PDA

View Full Version : restore 3g 16gb. 06.15.00 4.2.1 samo preko itunes-a



mladjadenca
01-01-2012, 19:58
zdravo.imam ovaj ajfon navedeni, i sa ovim 4.2.1 mi mnogo sporo radi, nece da se uloguje uAPP store sa nijednim nalogom, nece da ucitava youtube klipove, nece da radi sa facebook aplikacijom koju sam instalirao nekako preko kompa,takoreci nece nijedna zahtevnija aplikacija da radi na njemu(i te sto sam instalirao ikonice su bele boje,nisu slikovite kao ostale fabricke), a plus to sto mnogo sporo ulazi u obicne funkcije tipa seting,wifi,messages.

Zeleo bi da ga vratim na 3. . . nesto, samo da brze radi i da mogu da koristim appstore i aplikacije da skidam preko WIFI slobodno. GPS na ovom ne radi i nije mi bitan
E sad kad ga konektujem na Itunes preko usb, pise mi

CHECK FOR UPDATES
RESTORE

mislio sam da odem samo ovo restore, dali ce vratiti na 3. neki, a nemam nista o njemu neke podatke,jer sam ga skoro kupio novog...Hvala unapred na pomoci.

justkidding
01-01-2012, 20:35
Prvo nije ajfon nego iphone 3g ili ip3g.To je sve nemoguce objasniti u jednom postu ali pokusacu.Prvo ako je tel jeilbrejkovan otvori cydiu i pogledaj koji shhs filovi su sacuvani to ti pise na vrhu pocetne stranice e sad ti frimware koji se tu spominju su ti na koje mozes da se vratis ako ih nema...KORISTI SEARCH na forumu i vidi kako uraditi restore sa 4.2.1 na ip3g na fw koji hoces itd sve je vec objasnjeno oko tog modela na bar 100 mesta na forumu.Ali time neces resiti problem po meni moj brat je do skoro koristio ip3g sa 4.2.1 i radi je perfekno.Moras da koristis samo njegove teme itd da izbacis nepotrebne aplikacije springboard teme itd jel to opterecuje memoriju i instaliraj iz cydie sbssetings tu imas opciju kill aktiv apps i free memory,pa ako ni to nepomogne onda probaj restoe....

edyman
01-01-2012, 21:12
Posto ima 3g ne treba mu shsh.
Ako hoces restor da uradis imas napravljen vec tutorial u sekciji Tutoriali.

mladjadenca
02-01-2012, 02:39
ok nacicu taj tutorial za restore,samo mi recite na sta da obratim paznju da nebi zeznuo telefon?

DinoBg
02-01-2012, 04:37
Ako ti je bb 6.15 ne mozes vise nista da zeznes.. Kucaj whited00r na goole-u skini njihov firmware za 3g, to je po meni najbolja kombinacija za 3g..

martin75
04-01-2012, 21:34
Dino je objasnio, ja ga koristim i EXTRA radi, kucaj whited00r iOS 5, skini ga.Prikljuci iPhone. Ugasi iPhone, drzi HOME + SLEEP dugme 10 sekundi, pa onda pusti SLEEP i drzi home sve dok ne cujes na kompjuteru da je pronasao iphone
Onda udji u iTunes i drzi SHIFT i pritisni restore, i nadji Whitedoorov iOS 5 i idi na ok, i sacekaj na kraju
Onda ti treba internet konekcija za iphone i udji u Cydia, u search kucaj ultrasn0w i klikni na njega pa na INSTALL pa na CONFIRM i sve si sredio ;)

mladjadenca
10-01-2012, 17:12
Hvala na ovom detaljnom objasnjenju, lepo je objasnjeno...

arsa92
23-01-2012, 21:40
ee pozz svima , malopre udjoh na cydiu , i update-ovah 12 stvari , i od tada nemam mrezu , ne radi mi sbsettings (ono kad prevucem prstom gore :P) itd itd...
Imam 6.15 iphone 3g 16 gb ....da odradim isto sto ste rekli "mladjadenca (http://www.isrbija.net/member.php/16164-mladjadenca)" ? i da , interesuje me ako je tako , koji da skinem od ova 2 ?
http://screensnapr.com/v/Mo2Zkd.png
Hvala unapred :)
(e da , samo je versija na mom 4.1 ) :/???
update
reseno sve :)