PDA

View Full Version : Kako aktivirati posle jailbreaka SA originalnom karticom? Ne radi push...



MIIJIOIII
04-01-2012, 00:38
Prvo da se zahvalim svima na tutorial-ima koje sam do sada pročitao, bili su veoma korisni.

Okej, prvo:

Iphone 3G, FW4.1, BB 06.15.00
Došao iz Engleske sa O2 mreže, IMAM original SIM karticu
Uradio sam jailbreak i unlock pomoću Byakuya-inog uputstva: http://www.isrbija.net/showthread.php/13427-iPhone-3G-Custom-4.1-iOS-unlock , radi kao sat, hvala Byakuya.
Međutim, nisam odradio aktivaciju niti kapiram kad i kako je to trebalo da uradim. Možda sam slučajno i odradio?

Kao posledica dešava se da mi push notifikacije ne rade kako treba, odnosno radi mi push za mail, ali mi ne radi za fring i nimbuzz. Instalirao sam iPusher i stoji mi "please wait" do smrti.

Dakle, pitanje je: Kolika mi je zajebancija da sredim taj push i kako to da odradim?

dechak
04-01-2012, 01:28
E pa posto si uradio po tom tutorijalu tu je aktiviran ios.
Najbolje resenje posto vec imas bb 6.15 da podignes oficijalni IOS i da aktiviras original karticom (samo ubacis original i zakacis tel na racunar pa pokrenes itunes), posle toga odradio po istom tutorijalu samo ubacivanje repoa-a i instalaciju ultrasn0w-a.

MIIJIOIII
04-01-2012, 01:53
Pre nego što krenem u taj pos'o moram da proverim da li sam dobro razumeo:
Znači:
1. Ubacim O2 SIM
2. iTunes -> Restore, telefon je zaključan
3. Otvorim redsn0w i samo instaliram Cydiu
4. Cydia -> Ubacim repo i instaliram ultrasn0w
5. Restartujem telefon
6. Ubacim svoj SIM i radiće sve... (osim GPS-a, naravno)

Edit: Ipak sam ga aktivirao preko SAM-a, tako da ne znam da li valja ovo rešenje iznad. iPusher mi prijavljuje da push radi, mada i se dalje Fring i Nimbuzz izloguju iz gtalk-a čim se ekran zaključa. Ima li rešenja za ovo? Ili nešto nisam dobro podesio?