PDA

View Full Version : Mislim da je hardver jer sam softverski sve probao???



markoobradovic1
07-01-2012, 17:32
Drugar mi doneo iPhone 4 16GB Simfree koji nije koristio odavno jer samo od jednom mu je tražio da odradi restor a on sam to nije umeo. Kaže nosio je negde u BG u neki servis, ali nisu ništa uspeli da urade.
Znači tipično za sistem, kad ga upalim traži povezivanje na iTunes. Odradim to, probam restore i update i ono neće. Izbacujem mi ili greške 3194 ili 2009... Pokušavao sam sve žive opcije i sa DFU i sa redsn0w i sa Snowbreez i custom firmware i originalni i menjao hosts, probao na xp, probao na win 7, menjao compatibility, menjao usb port, usb kabal, čupao sve iz kompova... ma ništa da odradi...
Probao sam da ubacim i 4.3.3 i 4.3.4 i 4.3.5 i 5.0.1 ali ništa ni da takne

Da li je ovo hardverski problem ili softverski?
Može li mi ko pomoći?

martin75
07-01-2012, 19:27
Softverski cim je 3194. Idi u C/Windows/System32/Drivers/Etc/Hosts i sve sto ima veze sa apple obrisi i restartuj komp pa probaj opet ;)

mihajmi
08-01-2012, 06:48
Drugar mi doneo iPhone 4 16GB Simfree koji nije koristio odavno jer samo od jednom mu je tražio da odradi restor a on sam to nije umeo. Kaže nosio je negde u BG u neki servis, ali nisu ništa uspeli da urade.
Znači tipično za sistem, kad ga upalim traži povezivanje na iTunes. Odradim to, probam restore i update i ono neće. Izbacujem mi ili greške 3194 ili 2009... Pokušavao sam sve žive opcije i sa DFU i sa redsn0w i sa Snowbreez i custom firmware i originalni i menjao hosts, probao na xp, probao na win 7, menjao compatibility, menjao usb port, usb kabal, čupao sve iz kompova... ma ništa da odradi...
Probao sam da ubacim i 4.3.3 i 4.3.4 i 4.3.5 i 5.0.1 ali ništa ni da takne

Da li je ovo hardverski problem ili softverski?
Može li mi ko pomoći?

Imao taj problem.... ali bukvalno identican i resio ga ovako:

Napravi sebi custom 5.0.1!
Probaj na windowsu da bacis telefon u DFU mode. Kad je u DFU, pokreni tinyumbrella (instaliraj ga prethodno) i u njemu Start TTS Server! Onda upali iTunes!
Onda digni Sn0wbreeze (poslednji) i u njemu pokreni iREB!
Ako ti se desi da se telefon misteriozno digne iz DFU-a, ponovi proces od pocetka!
Kad pokrenes iREB (na pocetku nemoj da izaberes apple TV kada te pita) i kada zavrsi iREB
Onda tek idi na (vec podignuti!) iTunes i onda probaj shift-restore.

Ne obecavam ali velike su sanse da ti uspe.

Javi sta je bilo.

markoobradovic1
08-01-2012, 15:12
To je vec isprobano i nije uspevalo... :(

Ovo cu morati da oprobam jer nisam tako razmisljao...

Sad imam gresku 2005
probacu da pocupam sve USB uredjaje

P.S. Probao ponovo samo sa uključenom tastaturom i mišem i isto. Šta još da probam?

O, Bože, zapaliću telefon koliko me nervira! :(

maaxiimus06
08-01-2012, 18:56
jedino jos ti ostaje da probas na novim windowsima...
format :C
instaliras najnoviji iTunes i spucas restore...
to je jedino sto nisi probao,ostalo si sve odradio...

markoobradovic1
08-01-2012, 19:27
Komšija treba sutra da odradi sistem pa ću probati kod njega :)

Skontao sam nešto. Redsnow vidi telefon kao JB-ovan na 4.3.4 i dozvoljava mi da idem ponovo na JB i kaže mi na kraju da je tethered i da moram iako sam upravo odradio JB da se vratim nazad i da ponovo kliknem na Just Boot, ali kad to odradim ponovo sam na istome... Da li kad pokrenem redsnow da idem na JB pa onda da raskačim install Cidya, ali štikliram deactivate ne bih li ikako mogao da dignem sistem na 5.0.1 ili to pak nema nikakve veze sa tim što mi ne dozvoljava da instaliram ništa drugo???

mirzab
09-01-2012, 10:05
Ako je simfree, ubaci u pwned dfu preko ireb-a i restore sa itunes direkt, provjeri prije sa tinyumbrella da ti je skinuto ono cydia servers. Ja sam imao isti problem sa simfree dok nisam ovako uradio. Nakon toga set as new...

markoobradovic1
09-01-2012, 16:55
Pa jeste simfree. Moze iReb iz Snowbreeza? Kad kazes restore direktno iz iTunesa jel mislis da idem restore i update ili neki custome ili obican iOS i koju verziju? Da bude Na TU startovan servis ili?

Moram sve ovo da pitam jer sam u zadnjih nedelju dana toliko stvari probao da vise ni sam ne znam jesam li pametan...

mirzab
10-01-2012, 10:15
Ireb od snowbreeza, udji u pwned dfu i restore sa itunes bez shift+restore. Da bi prosao bez gresaka TU treba biti ugasen a server cydia skinut tako da itunes provjerava svoje servere. Znaci cisti fabricki restore sa telefonim u pwned dfu.
Mozda izgleda malo kao neko gatanje ali sam jedino tako uspio napraviti update na ios5 kad sam kupio telefon, cak sam razmisljao i da ga vratim prodavacu.
P.S. probaj sa ugasenim firewallom kao jos jednu opciju.

markoobradovic1
10-01-2012, 23:33
Ima li jos ko kakvo "pametno" resenje? Jel neko mozda zna zasto kad redsnow odradi svoje i krene da dize iz tethered desi se to da ekran kao da ostane bez struje i ananascic nestane a pojavi se standardna jabuka i ponovo me baci na isto stanje kao pre tethered boota...

markoobradovic1
12-01-2012, 21:57
Nista ne mere. Koji je d best servis da mi ga otvore i sprckaju nesto? Koliko li kosta nova logic board za ovaj moj gejfon?

markoobradovic1
13-01-2012, 00:08
Pocinjem da pricam sam sa sobom koliko sam u ovome. Svo slobodno vreme i vreme koje bih trebao da posvetim spavanju ja cackam i trazim softversko resenje za moj fon. Pa ljudi moji za iOS 5.0.1 mi ne bi trebao ni shsh ni jb ni custom kad je simfree. Ja stvarno ne znam u cemu je problem. Promenio sam 5 kompjutera na kojima sam probao i jos uvek nista... A ako ipak moram da koristim redsnow kojim redosledom da koristim opcije u njemu?

Sandi
13-01-2012, 00:15
Aj, molim te, od pocetka sve napisi. Sad kazes da je sim free a u prvom postu da je locked... Sta tacno zelis da uradis i sta ti tacno nije jasno sa redsnow?

markoobradovic1
13-01-2012, 00:40
Zelim bilo koji sistem na telefonu na kome mogu da ga koristim za razgovor, poruke i internet :) znaci nije mi bitan jb niti da li je verzija iOS-a 4 ili 5... Telefon je kako mi je drug rekao simfree. Kaze da je samo od jednom zaglavio i posle toga nije uspeo da odradi restore. Drgugar nema pojma uopste oko komppjutera nista a kamo li da mi objasni sta je uradio sa njim. Zato i jeste kod mene telefon, a on kupio galaxy s2... Koji je bb nemam pojma. Nemam nikakav shsh. U nekom od programa mi je pisalo da je iOS 4.3.4 na njemu. Kako da ubacim sistem u njega ponovo? Koju verziju da probavam?

Sandi
13-01-2012, 00:49
Da li je on koristio gevey?

Najsigurnija varijanta je da napravis custom sa snowbreeze programom koji ces skinuti sa ih8sn0w.com(verziju za 5.0.1)

Skinuces i firmware sa felixbruns.de/ipod/firmware naravno 5.0.1

Pokrenuces snowbreeze i ispratiti korake da bi napravio custom firmware. Taj custom ce ti biti na desktopu racunara. Pokrenuces itunes i shift+restore, zatim ga usmeris na taj custom koji si napravio i sacekas da zavrsi.

Kad to bude gotovo bice ti potreban ibooty program da bi upalio telefon i on ce verovatno biti isto na desktopu jer ide uz snowbreeze ali ako ga ne bude tamo ti skini i njega sa istog sajta odakle skidas snowbreeze.

Stavi sve to odmah da se skida i kad odradis javi sta je bilo.

toscana
13-01-2012, 02:45
Ako je telefon Simfree, nadji nekog ko ima Mac prikaci telefon i uradi restore. To bi bilo to.
1000 x sam imao problema sa Win7/XP i u poslednje vreme odem do druga koji ima MacBook i zavrsim pricu za minut.

markoobradovic1
13-01-2012, 15:35
dobijam gresku 1600, a kaze mi windows pri pokusaju da USB uređaj može da ide brže, ali menjao sam USB port a da iTunes ne zatvorim, ali opet isto...

markoobradovic1
13-01-2012, 15:37
Nema niko Mac. Živim u Bogatiću, ne u Beogradu... Jel ti misliš da iko ovde zna šta je to, a kamo li da ima :)))

Sandi
13-01-2012, 15:58
Skinu iReb sa istog sajta odakle si skinuo snowbreeze i sa njim ubaci tel u dfu mode pa onda odradi shift+restore. I nisi mi odgovorio jel taj drug koristio gevey u tom telefonu?

markoobradovic1
13-01-2012, 16:01
Kaže da nije

Sandi
13-01-2012, 16:04
Ok. Ajde samo odradi ovako kako sam ti napisao pa da vidimo sta ce biti.

markoobradovic1
13-01-2012, 16:06
ponovo greška 2009. Čekaj još jednom sve ponovo da probam :/

Sandi
13-01-2012, 16:11
Iskljuci sve iz ostalih usb portova, ostavi samo iphone i restartuj komp pa ponovo odradi ireb i shift+restore.

markoobradovic1
13-01-2012, 16:14
poisključivano sve sem miša i tastature
sad ću restartovati komp

markoobradovic1
13-01-2012, 16:21
poisključivano sve sem miša i tastature<br>sad ću restartovati kompponovo 2009 greška. Raskačio sam iPhone i vratio nazad na kabal pa ponovo shift+restore... Sad ću da vidim hoće li isto biti

Sad i grešku 21! Au bog ga jeb* ludi!

markoobradovic1
13-01-2012, 16:27
i dalje samo error 21 :/

markoobradovic1
13-01-2012, 16:32
Da probam sve isto samo da iTunes pokrenem u win xp compatibilliti?

markoobradovic1
13-01-2012, 16:36
Probao i to i dalje isto 2009 :(

Ima li još ko nekih pametnih ideja? Probao sam u Mac OS X preko virtuelne mašine ali neće tj. izbacuje error 2006

mirzab
13-01-2012, 17:41
Prijatelju probaj drugo kablo i usb sa zadnje strane kompjutera, po mogucnosti nekog drugog. Greska je vezana za USB protok, pa je i kabal dio toga.

markoobradovic1
13-01-2012, 22:48
Pa svo vreme i pokusavam na usb od pozadi direk' na ploci... Mogu da probam kabal od iPada...

markoobradovic1
13-01-2012, 23:25
Jeste glupo pitanje ali može li mi praviti problem to što nisam instalirao backplate kad sam stavljao matičnu, a mrzelo me da ponovo sve skidam pa ponovo vraćam? Možda taj limčić daje masu ili šta već tim jebenim USB portovima... :S

Sandi
14-01-2012, 01:30
Bilo bi odlicno da, ako imas mogucnosti, probas na nekom drugom racunaru... Ne mora Mac, samo da nije taj tvoj.

markoobradovic1
14-01-2012, 01:33
Probacu sutra... Jel nije bitno da li je 32 ili 64 bita win7 ili xp?

Razmisljao sam da i posto mi je komp klokovam da ga vratim na fabricke vrednosti jer mozda klok odvlaci previse struje... :)

Sandi
14-01-2012, 01:46
Nije vazno da li 64 ili 32 kao ni da li je xp ili vista dok hoce normalno da pokrene itunes. A sto se tice OC nisam siguran da bi moglo da smeta... Uglavnom greske koje ti prijavljuje su vezane za usb portove. Znaci probaj na drugom racunaru. Prebaci custom koji si napravio na taj drugi komp i probaj.

markoobradovic1
14-01-2012, 01:48
Hocu. Oticicu do drugara koji ima laptop i desktop pa probati na oba...

markoobradovic1
14-01-2012, 21:05
Probao na još dva kompjutera od koga je jedan laptop ali ništa. Bez iReba je 1600 a sa njim 2009 greška :(

Sandi
14-01-2012, 22:44
Da ne pametujem mnogo ali mislim da je problem do konektora na samom telefonu... Jesi pokusao sa drugim sync kablom?

markoobradovic1
14-01-2012, 22:45
Čak i to... Koliko li je menjanje konektora? Jel više od 2-3000 din? :(

Nije mi samo jasno zašto j*b*eni 2009 error??? Zašto nigde niko nije napisao neki posto o tome :(

Sandi
14-01-2012, 22:56
Ja koliko sam procitao na netu ta greska je vezana za usb port a to znas i sam sta znaci... Nisi mi rekao da li si pokusao sa drugim sync kablom?

mirzab
14-01-2012, 23:32
Napisali smo ti ve sta znaci 2009, i predlozili smo ti da probas drugi usb kabal.

markoobradovic1
15-01-2012, 00:00
Kad sam rekao "Čak i to" mislio sam čak sam i drugi kabal probao! Imam kabal od iPada i on na iPadu radi kako treba... :S