PDA

View Full Version : Iphone 4, novi display, digitizer, komplet maska ?



Brzina
05-01-2012, 22:27
Pozdrav, posto mi iPhon ima par vecih ogrebotina koje me iritiraju, i odlucio sam da mu promijenim boju (crnu u bijelu), da li se ovo isplati uzeti, pise da je ORIGINAL display. Da li mi je jos nesto potrebno od komponenti za zamjenu ? Planirao sam sam da obavim posao uz neke ifixit i youtube vodice.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170750571723&ssPageName=ADME:X:AAQ:GB:1123#ht_1857wt_1185

kakosuper
05-01-2012, 22:39
Srecno s tim zamenama :) mada ne znam koliko ti je to pametno.. Ko zna dal ce stici ispravan displej i posle ko zna dal ces lepo uspeti da namestis. Lepo kupis od mene tamo za 3-4 dana mi stizu bele karbon folije koje izgledaju carski i kostaju 600 dinara, zalepis i ko te pita za ogrebotinice :)


TapaTalk zakon!!!

Pavle
05-01-2012, 22:44
slazem se sa kakosuper...i ocekujem da mi spremis one folije po dogovoru...

Brzina
05-01-2012, 23:03
MA uopste mi ne smetaju ogrebotine nazad i sa strane, ali me iritiraju na displayu kada gledam film npr (boje se razljevaju preko ogrebotina), a tu folija ne pomaze :(
Kakvo je iskustvo sa zamjenskim displayima, da li su losiji, da li je odziv na dodir smanjen ? Ma ako nesto zeznem, vraticu stari
I da li ce mi trebati nesto jos osim ovih komponenti navedenih u linku iznad ?

samper
06-01-2012, 14:46
E, ovako..... Meni je ispao Iphone 4 i staklo na poledjini se sasulo skroz, dok je prednje samo u gornjem lijevom uglu malo napuklo i ne smeta u radu, ali kvari izgled. Posto je bijeli, sada planiram da mu promjenim izgled u crno i kupim oklop prednji i zadnji.... Interesuje me cijena i gdje je najpovoljnije to uraditi???? Pozdrav!!!

mihajmi
08-01-2012, 05:18
Pozdrav, posto mi iPhon ima par vecih ogrebotina koje me iritiraju, i odlucio sam da mu promijenim boju (crnu u bijelu), da li se ovo isplati uzeti, pise da je ORIGINAL display. Da li mi je jos nesto potrebno od komponenti za zamjenu ? Planirao sam sam da obavim posao uz neke ifixit i youtube vodice.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170750571723&ssPageName=ADME:X:AAQ:GB:1123#ht_1857wt_1185

Najpametnije je da potrosis ipak nijansu vise para ili vremena umesto toga i nadjes (predpostavljam da hoces belo...) zaista dobar beli front! Ovaj sa slike... hm hm hm... za pocetak odes na www.apple.com i kako se otvori, beli iphone bode oci i vice da ga vidis. Kad ga ugledas, pa zagledas, pa uporedis sa ovim tvojim... videces da je na tvom nesto bele boje sto bi trebalo da je crne (senzor) a nalazi se odmah iznad zvucnika (onog koji stavis na uvo dok pricas) :)
Dakle ovo tvoje je Kinez.
Ne fali tim kinezima nista. Realno. Ekrani su super. Mozda se razlikuje nijansa color profila ali- to je slucaj i sa originalima (neki su vise plavi a neki vise zuti, narodski receno). Savetujem ti crnu varijantu jer se na njoj bukvalno nece videti razlika.... imas i gomilu drugih boja ali kad kupujes- posebno obrati paznju da li su precizno naveli da daju DISPLEJ ili su definisali tako (vrlo cesto) da ponesen niskom cenom, kupis a stigne ti prednji front bez lcd-a...
kada to kupis, sve to lepo odneses u Kosovsku (Beograd) u servis kazes dobar dan, oni urade, ti se vratis, platis i sa kezom odes srecan i zadovoljan...
... ili ako imas alat-znanje, uradis sve sam. Nije komplikovano ali ako si od onih koji MISLE da znaju tako sto ce VEOMA PAZLJIVO da rade korak po korak gledajuci iFixit ili tutorial na Ytube-u... vrlo izvesno je da ces opet otici u servis, samo sto ces morati da platis malo vise :)

Srecna ti konverzija i... veruj mi... okani se bele. Crna je smekerska ;-)

Srdacan pozdrav.

Brzina
08-01-2012, 14:24
U medjuvremenu sam se odlucio za crni i porucio ovaj http://www.ebay.com/itm/220872956272?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_1853wt_1139

http://www.ebay.com/itm/220925436030?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_2549wt_1139 (http://www.ebay.com/itm/220872956272?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_1853wt_1139)

Ocekujem da je kod mene za desetak dana. Ma ifixit je zakon, samo trebas biti zaista pazljiv :D Bas sam juce bio besposlen i rasklopim ga skroz da ocistim mrezicu na zvucniku (pisao na papiricima, gdje koji saraf ide :) ). Ista stvar ce biti i sa displayom, nadam se :) Pise u opisu displaya da je applov originalni.....

cikaaca
09-01-2012, 14:17
org displej ce te kostati mnogo vise...ovo je dobra kopija samo to...ali i one se koriste svugde kao zamena originala...

Brzina
09-01-2012, 16:10
Kada dodje i kada postavim, javim utiske ;)

3gs
09-01-2012, 16:53
org displej ce te kostati mnogo vise...ovo je dobra kopija samo to...ali i one se koriste svugde kao zamena originala...

samo da napomenem originalni display moze se samo skinuti sa nekog iphonea,on nema da se kupi u slobodnoj prodaji tojest apple store itd...
ne bunite ljude ;)

cliosport24
14-01-2012, 22:38
jesi siguran da nema :-)

Pavle
15-01-2012, 09:58
koliko ja znam nema...slazem se sa 3gs-om....samo da se skine sa nekog drugog ip-a...jer apple ne proizvodi te delove...

cliosport24
15-01-2012, 14:08
pa ne proizvodi ni mercedes sve delove... neke kupuje sa strane pa ugradjuje. mozda nisi znao ali ventili za S klasu i majbah se prave u Priboju :-))

Pavle
15-01-2012, 16:18
Nbt je...ali apple ne proizvodi delove...svejedno je gde se prave...

cliosport24
15-01-2012, 22:23
naravno da ne proizvodi. apple pravi samo softwer ;-))

sve ostalo prave firme po kini i tajlandu

justkidding
15-01-2012, 23:38
apple se sklapa u qualcom fabrici u kini kao i hp,acer...a komponente u iphonima i ipadovima su samsung,lg,baterije i mic japanski uglavnom nema kojekakvih firmi koje rade za apple od svih uzimaju najbolje zato je apple najkvalitetniji u onome sto pravi....

Boletinho
16-01-2012, 09:09
drug,istina je da original orginala mozes samo naci u nekoga,kome je iphone upao u vodu ili se nekako skroz sjebao,jer ne postoji orginal kuciste.e kad kupujes,znaci,u iphone 4 ide komplet lcd display sa touch-em,znaci to se ne kupuje odvojeno,i samo ti jos treba zadnji poklopac,znaci ta dva dijela.ja sam presvukao desetine crnih modela u bijele,i kvalitet samog display-a sto se tice touch-a i slike je vrhunski,nema nikakve razlike,samo sto ispod svih bijelih maski se po noci nadzire malo svijetla od displeje,pa izgleda pomalo ruzno i jeftino,a'l bijeli bumper to rijesava.sto se tice zamjene,10 sarafa ti drzi kompletan touch sa displejem,po 3 sa bocnih strana,i po jedan sa sva cetiri coska.promjena traje svega 15-20 minuta,a sto se cijena tice,u bih je prednji lcd plus touch 90 km=50 eura,a zadnji poklopac 40 km=25 eura.i iphone 4 orginal bijeli ima bijelo iznad zvucnika,dok je u 4s taj dio crne boje,kao sto je na svim tim zamjenskim coverima.Na orginalnom displeju pise na kablovima koji ssssssssssssssu na displeju i touch-u apple i neki brojevi,dok na zamjenskim nema da pise apple,samo brojevi i neke sifre.I ovi oklopi sto se kod nas prodaju,prodaju se po cijelom svijetu,i nasi serviseri ih narucuju po raznoraznim stranim sajtovima,ne nabavljaju ih sigurno na pijaci arizoni.tako da znas,sve samm ti rekao.sretno,i sam to odradi,ne mozes nista pokvariti,samo prati tutorijal,mada kod nas kad kupis komplet kuciste,zamjena ti je besplatna.pozzzzzzzz

andjelija
12-06-2012, 13:19
razbilo mi se prednje staklo, beli iphone 4. Gde moze to da se zameni i koliko kosta?

miodrage
12-06-2012, 14:24
@andjelija: iSrbija u BG - Kosovska 28, ili u NS iService. Iskreno za neke druge servise ne znam. Koliko sam obavesten, ekran u iSrbija kosta 16000 din, ali proveri.

poluks1507
14-08-2012, 21:51
Daj jel moze netko tko je kupio sebi zamjenski i lcd i digitizer i zadnju stranu za iphone s ebaya ili odakle stavit tu link i reci da kupio sam zamjenio i zadovoljan sam ili nisam posto ja trebam kompletno kuciste i ne bih htio da se zajebem.mislim kod mene u servisu 900 kn 120 eura akoro traze da to zamjene s tim da imam jos jedan problem.Dugme od volume ,ali minus mi ne radi,a plus radi.Sad razmisljao sam da kad kupujem kuciste da onda kupim odmah i taj kabal koji ide ispod tih dugmica tak da budem siguran.

Jel moze netko bacit link gdje da to sve kupim molim lijepo,ako znate.

I da ,da li na tim zamjenskim kucistima ima iza logo od applea jer sve ovo sto gledam po netu uopce nemaju iza logo nego je jednobojna zadnja strana