PDA

View Full Version : [3.0 Push notifications] Proradio



zuxon
30-06-2009, 00:10
Mogu da potvrdim da push notifications rade na iTunes aktiviranim telefonima, a ne rade na hacktivated.

Naime, cim je izasao JB za 3.0, napravio sam custom ipsw pomocu Pwnage tool-a, sa ukljucenom opcijom Activate phone. Nakon restore-a, restore from backup, synca, sve je radilo osim push notifikacija.

Posto imam legalnu karticu (orange, iPhone kupljen u Francuskoj), ponovo sam napravio ipsw, ali ovog puta sa deselektovanim Activate phone. Nakone restore-a, aktivacije, restore from backup, sync opet nije radilo.

Onda sam uradio treci restore (sa istim, neaktiviranim, ipsw fajlom) ali nisam radio restore from bakcup u iTunes-u, vec izabrao set as new iPhone. Nakon synca push notifikacije rade!!!

Dakle ako imate sim karticu mreze na kojoj je origanalno bio iPhone (ne mora biti bas kartica dobijena uz telefon, moze bilo koja sa te mreze), push notification ce proraditi nakon:

1. restore sa custom firmware fajlom na kojem je iskljucena aktivacija
2. aktivirati pomenutom SIM karticom
3. ne raditi restore from backup vec izabrati set as new iphone iz iTunes-a
4. sync

Napomena: ukoliko ne uradite restore from backup (sto je neophodno da bi radio push not.) izgubicete sve sms-ove, kontakte, mail naloge, slike i sve ostalo sto se cuva iTunes backup-om. Ovo mozete rucno odraditi tako sto pre restore-a, prebacite na svoj komp foldere iz /var/mobile/Library pa ih kasnije vratite rucno (SMS, Safari, Mail, Address Book...)

arula
30-06-2009, 00:34
mozes pojasniti please sta ce nam kartica dobijena uz telefon (bilo koja sa te mreze). tj. ako sam voljan izgubiti sve od navedenog, a da bi zauzvrat korektno proradio push (a ipak nemam karticu) moze da pije vodu?

zuxon
30-06-2009, 00:39
Kartica je potrebna da bi se iPhone aktivirao iz iTunes-a, nakon restore-a.

Ukoliko se iPhone (h)aktivira pomocu redsn0w-a ili pwnage tool-a, onda push notifications nece raditi.

vukasinami
30-06-2009, 13:00
nije istina meni radi bez te kartice ali ubija battery pa je off

zuxon
30-06-2009, 13:34
Naravno da radi bez kartice, ona je potrebna samo za aktivaciju nakon toga ide ultrasn0w itd...

arula
30-06-2009, 14:06
razlog sto ne radi ako ne aktiviramo legalno je na strani telefona <tj. redsn0w-u je nesto ostalo da popravi :)> ili apple na push serverima ne prihvati kontretan id uredjaja?

pretpostavljam da je nemoguce posuditi od nekog karticu samo za ativaciju? nju verovatno veze opet sa istim id-jem. a mogao je lepo covek <ako vec nema pametan operater> da da iphone i kod nas na privatnu vrstu ugovora, rate ili bilo sto...

...popenjes se na mesec da bi pljunuo u prasinu...

zuxon
05-07-2009, 02:27
Dev-team je uspesno testirao push notifikacije na haktiviranim telefonima.

Trenutno se testira fix i test ide dobro (sudeci po tweetu planetbeing-a).

Lepe vesti...

majksner
05-07-2009, 10:47
Ne ide bas dobro, ja sam probao i meni ne radi, ali izgleda da nekima radi, nekima ne...

vuglll
05-07-2009, 20:12
Dev Team je objavio Fix za Push notifikacije

evo sta treba uraditi

1 ) skinuti zvanicni PushFix.zip fajl sa adrese

http://bit.ly/FxBtZ.
2 ) skinuti cert.zip sa sledece lokacije

http://idisk.mac.com/anethema-Public?view=web
3 ) SSH na telefon na putanju /private/var/Keychains
4 ) snimiti na ovu putanju fajlove: (iz PushFix.Zip fajla)
- inject
- nimble
setujte im permissions na 0755 (za oba fajla)
i fajlove (iz cert.zip)
- youtube-cert.bin
- youtube-key.bin
- push-cert.bin
- push-key.bin
5 ) sacuvajte fajl keychain-2.db negde na svom kompu ( za slucaj da nesto krene naopako) i obrisite ovaj fajl sa iPhone-a. Isti ce odmah biti rekreiran na telefonu
6 ) otvorite mobile terminal i kucajte:
'su' [enter] ( default password je 'alpine' ako neko ne zna :))
'cd /private/var/Keychains' [Enter]
'./inject'
7 ) uninstalirajte aplikacije koje koriste push (npr. beejive, IM+ with push ...)
8 ) restartujte telefon
9 ) instalirajte ponovo aplikacije koje koriste push
10 ) uzivajte :)

Nesha
06-07-2009, 00:58
vuglll
hvala ti puno puno, prateci tvoje uputstvo uspeo sam beejive da nateram da salje poruke kad mi neko pise a ja nisam u programu, takodje rade i bedzevi i zvukovi. Super.

Sad sam na vip postpaid, imam 350 MB paket za net, sto mi omogucava da sam 24 h na msn, sve stize kao sms :))

majksner
06-07-2009, 20:58
Source za Cydia-u, laksi nacin instalacije,


http://cydia.iphoneil.net

Btw, ni jedan ni drugi ne radi na mom telefonu :(

jaja
06-07-2009, 21:07
Moze neko da mi objasni sta su push notifikacije?

studiovpc
21-07-2009, 16:18
primera radi, recimo stigne ti e-mail, ukljucena ti je push notifikacija, mail ti odmah stize na iphone... ukratko receno to je to, ako hoces lepo objasnjeno onda pogledaj ovo


http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Push_Notification_Service

pozz

Stenoks
21-07-2009, 19:18
izasao Push Toogle za SBSettings

Push Toggle for SBSettings
Posted by Abhishek on Tuesday, July 21, 2009, 14:32

sb toggle sb toggle 2

Push toggle is the latest member in SBSetttings family, With this toggle you can enable or disable Push Mail Services only, It will do what you will manually do by going to Settings>Mail,Contacts,Calendar,>Fetch New Data>Push>On/Off

You can’t use it for all Push services at the moment (may be the future update will add this feature).

Available on Cydia via the BigBoss Repostory
Tagged with: cydia update, iphone 3.0 sbsettings, push notifications, sb settings, sbsettings

byMaX
22-07-2009, 14:04
Meni se najnormalnije pojavio Push nakon što sam apdejtovao Nimbuzz. Bez ikakvih instalacija patcheva i ostalih gluposti iz Cydie.

Lazar
22-07-2009, 14:08
i meni isto i nervira me mnogo jede bateriju tako da je meni stalno off :)

Stenoks
22-07-2009, 14:26
ok je sve to,nego mislim da nam je bole da ga imamo na SBSettingsu zbog brzeg (de)aktiviranja......

Lazar
22-07-2009, 14:36
SBsettings imam uvek to je prva stav koju ubacim hehe ali push je na off :)

Stenoks
22-07-2009, 14:40
ma znam za tebe,hehe......nego je moja opaska bila za prethodne porukue....

dragan75
03-08-2009, 01:27
Dev Team je objavio Fix za Push notifikacije

evo sta treba uraditi

1 ) skinuti zvanicni PushFix.zip fajl sa adrese

http://bit.ly/FxBtZ.
2 ) skinuti cert.zip sa sledece lokacije

http://idisk.mac.com/anethema-Public?view=web
3 ) SSH na telefon na putanju /private/var/Keychains
4 ) snimiti na ovu putanju fajlove: (iz PushFix.Zip fajla)
- inject
- nimble
setujte im permissions na 0755 (za oba fajla)
i fajlove (iz cert.zip)
- youtube-cert.bin
- youtube-key.bin
- push-cert.bin
- push-key.bin
5 ) sacuvajte fajl keychain-2.db negde na svom kompu ( za slucaj da nesto krene naopako) i obrisite ovaj fajl sa iPhone-a. Isti ce odmah biti rekreiran na telefonu
6 ) otvorite mobile terminal i kucajte:
'su' [enter] ( default password je 'alpine' ako neko ne zna :))
'cd /private/var/Keychains' [Enter]
'./inject'
7 ) uninstalirajte aplikacije koje koriste push (npr. beejive, IM+ with push ...)
8 ) restartujte telefon
9 ) instalirajte ponovo aplikacije koje koriste push
10 ) uzivajte :)

Neradi taj drugi link. Ima li neko neki koji radi ili da mi posalje zip file

Nesha
03-08-2009, 01:53
ne treba ti svo to cimanje, samo u cidiji skini paket za push notifikacije (ne znam tacan naziv, reci ce neko ko se seca)

dragan75
03-08-2009, 10:16
Skinuo sa Cydie i imam Nimbuzz i Beejive ali mi nikako ne stizu push notifikacije. Da li one vaze za sve servise ili samo za pojedine(gtalk,msn,isrc,skype).

Bytheway sbs settings za push se odnosi samo za email,a ne za IM.