PDA

View Full Version : Da li mi je otkljucan iPhon/Italija ?



Brzina
14-01-2012, 00:18
Imam iphone iz Italije Model:MC605IP
Ne mogu da nadjem mrezu ni sa sim ni sa gevey + sim, u cemu je stos... Baseband 2.10.04, ios 5.01, i sada naletim na ovo http://support.apple.com/kb/HT1937 gdje pise da Italija ne zakljucava iPhone ???? Kako mi onda ne radi ? Da li je tacno da su iz Italije onda svim simfree ?

DinoBg
14-01-2012, 00:23
Ne verujem da je simfree cim je neko pravio custom kad je dizao na 5.0.1 (inace bi bb bio 4.11) a sto se tice otkljucavanja ili gevey ne valja ili tvoja kartica ili nesto gresis :)

Brzina
14-01-2012, 00:39
ma zezam se danima oko ovoga i najprije da je gevey...... jos mi je ostalo samo originalni da probam, sto cu morati da uradim ako ne proradi ovo.....

miodrage
14-01-2012, 00:45
Polako, ajde uradi sledece, idi na trafiku, kupi bilo koju prepaid karticu za 200 kinti, odnesi u servis da ti je oni iseku. Ubaci u telefon. Ako radi, sigurno jeste simfree. Ako ne radi, sigurno nije simfree. E onda uzmes lepo pa probas sa gevey. Ako ni onda ne radi, nadji drugi gevey.

Kan
14-01-2012, 00:48
Ja sam uzeo dva iphona u Italiji..Koliko je meni poznato u Italiji su simfree telefoni..Ja nisam imao nikakav problem sa mrezom..

Brzina
14-01-2012, 01:04
Da li je moguce da ga zeza sim kartica (micro sim ali sa starim velikim cipom) ? Evo, imam kuci jos jednu micro sim koja mi je u ipadu 2, normalno radi.....sada cu probati i nju...

Brzina
14-01-2012, 01:13
Evo, probao sam, nece....... izgleda da nije simfree.....

Kan
14-01-2012, 01:19
Ne znam u cemu je fora...Ja sam samo ubacio karticu,prikacio fon na itunes i aktivirao se...I razlog zasto sam ih uzimao u Italiji je bas bio taj sto su simfree...

Sandi
14-01-2012, 01:34
Cekaj, polako... Posto je izvesno da je radjen custom i najverovatnije haktivacija, u tom slucaju ni sim free nece naci mrezu... Znaci sta... Potrebno je uraditi restore sa oficijalnim firmware-om i videti da li ce se aktivirati sa nasom karticom, ukoliko to bude kako treba onda je sim free. Moja preporuka je ubaciti 4.3.x firmware oficijalni ako ima shsh i videti onda. Ili napraviti custom bez haktivacije pa isto proveriti o cemu se radi...

Brzina
14-01-2012, 02:03
Moracu tako...samo sta da koristim za pravljenje customa, ali da nema haktivaciju u sebi ? Koristio sam redsnow do sada ? I ako uspije, da li to znaci da bi sa mojom sim prosao aktivaciju normalno ako je simfree ? Nemam shsh.....

Brzina
14-01-2012, 03:48
Pomocu snowbreezA sam zadrzao baseband bez aktivacije i bez jailbrakea sam normalno usao u meni, registruje mi cak i operatera kada odem na rucno biranje, ali se ne mogu konektovati... Sta to znaci ? Da mi je iphon SIMFREEEE ? Da li da uradim 5.01 cisti restore sa dizanjem basebanda ? Mislite li da ce mi se onda konektovati sa operaterom ?

eLfid
14-01-2012, 04:04
I Simfree mora da prodje aktivaciju! Jesi li ti siguran da u SnowB-u nijesi strikirao aktivaciju? :) ako prodje aktivaciju znaci da je simfree... a npr: ako si cekirao aktivaciju u SB onda nece da moze :)

mccf
14-01-2012, 11:19
Imam jedno pitanje u vezi ovoga.Procitao sam sve postove, i vidio da covjek kaze da ne moze da nadje sa koje mreze je tacno... A mene interesuje, da li se prema broju modela moze vidjeti da li je zakljucan tel., i za koji fw je vezan bb 3.10.01?

komsa
14-01-2012, 11:23
Svi telefoni po zakonu te drzave(Italija) moraju biti otkljucani za sve mreze i to je vec godinama tako...........ja sam jos 3GS-a kupio u Italiji(TIM) i radio je bez problema sa svim karticama :)

Brzina
14-01-2012, 11:50
Nisam cekirao aktivaciju u snowbreezu, isao na prvu opciju koja kaze da samo zadrzava baseband i nista vise i kasnije opet kada sam ga jailbrakovao pomocu redsnow cekiram opciju DEACTIVATE i trazio mi opet kao pri paljenju da ubacim karticu da ga aktiviram, ubacim svoju i prodje, ali nece da nadje mrezu.....dnanas dizem baseband pa sta bude, i ovako mi ne radi :)

Sandi
14-01-2012, 11:56
Zato sam i napisao da bi bilo dobro ubaciti oficijalni 4.3.x jer sa njim ces dobiti 4.10 baseband i u slucaju da nece da radi na nasoj kartici onda samo dodas gevey i vozis. A ako uradis update na 5.0.1 i dobijes 4.11 baseband onda ni gevey ne pomaze... Pogledaj u cydia koje shsh imas i skini tiny umbrella program pa sa njim idi na save shsh da bi znao koje imas sacuvane za taj uredjaj.

Brzina
14-01-2012, 12:37
U cydii u vrhu, samo 5.01 pise..... tako da od downgrada nista..... Ali mi je cudno ssto bez geveya barem uhvati ime operatera, ali ne moze da se konektuje.... a sa geveyom jedva nekada da uhvati operatera, ali se isto ne konektuje.... Aktivaciju prolazi sasvim normalno..... Ima li sanse da je otkljucan, jer sam probao sa tri geveya i ne moze......

Sandi
14-01-2012, 12:44
Ne znam sta bih ti rekao osim rizika i podizanja na oficijalni 5.0.1... Tada ces znati sigurno kad se aktivira da li je simfree ili ne... Znaci itunes i udaris restore i sacekas da sve odradi a nasu domacu karticu ostavi u telefonu svo vreme. Ako se na kraju upali morace i mrezu da uhvati osim ako nema hardware problem mada sumnjam dok vidi mreze.

Brzina
14-01-2012, 12:59
Nista, evo upravo se downloaduje restore :) Moram, stacu drugo, ionako nemam phon.... Samo da razjasnimo ovo..... ako se upali i digne sistem kompletno (ikonice itd), znaci da je simfree, a ako ne nadje mrezu, neki drugi belaj je u pitanju ? :)

djulee
14-01-2012, 13:01
Neka ti je sa srećom ;)

Brzina
14-01-2012, 13:06
hahaha, hvala, odo ispiti raki'cu jednu da se smirim, dok se downloaduje ovo, sva sreca spora mi konekcija, pa imam jos 50 min, mozda se predomislim u medjuvremenu :D

Ajmo, ajmo, jos koji savjet, 19 minutes to go :D :(

alekiq
14-01-2012, 13:46
udri jos jednu rakijicu... za svaki slucaj... :D

komsa
14-01-2012, 13:54
i jos jednu,bice ti lakse :)

Brzina
14-01-2012, 14:28
Ovaj oficijalni restore ide dosta sporije od customa......jos malo pa instaliran......

Evo da se javim...... sranje pa eto...Sve isto.....aktivaciju prosao uspjesno, ali mrezu trazi i dalje, nista opet nisam dobio..... nejasan mi je phon totalno. Sta bi jos moglo biti u pitanju ???

Posto uz iPhone nisam dobio originalni slot za sim kartice, nego samo gevey slot, ostaje mi jos samo da nadjem originalni slot, pa da vidim da nije kojim slucajem do toga.....

mccf
14-01-2012, 15:26
Jarane, to za slot si prvo trebao pokusati... Pa onda sve ostalo:) Ako vec nisi nista sa softverom poceo raditi, to pokusaj;)

Brzina
14-01-2012, 17:50
Evo informacija, platio sam 2 funte na http://www.fonefunshop.co.uk/ i evo odgovora.
Da li ovo KONACNO znaci da je simfree ?

Info:
iPhone 4 32GB Black (5.0.1)
IMEI: *********
Serial: ********
Out of Warranty: 2010-10-25
Sold to country: Italy
Carrier: Yugoslavia Unknown
SIM-Lock Status: Unlocked
Done

DinoBg
14-01-2012, 17:57
Trebalo bi :)

AlexPa
14-01-2012, 18:10
Ja sam imao italijanski telefon, definitivno su otključani, štos je da kada radiš restore, ostaviš karticu koju hoćeš da aktiviraš u telefonu, definitivno mislim da te zeza tray.

komsa
14-01-2012, 19:23
lepo si ti nama sve ispricao samo nam nisi rekao za tray ..........................nabavi negde i probaj,to sto su ti napisali znaci da telefon nije zakljucan :)

Brzina
14-01-2012, 19:34
Ma tray gevay i originalni koji sam posudio od prijatelja, isto opet..... sada trazim po netu sta ga moze zezati, imaju neki fazoni sa lijepljenjem traka preko sim kartice.... Zna li neko nesto o tome, sta da radim..... ne moze vise nikako da nadje operatera... Ako nista ne pomogne, narucicu iz kine ovaj dio u koji nalijeze sim.... mozda je on ostecen, nesto je jeftino vidim... Ajmo ljudi, savjeti :) Trebam zaliti veceras, jer imam barem sim free telefon, a platio sam ga 220 eura polovan :)

komsa
14-01-2012, 19:43
trazi sim tray po servisima...........ne moze biti preko 300-400 dindzi,kineski naravno.............ako ni to ne pomogne onda je hardware-ski problem

Brzina
14-01-2012, 20:09
Ma uzeo sam sim tray originalni, ali hocu da zamijenim onaj dio u koji ide sim tray :)

Ovo http://www.ebay.com/itm/New-Sim-Card-Slot-Port-Holder-Connector-iPhone-4-4G-Free-Shipping-/280791815949?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3D LVI%26ps%3D63%26clkid%3D5609787233550585612

edyman
14-01-2012, 20:42
A da odes do servisa pa da ti oni kaze sta je problem. Ovako samo nagadjas sta moze da bude.

Brzina
14-01-2012, 21:00
Ma oticicu svakako sljedece sedmice..... ali do tada da mi date savjete, da me ne muljaju tamo, a mozda su ljudi ovde strucniji nego u servisima u mom gradu.... ;)

Sandi
14-01-2012, 22:49
Posto imas od koga da probas original tray onda za pocetak nabavi novu sim karticu pa sa njom pokusaj. Verovatno je u tome problem. A sto se tice restore i aktivacije sa nasom karticom to nam govori da je tel definitivno sim free, e sad samo treba dokuciti sta je problem sa kacenjem na mrezu...

Brzina
14-01-2012, 22:57
U ponedeljak uzimam novu sim..... ako to ne proradi ide u servis.....sta bi moglo biti od hardverskih problema zna li neko ? Sada sam ga otvorio, ocistio kontakte sve, provjerio, skoro je zvucnik zamijenjen....vjerovatno i antena sa njim...tako da to mogu iskljuciti..... Hvala na pomoci, ako se neko sjeti jos neke cake neka javi da probam :) pozz

AlexPa
15-01-2012, 01:27
Probaj dok je telefon ukljucen da izbacis tray sa sim karticom i da ga vratis.

Brzina
15-01-2012, 01:49
Ma probao milion puta..... Jos u ponedeljak da probam sa novom sim karticom i saaljem ga za bg u kosovsku da vide sta mu je.....a ja se radovao jeftinom iphoneu.....nikad vise polovno i od nase gamadi kupovati. Samo ebay ili novo....

Saka
15-01-2012, 03:33
To ti je izgleda neko i uvalio jeftino jer je znao da je hardverski problem. Lopine su ovi nasi, gledam masovno uvaljuju zakljucane telefone sa reklamom "za mjesec dana oficijelno izlazi kartica koja ga otkljucava". :)

Brzina
15-01-2012, 22:13
A da nije stos u sim kartici..... posto su u Italiji 128k kartice, a u Mtelu u Bih (Rs) ne znam od koliko k su te kartice........ ?

Sandi
15-01-2012, 23:45
Ne bi trebalo to da pravi problem ali je moguce da sama kartica nije u redu pa sam ti zato i predlozio da uzmes novu i probas tel sa njom. To o cemu pricas ima nekog uticaja na 4s(ispravljena je greska sa update-om)ali na ip4 nije bilo takvih problema koliko ja znam...

Brzina
16-01-2012, 00:14
Ako mi sutra nova sim ne rijesi problem, prekontrolisacu ovaj induktor da nije ostecen (vizuelno izgleda dobro kod mene). Citao sam strane forume i mnogima je taj induktor pravio problem, jer su ga greskom kidali prilikom odvajanja antene i rjesenje za to je da se samo to mjesto zalemi gdje je bio induktor (ne treba novi, nego samo zalemiti taj spoj)
http://guide-images.ifixit.net/igi/rHob61eJBwRhKqSJ.medium

Induktor je lijevo od ovog sivog prikljucka antene....vide se dvije plave tackice na slici...

8516

mccf
16-01-2012, 00:23
E, ako ti sta znaci, meni je mtel broj, a kartica je iz vremena mobi's-a:D To je vec praistorija... I radi sa gevey... Tako da bih iskljucio tu varijantu.

Sandi
16-01-2012, 01:26
Nije isto sa gevey i bez... Nova prepaid kartica kosta 1e i to ti je najjeftinija varijanta za testiranje... Sto se tice induktora ili kako se vec zove, ja ti ne bih preporucio da sam cackas ako nema iskustva... Ko zna moze da podje po zlu...

igne
16-01-2012, 11:18
Kasno videh ovu temu... Prvo bih ti savetovao da odes kod svog operatera i trazis orginalnu micro sim karticu jer te secene su ok ali uvek postoji neka banalna glupost.

Ovo sto ti pises je upravo imao kao problem i @Valdy sa 4S koji je kupio nov cim se pojavio. On koristi VIP mrezu i identican problem je imao, otisao u VIP i zamenio sim i opet isto, pa je trazio jos jednu i opet isto pa opet novu i tek sa trecom ili cetvrtom micro sim karticom je uspeo da se zakaci na mrezu. Dakle kod njega je video mreze ali se nije mogao zakaciti ni na jednu.

Dilemu oko sim free ili ne si mogao znati odmah ako je prosao aktivaciju jer ako je haktiviran jednostavno preskoci taj deo gde se trazi sim radi aktivacije, u suprotnom moras da prodjes taj deo i lepo ti pise da sacekas dok se telefon aktivira, ako si prosao taj deo znaci da je telefon uspesno aktiviran i da je sim free, da nije, izbacio bi ti klasicnu poruku da ubacis validnu sim karticu i ne bi mogao dalje.

Ukoliko ti nova micro sim odradi isto i ponovo ne vidi ili se ne moze zakaciti na mrezu onda je telefon hardverski ostecen i mora u servis, nisu pinovi u pitanju nego verovatno je problem na ploci ili oko antene za prijem signala. Da je problem u citanju kartice ispisivao bi ti NO SIM.

Nadam se da ce micro sim resiti problem, ako ne dobijes signal ni tada onda nemoj vise ni razmisljati oko sim tray i sim kartice jer nije to u pitanju. Onda ako je u garanciji i imas orginalnu kutiju, probaj resiti u Apple servisu da dobijes nov telefon ili ti ne gine neki drugi servis, nisam video odakle si, bilo bi pozeljno da kada se clanovi registruju, popune lokaciju.

Toliko od mene :)

Brzina
16-01-2012, 13:12
Ubacio i novu micro sim sa novim manjim cipom, ista stvar.... Definitivno je problem u hardveru..... Ma kupio sam polovan, nema garancije..... jos malo cu se zezati oko ovoga, ako u servisu ne budu mogli nista da ucine, valja prodavati....

Ima li neko od strucnjaka ideju sta tacno od hardvera strada u ovim slucajevima ?

Update: Telefon je ubijen, majstor i ja lemili nesto i spurimo nesto na cipovima oko Skyworks cipova, kada ga upalim trazi konekciju na itunes, a prilikom restora prodje software update i zablokira na FIRMWARE UPDATE .Zivotna lekcija naucena....... Ako ga ne bacim u *****, jer me je kostao zivaca za 999999999 eura, sta mislite koliko se moze dobiti za njega u dijelove da ga rijesim............

Hvala svima kosi su ucestvovali u rjesavanju problema

update: ako nekoga interesuje slucajno, vjerovatno sam spurio procesor i memoriju basebanda, jer uspijem uci u menu kada mu instaliram custom firmware, jer on ne dira u baseband i nakon toga kada ga aktiviram pomocu jailbrakea, radi sve osim wirelessa, blootootha, mreze, jer su im mac adrese upisane u memoriju basebanda... Sada imam samo opciju da slikam... Evo ovde dijagram koga zanima sta je spureno, mozete pronaci:) http://www.scribd.com/doc/62467653/HTC-414-Claim-Chart-iPhone (kada uvecate sve se vidi)

BLOODHUNTER
29-01-2012, 13:12
I ako je telefon polovan kupljen opet možeš da saznaš sa koje je mreže i da proveriš da li ima garanciju. A pogrešio si jer si ga otvarao sa tim domaćim majstorom jer lako može da se desi da uništiš telefon koji je u Apple mogao lako da se popravi ili zameni.

Brzina
29-01-2012, 14:46
Citaj prethodne postove prije postanja, pozdrav !!!

mccf
29-01-2012, 14:51
Brate, sve u svemu... Cijenom si nam objasnio o cemu se radilo! Nisam htjeo da ti stajem na muku, ali kad kupujes nesto jeftino, taj prethodni vlasnik je znao sve sto ti sada znas...
Mislio sam ti i ranije ovo napisati, mozda sam i trebao, ali-znaj da je taj prethodni vlasnik isprobao sve varijante! Kreni od sebe, da imas neki ispravan ajfon, pa nesto krene zezati-ne bi ti bio problem platiti 50-100€ pa da imas potpuno ispravan! On je sve pokusao, tako da...jbg. Zao mi je sto ti se sve tako zavrsilo:/