PDA

View Full Version : Problem sa paljenjem telefona ( iPhone 3G BB 6.15 )



Holymoly
23-01-2012, 11:23
Naime,imam problem sa bootom telefona tj,situacija je sledeca :D .

Imao sam verziju telefona 3.1.3 i solidno je radila,hteo sam da probam da je upgrade na 4.1 i uspelo je,ali je takodje bilo mnogo bagova,kada sam u cydiji hteo da instaliram ultrasn0w,telefon je stalno izbacio faild to fetch,tako nesto.I posle nekog restarta pola ikonica mi se pogubilo,cak i one dole sto su Phone Mail Safari i iPod.Onda sam po tutorialu odradio restore na 3.1.3 i tu se stvorio problem.Kada se telefon upali pojavi se jabuka i tu kao onaj krug da nesto ocitava i jednostavno zabode.Dok je na toj jabuci,ja drzim Power i Home dugme nekoliko sekundi dok se ponovi ne upali i onda se pojavi slika sa iTunes i usb kablom.Sad to je jedan deo problema.Drugi deo je da u iTunes-u nece da mi prepozna telefon pa makar bio i na jednoj i na drugoj slici,a takodje sam probao i neki DFU mod,sta god to znacilo.E sad tek vidim da ovaj telefon nije za mene i da je bolje da se vratim na staru dobru N95-icu. :)
Gledao sam i po forumu nesto,ali to nije to,vecina njih su uspeli preko iTunes-a da prepoznaju telefon i samo odrade restore jos jednom,kod mene to nije slucaj...

Hvala.

komsa
23-01-2012, 11:42
http://osxdaily.com/2010/06/24/iphone-dfu-mode-explained-and-how-to-enter-dfu-mode-on-your-iphone/

Holymoly
23-01-2012, 11:52
Aha! To je taj DFU mod,to sam pre radio,ali nazalost nije ovde pomoglo,inace koristim Windows XP SP3.
Problem je sto ja cujem onaj zvuk u kompu,da je to prepoznato,ali nece idalje.Da probao sam i da reinstaliram iTunes,da restartujem service itd itd... al opet nece,jel imas mozda neki drugi predlog?

martin75
23-01-2012, 20:45
Ovako
Ugasi telefon
Drzi POWER 3 sekunde
Bez pustanja POWER stegni HOME i drzi oba stegnuta 15 sekundi
Bez pustanja HOME pusti POWER i drzi samo HOME dok se ne cuje onaj zvuk da ti je prepoznao telefon
Skini redsn0w koji odgovara tvom INSTALIRANOM iOS-u. Udari Jailbreak (tethered) - Just boot tethered right now.
Onda u iTunesu uradi restore. ;)

Holymoly
23-01-2012, 20:55
Puno hvala na odgovoru,sad cu da probam to,pa da vam javim rezultate,ako bude radilo,castim te pivom cim dodjes do St. Pazove :D

EDIT: E sad jebiga da izvines,sad on meni tu nesto izbacio kao neku konzolu, i tu je zakuco,dal ima nesto konktretno sta treba da nadjem?
Isti bug kao i kad se pali, i tu neki krug sto se okrece i on je zabo isto...JAOJ BOZE!

EDIT 2: Nakon menjanja USB porta on idalje zakuca,poslednje sto ispise u konzoli je
AppleSerialMultiplexer: mux-ad(byp) : :dorinterval to 5000ms with mask 0x780 i onda nakon koji sekund dodje onaj krug kao da se ocitava i tu zabode opet.

Holymoly
23-01-2012, 21:24
Nece da ga jebes,opet da izvinete,al sta god da se pokusa on smrzne,to se pre nikad nije desavalo!

martin75
23-01-2012, 22:21
Iskljuci ga
Preporucujem ti iOS 3.1.2...
Skini FW
http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/
Otvori redsn0w -
https://rs93tl4.rapidshare.com/#!download|93l32|344601784|redsn0w-win_0.9.3.zip|12463|R~0|0|0|RapidPro expired. (34fa3175)
Neka ti je telefon iskljucen
Izaberi FW 3.1.2
Idi na Just Boot Tethered Right Now.
Pisace ti Please make sure that your phone is OFF and PLUGGED IN
Sad prati lepo, 3 sek power, 15 sek power + home, sve dok ti racunar ne prepozna iphone samo home
Onda ce nesto raditi, cekaj
Kada vidis Slide to unlock, nije jos gotovo ! :)
Skini sn0wbreeze 2.9
http://ih8sn0w.com/
Otvori ga i nadji FW i ubaci ga, onda idi na Build IPSW
Napravice ti FW, naci ces ga na desktopu
Otvori iTunes
Drzi SHIFT i klikni na restore
Nadji taj FW koji ti je sn0wbreeze napravio
Cekaj malo :)
Otvori Cydia, cekaj da sve odradi, i kad ti pita upgrade, idi na Complete Upgrade
Onda u search u Cydia ukucaj ultrasn0w, instaliraj ga i gotovo.

Holymoly
23-01-2012, 22:26
Aj opet da probam to isto,slicno sam tako radio :)


EDIT: izvini kod mene nema opcija Just Boot Tethered Right Now,kod mene imas
Install Cydia
Verbose boot
Custom boot logo
Custom recovery logo
Already pwned
verovatno onda mislis na ovo drugo?

EDIT: Jebiga sad,sad je zakuco na Activating,dosao na onom krugu do 80%, i samo vrti vec 5 minuta tako xD

Holymoly
23-01-2012, 23:01
Iskreno neam pojma sto ne mogu da obrisem postove,ne zelim da pravim duple postove,ali malo je i glupo da editujem stalno,al ono stvarno nece,on ne moze da se jailbreak-uje,uvek zakuca negde!I to me izgleda j*be od samog pocetka,ne znam vise sta da radim,stvarno neam para za glupi servis,pitanje koliko bi me to i izaslo...

martin75
24-01-2012, 18:52
Uradi to opet i sacekaj bar 15 minuta........

Holymoly
24-01-2012, 19:34
Evo ovako,odradio sam ono,pojavi mi se onaj veseli ananas i dodje dole do stavke Activating i dole odprilike bude 80%,onda u jednom trenutku ne znam dal dodje do kraja ili ne,samo se valjda restartuje i pojavi apple jabuka, i evo vec 10 minuta stoji ta jabuka i onaj krug sto kao nesto ocitava.

EDIT: Nista od ovoga,nece nista,sve sam probao,probao nekoliko puta ovo sto si mi napisao stvarno nece...i da ne zaboravim,uvek se restartuje sam od sebe...