PDA

View Full Version : Ostao u DFU modu i nece nikakav restore



Romeo Crennel
06-01-2012, 13:28
Problem je sledeci,uzeo sam iphone 3g sa 4.2.1 softwerom,skinuo sa whitedoor-a unlock verziju i preko itunesa odradio restore i onda mi je bio software 3.1.3,ali mi djavo ne da mira i ja skinem 4.2.1 i odradim opet restore i kad se to odradilo telefon se upalio ali je ostao zakljucan(pise samo emergency calls only),onda sam skinuo neki redsnow i probao preko njega da ucitam neki drugi software i sta se desilo onda to je da mi je telefon sada non stop u dfu modu i nece nista,kad ga nakacim na itunes on mi javi da je u tom modu i da treba da odradim restore i kad krenem da radim restore posle odredjenog vremena itunes izbaci gresku 1604 i to je to.
Da li neko zna sta da radim jer mi je telefon neoupotrebljiv skroz.

adarko
06-01-2012, 13:41
Skini TinyUmbrella, zakaci telefon i radi exit recoveru. ukoliko nece odmah da proradi kombinuj exit sa fix recovery. tako ces ga izbaciti iz dfu moda. ako ti telefon ne proradi posle toga verovatno ces opet morati restore ali sad se malo obavesti o tome pre nego sto krenes da radis. telefon zakljucao i sad se oprosti od gpsa. ziveo! :wave:

CJay
06-01-2012, 13:42
jesi pokusao preko iReb-a da ga ubacis u Pwned DFU pa onda restore?

adarko, nema potrebe za onakvim pocetkom posta. Niko se nije naucen rodio i svi smo imali kojekakve greske. Molim te da obratis paznju na obracanje korisnicima foruma.

Romeo Crennel
06-01-2012, 14:01
Umbrelu sam skinuo ali nece da se instalira jer navondo nemam neki fajl na racunaru vezano sa javu,sa Irebom sam odradio i napisao mi je to sto si ti rekao,onda samo morao da restartujem telefon i da upalim itunes i opet sve po starom.

Kaze da je u black screen modu sada,kaze da upalim itunes i da odradim custom restore,kad upalim itunes on mi ne vidi telefon.

CJay
06-01-2012, 14:11
Koju tacno gresku izbaci umbrella? Jel imas javu instaliranu? Ako se ne varam, Umbrelli treba Java da bi radila...neka me neko ispravi ako gresim...

Romeo Crennel
06-01-2012, 14:22
Evo instaliram sada javu,sta da radim s telefonom sada,ostao mi je u onom pwnage modu?

Romeo Crennel
06-01-2012, 14:27
Uspeo sam uz pomoc umbrele da ga izbacim iz dfu moda,sad mi stoji samo ono emergency call only,sta da radim sada,imam sve moguce softwere i redsnow?

EDIT

Kaze mi no sim card installed,itunes da isto tako registruje,citam svugde na internetu ali ne znam sta da radim,mozete li mi ikako pomoci?

Romeo Crennel
07-01-2012, 16:20
Kad pokusam telefon preko redsnow-a da jailbrake-ujem kad dodje do dela kad pise waiting for reboot tu zaglavi,kad probam sa greenpoison programo uradim sve kako mi kaze da udjem u dfu mod i on udje ali ga program ne vidi.

Romeo Crennel
08-01-2012, 22:53
Reseno sve,hvala BaneK na pomoci.