PDA

View Full Version : Za Srecnu Novu godinu...



panemoj
01-01-2012, 15:49
...svima i sve najbolje...

E, sad, kako me obradovao ljubimac za NG...
Ugasim ja tel oko 00.15 ( jer su krenule one, smaracke, poruke ) i to sve bude ok.,..Medjutim, kada sam , oko 04.00, upalio telefon - on se ne dize vec stoji zaglavljen na jabuci. Nije ' infinite loop ' samo stoji, zaglavljen i ne ulazi u OS...Hard reset i sl sam odradio x puta i nista, to je - to.Hoce da udje u DFU mode i tek tada ga iTunes vidi i nudi mi restore, ali ne lezi vraze...Oni su izgleda u najnovijoj verziji napravili da ja ne mogu da odsljakam restore from backup vec mogu samo restore sa novom verzijom iOS-a. Nikakav problem to meni ne bi bio jer mi je fon sim-free, ali imam neki snimak koji sam napravio u ponoc i koji mi je veoma vredan, a ne mogu da dodjem do njega ( ni iPhoneExplorer, ni WINScp mi jednostavno ne vide telefon ), probao sam iReb takodje i opciju ' recovery infinite loop fixer ' i nista..

neko resenje mozda ... ?

E, da...iPhone 4, 4.2.1, simfree je u pitanju...

Sandi
01-01-2012, 16:07
Kad kliknes na update on ce napraviti backup pre instalacije novog firmware-a pa pokusaj tako. A imam jedno pitanje: Zasto iko ikad gasi iphone kad postoji airplane mode?!?!:)

panemoj
01-01-2012, 16:09
Sve to stoji, za airplane mode, ali stoji i sledece : 'bes uredjaj kad ja ne smem da radim sa njim sta god ja hocu i trebam da strepim da li ce se upaliti onda kad ga ugasim...je l' tako... ?

Sandi
01-01-2012, 16:13
To se desilo slucajno i verovatno je nesto zabagovao samo. Jesi probao hard reset? Home i power tastere drzis dok se ne ugasi i ponovo pojavi jabuka.

panemoj
01-01-2012, 16:22
milion puta...

Napravio sam snimak, pogledao ga 2 puta, ugasio telefon i posle 3 sata - cao...samo jabuka, nije infinite loop ( znaci - nije ono kada se sam restartuje do jabuke - samo stoji na istoj )

AlexPa
01-01-2012, 17:47
Meni se nesto slicno desilo, nisam imao backup tako da nisam hteo restore, uspeo sam da ga popravim, ukljuci ga na punjac i upali ga, ostavi ga da bude na jabucici, moze da stoji tako i 15 min, mozda ti proradi, ako ne ubaci ga u dfu, pa ga izbaci sa ireb, pogledaj malo na netu, imali su ljudi isti problem.

Sandi
01-01-2012, 17:55
@panemoj

Reci sta se dogadjalo ranije kad ugasis pa upalis tel? Jel se palio normalno do sada?

panemoj
01-01-2012, 18:06
@ AlexPa
Sve ( ali bas sve ) sam to vec milion puta ispeglao, odradio i nista...

@ Sandi
Da, najnormalnije se bootovao - palio, gasio, ulazio u airplane, izlazio iz istoga...sve najnormalnije i najispravnije.

Sandi
01-01-2012, 18:09
Pa nista jbg... Probaj clean update jer on bi trebao da napravi backup pre instalacije jedino da kod tebe ne napravi zbog stanja u kom je tel...

panemoj
01-01-2012, 18:16
Upravo sam ispeglao FixRecovery sa RedSnow i program je odradio ona silna ispisivanja po iPhone-u, driveri instalirani u windows-u i nista...opet isto...jbg, neminovno je prelazenje na 5.01...

miodrage
02-01-2012, 00:38
@panemoj: jos jedna glupa ideja, ali meni je jednom pomogla kad mi je ovako umro telefon. Iskljuci ga, i ostavi jedno 20-ak minuta. Onda uzmi i nakaci ga na komp, i drzi Home dugme dok ne uleti u recovery. E tu ga na zivo odmah istekaj, i radi hard reset. Meni je to pomoglo.

panemoj
02-01-2012, 15:24
Hvala ti druze na savetu, ali sam sve to probao...
Restorovao i digao fon na 5.0.1 ( nevidjeno smaranje na mom kompu od silnih, glupih erora, a na nekom lapu, 7 god. starom iz prve uspem ), malo me smarao Safari ( crashuje u Springboard ), restore opet, jailbreak ( sacuvao stari BB, iako mi je fon sim-free, zlu ne trebalo :D ) i sad ce, nadam se, raditi kao lutka :D
Hvala vam svima na idejama i pomoci, uopste, veliki pozdrav za sve !! :)