PDA

View Full Version : [3.0] telefon pokazuje pun signal, ali niko ne moze da me dobije



beograd011
23-06-2009, 11:13
Imam simfree iphone (kupljen u Italiji), updateovao preko itunes-a na 3.0, sad sam non stop nedostupan ?!?!?! telefon pokazuje pun signal, ali niko ne moze da me dobije, tj. jedan od 30 poziva prolazi!

Da li je moguce uraditi downgrade na 2.2.1 ?!

iphone-srbija
23-06-2009, 11:17
probaj da ugasis 3G!

javi shta se desava, bash me interesuje

i javi koji operater!? da li ti je sim kartica novija ili neka stara?

iphone-srbija
23-06-2009, 11:20
Pa sta ce ti ultrasn0w na simfree telefonu?


moja greska u pisanju imena topica :)

beograd011
23-06-2009, 11:24
Kartica je nova, mreza TELEKOM, telefon je savrseno radio sa 2.2.1 firmware-om, gasio sam ga milion puta, ne pomaze .... :((

zuxon
23-06-2009, 11:25
jesi probo: reset network settings?

beograd011
23-06-2009, 12:08
jesi probo: reset network settings?


jesam, ne pomaze !!

iphone-srbija
23-06-2009, 12:10
a drugu sim karticu?

beograd011
23-06-2009, 12:38
Ne radi ni druga TELEKOM sim kartica :( Da li neko sa simfree 3g moze da potvrdi da mu telefon radi sa novim firmwareom na telekom/telenor mrezi ??? Vidim da se ovaj problem pominje i gore u 'Diskusije o 3.0 firmware-u " topicu ?!

iPhoneSA
23-06-2009, 12:43
Na BH Telecom mrezi radi sasvim normalno...i na m:telu takodje...ostalo ne znam, al eto mozda ti bude znacilo to sto radi i na BiH mrezi...naravno SIMFREE takodje, update normalno uradjen na iTunes-u 8,2...pozzz

iphone-srbija
23-06-2009, 12:58
Ne radi ni druga TELEKOM sim kartica :( Da li neko sa simfree 3g moze da potvrdi da mu telefon radi sa novim firmwareom na telekom/telenor mrezi ??? Vidim da se ovaj problem pominje i gore u 'Diskusije o 3.0 firmware-u " topicu ?!


na mom simfree radi sve bez problema

probaj ponovo restore i sve regularno... da nisi slucajno instalirao ultrasn0w ili yellowsn0w? (mislim, cisto da pitam) :)

beograd011
23-06-2009, 13:01
nisam nista instalirao, fresh itunes update, uradicu restore pa javljam...

vanjapridraski
23-06-2009, 14:00
Meni nije dostupan dok je na kablu, cim izvadim kabl iz telefona radi normalno. Mozda je to

beograd011
23-06-2009, 14:31
Meni nije dostupan dok je na kablu, cim izvadim kabl iz telefona radi normalno. Mozda je to


Ne pomaze ni restore + nije problem u kablu ....

zuxon
23-06-2009, 14:38
Cekaj, da napravimo presek, stanja, polako se gubim ovde :)

Elem, situacija je sledeca:

Imas simfree, uradio si restore na 3.0.
Tel. ti prikazuje pun signal, ti mozes da pozivas, ali si nedostupan.
Sta je sa sms-ovima, jel mozes da saljes/primas?
Jel si probao karticu na drugom telefonu, da li je tada dostupna?

beograd011
23-06-2009, 14:45
Cekaj, da napravimo presek, stanja, polako se gubim ovde :)

Elem, situacija je sledeca:

Imas simfree, uradio si restore na 3.0.
Tel. ti prikazuje pun signal, ti mozes da pozivas, ali si nedostupan.
Sta je sa sms-ovima, jel mozes da saljes/primas?
Jel si probao karticu na drugom telefonu, da li je tada dostupna?


Simfree, 3g, uradjen upgrade sa 2.2.1 juce na 3.0 (itunes) ,slanje poruka radi, odlazni pozivi rade, telefon nedostupan skoro non stop, kad se zovem sa drugog broja, iz 20 pokusaja, u proseku ce samo 3 proci, 17 izbacuje 'korisnik nedostupan'.

Danas uradjen restore nije resio problem :(

iphone-srbija
23-06-2009, 14:48
meni je to bas cudno sve... zovni operatera vidi da nije do njih neshto

zuxon
23-06-2009, 14:57
i ako imas pri ruci neki drugi tel, ubaci karticu, pa vidi da li si tada dostupan.

vrlo verovatno da je do (glupe) mts mreze, a ne do iphone-a

Draganr
24-06-2009, 07:55
Meni se to isto dogodilo na mom 2G iPhonu - ja sam 4 puta radio shift-restore smatrajući da sam instalirao neku glupost od dodatnih programčića koja me zeza. Ispostavilo se da nisam u pravu -posle zadnjeg restora nakon čega nisam ništa instalirao postao sam ponovo nedostupan. Nakon više od 7 sati takvog stanja proradio je sam od sebe... Neko reče zona sumraka... Možda je i do operatera ali ne mogu sa sigurnošću da tvrdim...

byMaX
24-06-2009, 11:51
Radi li vam 3G na Telenoru?

Meni sve normalno radi kad je 3G isključen, ali 3G ne radi. Jel se nekome još ovo dešava?

Ripper
25-06-2009, 01:37
heh...meni na Telenoru radi ...a na Telekomu gubi signal sa uključenim 3Gom čim pozovem nekog i prekinem...

byMaX
25-06-2009, 11:46
Radi i meni, istripovao sam se...

Ognjeni
25-06-2009, 11:50
heh...meni na Telenoru radi ...a na Telekomu gubi signal sa uključenim 3Gom čim pozovem nekog i prekinem...


pukne ti veza kad prekines razgovor :D :P

♠ ♣ ♦ ♥
25-06-2009, 11:53
Simfree, 3g, uradjen upgrade sa 2.2.1 juce na 3.0 (itunes) ,slanje poruka radi, odlazni pozivi rade, telefon nedostupan skoro non stop, kad se zovem sa drugog broja, iz 20 pokusaja, u proseku ce samo 3 proci, 17 izbacuje 'korisnik nedostupan'.

Danas uradjen restore nije resio problem :(



probaj da iskljucis Push i onda da te neko nazove...

Settings->Mail,Contacts,Calendar->Fetch New Data->Push stavi na OFF

Ripper
25-06-2009, 13:14
pukne ti veza kad prekines razgovor :D :P


Hehe...upravo.. samo što pukne signal :) Znači MTS sa uključenim 3Gom...cimnem sebe na drugi telefon i prekinem poziv...nestane signal gore i vrati se posle 10-15 sekundi...kad je isključen 3G, sve cool. Dok je na Telenoru sve normalno. (e da na Telekomu je sa uključenim 3Gom slabiji signal nego bez 3Ga , znači nije pun kao na Telenoru)
Al sam sročio :P

nemanja22
25-06-2009, 13:26
Pa logicno da je slabiji signal sa ukljucenim 3G-om jer je mnogo manja pokrivenost baznim stanicama koje podrzavaju 3G.... Mozda u tvom kraju telenor ima bolju pokrivenost 3G signala pa ti je istovetan kao i obican ;)

hofman
25-06-2009, 14:30
Rešenje je isključiti push, to je i meni pomoglo na simfree telefonu (hvala ti još jednom đavolko)

iPhoneSA
25-06-2009, 14:50
Pa logicno da je slabiji signal sa ukljucenim 3G-om jer je mnogo manja pokrivenost baznim stanicama koje podrzavaju 3G.... Mozda u tvom kraju telenor ima bolju pokrivenost 3G signala pa ti je istovetan kao i obican ;)


Sto se tice 3G mreze i baznih stanica, to nema nikakve veze jel negdje pokriveno ili nije, moze se desiti kratko da je slabiji signal 3G ili da uopste nema bazne stanice ali mobitel bi trebao automatski da prebacuje na 2G baznu stanicu...stoga nije to u pitanju...vjerujte mi znam:):)

Pozzz

anuska1313
28-06-2009, 16:59
Imam isti problem kao "beograd011", gubi se signal na tel, ja mogu i da zovem i da saljem poruke, ali za druge sam nedostupna, ubode jednom u 20 puta...Probala sam sve predlozeno na ovom thread-u...radila hard reset, 3g je iskljucen, resetovala network settings,probala sa drugim karticama...kada iskljucim push dostupna sam ,ali ne radi WiFi...kada je push ukljucen, radi WiFi ali sam nedostupna..znaci ili jedno ili drugo...
Problem je nastao kada sam izbrisala neke poruke, i u zelji da ih povratim uradila sam samo u iTunes restore from backup, desni klik na iPhone...do tad nisam imala problema sa mrezom...
Inace iPhone je simfree,nisam koristila nikad ni yellowsn0w ni ultrasn0w...update uradjen preko iTunes-a, pa redsn0w...
Svaki predlog je dobrodosao...

rebel
30-06-2009, 12:55
I ja imam isti problem. Mogu da zovem, mogu da saljem poruke, ali mene niko ne moze da dobije, svi kazu da sam nedostupan. U pitanju je 2G iPhone, Telenor mreza, Firmware 3.0beta3 crackovan/otkljucan sa redsn0w...
Prvi put kada sam probao restore (sa firmware fajlom koji sam skinuo odavde, tacnije custom firmware) vratio sam predhodni backup i WiFi mi nije radio, opcija je bila siva i to je to... Slucajno sam bre vracanaj backupa primetio da je WiFi radio, pa sam ponovo uradio restore i ovog puta nisam vratio backup... sve je radilo super... Medjutim ne mogu da se setim sta me je zezalo, pa sam ponovo odradio restore sa cistim (ne crackovanim, ne custom nego obican) firmware fajlom i pokusao da ga otkljucam uz pomoc redsn0w-a, medjutim svaku put kada dojdem do dela kada trebam da iPhone prebacim u DFU mode, i kada to uradim redsn0w prestane da radi, dobijem poruku "redsn0w.exe has stopped working" i iskljuci se, prestrazivoa sam net i pronasao sam resenje da izbacim instalaciju Icy i da ubacim redsn0w.exe u folder gde mi se nalaze ostali fajlovi, to sam i uradio, ali sada niko ne moze da me dobije, ne primam poruke...

Znaci iPhone 2G, FW 3.0 otkljucan pomocu redsn0w, anuska1313 je svoj 3G otkljucala pomocu redsn0w-a da li to znaci da je redsn0w za 3G? koliko sam ja ukapirao yellowsn0w i ultrasn0w su za 3G...

Ako je neko pronasao resenje, bilo bi lepo kada bi ti podelili s nama...

jerry
14-07-2009, 21:56
imam 2g 8gb i presao sam sa 2.1 na 3.0..tel radio extra i pre par dana samo poceo da bude
nedostupan..isti problem kao i kod svih otprilike..mogu da zovem,saljem i primam poruke al od 20 poziva ako prodje 3 a signal uvek pun..procitao ovaj deo foruma i uradio ovo sto je luciferko rekao i sad radi sasvim normalno sve... HVALA LUCIFERKO !! :)))

♠ ♣ ♦ ♥
14-07-2009, 22:05
imas "thanks button" na desnoj strani ...pa se na taj nacin zahvali

rebel
14-07-2009, 23:02
Meni je Push na ON, koristim ga za google kalendar i kontakte i radi sve super, samo mi je malo cundo sto mi ne sync-uje po dva broja fona iz iste grupe, npr. ne mogu da imam dva u "mobile" nego po jedan iz mobile, home, other... :-/

robmaggg
03-01-2012, 17:27
Ocigledno da nije do Gewey-a, ja imam simfree i imam isti problem na iP4, MTS mreza.
Ljudi me zovu na kucni broj, i zale se da sam satima nedostupan, ne primam poruke, dok mi lep telefoncic prikazuje najjaci signal i da je sve ok...
Jedva cekam da mi stigne Nexus i da se otarasim ovog krsa...