PDA

View Full Version : restore backup sa ios4 na ios5 ne radi



Vlad
03-01-2012, 01:11
Ok, imam tesku migrenu od ovog..
Malo pre sam instalirao ios5, jailbreakovan untethered.. i sad kad podesavam telefon, pita me dal da backupujem sa iTunes-a.. ja kazem da, on meni otvori iTunes i ne da mi opciju da biram prethodni backup nego mi nudi da set up-ujem telefon od pocetka.. kao da je nov.. wtf ?!

kad to uradim, nigde nemam opciju da restore backup-ujem od ranije, nego samo od ove ios5... icloud mi nista ne nudi..

zna neko resenje? poludecu od nervoze...

dzmidzak
03-01-2012, 03:14
hehe, i meni se to desilo kada sam prvi iphone dizao na 5.0.1 i radio jailbreak. meni je trebalo 2 dana da nadjem na netu kako se rjesava to. Fora je u aktivaciji. ako nemas orginalnu karticu, redsn0w ti sam odradi haktivaciju i izgubis tu opciju. Posto ja nisam imao orginal karticu, izabrao sam novi telefon, bez da spajam na racunar i itunes, pa iz cydie instalirao SAMPrefs i odradio sa njim postupak aktivacije. Kada sam to zavrsio, spojio sam telefon na itunes i dobio opciju za restore from backup. to mi se desilo onaj dan kad je izasao redsn0w, juce sam radio na drugom telefonu i imao sam orginal karticu i sve proslo bez problema, nista nisam morao da radim.

Vlad
03-01-2012, 03:20
e hvala na infu. uspeo sam da sredim stvari uz SAMprefs pre par sati.. trazio svuda po netu i zaboravio da ostavim ovde info.. nije mi jasno kako to nije toliko ucestala stvar, ko da niko vise nema neaktiviran iphone..
bagovao se telefon vise puta, jer je dugo bootovao SAM, al je na kraju uspelo..

panemoj
04-01-2012, 03:31
Ja sam to odradio u poslednja dva dana 5 puta ( restore na iOS 5.0.1 i jailbreak ) i svaki put mi je odradio back-up od 29.12.2011. ( tad sam poslednji put backupovao fon sa 4.2.1. softverom na njemu ) i setovao mi telefon na staro ime ( Boris's phone ), a da nisam imao nikakav problem i pri tom nemam nikakvu drugu karticu osim ove, telenorove, koju imam...

Sad imam jedno pitanje... da li se pod pojmom ' originalna kartica ' podrazumeva ona koju si imao kad si prvi put aktivirao telefon ili neka druga ?

Haris033
20-02-2012, 08:57
Imam sličan problem! :(

Prije kupovine iPhone-a 4 imao sa i iPhone 3G (4.2.1.). Napravio sam uredno backup iPhone-a 3G na iTunes. Kupio iPhone 4 (iOS 5.0.1 na 3.10.01), narezao karticu za gevay, ponovo otišao na iTunes i takođe mi nije dao prethodni backup. Kada odem u iTunes na "Preferences/Devices", pored starog backup-a mi se nalazi katanac. E, sad, pošto sam ja laik za ove stvari tipa jailbreak itd, zanima me može li mi neko detaljnije opisati kako kako da skinem taj SAMprefs sa Cydie, te kako da podesim telefon da bi dobio dostupnu opciju Backup. Backup mi je potreban najviše zbog kontakata kojih imam preko 300, a koji su uredno i lijepo uređeni sa slikama, mailovima itd...
Šta podrazumjevate pod "Originalna kartica"!? Ako se to odnosi na SIM karticu, meni je ista kartica koju sam uvijek koristio, s tim da sam je samo "narezao" zbog gevey-a.

Hvala