PDA

View Full Version : Veliki problem oko usb punjenja telefona POMOC



gotti
09-01-2012, 23:16
kao sto naslov kaze usb kad zakacim na usb punjac nece da se puni telefon,tj ne prepoznaje nista kao da ga nisam ni zakacio,takodje na kompu kad se zakacim pise mi samo usb not rec..(ne prepoznaje ga u fazonu..)
Ako moze neko da mi pomogne,inace danas sam se prebacio na 5.0.1 i sve je radilo lepo,i punio sam ga,sad od jednom nece,ne kapiram u cemu je problem.
Hvala u napred ;)

inace kabl je u redu kad npr ugasim telefon,i prikacim da se puni,on se ukljuci ali posle ne nastavlja da se puni ako me kontate
sta mi je ciniti? :/

justkidding
09-01-2012, 23:28
Jako cudan problem jesi probao drugi usb port:P mislim da probas da reinstaliras i tunes i da probas opet verovatno je neki bug,i da jel si probao dali ti puni preko punjaca?

gotti
09-01-2012, 23:33
Probao drugi usb i isto nece,reinstalirao itunus i sve vezano za apple,i nece ni preko punjaca da ga puni,a kad ga ugasim i stavim na punjac samo se upali i tako stoji,nece da puni ? :S
probao sam da ga ubacim u dfu mod i da probam restore,ali ne mogu ni to,sve mi izbacuje da ne prepoznaje usb :/ bedak
sta da radim kad mi se isprazni baterija ? :S

justkidding
09-01-2012, 23:43
Mislim ali nisam siguran da je problem do napajanja ili riknula baterija...Zovi ujutro iphone srbija servis pa se posavetuj cak i ako nisi iz beograda vidi da ti oni to odrade ima neki dobar servis i u novom sadu ali neznam koji je zavisi gde se nalazis nazalost mislim da mu servis negine mala je sansa da je zbog restorea na 5.0.1 ali je moguce u svakom slucaju zovi iphone srbija servis...

gotti
09-01-2012, 23:44
Ali telefon mi jos uvek radi sasvim normalno,da je crkla baterija ne bi radio,ili se upalio na punjacu,ne kontam problem :S

justkidding
09-01-2012, 23:54
Pa onda napajanje verovatno jel ako nepuni ni preko punjaca onda je to to kazem ti postoji mala sansa da je softwareski problem daj boze da jeste u svakom slucaju iphone srbija to ti je moj savet....

gotti
09-01-2012, 23:55
Mnogo mi je daleko da odem do njih,iz negotina sam,to ti je 4h putovanja,pa zato je bolje da se raspitam pre..


EDIT

Ako moze neko ko je siguran da je problem u tome sto je crklo nesto da mi kaze,pa da nekako posaljem telefon ili da se snadjem nesto jbg

justkidding
10-01-2012, 00:06
Pa zovi iphone srbija telefonom ujutro pa kad utvrdis sta je a napajanje je 90% posalji im tel preko kurirske sluzbe to ti je 250din u jednom pravcu...

miodrage
10-01-2012, 10:28
Idi kod nekog samo sa telefonom i kablom i prikaci na komp telefon, ako ni tamo ne krene punjenje, onda je do baterije telefona. Eventualno vidi nekoga ko ima drugi punjac i kabl za iPhone pa probaj sa time samo da vidis da li ce da radi. Ovo se resava metodom eliminacije.

gotti
10-01-2012, 15:01
Danas bio u servis,crko mi je bio konektor za napajanje,sad radi normalno osim sto u dzepu nemam 50evra xD