PDA

View Full Version : Da li je SimFree?



Karamunjos
16-01-2012, 15:01
Kupio bih iPhone 4 32Gb e sad prodavac mi tvrdi da je fon SimFree jel nekako mogu to da proverim uz pomoc onih brojeva pa ledjima telefona onaj FCC ID ili neki drugi. Hvala unapred

3gs
16-01-2012, 15:09
ako na telefonu radi mreza tojest ubaci svoju karticu i ako nema instalirano u cydi_ji ultra snow a nadje mrezu bez ikakvih dodataka na sim karticu
onda je sim free

nema sta tu da se pametuje ubacis karticu i proveris

Karamunjos
16-01-2012, 15:17
Da brate samo sto je telefon u Beloj Crkvi, a ja u Knjazevcu poslace mi postom zbog toga pitam ako nekako moze da se proveri pomocu brojeva koje bi procitao sa slike.

Babakaj
16-01-2012, 15:19
pomocu brojeva sa slike ne mozes da pouzdano znas.

dzenopoljac
16-01-2012, 15:19
A koliko traži za njega? Koliko je star? Koliko GB? Da nije limundo u pitanju? Daj još neku informaciju...

Karamunjos
16-01-2012, 15:23
iPhone 4 32 gb star par meseci nije ga koristio i poslao mi je i slike sav je nov u folijama. Na osnovu brojeva sam zakljucio da nije onaj CDMA jer me model A1332 i FCC ID je BCG E2380A

Ne nije sa limunda fon, a cena jos nije odredjena precizno trebalo bi da mu dam HTC Wildfire s nov i da mu doplatim koliko se dogovorimo

dzenopoljac
16-01-2012, 15:30
Za cenu pitam jer se po njoj može zaključiti da li je simfree. Samo se pazi da nije neki prevarant. Mnogo ih ima :)

komsa
16-01-2012, 16:18
pazi da ti ne pošalje plazma keks u kutiji..............

illusion
16-01-2012, 16:40
danas je u Knjazevcu jedan ciganin nudio ip4 za 180e(verovatno zakljucan) donet iz Nemacke...

mccf
16-01-2012, 16:55
Druze, prelistaj forum... Skontaces da ti je jeftinije sjesti u kola i dogovoriti da se nadjete na pola puta, nego da dobijes neki iPhone sa morem mogucih problema;)
Lijepo sjednes sa covjekom na kafu, upalis wifi, bluetooth, 3G, okrenes ga sa svih strana, upalis GPS,prikacis na punjac vidis dal puni, udjes Settings>General>About...pravo u apple support-u vidis o kakvom je tel rijec(garancija,aktivacija...) Nazoves, pricas-radi zvucnik, mikrofon...pratis signal... Evo ti nabrojah par problemcica a zamisli koliko jos moze da ih se nadje.
Prelistaj forum, lik kupio sa Italijanske mreze sa gevey(a kod njih ti nema zakljuca ih na mrezu),i eno ga napati se ko Isus... Ne radi! Neko ga lijepo uvalio...satro,kvazi, nadri sa gevey...
Nemoj na slijepo, jeftinije ti je platiti (a nece biti ni toliko) 50€ za put, nego dati 200€ za nesto sto ne radi...

dzenopoljac
16-01-2012, 16:59
Slažem se sa mccf. Bolje videti na licu mesta i sve proveriti. A možeš sigurno da nađeš nekog prodavca koji ti je bliže :) Šalju judi svašta, kutiju cigara, keks (kako reče komsa) i sve je više prevaranata i to jako dobro informisanih koji znaju šta kupac želi da čuje. Ili lepo kupiš od nekog proverenog sa foruma...

3gs
16-01-2012, 17:01
Da brate samo sto je telefon u Beloj Crkvi, a ja u Knjazevcu poslace mi postom zbog toga pitam ako nekako moze da se proveri pomocu brojeva koje bi procitao sa slike.

Cek cek bela crkva tamo sam ziveo
Da li znas ime i prezime lika koji hoce da proda? Koliko ti trazi za njega... Pazi da te ne zajebe trazi tamo da pogledas pre kupovine... I ne placaj nista pre nego sto probas!!!!

Karamunjos
16-01-2012, 18:21
Jao ljudi hvala vam na savetima svima videcu sta da radim. Lik se zove Milutin Radic radi u miliciji u Beloj Crkvi. Samo toliko znam o njemu i hoce da mu doplatim 50e i da mu dam HTC za iPhone 4 mogu da okacimslike da i vi pogledate o cemu se radi


danas je u Knjazevcu jedan ciganin nudio ip4 za 180e(verovatno zakljucan) donet iz Nemacke...

Odakle znas to za Cigu da nisi i ti iz Knjazevca?

illusion
16-01-2012, 18:35
nisma ali cesto dolazim tamo,jel si imao mozda i ti tu ponudu danas?

Karamunjos
16-01-2012, 19:37
Ma jok da sam imao i da je bio dobar kupio bih sigurno ::lol:: Ja se dogovori sa ovim likom salje mi sutra fon pa vam javljem utiske kad mi stigne. Ako nesto nije uredu prezalicu sta da radim ako me bije neki djavo bolje nek ode na tu stranu

3gs
16-01-2012, 19:42
ne poznajem tog coveka :D
da li si mu rekao da navede kuriru da mozes da pogledas fon pre nego sto platis?

koji htc dajes ? meni je to sve sumljivo i mislim da ce te neko prevariti

kako menjate? on tebi ti njemu saljes ili? brate nije sigurno to

bolje ako ne znas sta ces bolje prodaj i daj u humanitarne svrhe te pare...

dzenopoljac
16-01-2012, 20:06
Čovek je već odlučio. Mi sviramo, on bira :) Želim ti da budeš zadovoljan.

mccf
16-01-2012, 20:09
Ajd bas javi. Zivo me interesuje kako ce se raspetljati situacija! Najsumnjivije mi je postalo sa ovim da je u 'miliciji':)

iNovajlija
16-01-2012, 21:32
E ljudi, jedno pitanje, da ne otvaram novu temu.

Dogovorio sam se sa drugarom da mi uzme iPhone 4 simfree u Parizu. Dao mi je neki sajt gde da izaberem, i da mu javim. E sad, jel moguce da se sa nasom karticom koju je poneo iz Srbije (telenor kartica konkretno), testira telefon da li je simfree? Ili kako bi bilo najlakse da zna da ga ne zeznu, posto bas i nije vest?

Hvala.

dado
16-01-2012, 22:32
Najbolje je da odmah ubaci tu Telenor karticu i neka proba. Ali treba prvo da ga prikopca na iTunes da se aktivira i da nadje mrezu, ako to sve prodje onda je definitivno sim free.

iNovajlija
16-01-2012, 22:35
Posto ce mi uzeti polovan telefon, u kome je vec bila kartica, i koji je verovatno vec aktiviran nekom Francuskom karticom, bez obzira na to sve, kada ubaci Telenor karticu, morace opet da aktivira sa iTunes-om?

dado
16-01-2012, 22:44
U tom slucaju nece morati raditi opet aktivaciju, samo neka stavi karticu i ako nadje mrezu to je to, sim free je.

BLOODHUNTER
17-01-2012, 00:08
Ne mora našu neka uzme i neku francusku sa druge mreže i neka samo ubaci i proba. Ako radi na 2 različite mreže onda je simfree.

Karamunjos
17-01-2012, 08:56
ne poznajem tog coveka :D
da li si mu rekao da navede kuriru da mozes da pogledas fon pre nego sto platis?

koji htc dajes ? meni je to sve sumljivo i mislim da ce te neko prevariti

kako menjate? on tebi ti njemu saljes ili? brate nije sigurno to

bolje ako ne znas sta ces bolje prodaj i daj u humanitarne svrhe te pare...

Dajem HTC Wildfire s nov i doplacujem 50€. Ako me zazne resio sam da ga prezalim, a ako sve prodje kako treba imam nov iPhone 4 sad videcemo vec sutra sta se desilo i ja grizem nokte kao i vi he he he

Zapisao sam sve podatke mog telefona IMEI, S/N broj i jos je vezan na Telenor mrezu tamo sam ga i kupio imam snimljen ceo razgovor sa likom sto u glasu sto u porukama preko neta ako se bilo sta desi prijavicu kradju ili prevaru pa sta bude sta mi drugo preostaje

dado
17-01-2012, 09:34
Ne mora našu neka uzme i neku francusku sa druge mreže i neka samo ubaci i proba. Ako radi na 2 različite mreže onda je simfree.
Zašto bi ubacivao francusku ako je ponio našu karticu?

illusion
17-01-2012, 16:43
Dajem HTC Wildfire s nov i doplacujem 50€.

to je oko 200e,nema sanse ili je zakljucan ili ga neces ni dobiti...

mmilos82
17-01-2012, 17:16
jedva cekam da sutra cujem rezultate ove trampe ;)

Karamunjos
17-01-2012, 17:28
Trampa ke prekinuta zato sto lik nije posalo telefon i ja sam stopirao moju posiljku. Rekao sam mu da posalje njegov telefon pa kad budem video ocemu se radi saljem ja njemu moj i to su jedini uslovi razmene.

illusion
17-01-2012, 17:34
barem si u plusu 200e :D

Chuckie
17-01-2012, 17:35
Jebote ovo je bilo bolje od sapunice.

mccf
17-01-2012, 18:20
@Karamunjos Zao mi je da si ostao bez iPhone-a, ali mi je drago da si 'ostao' u igri da ga nekad imas(nisi pukao pare, ni telefon za njega). Moj ti je savjet vec poznat o tome kako da vidis jel neki iPhone za tebe...
Drugo, kad vec ides na opciju trampe, uzmi telefon, otidji u neki mobile shop, snimis neki iPhone...raspitas se o tel(o cemu se radi), i pitas rade li trampu...
Iz prvog posta se vidi da nisi vican iPhone-u(pitanjem o brojevima sa poledjine si nam to objasnio), zato ti je savjet bar sa ovog foruma da precitas temu Upoznavanje sa iPhone-om, i slicne toj. Za ostalo, vjerujem da ima mnogo ljudi na ovom forumu koji ce ti pomoci i izaci u susret za informacije...
iPhone je skupa stvar, tako da se isplati varajicima da rizikuju razne sheme za toliku kolicinu para, na neiskusnim ljudima. Upamti, iPhone je stvar koja se kupuje posle provjere, iz sopstvene ruke, NIKAD NA SLIJEPO!!!
I kad kupujes provjeri:baseband (ako je gevey OBAVEZNO), firmware, GPS, wifi, Home dugme dal radi, touchscreen, pregledaj ekran dal nema mrtvih piksela, kamere obje, mikrofon, zvucnike bluetooth, obrati paznju na ogrebotine (po mogucnosti neka ih nema nikako)...
Slusalice, punjac i kutija neka su ti stavke koje su obavezne(kutija ti je mnogo bitna zbog dalje prodaje, svi je traze...dokaz o porijeklu, sta li;))
Na kraju krajeva, dajes nov, funkcionalan telefon...imas pravo sve ovo i zahtjevati za uzvrat!
Sretno!;)
P.S. Ako ti neko nekad ponudi iPh sa bb 6.15, neka tu prica odmah i stane, samo se okreni i bjezi!!!;)

Karamunjos
18-01-2012, 22:58
He he hvala na savetima drugar svakako ih treba uzeti u obzir prilikom kupovine tu nema price.
Ja sam se malo iskljucio iz cele ove price oko iPhonova. Krenuo sam jos davno sa 2g koji sam platio oko 400e, pa sam presao na 3g i poslednji mi je bio 3gs. Nazalost nikad se nisam upustao u znacenje brojeva i oznaka na ledjima telefona pa sam iz tog razloga i pitao vi ste svi u toku rekoh mozda neko zna.
Iphone i MacBook sam prodao da bi kupio jednu davnu zelju PlayStation 3 i Tv od 32'' u full HD - u i vec evo dve godine cekam i odvajam navce da bi zaokruzio krug sto se tice Apple stvarcica. Imam iMac od 20'' pa sad polako dolazi na red i iphone. Treba malo vremena da se vratim svim ovim stvarima, a vama svima hvala sto postojite drugari 70% onoga sto znam oko iPhona naucio sam odavde i ovo mesto mi je od neprocenjivog znacaja.

Evo moje masine he he

mccf
18-01-2012, 23:29
Prastaj, ako te uvrijedilo kad rekoh da 'nisi vican' iphone-u... Htjedoh da pomognem... Mrzim ove varajice koji nahvataju i nasankaju neiskusne. Zato, kad takvom dodju sa ovog foruma, morace da mjenja pricu ili da bjezi sa svojom 'robom':D

Karamunjos
19-01-2012, 00:30
Opusteno drugar savet ti je sasvim na mestu i nisam se uopste uvredio cak nisam ni pomislio na tu stranu :D

iNovajlija
19-01-2012, 21:59
Pozdrav ljudi,

Imam jedno pitanje. Sutra treba da se nadjem sa nekim likom da pogledam iPhone 4, simfree. Posto smo obojica na telenoru, a nemam mogucnosti da nabavim jos jednu micro sim karticu (npr iz mts-a), da probam da li telefon radi na obe mreze, jel ima neki nacin da proverim da li je telefon simfree? Meni je logicno, ako nema gevey kartice, da je telefon simfree.. Mozda je malo glupo pitanje, ali ko pita, ne skita :)

Hvala.

illusion
19-01-2012, 22:01
baseband 1.59 je 100simfree valjda...

iNovajlija
19-01-2012, 22:02
To znam, provericu da li ima cydia-u, koji mu je BB, i da li ima ultrashow ukoliko je BB 1.59. Jel sam u pravu za ovo sto sam napisao:


Meni je logicno, ako nema gevey kartice, da je telefon simfree..

CJay
19-01-2012, 22:03
illusion, totalna dezinformacija...

ako nema gevey i ako nema cydiu i ultrasn0w u njoj a ima mrezu onda je verovatno simfree...mada, ako je jailbreakovan, mozda je cydia sakrivena...pretrazi po spotlightu da nije sakrivena, svasta ljudi danas rade...

iNovajlija
19-01-2012, 22:10
OK, hvala. Lakse mi je da kupim ne znam ni sam sta, nego iPhone :/ Poginuh, svaki drugi je prevarant :/

Ninoslav
19-01-2012, 22:18
Ja sam sa kolegom išao lično da mu kupimo, prošle subote, kod jednog kolege ovde sa foruma. :) prepoznaće se obojica :)

Ne vredi, mora lično. Nema druge.

miodrage
19-01-2012, 23:14
Vidi, ako je BB 1.59, a dizan mu je FW (videces da je veci od 4.0.1) onda imas sumnju da li je SIMFree. Ako je bilo koji drugi BB, i nema GEvey, SIMFree je i opusteno!

sheorlando
29-06-2012, 21:57
pozdrav! .Imam jedno, verovatno glupo pitanje-gde vidim koji je BB? pretpostavljam da je to jedna od ovih stavki u general>about, ali ne vidim da bilo gde pise BB..

Corleone
29-06-2012, 22:01
Da tu. Samo znaci Generar/About/Modem Firmware to tu je bb.

sheorlando
29-06-2012, 23:15
Ok, hvala. Imam polovan IP 4, 5.1.1., BB 04.12.01, nema cydiu, radi na mts karticu najnormalnije. Da li ej to dovoljno da se vidi da je SIM free? I, ako jeste, da li to znaci da mogu da ga update-ujem, kao bude trebalo, bez problema? Izv jos jednom ako je glupo pitanje, ne snalazim se najbolje u ovome, nista ne kapiram... :(

Corleone
29-06-2012, 23:22
Pa tom bb bi trebalo da je simfree. Jedino sto mozes da probas za svaki slucaj jos neku karticu da proveris da li radi, jer je pre bilo moguce otkljucati samo za jedan broj i ta metoda vise ne funkcionise. Da ne komplikujem, ubaci jos neku karticu ako radi sigurno je simfree.

bbrks
29-06-2012, 23:23
Jeste, SIM free je, uzivaj.
I ne treba ti nikakav update, 5.1.1. je ionako najnoviji.