PDA

View Full Version : Wireless problem i cirilica



Bitz
30-01-2012, 14:46
poz, imam 2 pitanja:

1. desava mi se da mi Ipad nadje wireless za koji nije potreban password, konektuje se i dobije signal od 3 crtice, medjutim kada hocu da otvorim Safari kaze da nije konektovan na Internet?!

2. da li postoji nacin da se kuca ćiriličnom tastaturom?

niki93t
30-01-2012, 15:17
2. Settings>General>Keyboard>Internatiolal Keyboard i tu nadji Serbian (Cyrillic)

Fisherman
30-01-2012, 16:00
kod konektovanja na wireless, ukoliko je to neka tebi nepoznata otvorena mreza, ne mora da znaci da ima izlaz na internet. Meni se to desavalo sa nekim mrezama u okolini moj gajbe, da vidi signal rutera i da se zakaci, ali da nema internet protoka. Posle sam saznao da su to ruteri od nekih firmi u okruzenju, koji imaju signal za intranet sopstveni (jer su tako umrezeni), a verovatno ne dozvoljavaju izlaz na net ili je za to potreban poseban access.

niki93t
30-01-2012, 17:26
Ja ponekad imam taj problem sa mojim kucnim ruterom, konektuje se ali nece na internet...
Tako mi bude i na iPhone-u i na laptopu, u tom trenutku mi je download na torrentu konstantan oko 150 kb/s, ali nece da ide na internet, pise no internet access...

Bitz
31-01-2012, 12:55
2. Settings>General>Keyboard>Internatiolal Keyboard i tu nadji Serbian (Cyrillic)Hvala, izgleda da nisam lepo gledao ;)


kod konektovanja na wireless, ukoliko je to neka tebi nepoznata otvorena mreza, ne mora da znaci da ima izlaz na internet. Meni se to desavalo sa nekim mrezama u okolini moj gajbe, da vidi signal rutera i da se zakaci, ali da nema internet protoka. Posle sam saznao da su to ruteri od nekih firmi u okruzenju, koji imaju signal za intranet sopstveni (jer su tako umrezeni), a verovatno ne dozvoljavaju izlaz na net ili je za to potreban poseban access.pa da, sada sam skapirao, meni se to i na mobilnom desava ponekada...

jovus
08-02-2012, 16:52
Mnoge otvorene mreze koriste posebna proxy podesavanja za izlazak na net i samim tim ti mozes da se zakacis na mrezu, ali ako nemas podesen proxy, nemas izlaz ka netu. Firme to uglavnom koriste.

alimpije
16-02-2012, 19:38
Moja kućna mreža se vidi kao otvorena, ali na nju može da se poveže samo urđaj čija je Mac adressa upisana na ruteru. Dakle neko vidi signal i čini mu se da je povezan na moju mrežu, ali ne može ništa da uradi (osim ako nije "spretan" haker)