PDA

View Full Version : Problem sa WiFi-jem



Dejan_Zr
30-01-2012, 00:39
Posto sam jos pre vise od pola godine kupio polovan ajfon, zeZao me je wifi, odneo kod majstora da popravi antenu, radio je nesto malo, a sad opet ne radi. Posto mi je pun kofer "majstora" resio sam da sam otvorim fon i da zamenim sta treba. Jel moze neko da mi kaze gde je locirana wifi antena (da postavi sliku). Googlao sam ali neki kazu da je antena obican srafic dok drugi kazu da je to ceo jedan deo telefona. Od alata imam sve, takodje mi nece biti problem da narucim antenu sa ebaya, samo neka mi neko ko zna pomogne oko toga kako zaista izgleda :)
Unapred hvala!


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

Chuckie
30-01-2012, 00:48
Čovjek je pekao u rerni WiFi i osposobio ga, potraži tutorial na forumu. Znam da je smiješno, ali njemu je pomoglo. Vjerovatno će se javiti ovdje. :wave:

Dejan_Zr
30-01-2012, 00:58
Ja sam uvek za sve metode, ako treba i da ga pohujem! Salim se. Majstor mi je rekao da mi je taj sraf koji daje kontakt wifi anteni malo pukao i da to zeza, nznm samo sto ga nije zamenio...


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk.

panemoj
30-01-2012, 01:38
Probaj da li ti je ovo dovoljno da saznas o cemu se i kako radi :



http://www.ifixit.com/Guide/Installing-iPhone-4-Wi-Fi-Antenna/6846/1

bobasim
30-01-2012, 05:25
Kako te tacno zeza wifi?

Dejan_Zr
30-01-2012, 11:03
Pa nekad hvata signal, nekad ne hvata,znaci ja ga refreshujem tj da nadje opet mreze ali nista... A kad nadje, nekad rade nekad ne...
@panemoj: Aha,skontao sam sta je, znaci ceo taj deo treba promeniti :) Inace, meni je neki od tih srafica pukao, proverio bih sad ali nemam trenutno alat kod sebe... Jel se mogu negde nabaviti ti shrafici mali? :)

E da, to sto je na ifixit je poklopac wifi-a, e jel to daje signal ili sta vec ???? Zna li neko ? :S
Saznao sam da kako bih dosao do antene za wifi, potrebno je rasklopiti ceo fon,ali skroz ceo! Inace, antena je dole kod zvucnika, nije joj lako prici uopste tako da se razmisljam da li cu ovo uraditi :D
Inace, evo link za menjanje wifi antene! :)

http://www.ifixit.com/Guide/Installing-iPhone-4-Cellular-Antenna/4359/1

cyhaber
10-02-2012, 12:41
imam problem sa WiFijem, ip4 SimFree, 5.0.1 JB redsn0w0.9.10b3, samo na jednoj mrezi se zakaci i onda posle nekog vremena otkaci sam od sebe i vise ne moze da se zakaci dok ne istekne lease sa DHCP-a koji trsaje 3600 sekundi, cim lease istekne on se okaci normalno i opet posle nekog vremena otkaci ! Access point stoji na 1m od telefona sto znaci da je signal FULL! na koju god drugu mrezu da se okacim radi normalno ! HELP !!!

Byakuya
10-02-2012, 12:52
Onda problem nije u telefonu vec u podesavanjima routera...

cyhaber
10-02-2012, 12:58
drugi iP4 SF isti iOS isti JB (doduse 0.9.10b4) i kod njega radi, ne otkacinje ga !!!

Byakuya
10-02-2012, 12:59
Probaj na svom telefonu da namestis fiksnu ip adresu dok si na toj mrezi...

cyhaber
10-02-2012, 13:03
hm, da, nije mi palo na pamet! sad cu da probam !

cyhaber
10-02-2012, 14:40
Sa fixnim ip-jem nije hteo da radi ali cim sam vratio na dhcp proradio je ! Simptomaticno mi je sto je to samo sa mojim i4, na drugom radi bez greske kao i na drugim telfonima i racunarima !!!


Sent using Tapatalk