi Set up as new.
I posle toga oznaci aplikacije koje ti trebaju i uradi sync, nikako ne vracaj backup.


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

java
26-12-2013, 15:01
Evo upravo sam uredio restore i izabreo Set as new. Odmah mi ponudi sync, hocu li sad izabrati muziku i aplikacije ili da za sada preskocim?

Pavle
26-12-2013, 15:19
Pa preskoci bolje, pa posle vrati.


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Marko
26-12-2013, 15:20
Ne znam sto se svi plase vracanja backup-a ja sam na ip5 vratio backup sa ip4s koji sam koristio dosta dugo i koji je imao ko zna koliko aplikacija i sve radi najnormalnije...

Ali posto se vec igras sa restorom nemoj vratiti backup i koristi par sati tako telefon i vidi kako se ponasa... Onda instaliraj aplikacije koje koristis pa opet posle par sati vidi sta se desava sa baterijom verovatno ti neka aplikacija pravi problem. Ja sam na ip4s imao problem sa FB (tada poslednja verzija) koja je nenormalno trosila bateriju kada sam instalirao stariju verziju sve se vratilo u normalu...

java
26-12-2013, 16:29
Zavrsio sam sve, ubacio sam i aplikacije jer ne vjerujem da ce mi praviti probleme (imam ukupno 11 aplikacija i to standardnih). Nisam podesavao MMS jer sam citao da bi to moglo zezati. Napunicu telefon pa vidjecu kako se ponasa, narocito preko noci kad sve iskljucim. Hvala svima za pomoc pa javicu sta sam napravio.


EDIT: Nista, dzaba i restore i Set as new, opet je sve isto. Evo napunio sam telefon do kraja i pise standby 21 minut, usage 20 minuta iako ga ne koristim. Ne znam vise sta bih probao...strasno koliko muke oko gluposti!

Marko
27-12-2013, 02:23
A da probas da obrises sve aplikacije pa napunis i vidis...

java
27-12-2013, 07:31
Probacu i to mada mislim da nece pomoci. Dosta ljudi je imalo ovakav problem i nikome nije bilo do aplikacija. Koristim Blic, WhatsApp, Skype, Rezultati, Classified, TV Raspored, App Price Drops i Tapatalk...znaci nista posebno sto bi moglo praviti problem. Hvala na predlogu, pokusacu i sa brisanjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

NikolaSRB
27-12-2013, 07:50
ja sam imao to samo sa 3gs i na sw 4.2.1. sve sam zivo pogasio i nista nije dalo rezultata osim dizanje na 5.1.1. napomenuo sam cini mi se vec, no ne skodi opet. obavezno se gasi automatsko podesava je vremena, takodje u locations isto

java
27-12-2013, 11:43
Ma sve ugaseno, cak sam palio 3G i mobilne podatke koji inace ni ne koristim pa onda gasio i palio wifi, ali nista. Nije meni bitno da li pise jednako vrijeme za usage i standby, nego nervira me sto pojede bateriju 30% brze. Ne mogu ni cijeli dan izgurati sa 1 punjenjem. Bas bezveze problem...


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

java
28-12-2013, 09:41
Postoje 2 opcije za konacno resenje problema jer izgleda nije ni do softvera:

1. Problem oko 6-pin i 8-pin SIM kartica (valjda ove novije sa 8 prave problem)
2. Dock konektor! Mislim da je ovo najvjerovatnije resenje jer izgleda da telefon smatra da je na spojen na dock i stalno u pozadinskim procesima ima ukljucenu muziku koja se ne vidi u multitaskingu. Vrlo je moguce da je ovo jer mi se ponekad desi da telefon izgubi zvukove sistema (sve osim zvukova zvona poziva). Na ovo su se takodje zalili neki clanovi ovog foruma i bilo je do dock konektora.
Moram napomenuti da je kod mene usage i standby priblizno, dakle nije jednako. Ako je potpuno jednako onda moze biti neka aplikacija u pitanju i neki problem u vezi softvera.

Prvo cu jedno vece izbaciti karticu iz telefona cisto da eliminisem 1. opciju i da vidim ima li razlike u usage i standby vremenu, tj da li ih pravilno odvaja, a onda cu pokusati ocistiti dock konektor sa 70%-tnim ili 90%-tnim alkoholom iz apoteke ili ici na zamjenu koja nije toliko skupa investivcija samo se bojim da ne dobijem neki fus pa napravim jos veci problem.

Vaskemld
28-12-2013, 09:53
Zamena dock konektora je 5000!

java
28-12-2013, 11:13
Kako znati je li original? Ja sam iz Republike Srpske i sad ne znam koliko je tacno u Banja Luci da to licno odnesem, ali znam da jedna veca prodavnica iz Sarajeva (da je sad ne reklamiram) koja prodaje telefone i ima servis za iPhone uredjaje prodaje dock za iPhone 4S za 17KM (9 evra) + vjerovatno ugradnja (ne znam koliko kosta) + postarina. Citao sam na drugoj temi da je u Beogradu 15 evra zamjena docka, sad ne znam gdje si ti nasao za ~50 evra...

mightyoutlaw
28-12-2013, 12:21
Ja sam imao isti problem sa mojim ip4s, uspeo sam da ga rasim tako sto sam odradio clean restor i nista nisam vracao od backup-a. Cak sam imenik vracao preko email-a(vcard). imao sam oko 20% bateriju, napunio ga do kraja i sad radi normalno. posle cu ponovo da odradim jb pa da vidim da li ce da se zezne ponovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

java
28-12-2013, 14:01
Clean restore? De li to znaci da se ide u DFU mode ili je klasicni restore preko iTunesa samo idem Set as new, znaci ne vracam backup? Ja sam tako radio (bez backupa, a onda sinhronizovao aplikacije i muziku), a kontakti su mi na gmailu pa ih samo sinhronizujem direktno sa telefona. Ne znam da li mozda to pravi problem, mozda stalno vrsi sinhronizaciju? Postoji li resenje da kontakte sa gmaila prebacim direktno na telefon i prekinem sinhronizaciju sa mailom?

skiper
28-12-2013, 14:26
Zakacis ga na iTunes i lupis restore, ides posle set as new i preskocis sve, posle ubacis apple id i ostalo a kontakte najbolje preko nekog programa povuces sa mail-a. Ja npr. koristim MCBackup, odlican je.

mightyoutlaw
28-12-2013, 16:34
Clean restore? De li to znaci da se ide u DFU mode ili je klasicni restore preko iTunesa samo idem Set as new, znaci ne vracam backup? Ja sam tako radio (bez backupa, a onda sinhronizovao aplikacije i muziku), a kontakti su mi na gmailu pa ih samo sinhronizujem direktno sa telefona. Ne znam da li mozda to pravi problem, mozda stalno vrsi sinhronizaciju? Postoji li resenje da kontakte sa gmaila prebacim direktno na telefon i prekinem sinhronizaciju sa mailom?

probaj da ne radis sinhrinizaciju i probaj prvo da ubacis one osnovne aplikacije i odradis full charge. kontakte backup-uj na email u formatu vcard preko bilo kog programa koji ima tu opciju. preko appaddict-a imas ih gomilu.


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

cikajwoa
09-03-2014, 17:31
Ima neki nacin da se ovo resi bez restore?


Sent from my iPhone using Tapatalk

NikolaSRB
10-03-2014, 22:18
ugasi automatsku vremensku zonu/ automatsko podesavanje sata