PDA

View Full Version : Call ID ip4 problem :(



treox
15-01-2012, 13:54
poz,
Pre par dana desi mi se u klubu da mi izadje poruka na ekranu zbog glasnoce moze da bude los domet ... kao neki aksesori je pokrenut, nisam mogao da pojacam ni da stisam, takodje i da pustim pesmu iz ipod-a na zvucnik, dok na slusalice radi, resetovao sam ga, pa sam drzao home i power button sve zivo i na kraju proradi.. ok
sada mi se desava kada god me neko zove ne pise mi ime i ako ga imam u imeniku i pre par dana je pisalo.. sa sve +3816xxxxx
da li neko ima ideju o cemu se radi
Hvala :)

treox
15-01-2012, 14:18
Sada sam ga opet resetovao... i sad mi se desava... dok zvoni pise broj... kada prekinem u calls vidim ime ko je zvao :S

kylle
15-01-2012, 14:49
Namesti na region Serbia, sve brojeve pisi sa +381 i ako ti je jailbreak-ovan telefon, samo instaliras caller ID iz cydia-e i resices problem sa kontaktima. Ja sam taj problem resio posto nemam JB tako sto sam sve kontakte usnimio preko iCloud-a i nikad me ne zeza, jako korisno, i dobro pri svakom restore-u da ne moras da brines oko vracanja istih.

Inace ne pisi post ispod posta, vec imas dugme edit pa samo dodaj to sto si hteo..

massive
15-01-2012, 14:50
Ako je jailbreakovan telefon imas na Cydia - Caller ID Fix.

Ali ja imam problem na jednom iPhone 4 telefonu koji ima 4.3.5 i nije jailbreak-ovan da mu ne radi prepoznavanje kontakata iz imenika.

Ima li neko ideju?

kylle
15-01-2012, 14:57
Digni ga na 5.0.1 i odradi jb, instaliraj caller ID i resi problem, ili ako ne zelis jb, samo snimi kontakte preko iCloud-a i radice sve ok.

treox
15-01-2012, 15:17
meni sve super radilo do pre 2 dana :S hvala sad cu da probam da instaliram to :)

jel moze ios 5 da radi sa gevey karticom.. i da uradim JB al da ne moram kad mis e ugasi telefon da palim preko kompa? :)

kylle
15-01-2012, 15:43
Moze naravno, skini 5.0.1 fw, redsn0w 0.9.10b3 i pomocu njega napravis custom, kad pokrenes redsn0w kao admin, ides u extra, tu imas custom, izaberes fw koji si skinuo i kad ti napravi, trebalo bi file da se zove no BB tako nesto pocinje, posle mu radis restore preko iTunes-a, drzis shift, pa restore, pre toga ubaci telefon u DFU mode i to je to, sve sam ti objasnio.. ;-)

mccf
15-01-2012, 15:49
Moze 5.0.1 sa gevey. Kucaj u search na ovom forumu 'Izasao unteathred JB ios 5' , isprati tutorial iz prvog posta... Treba ti samo oficijelni fw 5.0.1 da skines, i redsn0w (u prethodno navedenom topicu ces naci)...
Raspitaj se takodje na forumu kako se gevey ponasa na ios5... Drugacija je procedura nego ranije, jer ti nema da se pojavljuje jedna crtica signala...nego svo vrijeme pise No Service...
Kad sve to vec odlucujes da radis, raspitaj se i za SAM aktivaciju (pretpostavljam da nemas originalnu SIM karticu...). Bitno zbog notification centra(koji je mozda i najveca razlika ios5 od ostalih.(ako te ne zanima, redsn0w ce ti sam aktivirati telefon, i ne moras vaditi karticu nikako iz telefona za vrijeme upgrade-a)
To su 3 stavke sto se tice gevey i ios5 o kojima se trebas raspitati;)
Pa kad dignes na 5.0.1 skini sa cydie callerID za ios5 i ne bi trebalo biti problema;) Ako sta jos zatreba, javi.

EDIT: Kylle je vec objasnio sta trebas skinuti, posto kuckam preko tel, nisam vidio da je objasnio. Uglavnom, nije ti na odmet i ovo...

treox
15-01-2012, 15:54
hvala ogromno! :)

treox
15-01-2012, 16:05
Nasao sam neka 2 Ios 5 .... iPhone3,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw
i iPhone3,1_5.0.1_9A334_Restore.ipsw
Koji od ova 2? :)

treox
15-01-2012, 16:07
da li mi treba aktivaciona kartica kada podignem na ios5? jer eto nemam :(

kylle
15-01-2012, 16:13
Treox, druze, jos gore sam ti napisao da postoji dugme edit gde dopunis post, a ne da pises jedan ispod drugog, poslusaj me, tako je pravilo foruma, odrzavamo ga urednim, a moderatori ti mogu s pravom zatvoriti temu..
Ako zelis nekom da se zahvalis, takodje imas thanks ispod slike svakog clana, tako da tu kliknes i zahvalis se.

Sto se tice fw- skini ovaj 5.01. 9A405 taj ti treba ako je iPhone 4 u pitanju, a redsn0w ce ti aktivirati telefon bez aktivacione kartice..bez brige..

mccf
15-01-2012, 16:21
Ne treba ti niti aktivaciona kartica, niti moras vaditi karticu iz telefona!(vec sam ti napisao)
Moras i najnoviji iTunes imati...
Napravis custom(objasnio ti je kylle kako) pa kad budes shift+restore pazi da odaberes fajl NO BB........ Ako odaberes originalni fajl...ode bb na 4.11, ode ti telefon u tri lijepe;)

EDIT: a neko od moderatora da pravo i prepravi naziv topica:) ovo se pretvorilo u tutorial o podizanju na 5.0.1, sa gevey karicom:)

treox
15-01-2012, 16:21
******, tek posle video posto sam napisao :)
sada skidam ovaj FW pa cu da vidim sta ce da se desi :) a i ovako moram sutra u servis na ciscenje jer su me polili pivom pr eneki dan... :( a telefon bio u dzpu pa je bio mokar evo jos smrdi na pivo :S

Nashao sam neki tutorial....

jiwiERBoIOY&feature

jel ok ovo iako imam gevey da uradim isto?

stefanc1987
15-01-2012, 19:24
@kylle ja isto vucem sa iCloud-a kontakte pa mi opet u pozivima ne registruje kontakte. ne znam kako tebi to uspeva. mene samo caller id format fix spasava...

kylle
15-01-2012, 19:57
Za 4S ne postoji jb, samim tim ja drugacije nisam mogao da resim problem sa caller ID-om, ja sam u iCloud-u sve kontakte prepravio na +381 i za region stavio Serbia, sve radi bez gresk, ne znam zasto tebe zeza.

stefanc1987
15-01-2012, 20:07
ja koristim ip4 ali ne verujem da je zato...ko bi ga znao

kylle
15-01-2012, 20:13
Pa probaj ovo sto sam ti rekao da namestis kao ja pa vidi onda da li ce raditi. U ostalom ti imas JB za iPhone 4 pa instaliraj caller ID Fix u cydia-i i resen problem.

stefanc1987
15-01-2012, 20:22
ma da, vraticu callerid nego sam hteo bez njega da probam. sto manje tweak-ova to bolje :)

treox
16-01-2012, 11:21
cao, izasla mi je poruka Only compatabile sim cards from a suppoerted carrier may be used to be activate iphone. Pease insert SIM carda that came with your iphone or visit a supported carriers store to receive replacement sim card... sta sada :(

kylle
16-01-2012, 11:26
Sad jailbreak preko redsn0w-a pa ce ti sam aktivirati bez maticne kartice i to je to..

treox
16-01-2012, 11:28
sada cekam gledam ovaj ananas i kao molim se da radi :D


......
odradio

Diagnostics & Usage
da stavim automaticly send ili dont send?

miodrage
16-01-2012, 11:36
don't jer u suprotnom ima konstantno da salje Apple-u i da ti pravi saobracaj, koji nije mali :D

treox
16-01-2012, 11:41
sada nece da mi otkljuca sa gevey-em :S ako ne izadje ona poruka od gevey-a otisao sam u sim settings da mi izadje poruka i onda airplane mode al mi ne izlazi poruka sim card fail... niti ista :(



Konacno iz 3. gasenja i paljenja proradio :) sad da instaliram igrice itd.. :P


Da li treba da cuvam SHSH ili kako se vec zove i sada iako sam ga sacuvao pre kad sam tek kupio telefon? :)
takodje mi pokazuje samo 3 crte dometa a inace je uvek bilo 5?
Desilo mi se isto da kada sam instalirao instalus da vise nisam imao ni 1 aplikaciju kao culd not load applications i samo vidim onaj braon ormaric...

kylle
16-01-2012, 12:04
Problem sa signalom je normalan kod gevey-a na 5.0.1 to da znas, mislim da ako instaliras ultrasn0w resices to sa crticama. Pri aktiviranju gevey-a ne cekaj da ti se pojavi network bar jer to se isto desava na ovoj verziji softvera.

Inace snimi obavezno shsh preko tinyunbrella-e, nikad se ne zna kad ce ti zatrebati, prosto save shsh i to je to.

treox
16-01-2012, 12:22
kako mislis ako instaliram ultrasn0w? :)

kylle
16-01-2012, 12:32
Udjes u cydia-u i instaliras ultrasn0w, ili ako nemas, dodaj ovaj source pa onda instaliraj.

repo666.ultrasn0w.com

treox
16-01-2012, 12:39
tinny umbrellu ne mogu da instaliram izlazi mi error na kompu :(

stefanc1987
16-01-2012, 14:49
Ma ne treba ti, cydia sama cuva shsh. A sto se tice ikonica koje nestanu ili belih ikonica koje se pojave posle instaliranja nekog tweak-a ili app iz cidya-e reboot resava stvari.