PDA

View Full Version : Pomoc - iAtkos s3 v2 boot



elviss08
07-02-2012, 06:45
Zdravo ljudi, satima se mucim sa ovim i ne mogu nikako da boot-am... dakle pokusavao sam sve moguce -x -v busratio=20 cpus=1 sve kombinacije i nisam uspio da boot-am instalaciju... pomozite :)

Sava
07-02-2012, 13:57
Kako da ti pomognemo kad nisi napisao koju konfiguraciju imas? Kako si narezao CD?

elviss08
07-02-2012, 14:55
Acer 5738zg
Pentium dual-core t4400 2.20ghz
Ram ddr3 4gb
ati moility radeon hd 4500

Cd sam narezao stanardno sve fajlove na dvd.. kako treba ?

iSpirit
07-02-2012, 15:23
nisi dobro narezao dvd...

elviss08
07-02-2012, 16:32
Pa kako da narezem ? kad boot-am dvd izbaci mi kao launcher pa mogu da biram dvd ili windows.. daj pojasni ne kontam novi sam u ovome :S

noname
07-02-2012, 16:55
Sa ultraisom je najbolje. Znači kao image file. Da li imaš uopšte ideju da li je taj dvd bootabilan?

elviss08
08-02-2012, 13:18
da jeste sigurno bootabilan, boot-am ga sve super nasao sam iatkos v7 ja mislim da se tako zove... i sve super odradim instalira mi sistem i posle zasteka na apple logo :S

Sandi
09-02-2012, 00:50
Zavisi sta odaberes na instalaciji od kextova... Imas customize i kad na njega kliknes(naravno posle odabira diska na koji ide instalacija)imaces "gomilu" opcija za odabir pa je potrebno izabrati samo osnovne stvari dok ne podignes sistem a onda iz mac osx mozes da dodajes kextove koji su ti potrebni da bi sve doveo u funkciju. Pretrazi net za tvoju konfiguraciju da bi video koji kextovi rade i onda lagano biraj na instalaciji. Uvek je bolje sto manje da ih bude jer ces lakse naci u cemu je problem. I kad boot-ujes sa -x -v trebalo bi da ti pokaze gde zabode i da li je kernel panic u pitanju ili nesto nije funkciji kao i da mozda nemas dobar bootloader.

Za hackintosh je potrebno mnogo zivaca i jos vise strpljenja. Ja sam odustao posle dve nedelje i najmanje desetak neprospavanih noci kao i nekoliko desetina novih instalacija. :)

noname
09-02-2012, 11:01
Zdravo ljudi, satima se mucim sa ovim i ne mogu nikako da boot-am... dakle pokusavao sam sve moguce -x -v busratio=20 cpus=1 sve kombinacije i nisam uspio da boot-am instalaciju... pomozite :)


da jeste sigurno bootabilan, boot-am ga sve super nasao sam iatkos v7 ja mislim da se tako zove... i sve super odradim instalira mi sistem i posle zasteka na apple logo :S

:confused: Primećujem malu nelogičnost u ova dva posta...