PDA

View Full Version : Mail push



mikee
10-01-2012, 01:27
Od skoro mi ne prijavljuje primljene mailove,odnosno moram da udjem u mail aplikaciju i tek onda mi izbaci po 5-6 mailova koji su ranije stigli...u notifikacijama je sve regularno ukljuceno...

p.s sta je bulk mail?koje poruke idu tamo?cesto mi neki mailovi stizu na bulk i nemam pojma da su tamo dok ih ne otvorim...

PanZzer
10-01-2012, 04:40
Proveri da li ti je ukljucen Fetch new data ides settings/mail,contacts,calendars/Fetch new data pa na ON....fetch stavi na manually..probaj to ako ne onda stvarno ne znam sta bi moglo bit...probaj i hard reset nista te ne kosta:)

NikolaSRB
10-01-2012, 06:59
Fetch stavis na manual ali unutar svakog naloga na push i jedan restart. I normalno,konstantan internet protok.

mikee
10-01-2012, 11:55
sve je tako i podeseno,zato se i pitam zasto ne radi,evo jutros sam ustao i ni jedno obavestenje nisam imao,kada sam usao u mail-7 novih poruka.

edyman
10-01-2012, 12:00
a jel ti ostale notifikacije rade? skini iPusher sa appstora (free) i pogledaj da li ti radi push.

mikee
10-01-2012, 17:16
testirao sam pomocu ove aplikacije,pise da je sve ok,a opet moram da udjem u mail da bi video da li su stigli...

bokica
10-01-2012, 17:36
Jel mozes da zakacis print screenove tvojih podesavanja za mail i za mail notification?

mikee
10-01-2012, 18:10
http://img705.imageshack.us/i/imageljk.jpg/
http://img252.imageshack.us/i/imagelcn.jpg/
eto...

mikee
10-01-2012, 18:13
Ta podesavanja sam podesio od kada sam kupio telefon i nisam imao problema do skoro...odradio sam pre par dana update na ios 5.0.1 ali ne verujem da je to problem...

NikolaSRB
10-01-2012, 20:56
Probaj restart kad upalis push. Prpbaj izbrisati naloge pa restart pa opet upises. Ili ono sto sam ja,jedan na imap.mail.yahoo.com,a drugi default yahoo preko apple

bokica
10-01-2012, 22:28
A kad udjes u "fetch new data" pa na "advanced", jel ti na mail nalogu stoji push ili nesto drugo?
Jel mailovi stizu ali te ne obavestava da su stigli ili ne stizu pa moras rucno da pokrenes proveru?

mikee
10-01-2012, 23:07
stoji push...
znas kako nemam obavestenje da imam novi mail,a ja udjem u mail app i kada se otvori samo mi ucita 5-6 neprocitanih poruka kao da su upravo stigle...

vdunic
10-01-2012, 23:11
Podesi mail preko exchange.

bokica
10-01-2012, 23:29
To lici kao da ti ne radi push. Ako te ne mrzi otvori novi mail account na primer na www.ovi.com (powered by yahoo) i ubaci ga kao yahoo nalog na iphone. Ovi mail ima push i super radi. Ili sto rece @vdunic probaj preko exchange da podesis nalog.
U krajnjem slucaju restore pa sve iz povetka :(

NikolaSRB
11-01-2012, 06:38
Restore ti nece pomoci. Meni nisu upaljene notifikacije pa radi. Imao sam isti problem,a ne bih da se ponavljam. Ako je yahoo,probaj ici u other i upisati incoming mailserver imap.mail.yahoo.com,outgoing smtp.mail.yahoo.com,ukljuci fetch to push,mail nalog na push ili prosledi. Restart i probaj.

80y4n
11-01-2012, 11:16
Isti problem i kod mene. Sve radilo besprekorno prije 5.0 a sad bogami zna da ne prijavljuje novi mail i dva sata, pa i duze. Cak kada mail dolazi telefon se ponasa drugacije, Prvo se zvucno oglasi, ja otkljucam telefon, a tamo nista ni na ekranu ni u notification centru. Nakon pet sekundi prikaze mail, ali i povremeno ih zadrzava bez ikakvog razloga. Telefon je simfri, jailbreakovan, isto se ponasao sa 5.0 i 5.01, sa setup as new, kao i sa punim restorom. Napominjem da na ios 4xxx nikada nije bilo ovakvih problema, i push je radio sjajno.

mikee
11-01-2012, 11:26
Mene ovo vise iritira...do pre par dana sve je super radilo.Ne zelim da menjam nalog,necu da verujem da je to resenje,pogotovo zato sto je sve funkcionisalo perfektno(ponavljam)do pre neki dan...evo jutros ponovo ustanem pogledam nema ni jedan mail,udjem u mail app i stigne 5 :(.uzas vise

80y4n
11-01-2012, 11:48
Naravno da nije do naloga, nema potrebe da gubis zivce na to. Pokusaj malo eksperimentisati sa setingsima za mail, jedino sto ce trajati dugo, jer se problem bas ne ocituje stalno, vec potpuno nasumicno. Pokusavam razlicita podesavanja, ako bude kakvih rezultata javicu, medjutim interesuje me ima li iko gmail mail aplikaciju instaliranu a da nema ove probleme?

mikee
11-01-2012, 12:42
Najveci problem je sto su meni sva podesavanja ista kao od pre neki dan kada je sve radilo...

edyman
11-01-2012, 12:45
ako stavis fetch new data svaki 15min? jel ti onda sitzu notifikacije za mail?

kakosuper
11-01-2012, 12:45
Pogledaj tamo na advance da li je stavljeno na push. Mozda si instalirao nekubaplikaciju koja se ne podnosi sa mailom ko zna proveri i to..


TapaTalk zakon!!!

80y4n
11-01-2012, 14:01
Naravno da je sve na push, i naravno da je sve radilo kako treba na ranijim iteracijama ios-a, medjutim sa ios5 nije sve ok, a posto je osnovni mail kod ostao, pridodan je notification, mislim da krivca treba traziti tu, ili moguce je da je krivac gmail app, medjutim meni kasne i icloud i yahoo. Doduse yahoo nikada nije radio kako treba tako da me to ne sekira previse, dok je gmail na exhange bio pouzdan kao sms, ako ne i pouzdaniji od ovih siemens huawei mobilnih rjesenja:)

mikee
11-01-2012, 15:21
Evo ljudi izbrisao sam naloge,pa ih opet aktivirao,pa sam odradio hard reset i opet nista...poludecu koliko me ovo nervira,po 10 mailova mi stoji,a pojma nemam da su stigli...

mikee
11-01-2012, 16:50
i danas i juce sam proveo ko zna koliko vremena po forumima,na apple support i drugim sajtovima i nisam jedini sa ovim problemom.
jedino sto mi preostaje je da skinem taj build 9A406 posto sam sada na 9A405 pa i to da probam iako sam vise skeoz skeptik za resavanje ovoga.ako neko moze neka mi pomogne kako korak po korak da instaliram ovaj build...
hvala!!!

Fisherman
12-01-2012, 12:22
iTunes i klikni restore. Prethodno uradi back up.

mikee
12-01-2012, 19:26
Kao sto sam i mislio...prvo sam radio back up jedno 3sata,onda sam krenuo da radim restore i naravno prijavio je neku greaku,onda sam promenio komp pa skinuo taj novi build,pa sam onda konacno uradio restore,pa dok sam vratio sve...ma katastrofa.Na kraju sam sve odradio,a sto je najgore problem je ostao i dalje mi mail ne salje notifikaciju...uzas.stvarno vise ne znam sta da radim....

bokica
12-01-2012, 20:25
Jel si probao da li ti radi pre nego sto si sve vratio?

mikee
12-01-2012, 20:39
Nisam...dizem ruke,valjda ce se samo popraviti kao sto se samo i pokvarilo...

iLove
24-11-2012, 08:34
Od skoro mi ne prijavljuje primljene mailove,odnosno moram da udjem u mail aplikaciju i tek onda mi izbaci po 5-6 mailova koji su ranije stigli...u notifikacijama je sve regularno ukljuceno...

Apsolutno isti problem, do nedugo sve radilo besprijekorno. Notifikacija mi ne radi kolko sam primjetio samo za Mail aplikaciju...
iPh. 4s, iOS 5.1.1 (9B206)
Telefon je JB-an, radi na original sim karticu T-Com, pretplata

Postavke su sve postavljene kako treba. Btw, kada stavim da mi učita nove podatke svakih 15min. onda mi sve radi kako treba, kada stavim na "Ručno" kako mi je uvijek i bilo onda nema nikakvih obavijesti...
http://img.tapatalk.com/d/12/11/24/a3u7uty4.jpg
Ima li koje riješenje osim restore-a?

Ivan83
22-02-2013, 20:38
Imam problem na 4s simfree sa mail push u pitanju je Gmail sve je podeseno i notifikacije rade odradio sam nekoliko restore i na 6.1.1 mi nije radio i sada na 6.1.2.Probao sam mail posle restora dok je telefon prazan pre vracanja back up i opet nece da mi stigne sve dok ne udjem u aplikaciju tek onda mi stize cak sam ga proveravao na tri razlicita rutera i nista


iPhone 4s 32gb

NikolaSRB
23-02-2013, 11:27
Pa jel si kreirao nalog preko exchange? Da li si na sajtu gmail u podesavanjima stavio on na IMAP?

iLove
23-02-2013, 11:40
I ja sam imao taj problem sa push obavijestima, najednom su mi prestale dolaziti za mail app, tada sam bio na 5.1.1 i nisam radio nikakav niti restore niti upgrade, nista, jednostavno stalo :(
Sada koristim gmail app sa storea i prezadovoljan sam pogotovo jer su je znatno promijenili i pojednostavili, push radi odlicno.
U postavkam sam iskljucio racune na standardnoj mail app i sve je super.


iPh4s

bokica
23-02-2013, 11:43
Meni se Yahoo nalozi ponasaju cudno. Imam dva setovana naloga i na jednom imam opciju push a na drugom nemam. Na ranijim ios sam imala na oba. Ne znam sta je ovo sa ios6?

Ivan83
23-02-2013, 16:40
NikolaSRB sve sam ubacio i podesio i nista nije pomoglo i na kraju sam ubacio Gmail app sa Store i radi ekstra na ovu standardnu mogu i da zaboravim!


iPhone 4s 32gb

brzi82
13-11-2015, 12:12
Ljudi ne radi mi push za default email aplikaciju na telefonu,radio je ali evo sad ne radi. Podeseno je na push,ukljucene su notifikacije u notification centar. Sve samo probao i restartirao sam tel ali opet nista. Jel ima neko resenje za ovo? ios 8.4

apple ios
13-11-2015, 12:20
Push odavno ne radi za gmail... Moraces posebno da instaliras gmail aplikaciju. Neka politika izmedju Apple-a i Google-a...


Sent from my iPhone 6

brzi82
13-11-2015, 12:39
Nemam gmail nego yahoo account. Radio je do pre neki dan

apple ios
13-11-2015, 13:31
Onda probaj da izbrises account, pa ponovo ga postavis, mozda je i do njih nesto...


Sent from my iPhone 6

brzi82
13-11-2015, 17:10
Probao sam i to da izbrisem pa opet da postavim ali opet nema notifikacije kad mi stigne mail

Jailbreak
13-11-2015, 18:05
Yahoo zna cesto da zeza. Mozda proradi sam od sebe. Ja sam imao odavno takav problem i nema sta nema sta nisam probao i brisao app i logovai se ponovo,radio restore i nista. Onda sam citao malo po nekim forumima i nasao resenje. Ulogovao sam se preko kompa na yahoo i otisao u podesavanja(ne secam se tacno detalja) otisao u security i nasao tamo sve uredjaje koji su koristili moj nalog. Iznenadio sam se koliko je uredjaja bilo. Cini mi se 30-ak. Obrisao sve koje ne koristim i push za yahoo je proradio


Sent from my iPhone using Tapatalk

brzi82
13-11-2015, 19:57
Ajde probacu i ja to ako nadjem tu opciju
Probao sam i nema sanse ne radi push :)