PDA

View Full Version : just boot tethered pitanje



kakosuper
20-01-2012, 00:51
Ovako ljudi, imam ovde jedan iphone 4 sa ios 5.0 i bb 4.11.08
Znam da je zakljucan i sve to. On radi ali je na njemu tethered jailbreak i kada ga budem ugasio trazice da ga ukljucim preko kompjutera a ja nemam pojma kako.. :S

Dal mi neko moze pomoci kako to da uradim. Citao sam da treba preko redsn0w-a, skinuo sam ga i startovao. I sada znaci idem na extras pa na ono prvo Just boot tethered now dok je mobilni iskljucen ili dok je na jabuci? I jel to sve???

I jos jedno pitanje, ako bi stavio na ios 5.0.1 untethered dal cu morati da aktiviram telefon sa njegovom originalnom karticom ili ne?
Imam shsh za 4.3.5 i 5.0.1 ali ni to nemam pojma kako da odradim pa bi bilo dobro da ima neki tutorijal... :)

I kada ce vise taj unlooock.. :D

Aj pomozite ko boga vas molim...:embarrassed:

hellfire85
20-01-2012, 01:00
ides na extras/just boot i ispratis uputstvo na ekranu ( pisace ti da drzis power nekoliko sekundi, zatim nastavis da drzis power i pritisnes home pa drzis oboje par sekindi, onda pustas power i drzis home dok ne krene proces)...to slobodno uzmes da odradis dok ti stoji jabuka..i to je to, videces sam u sustini je prosto..
na 5.0.1 mozes da predjes slobodno, bez obzira na to tel ti ostaje zakljucan zbog basebanda koji imas sve dok se ne pojavi unlock za taj bb

kakosuper
20-01-2012, 01:11
E to mi reci znaci samo pratim upustvo i cepam.. :)

A jel ima neki dobar tut za ovo dizanje na 5.0.1 posto stvarno ne mogu da nadjem.. :S

Dakle posle stavljanja na 5.0.1 nece mi traziti nikakvu aktivaciju vec ce odma uci u telefon i moci cu da ga koristim normalno kao do sada?

hellfire85
20-01-2012, 01:20
posto ti je vec zakljucan bb, mozes odraditi update na 5.0.1 i preko itunes-a
a za untethered jb, pokrenes poslednju verziju redsnow-a (b4) i biras opciju jailbreak and install cydia i odradis isto po uputstvu na ekranu..

nemas sta da aktiviras, bb ti je zakljucan tako da funkciju telefona neces imati sve dok ne izadje unlock za 4.11.08 bb

kakosuper
20-01-2012, 02:48
xexe pa mene itunes ne pusta da vratim software.. na 5.0.1 posto mi je na 5.0... :D
Znaci ono restore i check for update je skroz nedostupno :(

Edit:
Cek izgleda moze da se updejtuje direktno iz telefona :)

edyman
20-01-2012, 09:58
ako imas JB ne mozes sa telefona da updateujes iOS! evo ti tut. kako da predjes na 5.0.1
http://www.idownloadblog.com/2012/01/17/jailbreak-ios-5-0-1-untethered-sn0wbreeze/

@helfire naravno da treba da aktivira telefon sa maticnom sim karticom ili ako ga nema onda da hativira telefon sa snowbreezom.

hellfire85
20-01-2012, 11:09
hm, kontao sam da ne treba s obzirom da je na telefonu bb ionako zakljucan...zato sam mislio da i nema potrebe za bilo kakvom aktivacijom sim karticom..hvala za info u svakom slucaju..