PDA

View Full Version : Pitanje u vezi programa za sms



iCoa
12-01-2012, 16:22
Da li postoji i kako se zove program za besplatno slanje SMS-a izmednju dva iPhone-a?Inace imam iOS 4.1


Hvala,pozdrav :)

maaxiimus06
12-01-2012, 16:29
viber,imas i free pozive i sms...

milos94.ristic
12-01-2012, 17:28
Skini jaxtr.. Preko te aplikacije mozes da saljes besplatno poruke preko WiFi-a na svaki drugi telefon.. Nema opciju zvanja, ali za poruke nije lose..

mccf
12-01-2012, 17:47
Najbolja aplikacija za besplatni sms, prema svima, neograniceno-textfree. Neces naci na appstore-u, niti u instalous-u, ali kucaj textfree.ipa na google, i nacices. Kad dodjes do registracije, upises zip code bilo koje drzave u Americi, dobijes listu brojeva-odaberes koji ti se svidja i...salji do ujutru!!! Sve fraj! Radi za sve mreze!
Fora je da nije ni kao viber, jaxtr, whatsup...za koji (sem jaxtr) moras slati na fon koji ima istu aplikaciju,jer sa ovim saljes bukvalno obican sms, bez ikakvih potpisa i ogranicenja u sms-u! Iz Bosne mi prolazi za Srbiju, USA, Spaniju... Textfree & voice, Pinger je proizvodjac

maaxiimus06
12-01-2012, 18:02
rece covek izmedju 2 iPhone-a zato sam mu i rekao za Viber...

evo mu i link za texfree


http://megaupload.com/?d=50EEIIT8

i ako meni na 5.0.1 crashuje sad kad sam ga probao...

milos94.ristic
12-01-2012, 18:08
Fazon je u tome sto ako posalje poruku sa textfree, primaocu izlazi da je poruka poslata sa americkog broja.. I ako kojim slucajem odgovori na taj broj, poruka mu se naplacuje kao da je poslao u Ameriku(sto msm da nije jeftino).. Zbog toga ja koristim Jaxtr, kod njega registrujes svoj broj i primaocu dolazi normalno poruka sa tvog broja kao kad posaljes obicnu poruku.. Samo je glupo to sto na kraju poruke pise sajt od jaxtr i jos nesto..

Byakuya
12-01-2012, 18:37
whatsapp...ubedljivo najbolji...

mccf
12-01-2012, 19:36
@ristic milose
Zavisi...mtel RS ne poznaje poruke unutra i za inostranstvo. Tako da ti je poruka u Bih, Srbiju, na Karibe ili Sjevernu Koreju 0,06 feninga. Drugo, u textree mozes da navedes potpis svake poruke po default-u i tako ne brines kome saljes, svi ce znati...

@Byakuya

Bjakuja druze stari, poznanice:) Obrazlozi to svoje 'strucno misljenje';) Da vidimo hoce na kraju ispasti vise misljenje nego strucno;) Sad se naljuti pa banuj.:P Drugi dio posta glasi-covjek pita za izmedju dva iPhone-a. U pravu si, whatsupp ce raditi extra. Ali mislim da on pojacano trosi megabajte! Brat mi se zalio da mu je whatsupp nabio racun opasno, tako da od toga bjezim! Tako da sam ostao pri viberu. Drugo, ako vec stavljas app, bolje ti je nakaciti neku koja ce biti univerzalnija... Tipa textfree, kojim ces moci slati svima poruke...a i na taj drugi iPhone stavi textfree... I imaces i besplatne pozive sa tim iphone-om.
Textree na iphone-u strasno malo trosi mb.

Byakuya
12-01-2012, 20:01
Testirajuci programe shvatio sam da meni najvise odgovara whatsapp...sto se tice potrosnje posto imam 900mb mesecno nikada nisam probio tu barijeru ali redovno proverevam i nikada nisam video mb kako lete koristeci ga. Sistem notifikacije mi se svideo sama aplikacija dosta slicna stock verziji. Slanje klipova,slika i sl je takodje bio veliki +. Posto je bilo pitanje vezano za program za slanje "sms" spomenuo sam whatsapp a ne viber ili skype...

Viber mi se nije svideo zbog loseg kvaliteta zvuka tokom poziva tako da skype i whatsapp zavrsavaju posao po meni. Naravno stvar ukusa.

Kada pricas o univerzalnosti whatsapp imas i na android telefonima tako da je probijena barijera samo iphone dopisivanja.

Sve ovo naravno sto sam iznad napisao pada u vodu dolaskom iOS 5 i iMessage...:) Ponovo smo ograniceni samo na apple uredjaje ali brate....mnogo je dobro ;)

3gs
12-01-2012, 20:24
zar jaxtrsms nije najbolji?

jaxtrsms kada saljes poruku salje kao sa tvog broja... a ne ove killometarske brojeve koje koriste druge aplikacije

ovako kada posaljem poruku svako ce znati da sam to ja a ne da mora da se potpisujem u svakoj poruci

mccf
12-01-2012, 21:00
Jaxtr me nervira jer pola poruke pise onaj tekst...da si poslao preko jaxtra. A za njega su mi se ljudi zalili da poruke stizu u dijelovima, ne znam jel to vama bio slucaj.
Uglavnom, Byakuya, ipak si me ubjedio, da ako hoce covjek da 'upari' dva iphone-a, mozda je i najbolje whatsup... I da se nadovezem, Viber takodje ima na andoridu...I zvuk i pozivi su katastrasni...ja smatram da ih i nemam.
I bitna stvar je krug ljudi oko tebe, sta se uglavnom koristi... Moja klapa uglavno sara na Viber, pa me dosta i to opredjeljuje, a bez veze mi posle tog ruznog iskustva brata sa whatsup-om, da ja ubjedjujem svoju raju pa da ispadne da sam ih navukao na trosak.

Sto se tice jaxtr vs textfree, meni je textfree neuporedivo bolji...

@3gs Sto se tice potpisivanja poruka, u textfree odes u settings i stavis da ti na kraju poruke stoji tvoj potpis, i ne moras svrljati svaki put;) Uostalom, ne smeta ni da ti odgovore u textfree.

P.S. o ukusima ne vrijedi raspravljati, al ne smeta razmjeniti iskustva...;) mob

Byakuya
12-01-2012, 21:18
mob znamo da si ti...samo sto ne mozes imati osim ovog account jos druge otvorene kao sto imas(tj sada vise nemas)...takodje mozes postojeci zadrzati jedino ako se izvinis za ponasanje iz proteklih dana.

iCoa
12-01-2012, 22:01
E hvala vam ljudi,ja sam pitao samo izmedju 2 iphone-a,al ovo sto sam saznao i za druge aplikacije nije lose,isprobacu neke,a sto se tice mene,instalirao sam onaj viber i svidja mi se,pogotovo sto moze da se nabaci i na android pa i sa drugim osobama moze da se prica.
Nov sam u iPhone svetu pa sad razgledam mogucnosti,programe i ostale za*ebancije,hvala :-))