PDA

View Full Version : [3.0 Push notifications] Kako testirati?



zuxon
24-06-2009, 23:14
Na stranim forumima se digla graja oko toga da li rade ili nerade nove push notifikacije u aplikacijama na 3.0 sa hacktivated telefonima.

E sad pitanje, kako najprostije da se proveri da li one rade ili ne? Jel neko (sa sim free ili legit telefonom) uspesno radio sa njima?

♠ ♣ ♦ ♥
24-06-2009, 23:27
pa najjednostavnije je da ih isprobas npr sa BeeJieve....ovaj poslednji podrzava push notification...ja ga koristim
posle gasenja aplikacije ostajes cak do 24h ulogovan...
i naravno poruke ti stizu na springboard-u...iako je app ugasen
jedini problem je baterija...

Nesha
24-06-2009, 23:36
Znam da je citav koncept push notifikacija zamisljen sa idejom da stedi bateriju, ali da li je to zaista tacno?
Tj da li si primetio da se mnogo brze trosi kad imas upaljene push notifikacije?

Vezano za beejive, da li si uneo email adresu na koju da ti stizu notifikacije. Ja sam setovao email ukljucio push email alert, u settings celog iphone dozvolio za beejive sve notifikacije, ali nemam utisak da radi i kad izadjem.


Dobio sam notifikaciju na mail, ali nema bedzeva i sl.

♠ ♣ ♦ ♥
25-06-2009, 00:00
stednja baterije je u svakom slucaju bolja ako se uporedi sa konkurencijom...
npr aktiviras Push Notfication kod BlackBerry-a ili Windows Mobile baterija ce se za 80% brze isprazniti nego kada je iskljucen.

kod iPhone-a je to malo drugacije....ako radi Push u pozadini onda se povecava potrosnja baterije za ca. 20% sto znaci da od danasnje radnje sa WiFi-em
5-6h sto je normalno...baterija ce trajati 4,5-5h ...

da, uneo sam email i stize notification bez problema...

Bedzevi su ti u Settings->Notifications->BeejiveIM-> tu imas sada Sounds, Alerts, i Badges

PS: glupo pitanje, dali si ukljucio Push u telefonu?

Nesha
25-06-2009, 00:14
Hvala na iscrpnom i preciznom odgovoru.

Jesam stizu mi push notifikacije za mail i kad telefon spava, dobio sam prvi push i za Beejive. Super je, samo nemam pojma da li sam ja na msn online tih narednih 24h?

arula
25-06-2009, 00:18
po forumima se navodi da je push notifications ipak drugacije implementiran u odnosu na mail push. da li to znaci da mail push treba da radi cak i ako se pokaze da notification ne radi na hacked os. koliko znam zasad push mail nudi samo exchange, mobileme i yahoo...

na 3g os 2.2+ysn0w email push radi fantasticno. u tom slucaju trosenje baterije je bilo bas otprilike do max 20% brze nego obicno (push je mobileme contacts+mail+calendar).

svakako ni ovaj drugi ne bi trebao trositi vise. izgleda da dev-team ipak jos uvek radi na push-u. pa mozda da ocekujemo za neki dan pushsn0w :)

♠ ♣ ♦ ♥
25-06-2009, 00:21
koliko sam ja upucen, exchange ima problema sa push notification i uopste ne radi...

e sad moguce je da se varam ili sam lose procitao....

Nesha
25-06-2009, 00:27
Sto se tice mail notifikacija na 3.0 imam i Gmail i Microsoft exchange email nalog, i oba se pushuju bez problema.

arula
25-06-2009, 00:29
mada nisam probao, exchange ima savrseno odradjen mail push.

ili da citiram iphone howto (mozda je malo zastareo al to je to):

MobileMe, Microsoft Exchange, and Yahoo! Mail are known as “push” accounts. When new information is available, such as the arrival of an email message, the information is automatically delivered (pushed) to iPhone. (In contrast, “fetch” services require your email software to periodically check with your service provider to see if new messages have arrived, and then request them to be delivered.) MobileMe and Exchange also use push to sync your contacts, calendars, and bookmarks (MobileMe only) if you have those items selected in the account settings.

Synced information is transferred automatically over your wireless connection; you don’t need to connect iPhone to your computer to sync. If you don’t have a cellular connection, iPhone can receive pushed data over a Wi-Fi connection when iPhone is awake (the screen is on, or iPhone is connected to your computer or a power adapter).

zuxon
25-06-2009, 00:46
instalirao sam beej..

Jel bi trebalo da dobijam poruke i kad mi je iskljucena aplikacija (settings->notifications je na on i sva tri tipa su ukljucena za beej..) ?

Ako da, onda sam testirao i ne rade :)

byMaX
25-06-2009, 02:14
Meni radi exchange i sada i na 2.2, ali bez push-a, samo manuelno... ipak bih da mi baterija traje 36 - 48 sati, a ne jedan dan.

carlito
25-06-2009, 09:26
Sto se tice mail notifikacija na 3.0 imam i Gmail i Microsoft exchange email nalog, i oba se pushuju bez problema.


Gmail nema push notification.

Nesha
25-06-2009, 10:31
Ne znam onda kako meni telefon u pola noci pusti zvuk da je stigao novi gmail....

Luciferko da li tebi beejive stavlja bedzeve kad ti stigne nova poruka? Meni samo salje mail.

arula
25-06-2009, 11:09
kod podesavanja gmail account-a na iphone-u vidis kako je podesen kao push ili fetch. i jedno i drugo moze pustiti zvuk u sred noci. razlika je samo sto push ne proverava na odredjeni vremenski interval ima li sta novo na server-u, vec bi mu trebala biti isporucena notifikacija u relativno kratkom roku od dogadjaja prijema (skoro pa trenutno).

koliko znam apple gmail ne spominje kao push-abilan, ali cak i da jeste u medjuvremenu vazno je samo ono sto dozvoljava iphone os3.0.

---

na kraju slazemo li se da email push nema veze sa app push notifications, i da ovaj prvi radi na hacked os3.0, a ovaj drugi kako izgleda ne?

Nesha
25-06-2009, 12:15
U pravu si nije push, nego fetch, al recimo da mi je 15 min ok za prijem poste.


Ne znam da li mozemo da se slozimo oko notification push, probali smo samo sa beejive, treba probati sa jos nekim prog.

Ognjeni
25-06-2009, 12:53
zona sumraka....

iskljucen mi wifi , iskljucen edge ali fon mi povremeno sam skine email sa interneta ?!?!?! .....ahahha LOL ....znaci uvek izbrisem jedno slovo iz egde konekcije da mi ne bi skidao kred za gluposti i naravno to radi....nema konekcije, ne radi safari itd..al on skine postu, evo 2 puta od sinoc ( FW 3.0 3g 16 gb ) ...zona sumraka

arula
25-06-2009, 13:13
probaj reset telefona nakon laziranja gprs apn podataka. tada ne bi trebalo da radi.

Ognjeni
25-06-2009, 14:05
ugasen mi je fon preko noci....znaci jutros upaljen i opet odradio mailove...videcu posle da li ce

Ripper
25-06-2009, 14:15
Nemoguće bogamu...isključi push...isključi data roaming...3g...edge.... Tad ako skine e svaku mu čast stvarno :D

arula
25-06-2009, 14:35
ugasen mi je fon preko noci....


ne bi se kladio da 'ugasen' telefon nije u stanju da ipak nesto i radi ili drzi neke sesije... najsigurnije je probati sa hard-reset nakon onemogucavanja apn-a. tada sigurno nece moci.

Ognjeni
25-06-2009, 15:11
ne bi se kladio da 'ugasen' telefon nije u stanju da ipak nesto i radi ili drzi neke sesije... najsigurnije je probati sa hard-reset nakon onemogucavanja apn-a. tada sigurno nece moci.


imam iphone godinu dana tako da sam uspeo za godinu dana da naucim kako se gasi telefon i da li je ugasen BEM MU SUNCE ZARKO ;) ...


brljavi 3.0, verovatno nije iskljucio odmah egde baguje ,ima dosta stvari koje baguju na 3.0 koliko vidim i kod drugih korisnika, videcemo u toku dana

hardmax
25-06-2009, 15:27
Settings/Mail, Contacts, Calendar.../
Fetch New Data: OFF
i na jos jednom mestu
udjes u Fetch New Data/Advanced/pa odaberes Account u oznacis MANUAL

Ognjeni
25-06-2009, 15:44
Settings/Mail, Contacts, Calendar.../
Fetch New Data: OFF
i na jos jednom mestu
udjes u Fetch New Data/Advanced/pa odaberes Account u oznacis MANUAL

sve je to vec sredjeno.......

hardmax
25-06-2009, 16:00
E onda ne znam. Meni je na ovom drugom koraku bilo fetch i kidao mi sam mailove.

Ognjeni
25-06-2009, 16:18
E onda ne znam. Meni je na ovom drugom koraku bilo fetch i kidao mi sam mailove.


jel stigo fon :)

hardmax
25-06-2009, 16:44
Trebalo bi kasno veceras.
Ne brini bice izvestaj cim stigne ;)

Ognjeni
25-06-2009, 17:01
ja sam za to da organizujemo docek i svi zajedno cekamo :D

carlito
25-06-2009, 17:29
Nije bitan ni fetch ni push ako je iskljucen edge, 3g i gprs. Izgleda da se nesto zabagovalo i da iphone i dalje koristi validne parametre za edge i 3g.

hardmax
26-06-2009, 10:32
Ognjeni,
aj proveri par puta u toku dana preko SBSetting-a pa u procesima dal ti je aktivan Mail i Safari.
Meni svakih par sati kad sam na WiFi-u kad pogledam aktivne procese vidim da su mi aktivni Mail i Safari :(
i cesto cujem zvuk novog mail-a.

Ognjeni
26-06-2009, 14:55
yok....nisu.....gledam 1-2 dnevno i nema nista.Vise mi ne skida sam email postu