PDA

View Full Version : Sim Failure



Stanko__
09-01-2012, 16:21
Posle manje od mesec dana koriscenja, moj telefon je poceo da gubi signal, i svaki dan (obicno ujutru) izbaci SIM Failure poruku. Restart pomogne, ali ne dugo. Doslo je dotle da sam bio dostupan bukvalno minut-dva posle restarta, i opet bi izgubio signal. Posle nekog vremena izbaci SIM Failure.

Guglao sam, vidim da kukaju ljudi masovno, ali jos nema resenja.

Ja sam probao restore softvera na 5.0.1, resetovao sve na fabricka podesavanja, ukljucivao-iskljucivao Airplane mode, restartovao, vadio karticu, ali nista nije dugorocno pomoglo.

Navodno sto sam uspeo da nadjem, ovo je softverski problem (nadam se), sto bi reklo da ce neki update to da sredi. Ali koji i kad niko ne zna. Takodje, probao bih downgrade na 5.0, ali nisam nigde nasao da je to moguce.

Danas sam uzeo adapter za mikro sim i vratio se na Nokiu do daljnjeg, jer telefon koji ne radi kao telefon nije bas od koristi :)

Pa da vas pitam dobri ljudi, dal je neko imao istih problema, i dal je neko uspeo ovo da resi?

kylle
09-01-2012, 16:26
Ako koristis 4S sim kartica ti mora biti 128k tj. 3G inace ti nece raditi. Probaj pa javi..

Stanko__
09-01-2012, 16:28
Provericu kad dodjem kuci, ali 99% sam siguran da jeste. Uzeo sam je u MTS-u pre mesec dana.
Telefon je radio bez ikakvih problema mesec dana (prvog dana sam odradio update na 5.0.1), nosio sam ga i u Bugarsku, radio i u roamingu. Takodje 3g/gprs radili :)

kylle
09-01-2012, 17:11
Ja sam sve i svasta isprobavao i nasao sam da je to bio problem, odi do MTS-a, zameni i iseci je ali pazljivo posto su te 3G sa vecim cipom i ne postoje mikro sim od 128k. Ubedjen sam da je tako, samo me poslusaj i bez brige..

Stanko__
09-01-2012, 17:27
Pokusacu to, nemam sta da izgubim :) hvala.
Samo mi je cudno sto je to pocelo odjednom da se desava...

Sandi
09-01-2012, 20:34
@kylle

Ja imam mts mikro sim vec godinu i vise, nisam imao problema ni na cetvorci ni na 4s sada. Sve radi normalno. Pitanje na koje bih voleo da znam odgovor je kako vidis koja je kartica u pitanju?

Stanko__
09-01-2012, 22:27
Evo secnuh novu 3g karticu, za sada radi, videcemo do ujutru (posto je stalno ujutru javljao sim gresku) :)

Edit: za sada radi videcemo ;) hvala jos jednom!

Edit2: Opet izbacuje Invalid SIM / SIM Failure :/