PDA

View Full Version : Apple prevodi Siri na hrvatski?



bokica
02-02-2012, 09:11
Zanimljiva vest sa ajfon.rs sajta stigla je jutros. Naime, oni tvrde (iz pouzdanih izvora) da ce Siri nauciti hrvatski jezik. Celu vest mozete procitati na http://ajfon.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=307:apple-prevodi-siri-na-hrvatski&catid=9:ajfon-novosti&Itemid=141&lang=en

dejanz
02-02-2012, 10:36
Veoma zanimljivo, mozda me ovo privuce da prodam moj IP4 i kupim IP4S :)
Stvarno mislim da bi ovo bilo extra, da se nesto uradi i za nas u Srbiji i za nase komsije

cikaaca
02-02-2012, 11:10
tesko da ce od ovoga biti nesto...

bokica
02-02-2012, 11:30
Pazi, prevodjenjem na hrvatski prakticno bi bila prevedena za vise drzava, zar ne? To apple-u moze biti zanimljiv i isplativ potez. Kako im je Siri pravac kojim ce da idu (jer konkurencija to ne poseduje) ne bi me zacudilo da je sto vise rasprostrane. To je logican potez.

dejanz
02-02-2012, 11:58
Slazem se sa tobom, ja se nadam da se uskoro Iphon pojavi i u Sbiji :)

Hertzog
02-02-2012, 12:53
Sigurno je appleu zanimljiviji balkan sa nekoliko miliona stanovnika i nekoliko hiljada korisnika iPhonea, nego Kina, India, Japan Rusija i slicne zemlje, kako da ne

1024
02-02-2012, 12:57
Moguce je da Apple radi na internacionalizaciji Siri za vise jezika, ukljucujuci i Hrvatski za koji su na ajfon.rs dobili informaciju.

dakysrb
02-02-2012, 13:21
pa i da uradi hrvatski? kakve imamo koristi od toga? da neces da joj govoris "kaj" "frend" "decki" "bog" ... ? pa bolje je engleski 100%...


_____________________
poslato preko tapatallk

Sandi
02-02-2012, 13:50
Nije vazno da li ce to neko koristiti ili ne... Sustina je da kad je izbacena siri na trziste bila u beta verziji i najavljeno je da ce se razvijati. Po meni i nekom logicnom sledu dogadja verovatno ce biti podrska za sve jezike koje imate na uredjaju.

Hertzog
02-02-2012, 13:52
Pa sumnjam da nece prepoznati zdravo umesto bok i slicno :D

Ipak mislim da je prerano za hr siri, jer ima jacih jezika i vecih trzista koja imaju prednost

mmilos82
02-02-2012, 13:55
bok, dapace :)

FOX river
02-02-2012, 16:54
pa i da uradi hrvatski? kakve imamo koristi od toga? da neces da joj govoris "kaj" "frend" "decki" "bog" ... ? pa bolje je engleski 100%...


_____________________
poslato preko tapatallk

Ako je prevedu, razumeće književni hrvatski, a u taj književni spada i štokavsko narečje, ne samo kajkavsko. Frend su samo preuzeli iz engleskog i koriste je kao sleng.

sekularac
02-02-2012, 17:53
Ako malo pazljivije procitate ovu vest, videcete da pise da Apple radi na prevodjenju Siri na hrvatski i srpski jezik. Da je samo hrvatski pa i ajde, al kad su napisali i srpski, tu vec vise sumnjam u celu pricu... Zasto bi prevodili na srpski kad zvanicno ne prodaju iPhone u Srbiji?

mccf
02-02-2012, 18:38
Alo, Tajland ima 62 miliona stanovnika... Hrvatska ima koliko jedan Milano... O cemu vi pricate?;) Na tajlandski da se prevede-to je nesto. Na njemacki kad se prevede-to je roba, obuhvati Austriju, trecinu Svajcarske...i dosta ljudi koji znaju Njemacki. Spanijom pokrije 50 miliona u Espanji, Latinsku Ameriku... Francuski pola svijeta...

A sta se przite-evo da vam je i prevedu na hrvatski-koliko vas prica ijekavicu? Sta lupate o stokavskom narjecju... Problem je ijekavica (za Srbiju). A to je velika razlika za jedan takav program...jer je to razlika kao srpski i makedonski. Kako mislite da joj kazete da promjeni pjesmu? Da joj kazete sledeca pjesma-ne, ona bi razumila slijedeca...;)
Slijedeci tjedan, nedjelja, ponedjeljak, srijeda, zaslon...a o mjesecima da ne pricam...lipsnj, srpanj, prosinac, veljaca:)))
Hrvati titluju filmove, zamisli koji show sa ovim da bude...znate li vi da su jos stari franjevci dolaskom na ova podrucja tijekom dvanestog stoljeca prvi otvorili tvornicu vafli u Čapljini???

A jedva cekam da krene titlovanje filmova, konacno cu moci razumiti Zonu Zamfirovu!

mirzab
02-02-2012, 19:34
Dobro mozda je patka ali s obzirom da Apple ima prodaju u HR moguce je da nesto i rade na tu inicijativu.
Druga stvar je sto su nasi jezici relativno lagani za optimizaciju jer imamo jedno slovo jedan glas koji se ne mijenja bez obzira na polozaj u rijeci.
Sve u svemu, ja bih volio da je istina.

martin75
02-02-2012, 19:50
Ako malo pazljivije procitate ovu vest, videcete da pise da Apple radi na prevodjenju Siri na hrvatski i srpski jezik. Da je samo hrvatski pa i ajde, al kad su napisali i srpski, tu vec vise sumnjam u celu pricu... Zasto bi prevodili na srpski kad zvanicno ne prodaju iPhone u Srbiji?
Zato sto je jedan Hrvat ponudio da im pomogne u prevodu i oni su ga prihvatili.
MCCF, vec ima Nemacki jezik za Siri ... o.O

mccf
02-02-2012, 20:10
Ja nisam rekao jel ima ili nema, nego cinjenica-da na jedan njemacki jezik, dolazi 80 miliona nijemaca, sa visokim zivotnim standardom...sa pretpostavkom da su tehnicki obrazovani...i da svak treci ili cetvrti moze koristiti ajfon(a i to je previse).-E sve ovo je interesantno apple-u! Zato ga vec onda i ima, kako ti kazes.E sad, na ovu nasu bijedu...finansijsku prvo, a onda i umnu...pa kod nas je svaki treci pismen. Pa svaki cetrdeseti gradjanin Balkana da ima ajfon, to bi bila premija! 600.000 crnogoraca, 3,5 mil bosanaca, 4 miliona hrvata, nekih 8 miliona srba... To je neozbiljno. Srbija nema apple sotre, operateri nisu interesantni apple-u...
A da ce biti...bice jednog dana;) Kao i siemens c35, pa je prvo bio samo meni na engleskom:D

1024
02-02-2012, 20:15
A otkud znate, mozda Apple hoce da prevede Siri na sve jezike odjednom. U takvoj situaciji prioriteti nemaju veze.

unknown99
02-02-2012, 20:42
Hmmm, odlicna vijest :)

Pa, s obzirom da je jucer novi Lion 10.7.3 dobio jezicnu podrsku za hrvatski, nije mi ovo nemoguce.

1024
02-02-2012, 21:22
Kod Siri nije u pitanju bas "prevodjenje" u klasicnom smislu, tako da bi pocetni posao mogao da bude cak i laksi od klasicnog prevoda. Jedino sto bi verovatno onda bila potrebna veca kolicina koriscenja da bi pocela da bude korisna za nove jezike.

egzo88
03-02-2012, 10:41
mozda je to znak da ce poboljsati prodaju bar nekih applovih stvarcica u Srbiji preko distributera :)

Hertzog
03-02-2012, 11:52
Ma svakako mi ne sluzi za pola stvari na nasim prostorima, u BiH kaze da "ne moze naci lokacije u BiH". Inace odlicno sluzi u USA, pitas je sta ti treba i ona ti nadje lokacije koje su ti najblize i put do iste... Procice jos mnogo godina pre nego sto ona bude korisna kod nas... Sta cu kao blesav paliti siri da bi mi otvorila neku aplikaciju, ugasila ton na telefomu i slicno, te nadogradnje su mi smesne, ali dobro, mozda sam ostario pa me tehnika prevazisla, a ja nisam cool sto ne kazem "Siri open msg" i slicno :D

dule977
03-02-2012, 12:55
Nemojmo se sad praviti englezi, ako se stvarno prevede Siri na hrvatski otvara mu se trziste od 20-tak miliona ljudi jer barem toliko ljudi razumije hrvatski kao i srpski.
Istina, ima nekih drugacijih rijeci, ali necemo se praviti blesavi da se ne razumijemo.
Neki dan je bila anketa na RTL-u povodom titlovanja srb. filmova i gledatelji su 75% rekli da im titl ne treba...kad je netko vec spomenuo.
Uglavnom ima i vecih i znacajnijih zemalja, ali nije ni 20 miliona ljudi bas za potcjenjivanje.

mccf
03-02-2012, 13:28
20 miliona ljudi sa izuzetno niskim standardom, tehnicki neobrazovanih. China Mobile ima 650 miliona korisnika! E neka tamo svaki 50ti koristi ajfon, i od ovih 20 miliona svaki 50ti...
Svakako da treba ne podcjenjivacki nego realno gledati-koliko uopste ljudi moze prisutiti ajfon, koliko ima koji ga znaju koristiti, i koliko hoce da ga koristi... Brojka za citavu Srbiju svesce se na broj clanova ovog foruma.

Takkyy
03-02-2012, 14:10
Brojka za citavu Srbiju svesce se na broj clanova ovog foruma.

Upravo tako, mozda malo vise :D

Edit: Nije u pitanju citiranje posta iznad mog, jednostavno sam morao da uokvirim recenicu :D

bokica
03-02-2012, 16:32
Po vama je glupo sto je npr. Philip Morris dosao u Srbiju, zemlju sa <2 mio pusaca kad u Kini ima 2 milijarde? Ljudi, u surovom kapitalizmu bitan je svaki $. I u Vatikanu ce da otvore app store i Siri ce i latinski da proprica ako formula pokaze +.

1024
03-02-2012, 17:07
Ovde je prica gde ce prvo, pa se zato razmatraju velicine trzista. Mozda je lakse ubaciti se na Balkan nego u Kinu :) A mozda, kao sto rekoh proslog puta, rade i Balkan i Kinu u isto vreme, ali nase zanima samo Balkan.

mccf
03-02-2012, 17:07
@bokica Ne kontam sustinu tvog posta (na dijelove se cini da se nadas dolasku Gospe Siri, ali me ovaj + na kraju razuvjerio), ali... Za nas bi bilo premija da nam Siri zna reci u kojoj zemlji se nalazimo, i da tacno odgovori sa kojim zemljama granici Srbija:D O bolnicama,hotelima, restoranima, kineskim/indijskim restoranima, bankomatima...to je besmisao pricati.A ovo ostalo...kad dodje dodje:D

bokica
03-02-2012, 17:56
Sustina je uvek u + :)

mccf
03-02-2012, 18:40
Moguce...


Beginning Friday, January 13, iPhone 4S will be available in Anguilla, Antigua and Barbuda, Bolivia, Botswana, British Virgin Islands, Cameroon, Cayman Islands, Central African Republic, China, Dominica, Dominican Republic, Ecuador, Grenada, Guam, Guinea Conakry, Ivory Coast, Jamaica, Kenya, Madagascar, Mali, Mauritius, Niger, Senegal, St. Vincent and The Grenadines, Trinidad and Tobago, Turks and Caicos and Uganda.


http://img.tapatalk.com/5efa0904-1b7b-090d.jpg

V.S.

http://img.tapatalk.com/5efa0904-1bab-64f8.jpg

miodrage
03-02-2012, 23:56
Aman ljudi, vec sam to pisao, ali moram da ponovim - pitanje je zasto kod nas nema iPhona. Odgovor je vrlo prost - mi smo politicki nepodobni Amerima, satanizovani smo svuda, najgori smo divljaci na svetu, gori i od Hitlera. I vi ocekujete da ce u zemlji koja je svako vece cak i kod njih na vestima, Apple da posluje. Pa to je suludo. Poznato je da Ameri obozavaju demokratiju, e pa oni smatraju da je kod nas nema uopste, a da svuda gde oni posluju, demokratija ipak kako tako postoji (nisam siguran glede njihovog poslovanja u Kini, ali opet, Kina im je najznacajniji partner).

mccf
04-02-2012, 00:07
Ne vjerujem da je nesto bolja situacija sa demokratijom u gore navedenim plemenima, al ajd...:D

I mislim da se u najmanje 3 ove zemlje trenutno vodi gradjanski rat:) Al je situacija nesto bolja nego kod nas...

BLOODHUNTER
04-02-2012, 00:38
U Crnoj Gori se iPhone normalno prodaje, legalno, a u njoj se govori srpskim jezikom. Zato Apple ima motiv da uskladi siri i sa našim jezikom. Nije uopšte bitan broj stanovnika, jednostavno će pre ili kasnije ići ka tome da SVE zemlje u kojima postoji Apple imaju i siri na svom jeziku. Zapamtite ovaj datum i ma koliko vam to sada smešno izgledalo doći će i to.

.stefan
04-02-2012, 02:10
ej bre ljudi ne primajte se...zabole njih mnogo da uskladjuju nesto za srpski...hrvati ce mozda i docekati Siri na hrvatskom,ali jednog dana...i mnogo "bitniji" i rasprostranjeniji svetski jezici nisu podrzani jos uvek...

sto se tice poredjenja kine i balkana mislim stvarno nije za poredjenje...cela evropa ima 700 miliona ljudi...a samo kina preko milijardu...tako da mozemo i tako da gledamo...je*es evropu,ajmo samo u kini da poslujemo...
evropa je sasvim druga prica od masovno naseljenih azijskih drzava,nacionalizam je izuzetno izrazen,narodi su mali i ponositi,za to je donekle i istorija i tradicija zasluzna...niti rziste niti bilo sta drugo ne funkcionise isto kao u npr kini,sto je i normalno

sve u svemu,pravu istinu je rekao miodrage u svom postu, iz istog razloga ni paypal jos uvek ne dolazi,jednostavno ameri nama jos uvek neke sankcije drze...imamo negativan imidz,donekle smo i sami krivi,s druge strane su i drugi kumovali,lobirali i podmazali tamo gde treba, ali da ne ulazimo u politiku...cinjenica je da se ovde ne radi ni o trzistu,ni o profitu,radi se o tome da nece namerno kod nas i to je to...

ako se ovakav trend sa odnosima sa amerikom nastavi pre ce teheran i pjongjang dobiti apple store od nas...ali koliko vidnim zadnjih dana na vestima i nasa "diplomatija" se opametila i pocela da se budi pa su poceli da se uvlace nekim americkim kongresmenima u dupe...

1024
04-02-2012, 09:35
@miodrage: Treba ti opet obrisati post zato sto ne postujes pravila foruma o zabrani politickih tema. Ali posto nisi ukapirao proslog puta, onda uzmi ovo u razmatranje:
McDonalds (najamerickija americka firma) posluje u Srbiji. Microsoft posluje (ima razvojni centar stavise) u Srbiji. Mali milion americkih firmi, proizvodjaca i cega stve ne posluju u Srbiji. Da je tvoja teorija o "mi smo negativci i zato nas amerikanci izbegavaju" tacna, nijedna od Americkih kompanija ne bi poslovala u Srbiji.
Na stranu to sto kompanije mnogo briga za politiku.

miodrage
04-02-2012, 10:40
1024: dobro je sto mi nisi obrisao post i ukazao na ovo, sa jedne strane si u pravu,a sa druge, evo zasto nema PayPala jos uvek, a onda cu da se vrnem na Apple. Naime, PayPal zeli da udje u Srbiju vec nekoliko godina. Jedina preprepka koju ima, su *****ski propisi NBS po kojima je fizickim licima zabranjen promet novca sa inostranstvom. Odnosno - ja ne mogu da napravim racun u Madjarskoj ili vec kojoj banci, i da slobodno prebacujem sredstva gde i kako ja to zelim. SUMANUTO!!! Ne daju mi da upravljam svojim novcem. Razlog, drze monopol i na to. To se vrlo tesko radi preko banaka, Western Uniona i sl. E da, mozemo i preko Moneybookers, ali je opet procedura i cimanje. A mene iskreno mrzi da se cimam.
Apple: usli su u pregovore sa nasim operaterima. Konkretno imam insajdersku informaciju iz mt:s jer imam drugaricu na visokoj poziciji tamo. Pa recimo samo da je doslo do neslaganja oko vidjenja posla. Apple je zahtevao da u pojedine pakete stave ogromnu kolicinu MB (citaj 10-20-50 GB, ako vec ne moze flatrate), zatim Apple je rekao da bi operatera aparati kostali po 200€, a da ga prodaju za 250€, i jos Apple da dobije svoj deo koji svuda i uzima, a to je nekih 30% od svih prodatih paketa uz koje ide Apple telefon. E kod tih 30% je sve zapelo, jer nasima je to kost u grlu koju ne mogu da progutaju... Sa druge strane, ne bi njima problem bio da zveknu cenu telefona gore, pa da nadoknade 30% za Apple, ali im upravo Apple ne dozvoljava da podignu cenu telefona.
Eto da se zadrzim samo na ovom ekonomskom delu, da ne ulazimo u politiku. Za Telenor i Vip ne znam, ali pretpostavljam da je identicna situacija s obzirom da svi nasi operateri imaju prakticno identicne ponude koje se razlikuju u minornim detaljima. Cak sam vrlo sklon teoriji po kome po jedan glavni covek iz svake kompanije lepo ode na rucak ili veceru sa kolegama jednom mesecno, da se iscaskaju, i da dogovore nove poslovne poteze.

DinoBg
04-02-2012, 10:51
Ako je tako zasto onda vip nema iphone a u hrvatskoj ima?


iPhone using Tapatalk

miodrage
04-02-2012, 12:06
Pa ne pita se ni Vip, ni Telenor, nego Apple! Sta je tu nejasno?

timiljko1
04-02-2012, 16:41
hrvatska,bosna,crna gora,srbija i jos 2,3miliona gastarbajtera oko 20m ljudi manje vise od toga sigurno bi imali oko 200,300 000 ljudi x 500evra to je minimum to je mnogo para mnogo bre a koliko kosta da se prevede na SFRJ jezik jedan program verujem da mnogo mnogo manje i to je zalog za buducnost jer je trend da se svaki iphone zameni novijom serijom i to su velike pare u igri tako da me nebi zacudilo da bude nesto od ovog ja bi prvi kupio iphone 4s da ima na hrvatski jer igram online igrice sa dosta hrvata i nikad nije bila jezicka barijera izmedju nas :D

mccf
04-02-2012, 18:30
A zna li neko reci kako se uopste pravi program Siri, na kom principu radi, kakva je to baza podataka...kako povezuje pitanje sa davanjem svog odgovora? Sta je to potrebno odraditi da bi postala Balkanka? Do sad sve neka prica isplati li se ili ne isplati...

Akilone963
04-02-2012, 18:45
Za ocekivayi je da siri postane poliglota u buducnosti, ali mislim da ce nove jezike dodavati onako kako dodaju nove zemlje za prodaju. Prvih 20 drzava sa najvisim prioritetom, itd... A mislim da se Srbija i Hrvatska tu nece naci ni u nekom cetvrtom krugu. Mi nemamo ni zvanicno iphone u Srbiji, niti app store, sta ces vise...

timiljko1
04-02-2012, 19:40
Nemamo zvanicno iphone u Srbiji jer nemamo standard a nemaju ga ni hrvati ali kad konkurencija ponudi nesto slicno da vidis kako ce da progovori nas jezik vrlo brzo :yes:

djoni1980
04-02-2012, 19:58
A zna li neko reci kako se uopste pravi program Siri, na kom principu radi, kakva je to baza podataka...kako povezuje pitanje sa davanjem svog odgovora?

Siri je valjda napredan softver za prepoznavanje govora
glasovnu naredbu/upit pošalje na apple servere, gde se pretvara u tekstualnu, često neuspešno :p
ako je komanda vezana za telefon (timer, reminder, call, send email, sms, play music, itd - odradi je direktno
ako je vezana za vremensku prognozu kontaktira weather aplikaciju, ako je vezana za navigaciju/lokaciju kontaktira google maps
ako su u pitanju mere, bazične operacije vezane za matematiku/fiziku/astronomiju, kontaktira wolfram alpha, za vrednost akcija na berzi stocks aplikaciju
ako se tvoje pitanje ne uklapa u neki od ovih kriterijuma, ponudiće ti web search

sve funkcioniše prilično solidno u stanu, ali kad sam u nekoj bučnoj sredini...
npr moj upit "what will be the weather tomorrow" jednom prilikom je protumačila kao "call ..." i pozvala mog direktora :facepalm:
naša imena naravno ne prepoznaje, npr na moj pokušaj da pozovem osobu: "call Borko" rekla mi je da ne zna ko je "boy c*ck" :brickwall: jel treba uopšte da napomenem da nisam nikad nisam upotrebljavao termin "boy c*ck" na telefonu ni u glasovnom ni u tekstualnom obliku, jednostavno to je genijalnost Siri :vb_kez:

mccf
04-02-2012, 20:22
Jasno, ti si vise pricao o funkcijama koje Siri obavlja... To je jasno;)
Ali me interesuje, princip po kome to radi. Obim posla da se izradi takav program.

miodrage
04-02-2012, 20:47
@mccf: samu aplikaciju nije problem napraviti, ali ono sto stoji iza nje je vec veliki problem. Apple ima svoju farmu servera sa kojom radi Siri.
Princip je da ti pitas Siri kao sto bi nekoga pitao (recimo prezgodnu plavusu sekretaricu spremnu na ispunjenje svakog tvog prohteva), e onda se tvoj glas preko narocitog algoritma pretvara u textualni zapis, ali mislim da se to desava na samom uredjaju, i potom se taj text zapis salje kao upit na server, koji u najkracem mogucem roku obradjuje tu informaciju, i vraca odgovor na upit. E sad, ti vidi koliko ziliona stvari treba brzo pretraziti unutar par sekundi.

mmilos82
04-02-2012, 22:49
sto po samoj logici znaci da telefon mora da bude online (3g, wi-fi) ili ja gresim?

Goxy86
04-02-2012, 22:53
Naravno da treba biti online...

1024
05-02-2012, 10:46
evo zasto nema PayPala jos uvek, a onda cu da se vrnem na Apple.
To nema veze sa politikom, a cak i da ima, nema veze sa (ne)demokratijom i slicnim stvarima koje si pomenuo. Napravi razliku izmedju ta dva.

@mccf: Jos uvek ne znam tacno kako Siri funckionise, ali se njena korisnost bazira na ucenju. Mozda postoji pocetna baza i pravila po kojima povezuje vreme sa vremenskom prognozom, ali baza se siri velikom kolicinom koriscenja. Tako je za svaki jezik, i engleski, zbog toga je Siri izasla kao Beta.

Inace, na servere se salje zvucni zapis, pa se i prepoznavanje govora obavlja na serverima. Redosled je slanje - prepoznavanje govora - Siri (procesiranje pitanja i pravljenje odgovora) - slanje nazad - pretvaranje teksta u govor.

elviss08
06-02-2012, 04:01
Nemam nista protiv hrvata, nista licno ali necu valjda pitati siri gdje mogu kupiti kilogram Rajcice, ili pusti mi glazbu :S

kocka90
06-02-2012, 04:31
zasto se u svakoj temi raspravljamo zasto nema iPhone u Srbiji :D
ja sam licno pitao osobu odgovornu za to u MTSu, i ona mi je rekla da je Apple ponudio njima iPhone, ali po njihovim uslovima koji nisu odgovarali MTSu i zato nisu ni uzeli. Trazili su da kupe 400.000 telefona, sto je bilo mnogo. U CG ima 600.000 stanovnika, njima su izgleda ponudili daleko manji broj, sto je mnogo manje para. Kod nas ima 9miliona ili koliko vec, i ponudili su vise, a MTS ne veruje da moze sve to da proda, pa nisu pristali. Jednostavno dok se neko nesmiluje da rizikuje od operatera, ili dok apple promeni ponudu necemo imati iPhone, a sto se mene tice i ne treba nam, jer vec mogu da zamislim koliko ce kostati sa ugovorom. Bolje da skupim pare i kupim simfree nego da placam operateru 5x vise :D

kovacevic031
06-02-2012, 12:24
Nemam nista protiv hrvata, nista licno ali necu valjda pitati siri gdje mogu kupiti kilogram Rajcice, ili pusti mi glazbu :S
A vidi, izgleda da ćeš morati :D

elviss08
06-02-2012, 12:33
Nije sporno samo kazem trebalo bi mi dugo vremena da se naviknem :D

kovacevic031
06-02-2012, 12:40
Znam, sta ti mislis da ja mi tu kazemo rajcica? Rijetki samo :) ostalima je to paradajz.

Silence
06-02-2012, 15:25
Nemam nista protiv hrvata, nista licno ali necu valjda pitati siri gdje mogu kupiti kilogram Rajcice, ili pusti mi glazbu :S

Hahaha, lepo si to rekao!


Tapatalk.