PDA

View Full Version : Krađa



mvujanovic
23-01-2012, 00:03
Pošto neznam gde da stavim ovu temu telefon mi je 3g, pa ako joj mesto ne odgovara neka je moderatori premeste.
Evo šta mi se desilo: Imam Telekomovu karticu 064, podešavanja za gprs i mms nisam uradio za telekom namerno da slučajno neki program ne ode na internet preko gprs.
U podešavanjima sve isključeno samo wifi uključen i internet koristim preko wifi.
Slučajno ukucam da vidim stanje na kartici kad ono skinulo mi oko 100 dinara kredita a da pojma nemam zašto. Nazovem mts operatera i dobijem odgovor da sam išao na internet, i zaista pogledam u listing preko neta i vidim da sam skidao neke kilobajte te da mi je kredit otišao na to.
E sa meni nije jasno ako sam ja koristio isključivo wifi za internet kako je moguće da su oni to registrovali, jedino ako nije zbog toga što sam se nakačio na komšiju koji ima adsl liniju telekoma. Činjenica je da ni jednog trenutka nisam koristio gprs, a njihov računar je registrovao da sam koristio internet, jedino pravo obrazloženje je da nas tako kradu.

DinoBg
23-01-2012, 00:20
Ako ti je ugasen data ne moze da ti skida mozda ti je bio ukljucen pa se neke aplikacije same kacile na net.. A sto se tice wifi nema veze s tim moze bude koji oces ne moze ti skida zbog njega..

1024
23-01-2012, 00:23
Bilo je situacija da ljudima telefon koristi gprs i bez unetih parametara, mada nisam siguran da li je to bilo kod Telekoma. U svakom slucaju, ako iskljucis data tek onda si miran. (kolko se secam, data switch postoji od iOSa 4.0 pa na ovamo)

DinoBg
23-01-2012, 00:26
Meni je na 5.0 radio bez unetih kad unesem prestane (potrajalo je dok sam to izvalio jer sam naravno odmah uneo parametre) na 5.0.1 ne radi bez unetih... Cudne su to stvari...

iMorris
23-01-2012, 00:42
Na Vipu radi bez unetih na bilo kom FW.
Citao sam da se ljudima ovo desvalo. Ali niko ne zna razlog.

shone912
23-01-2012, 01:22
Ako su ti podesavanja bila uneta, pa si ih uklonio, potrebno je da prodje neko vreme pre nego sto to telefon registruje. Ja sam obrisao Singular data network podesavanja i bez wi-fi pokusao da otvorim mail i uspelo mi je (skinuo je novu poruku). iPhone 3gs na 3.1.2 nakon nekoliko minuta posle toga, nije mogao da proverava postu.

mvujanovic
23-01-2012, 06:58
Bilo je situacija da ljudima telefon koristi gprs i bez unetih parametara, mada nisam siguran da li je to bilo kod Telekoma. U svakom slucaju, ako iskljucis data tek onda si miran. (kolko se secam, data switch postoji od iOSa 4.0 pa na ovamo)
O tome se i radi što je data isključeno, baš zbog toga da ne bi slučajno povukao nešto preko gprs.

dejanz
23-01-2012, 08:30
Ja sam ima slican problem ranije, isao je bez unetih parametara na net isto kartica 065 MTS...Uneo sam kasnije parametre i po potrbi ukljucivao data i sve je radilo OK.
Sada vec ne znam, stalno mi je ukljucecn internet

batika
23-01-2012, 10:34
Ja sam imao isti problem sa 3G na VIP mrezi.
Znaci bez ikakvih podesavanja, cak sam i pisao neke gluposti za parametre, iskljucio Data Transfer i iPhone je stalno isao na net.
Svadjao se sa VIP-om...
Resenje je bilo instaliranje SBSettings-a i iskljucivanje Edge preko istih (SBSettings-a).