PDA

View Full Version : Jailbreak za ios 5.01 iPhone 3GS SIMFREE model



kurbla
07-02-2012, 00:28
!!!Ovaj tutorial je isključivo za korisnike koji poseduju simfree modele!!!

1.Korak
napravite folder isrbija na desktopu i u njega stavite sledeća dva fajla,koja možete skinuti odavde:

https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.10b5.zip?attredirects=0

appldnld.apple.com/iPhone4/041-3307.20111109.5tGhu/iPhone2,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw
Prvi fajl je redsn0w za windows,a drugi fajl je firmware 5.01.Prvi fajl će biti zip,odpakujte ga i stavite u folder isrbija.U slučaju da već posedujete na svom telefonu 5.01,nemate potrebe da skidate ponovo.

2.Korak
Povežite vas uređaj sa itunes-om i pokrenite ga.Na levoj strani će se pokazati vaš telefon,a na desnoj tasteri "restore" i "check for update".Držite SHIFT na tastaturi i kliknite na dugme restore.Nakon toga pronađite folder isrbija na desktopu i selektujte firmware 5.01.I
Napomena:u slučaju da već posedujete ios 5.01 na vašem telefonu,slobodno preskočite drugi korak!!!

3.Korak
Pokrenite redsn0w aplikaciju iz foldera isrbija.

4.Korak
Nakon pokretanja programa,otvoriće se prozor u okviru koga će se pojaviti dva dugmeta:"jailbreak" i "extras".Pritisnite extras dugme,a u okviru sledećeg prozora koji se otvori,pritisnite select IPSW i pronađite ga u folderu isrbija koji se nalazi na desktopu.

Važno:kada vas redsn0w upita da li imate staru ili novu verziju iphone 3gs,pritisnite back dugme!!!

Kada vas vrati na predhodni meni,pritisnite jailbreak dugme.

5.Korak
Povežite vaš telefon sa računarom i nakon toga ga isključite pod obavezno.Kliknite next dugme

6.Korak
Pratite korake koje vam daje redsn0w,a vezani su za stavljanje telefona u DFU mod.

7.Korak
Ako ste uspešno pratili korake,telefon bi trebalo da se restartuje i da priprema podatke za jailbreak.

8.Korak
Odaberite Install Cydia iz liste koja vam je ponuđena,štiklirajte i kliknite dugme next.

9.Korak
Telefon će se opet restartovati i redsn0w će završiti sam započet posao.

10.Korak
Kada se proces završi,bićete obavešteni da je jailbreak gotov,telefon će se ponovo restartovati i raditi nešto i kao rezultat treba da vam se pojavi Cydia na SpringBoardu :)

Hvala na pažnji. :)

***ako kojim slučajem nađete neku grešku,javite mi,pošto odavno nisam imao 3gs i ne znam ove nove priče oko novih i starih modela :) ***