PDA

View Full Version : SAM Prefs - problemi...



mihajmi
08-01-2012, 05:46
mod edit: Ovo je jos jedan od nacina(sa malim ali bitnim razlikama) koji funkcionise u slucaju da vam ovaj tutorial (http://www.isrbija.net/showthread.php/16027-TUTORIAL-Aktiviranje-telefona-bez-originalne-kartice-pomoću-SAM-(i-rešenje-za-push)) ne radi

Prvo da vas pozdravim sve... nije me bilo dosta dugo. Ovo sam napisao jer cu mozda prekrsiti pravilo foruma objavivsi nesto sto je mozda vec objavljeno ali posto je Bozic a mene drma insomnia- nadam se da se niko nece naci ko bi mi (ukoliko ovo vec negde ima) rekao "Procitaj pravila foruma!" :)

Elem:

Oni koji koriste SAM, vec znaju sta i kako. Oni koji bi da koriste SAM i imaju dovoljno znanja da im to nije bauk, uredno procitaju uputstva i opet sve OK... ipak, ima onih koji isprobaju bas sve sto je napisano i ne uspeju, a ne vide da resenje uredno postoji- samo niko nije spomenuo...
Ovo je namenjeno ovoj poslednjoj kategoriji korisnika:

(Slede opstepoznati koraci ali ipak ih treba napisati zbog novih "pridoslica") :)

SAZNAJTE KOJI JE VAS BUNDLE! Preko njega nadjite u kojoj je zemlji/zemljama vas telefon zakljucan.
Ukoliko ne znate bundle, saznajte po svom MODELU za koja trzista je namenjen
Model pise pod Settings>General>About
Zapamtite MODEL i proverite ovde kojim zemljama je namenjen:
http://gadgetzoom.info/do-you-want-to-know-where-does-your-iphone-come-from/


Cydia - dodati source source http://repo.bingner.com/
instalirajte SAM i SAMPrefs

iphone- DISCONNECTujte ga sa iTunes-a!

Startujte SAMPrefs
Onda na Utilities
Onda klik na stockify
[sledi obavestenje]
onda klik na De-activate
[sledi obavestenje]
onda respring
... i restart

(sve vreme disconnectovan sa iTunesa- nema potrebe za njim jos uvek)

(GEWEY korisnici- pre nego sto nastavite, budite sigurni da vam radi mreza, da nije "no service" i sl)

Ponovo startujte SAMPrefs!

Sad sledi aktivacija:

Enabled mora biti ukljucen - logicno :)

hactivation se stavlja na iskljuceno...

Po svim uputstvima na koja sam nekada naletao, najceste se kaze da se pod "METHOD" stavi "auto detect" pa ako on ne odradi, da se predje na "By Bundle Name"...
Moj slucaj (u nastavku) - MODEL name se proteze na Austriju, Luksmburg i Svajcarsku. Posto sam po prirodi neko ko nece nista na silu, nego uzmem veci cekic... lepo NE poslusam nikoga nego sistem eliminacije. Pogledam koji su operateri u sve tri zemlje kojima pripada moj bundle i onda redom:

1. Izaberem pod "Method" - "By Country and Carrier"
2. Pod country izaberem Austriju - vi izaberite zemlju shodno vasem modelu
3. Carrier ... prvi od ponudjenih nekoliko
4. SIM ID - prvi od ponudjenih
(sve to dok NISAM povezan na iTunes)
Onda povezem i ... corak

(onda disconnect sa iTunes-a)

onda ponovim pod 1,2 i 3 a pod 4 izaberem sledeci SIM ID

opet povezem na iTunes iiii... opet corak

(opet disconnect sa iTunes-a)

Kad izredjam sve SIM ID-e onda promenim stavku 3 (operatera) pa opet redjam SIM ID-e
Poneki operater ima samo jedan SIM ID
Kad izlistah sve, presao sam na Luksemburg....

Nakon njega sam presao na Svajcarsku i konacno dosao do TDC Switzerland AG Carrier-a i prvi SIM ID - zajedno, to je bila dobitna kombinacija. Nakon sto sam izabravsi to ponovo connect to iTunes- telefon je bio aktiviran. Kada se sve to zavrsi, pokrenite jos jednom SAMPrefs, pa na More Information i pod "ActivationState treba da stoji "WildcardActivated".

Ni jednog trenutka nisam razmisljao da li ce uspeti jer na ovaj nacin- prosto mora da uspe :)
Trebalo mi je cela 3 minuta da izlistam Austriju, minut i nesto za Luksemburg... i 30 sec za Svajcarsku.



Ovo savetujem svima koji se ne snadju sa uputstvom koje pod Method savetuje da se izabere "By bundle name", kao i onima kojima taj metod nije pomogao generalno.

Srdacan pozdrav deco i Hristos se rodi :)

ivanic
24-04-2012, 10:17
Koristim iphone 4s sa t-mobile-a iz Njemacke...
Hallo kartica u BIH mi odlicno radi,ali nece da radi Mtel-ova kartica...
Pokusao sam svasta u Sam-u ali nista mi nije uspjelo.
Moze li pomoc?