PDA

View Full Version : os x lion mi zabagovao na instalaciji



Filipp
03-02-2012, 17:18
krenuo sam da instaliram lion i obrisao sam prvo sve sa harda, i krenem na instalaciju i sve ok dok mi nije trazio da unesem apple id, i kad unesem napise niste platili osx lion, unesite id sa kojim ste kupili ovaj lion. Sad ne znam sta da radim, ne mogu ni da pokrenem mac ni nista, ostaje mi samo da kupim lion ili sta?

flomaster
03-02-2012, 19:59
A jel' imas diskove koji su dosli sa mac-om? Ako ih imas reinstaliraj Snow Leopard-a,a ako ne download-uj lion-a (sa nekog drugog source-a) prebaci instalaciju liona na flash i onda kad upalis racunar,odmah zadrzi option i odaberi boot from flash drive!

Filipp
04-02-2012, 05:06
Nemam :/ gde mogu da ih nabavim? Mogu da skinem sa neta?

Kiza82
04-02-2012, 18:53
Ja sam se danas ali bukvalno ceo dan zezao oko ovoga. Imash na piratebay-u instalaciju. Nisam uspeo clean instal, morao sam prvi da prepeglam na OSX snow leopard 10.6.6 ( koji podrzava da se sa njega pokrene instalacija liona) . Nisam skinuo dobru instalaciju... Ne vidim na oci:-)

Filipp
04-02-2012, 19:24
pronasao sam ovo uputstvo http://www.trickyways.com/2011/07/how-to-make-mac-os-x-lion-10-7-bootable-usb-flash-drive/ , ali mi je problem sto preko windowsa ne mogu da formatiram usb u Mac OS Extended (Journaled) format... postoji neki program za ovo?

Sandi
04-02-2012, 19:28
Ne bih da pametujem previse, ali ovo mislim da ne moze da se napravi bez radne verzije mac osx. To jest iz win nece da moze bootable flash da se uradi. Odakle si?

Filipp
04-02-2012, 19:31
iz subotice, pa gde da nabavim to? :O na kraju krajeva nije mi ni toliki problem da kupim lion, ali nemam sad ni kako jer mi je to jedini mac...

Sandi
04-02-2012, 19:35
Kontaktiraj moderatora @Igne, on je iz Subotice pa ti mozda priskoci u pomoc. Da si meni blize ja bih ti dao moj da se posluzis i onda kad podignes sistem napravis i sebi instalacioni fles i nemas vise problema...

Filipp
04-02-2012, 19:38
aj da pitam jos ovo da ne cimam coveka bezveze :) palo mi je na pamet da bi mozda ovo mogao da uradim tako sto na ovaj PC u nekoj virtuelnoj masini instaliram mac i tako napravim bootable usb?

Sandi
04-02-2012, 19:44
To ce morati neko drugi da ti odgovori jer ja to nisam radio... Mada mislim da bi mogao tako da odradis ali opet kazem bolje sacekaj da ti na to odgovore @Byakuya ili @noname... To oni znaju 100000%:)

macak
04-02-2012, 19:50
Brate narezi lion na dvd cd napravi i samo udri ja sam tako uradio,i radice garant ! :)
Jbt cudi me da sandi nesto ne zna :)

Sandi
04-02-2012, 19:55
Macak, ne citas temu... To moze tako da se uradi ali iz mac osx koji on nema na raspolaganju... Iz win ne moze da napravi instalaciju lion-a...

macak
04-02-2012, 21:08
Taman pokusam da predjem sandija kao ono corak,jbg sorry

acasmc
05-02-2012, 11:57
aj da pitam jos ovo da ne cimam coveka bezveze :) palo mi je na pamet da bi mozda ovo mogao da uradim tako sto na ovaj PC u nekoj virtuelnoj masini instaliram mac i tako napravim bootable usb?

moze tako. pa napravi na flash-u instalaciju. imas na tonymacx86 komplet uputstvo. ;)

igne
05-02-2012, 21:16
Ajde da ti odgovorim ovde, nije mi jasno, imas mac racunar ili zelis hackintosh? :)

Filipp
05-02-2012, 21:31
imam macbook, i fora je u tome da mi je na reinstalaciji trazio apple id i nece da nastavi sa instalacijom jer nije legalan lion... Najsmesnije je da mi je sad i ovaj windows puko nesto, i jako koci i sad nemam pojma sta cu. jel mozes ti igne da mi nabavis original osx, ako mozes ja bi doso sto pre po njega...

igne
05-02-2012, 21:43
Ako ti treba imam svoj retail Lion koji sam kupio na App Store i napravio bootabilan DVD, radi provereno jer sam ga vec instalirao na moj prethodni MacBook Pro. Javi mi se sutra prepodne pa cemo resiti to ;)

Anakin
22-03-2012, 23:48
Kako ste resili problem? Ja sam mozda naisao na resenje jer moja instalacija nema onaj installESD.dmg file ili je moj install lion .dmg preimenovan. Ili sta vec je razlog.....