PDA

View Full Version : 5.0.1 wi fi signal



PanZzer
11-01-2012, 14:42
Ovako od nedavno(od update-a na 5.0.1) primerio sam da mi se signal na wi fi svuce na dve crtice i odmah vrati i to samo dok npr gledam youtube ili neki trailer na itunes....ako pretrazujem internet ili forum preko tapatalka signal full.E sad mene interesuje da li je ovo do software-a(99% sam siguran) inace na ipodu mi je sje*** wifi i znam o cemu pricam(signal 1 crtica uvek).A ako je hardware ubicu i sebe i telefon zajedno.Da napomenem da sam u prostoriji u kojoj je modem.

goranagf
11-01-2012, 14:49
Koliko sam ja upoznat, na iOS5 wifi je bolji nego na iOS4. Jeli koristis gevey mozda? Prijatelj je skoro imao problema sa tim, wifi mu je uvjek bio bar za crticu slabiji nego na drugom telefonu, kad je zamjenio gevey signal se oporavio, doduse bio je na iOS4, ali ovo je pitanje hardvera. Nemora da znaci da je do ovoga, ali jedno iskustvo vise...

PanZzer
11-01-2012, 15:02
Nemam gevey...sim free je.Jebiga sad i da je hardware nema sanse da menjam plocu zbog wi fi,ali ponavljam imam ipod 2g na kome je wi fi u kvaru....u prostoriji u kojoj je modem wi fi je 1 crtica meni je na telefonu uvek 3 dok ne krene da ucitava neki video kad se na sekundu spusti na dve i onda opet vrati na tri i to samo prilikom ucitavanja videa...zato mislim da je sw.

illusion
11-01-2012, 15:04
probaj to isto pored nekog drugog rutera i uporedi...

Byakuya
11-01-2012, 15:06
A da li ti to na bilo koji nacin utice na brzini protoka ili? Takodje moguce je da kada drzis telefon u polozaju kada gledas klip da uhvatis tako da signal bude oslabljen...po meni totalno nebitna stvar ako sve radi.

goranagf
11-01-2012, 15:07
Ili uradi restore da se uvjeris da nije do softvera...

PanZzer
11-01-2012, 15:17
@Byakuya: hahaahha meni je sve bitno perfekcionista sam.Ne utice mi na brzinu protoka....al jako me nervira
@illusion: Probacu na drugom modemu....a modem mi je onaj mrtvi huawai ili kako vec sranje zivo
@gorangf:evo upravo sad radim restore:)

kylle
11-01-2012, 15:56
Za te crtice za signal i wifi mnogo opterecuje ljude, dok god sve radi i ne pravi vam nikakve probleme, do tad ce sve biti super. Tek kad pocnu da prave problem, tad se zalite. Ja ih jednostavno nikad ne gledam, preporucujem i tebi, zanemari ih i sve ce biti kako treba.

kurbla
11-01-2012, 16:02
mogao si i sa jednim resetom da probaš :)

uzmi telefon i izađi iz sobe,prošetaj po stanu ili kući i vidi kakav je signal na raznim mestima,dok puštaš YT klipove :)

Byakuya
11-01-2012, 16:28
U tom slucaju zali boze teme...Kao kada ti signal od provajdera uvek ne bi bio na maksimumu...

PanZzer
12-01-2012, 14:00
E tacno ovakav problem imam

http://www.youtube.com/watch?v=b4nmCOg0s4c

goranagf
12-01-2012, 14:05
Znaci i posle restore-a isto?
Mislim da se previse opterecavas ovim, i meni se desva isto kad okrenem telefon u landscape i drzim sa obe ruke, vjerovatno pokrijem antenu, ali dok ne osjecam probleme necu ni da brinem.