PDA

View Full Version : Aktiviran maticnom sim karticom, push i dalje ne radi...



goranagf
13-01-2012, 09:28
Neki su vec upoznali moj problem, ali evo da otvorim novu temu:

1. Sn0wbreeze > Baseband Preservation Mode
2. iTunes > Shift + restore
3. Ubacim maticnu sim karticu kada zatrazi > set as new phone (nakon ovoga pronadje lokalnu mrezu, i to bi trebao biti zavrsen proces aktivacije?)
4. App store > skinem iPusher > Test > on stoji na Please wait... :(

Sinoc sam radio restore, evo jutros ponovo i isto...
Sta bi moglo biti, jeli mozda grijesim negdje, nesto mozda preskocio?
Svaki savjet ce dobro doci,
hvala u naprijed!

CJay
13-01-2012, 09:56
Cek, ubacis maticnu karticu, sa mreze sa koje ti je telefon i on ti nadje mrezu sa tom karticom?

goranagf
13-01-2012, 10:10
Ubacim karticu kad zatrazi u iTunes-u, zavrsi sta treba, nakon toga na telefonu u status baru Searching... nekih 30s i izbaci HT Eronet mrezu (vjeroatno prva koju pokupi), to je prakticno sada kartica u roamingu.

CJay
13-01-2012, 10:21
A kad pokrenes iPusher, jel ti iskoci onaj prozorcic u kom te pita da li hoces da mu dozvolis push notifikacije? Pokusaj sa nekim drugim programom, recimo neki za chat poput IM+ pa vidi da li rade, mozda je nesto do iPushera...znam da je par puta bilo problema sa njim...

goranagf
13-01-2012, 10:26
Da, iskoci. Sinoc sam npr. testirao, mail push radi, dok fb ne radi. Sad nakon novog restore-a nisam testirao fb, ali iPusher pokazuje kao i kod predhodnog restore-a.

miodrage
13-01-2012, 11:01
A sto se akas sa iPusherom, pa bilo je frke vec sa njim. Lepo sam ti rekao - iMessage, ako ti prodje aktivacija istog to je to, i slobodno mi posalji poruku, odmah je vracam (osim ako bas nisam u mogucnosti taj momenat i to je to). I meni inace prvih dan-dva nijedna push notifikacija nije prosla, i onda su odjednom krenule da stizu :D

Nesha
13-01-2012, 11:08
Ako si ocajan probaj i ovo

http://www.isrbija.net/showthread.php/24107-iMessage-testiranje-hajde-da-probamo?p=276134#post276134

goranagf
13-01-2012, 11:19
Koliko vidim, ono uputstvo je za haktiviran telefon, ali probacu i to...

Edit:
Ako sam dobro shvatio, ovo je u sustini uputstvo da se deaktivira i ponovo aktivira telefon, uradio sam to i opet isto. U settingsu sam aktivirao iMessage, ali kad hocu poslati poruku on ne moze... (Not Delivered).

chunga
13-01-2012, 11:45
I mene je zezao isto iPusher kada sam aktivirao maticnom karticom. Tako da batali njega. Lepo ti je rekao @miodrage ako ti radi iMessages raditi i push, takodje probaj i mail acc da namestis i proveris jer radi.

goranagf
13-01-2012, 11:56
Problem kod mene i jeste sto nece da posalje iMessage. Mail push radi.

chunga
13-01-2012, 14:04
Pazi ja sam imao isto i problem sa iMessages npr. nije hteo da mi se aktivira preko mog rutera kuci kao i preko EDGE i 3G, ne znam ni sam iz kog razloga. Posle sam se kod drugara zakacio na njegov ruter aktivirao sam iMessages odmah. Sad mi radi i kad se prikopcam na moj ruter i kad idem preko EDGE ili 3G. U svakom slucaju push ti radi, cim ti radi i mail.

Inace imas za testiranje push-a i aplikaciju Push Notification Test, pa probaj sa njom da testiras push.

mirzab
13-01-2012, 14:08
iMessage se aktivira na broj, nakon aktivacije telefona provjeri push preko aplikacija dok je jos maticna u njemu, a onda aktiviraj iM kad stavis karticu koju koristis. Ne bi bilo lose da ukucas i GPRS postavke prije aktivacije iM.

goranagf
13-01-2012, 14:10
A sto se akas sa iPusherom, pa bilo je frke vec sa njim. Lepo sam ti rekao - iMessage, ako ti prodje aktivacija istog to je to, i slobodno mi posalji poruku, odmah je vracam (osim ako bas nisam u mogucnosti taj momenat i to je to). I meni inace prvih dan-dva nijedna push notifikacija nije prosla, i onda su odjednom krenule da stizu :D

Ponovo sam uradio restore, da budem 100% siguran da je sve odradjeno kako treba, aktivacija iMessage-a nije prosla dok nisam promjenio lokaciju, sad sam ti poslao poruku, ali stoji i dalje, ostaje mi jos da se nadam da ce i meni telefon "progledati" za dan-dva. Isto tako sam uspio aktivirati i facetime, stvarno ne znam sta ga zeza...

goranagf
13-01-2012, 14:15
iMessage se aktivira na broj, nakon aktivacije telefona provjeri push preko aplikacija dok je jos maticna u njemu, a onda aktiviraj iM kad stavis karticu koju koristis. Ne bi bilo lose da ukucas i GPRS postavke prije aktivacije iM.
To sam i radio, ali push nije radio, evo sad su iM i facetime aktivirani na mom broju, nisam ih htio aktivirati na drugi broj (sa maticne kartice), a za GPRS u m:tel mrezi ne treba nista ukucavati, a i ne koristim ga nesto previse, za sad mi je bitno da to sljaka preko wi-fi, kasnije je lako...


Pazi ja sam imao isto i problem sa iMessages npr. nije hteo da mi se aktivira preko mog rutera kuci kao i preko EDGE i 3G, ne znam ni sam iz kog razloga. Posle sam se kod drugara zakacio na njegov ruter aktivirao sam iMessages odmah. Sad mi radi i kad se prikopcam na moj ruter i kad idem preko EDGE ili 3G. U svakom slucaju push ti radi, cim ti radi i mail.

Inace imas za testiranje push-a i aplikaciju Push Notification Test, pa probaj sa njom da testiras push.
Jel kod ove aplikacije moraju raditi sve 3 opcije?
8451
Kod mene radi samo Local Push Test, t.j. stigne neka poruka i kad idem na launch kaze App Received Local Push Notification, kod prve se nista ne desava, samo vrti onaj kruzic ispod, a kod trece izbaci:
8452

miodrage
13-01-2012, 17:40
@goranagf: daj mi svoj mail koji si koristio za aktivaciju iMessage. Danas sam imao problema na drugaricinom iPhone koji sam prebacio na iOS5, pa cisto da proverim i to. Mozes mi poslati i na mail koji sam naveo, pa da ja probam tebi da posaljem. Ona meni nije mogla da salje dok od mene nije dobila iMessage.

goranagf
13-01-2012, 18:28
[email protected]
Evo i ovde.

miodrage
13-01-2012, 23:37
Nije ti aktiviran iMessage, jos uvek...
Imam jednu ideju, ako te ne mrzi da je uradis, iziskuje restore. Odradi ga, ali ne sa maticnom karticom, nego ga haktiviraj. E ok, sada iz Cydie instaliraj SAM, pa ga deaktiviraj, i odradi aktivaciju preko SAMPrefs, jer vec znas koja je mreza. Zivo me zanima hoce li onda da proradi ili ne. Kod tebe zbog nekog razloga push sertifikati ne prolaze. I za to imam teoriju, na ovoj kartici koja sluzi za aktivaciju, nemas vise kredita pa on ne moze da posalje aktivacionu poruku za iMessage i FT. Sa ovim procesom cemo to da zaobidjemo, pa da vidimo, ako ni ovo ne upali, jednostavno nisam vise pametan.

mirzab
13-01-2012, 23:59
Miodrage u potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom

goranagf
14-01-2012, 10:27
Nije ti aktiviran iMessage, jos uvek...
Imam jednu ideju, ako te ne mrzi da je uradis, iziskuje restore. Odradi ga, ali ne sa maticnom karticom, nego ga haktiviraj. E ok, sada iz Cydie instaliraj SAM, pa ga deaktiviraj, i odradi aktivaciju preko SAMPrefs, jer vec znas koja je mreza. Zivo me zanima hoce li onda da proradi ili ne. Kod tebe zbog nekog razloga push sertifikati ne prolaze. I za to imam teoriju, na ovoj kartici koja sluzi za aktivaciju, nemas vise kredita pa on ne moze da posalje aktivacionu poruku za iMessage i FT. Sa ovim procesom cemo to da zaobidjemo, pa da vidimo, ako ni ovo ne upali, jednostavno nisam vise pametan.

Prvo da zahvalim na pomoci i trudu, ona procedura sto si mi rekao putem maila nije prosla, stoji Waiting for activation... a zasto do sad nisam aktivirao telefon preko SAM-a, zato sto sam pokusao jednom, medjutim tamo u listi operatera nema ove mreze :( (Three UK). A za push, citao sam da ljudi aktiviraju telefon sa karticom koja je istekla, vazno je samo da je aktivirana. Nebih rekao da to ima veze sa kreditom, jer i kartica koju SAM simulira nema kredita. Pokusao sam aktivirati iMessage i sam maticnom karticom, i sa svojom, i bez kartice, nasao sam jedno uputstvo gdje covjek uspjesno aktivirao bez sim kartice, dovoljno je samo mail.


Opasno sam se poceo nervirati oko telefona, cekam 2 mjeseca push sertifikate sa push doctorom, kad mi je dosadilo pokusam preko SAM-a, kad ni to nisam uspio, iscimam covjeka iz UK da mi aktivira sim karticu, jer ima samo nova za kupiti, sad kad sam dobio sim, ono opet problemi...

chunga
14-01-2012, 10:37
Jel kod ove aplikacije moraju raditi sve 3 opcije?
8451
Kod mene radi samo Local Push Test, t.j. stigne neka poruka i kad idem na launch kaze App Received Local Push Notification, kod prve se nista ne desava, samo vrti onaj kruzic ispod, a kod trece izbaci:
8452

To je to, znaci da ti radi normalno push. ;) Ali kazem ti da sam i ja imao problema oko aktivacije iMessages. Tako da probaj da se nakacis na neki drugi ruter ili opet probaj preko EDGE ili 3G.

Da radis aktivaciju push-a preko SAM ili preko push doctor ti je skroz ne potrebno, jer imas maticnu karticu. A vidis i sam da ti radi push cim ti radi mail i cim ti je ovaj program normalno testirao i prosao.

Dok ne aktiviras iMessages koristi kao alternativu Whatsapp i onako je malo malo pa besplatna. :)

goranagf
14-01-2012, 10:58
Ma iMessage mi preko nije potreban, nego vidim da ga ljudi povezuju sa push-om, pa sam zato zbunjen. A sto se tice push-a, za fb i fb messenger mi npr. ne stizu notifikacije, ali opet, kako neko rece, nakon 2 dana je proradilo sve :) pa i ja polazem nade u to. Vidjecu kad mi dodje prijatelj sa istim fonom, onda cu sve istestirati, ovo je sve vise-manje na slijepo.

goranagf
18-01-2012, 11:37
Push mi definitivno ne radi kako treba :(
Probavao sam sa svim aplikacijama koje su instalirane i nista (Viber, Facebook, Facebook Messenger, Twiter, Nimbuzz, iPusher), iM i FT ne mogu aktivirati, jedino sto radi je Mail push.
Citao sam da, ako na telefonu postoje push certifikati, da i baterija duze traje, a od kako sam ga aktivirao maticnom karticom to sam i primjetio... (na 50% baterije on ima oko 4h usage).
http://www.dodaj.rs/t/U/3l/3rKqgTgG/img0091.jpg (http://www.dodaj.rs/?U/3l/3rKqgTgG/img0091.png)
Zbunjen sam totalno... Neko mi rece da jailbreak zna zeznuti push, ali i to sam eliminisao, jer prvo sto sam uradio nakon restore-a i aktivacije, instalirao sam iPusher.

Ima li jos neko neki prijedlog sta da radim?

miodrage
18-01-2012, 13:02
Hmmm, meni je ovo jako interesantno... imas maticnu karticu, i SAM, i opet ne radi... Odnosno, probao si sa oba metoda. Imam jos jednu stvarno sumanutu ideju, ali to je to... da uzmes novu karticu sa maticne mreze i da pokusas sa njom da odradis aktivaciju. Ne znam vise sta bi moglo da bude, a cudi me da niko od moderatora, konkretno mislim na Byakuya-u nije postovao u ovoj temi u pokusaju da pomogne. Izvinjavam se, CJay jeste postovao, ali se nije udubio u slucaj :D

NikolaSRB
18-01-2012, 13:21
meni je uspelo,uradio custom bez aktivacije ubacio karticu. Siguran sam da si to probao

goranagf
18-01-2012, 13:34
Kontam ako je aktivacija prosla sa jednom karticom, ne znam da li ce druga ista vise uraditi, padalo je i meni na pamet da trazim novu...
Sto se tice aktivacije preko SAM-a, sa njim sam jedino uspio deaktivirati telefon, aktivirati nisam, (jos dok nisam imao sim karticu) jer tamo na listi nema mreze sa koje je ovaj telefon (Three UK).
@NikolaSRB
3 puta sam sa sn0wbreeze pravio custom bez haktivacije, dakle samo baseband presevation, i kad zavrsi restore i aktivacija testiram push i nista...

kap45
18-01-2012, 13:58
Pade mi na pamet da three uk oce da otkljuca iphone za novcanu nadoknadu. Kontaktiraj ih...

goranagf
18-01-2012, 14:21
Sve mreze iz UK nude otkljucavanje telefona... Koliko znam, za to ce mi trebati i neki papiri, racun ili sta vec, od telefona, a to nemam.

Edit: sad vidjeh, da imam racun ili da znam ko je kupio telefon otkljucavanje bi me izaslo £15.

I’m really sorry but only the original owner of the phone can call us to get a phone unlocked. This is our policy and unfortunately there is no way around this.

mirzab
18-01-2012, 17:27
Ako je kartica neaktivna nece raditi push kako treba, ista stvar na i4 sa AT&T od prije par dana, do sad vise puta aktiviran tom karticom bez problema, sad vise ne.

goranagf
18-01-2012, 18:17
Narucio sam karticu prije manje od mjesec dana, tad je i aktivirana, kontam da je jos uvjek aktivna... A zar nije za aktivaciju telefona potrebno da je kartica samo aktivirana, kasnije nebitno da li je aktivna.

Sta konkretno sad ne mozes uraditi sa tom AT&T karticom? Ne mozes aktivirari ili mozes aktivirati ali ne radi push?

mirzab
18-01-2012, 18:20
Moze se aktivirati telefon ali ne radi push. Da li znog neaktivne kartice ili iOs 5 ima nesto posebno ne znam, ali treci razlog mi ne pada na pamet.

goranagf
18-01-2012, 18:41
Jedino da secekamo nekoga da potvrdi da je osposobio push i sa nekativno karticom na iOS5, ili da se vratimo na iOS4, da vidimo hoce li push tamo raditi...

NikolaSRB
18-01-2012, 23:31
Moja kartica nikad nije koriscena,ali stigla je sa tel. Ios 4.2.1

goranagf
18-01-2012, 23:41
Koliko je stara kartica?
Aktiviras telefon svaki put bez problema i radi ti push?

mirzab
18-01-2012, 23:46
@goranagf
Ako tebe mrzi cekati dok se neko javi, imam prijedlog za tebe:
Pronadji na netu injecting push certificates, ima tutoriala koji govore o tome kako izvuci i ubrizgati certifikate u telefon.
1. Ako imas iPad, izvuci iz njeg certifikate i ubaci u telefon i radice ti push.
2. Ako hoces eksperiment, onda se vrati na iOS4 pa aktiviraj telefon (ako moze). Izvuci cert iz njega, updetuj ga na 5.0.1. i ubrizgaj certifikate.

P.S. broj 1 je uradjeno na gore spomenutom telefonu sa AT&T i push radi :)

goranagf
18-01-2012, 23:57
Hvala na savjetima!
Posto nemam iPad, nemam ni odakle pokupiti certifikate, tako da cu jos malo sacekati, potraziti malo po netu, ili sacekati jos neki savjet, pa kad budem imao pola dana slobodno vidjecu sta ce biti na iOS4.
Ili ako neko ima certifikate viska da prebaci... :vb_kez:

edyman
19-01-2012, 00:11
Sim kartica ne treba da bude aktivna, ako prodje aktivacija to je to, push trebalo bi da radi. Ja imam sim free, i kad sam preso na 5.0.1 primetio sam fa mi push ne radi, uradim restor, vratim back up i opet ne radi, pa sam uradio restor, set up as new, i nakon toga mi proradio push.

Chuckie
19-01-2012, 00:12
Može li mi neko objasniti šta se sve ubraja pod push jer meni mejlovi rade, ostalo manje vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk

goranagf
19-01-2012, 00:22
Kako mislis manje-vise? To ostalo ili radi ili ne. Npr. kod fb aplikacije kad ti neko nesto okaci na wall, ako si prikacen na wifi ili 3G, automatski dobijas obavjestenje, kod viber-a npr, prinjetio sam kad push radi, aplikacija ne treba biti upaljena da bi ti zvonio, dok kod mene, gdje push ne radi, tek kad ga upalim vidim propustene pozive ili poruke.

@edyman (http://www.isrbija.net/member.php/12175-edyman)
Uradim restore i aktivaciju, set up as new, prvo instaliram iPusher i nista...
P.S. Nakon set up as new, jesi li sve aplikacije ponovo skidao ili si sinhronizovao one koje su vec bile u iTunes-u?

Chuckie
19-01-2012, 00:26
Sa FB nema notifikacija, mejlovi stižu kad sam postavio gmail pod exchange, viber također nema ništa tek kad upalim aplikaciju vidim propustene pozive, mislio sam kupiti at&t karticu na ebayu, hoću li tada imati push?


Sent from my iPhone using Tapatalk

NikolaSRB
19-01-2012, 00:27
Skini prvo ipusher sa appstore i testiraj da li rade

Chuckie
19-01-2012, 00:43
Pokrenem iPusher i ništa se ne dešava, samo please wait...


Sent from my iPhone using Tapatalk

goranagf
19-01-2012, 09:25
Sa FB nema notifikacija, mejlovi stižu kad sam postavio gmail pod exchange, viber također nema ništa tek kad upalim aplikaciju vidim propustene pozive, mislio sam kupiti at&t karticu na ebayu, hoću li tada imati push?


Sent from my iPhone using Tapatalk

U pravilu hoces, ali evo ja sam isao istom logikom i push mi ne radi. Do cega je jos uvjek ne znam, ili je sim kartica ili iOS5.

chunga
19-01-2012, 10:04
Pokrenem iPusher i ništa se ne dešava, samo please wait...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne znam sto se bahcete oko iPhusher-a kada zna da zeza. To znam jer sam i ja imao problema sa njim kada sam aktivirao telefon maticnom karticom, a normalno mi rade push.

Ako hocete da testirate push probajte sa Push Notification Test.

goranagf
19-01-2012, 10:39
Predpostavljam da si na iOS5, koju karticu koristis za aktivaciju i koliko je stara?

revolucionar
19-01-2012, 11:46
Ios 5.0.1... Aktiviran sa AT&T card bez kredita... Push radi... Sve je ok. Mail, skype, viber... Sem sto ne stizu notifikacije sa fejsa za primljene poruke... Ali to je do njih...
Da, ne mogu da aktiviram imessage i facetime sa m:tel cg kartice... Ali kapiram da je do m:tel-a...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Chuckie
19-01-2012, 11:53
http://www.iphonejailbreak.me/how-to-fix-ios-5-imessage-on-hacktivatedjailbroken-iphone-3gs-iphone-4-using-sam/

Jel ko probao ovo?


Sent from my iPhone using Tapatalk

goranagf
19-01-2012, 12:35
Imas negdje na forumu to uputstvo, ali ne vrijedi kad ti push ne radi...


Ios 5.0.1... Aktiviran sa AT&T card bez kredita... Push radi... Sve je ok. Mail, skype, viber... Sem sto ne stizu notifikacije sa fejsa za primljene poruke... Ali to je do njih...
Da, ne mogu da aktiviram imessage i facetime sa m:tel cg kartice... Ali kapiram da je do m:tel-a...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dakle, kartica ne mora biti aktivna.

Chuckie
19-01-2012, 12:49
Kažu u komentarima tog clanka da to uputstvo osposobi push i iMessage.


Sent from my iPhone using Tapatalk

chunga
19-01-2012, 13:08
Predpostavljam da si na iOS5, koju karticu koristis za aktivaciju i koliko je stara?

Jesam na iOS 5 i koristim AT&T karticu, koliko je stara ne znam.

goranagf
24-01-2012, 17:40
I sta je na kraju svega bilo?
Uspio sam nekako i preko SAM-a aktivirati telefon i osposobiti push, ali posto sam prije toga pravio custom preko sn0wbreeze-a sa haktivacijom, jb me opasano zezao pa sam bio prinudjen na jos jedan restore, ali ovaj put sam opet digao cist custom, aktivirao telefon maticnom karticom, i ono sto sam sledece uradio jeste da sam u podesavanju wifi-ja DNS promjenio u 8.8.8.8 i iPusher je propjevao. Radi testiranja, vratio sam stari ip kod DNS-a i iPusher je stao. Dakle, neko koji su pricali da im iPhsher ne radi, neka pokusaju ovo.
Znaci prije ovoga, (ista procedura aktivacije) push nije radio bez obzira na iPusher, sad je jedina razlika sto sam promjenio DNS push je proradio, ne znam kako, ali radi. :D
Eto, jedna korisna informacija, nadam se da ce i drugima pomoci.