PDA

View Full Version : Stao iphone i stalno isto !



grunner
01-01-2012, 12:39
Evo ovako, Iphone 4, 4.3 i 4.10.01.
Bio je jaibraekovan, iz cydie instalirao sebi neki kao programcic Lock Info(kao nesto tipa da poruke itd ocitava na ekranu kad je zakljucan) ali kasnije trebao na to i winterboard i instaliram i to pa mi zatrazi reboot device ja odem na reboot i od tad samo stoji jabuka, nikako se upaliti, radio hard reset milion puta i nista, pa ga nekako jedva ugasim kad drzim home i lock pa kasnije pustim home i ugasi se.

Onda sam ga poslije toga stavio i u recovery mode i onda izbacuje na itunes da moram ici restore, meni se to ne radi bas nikako pa sam instalirao recboot i skopcao telefon pa odem na exit recovery mode ali on samo onda krene ponovo da se pali i opet nece nikako da se upali.

IMA LI KO KAKVO RIJESENJE KAKO DA MI SE VRATI TELEFON. Ukoliko nema rijesenja ja bi onda na njega stavljao 5.01 i jailbreakovao ga untethered ali odmah da napomenem nemam originalne ni sim kartice i nemam ni jedan program na racunaru da to sve odradim osim itunesa.Pa ako nema rijesenja mogu li onda sva uputstva kako ovo sve da odradim.

Hvala

EDIT


i da, gevey koristi.

alen
01-01-2012, 14:36
probaj sa tinyumbrellom exit recovery,a ako nemogne moras napraviti custom ipsw i aktivirati ga sa sn0wbreeze.

(http://www.redmondpie.com/how-to-jailbreak-ios-5.0.1-on-windows-using-sn0wbreeze-2.8b11-guide/)

grunner
01-01-2012, 19:44
Instalirao sam zadnju verziju tinyumbrela i skopcam telefon udjem u recovery mod, znaci prikaze se ona slika usb i itunes udjem u tinyumbrela ali nista u tom prozoru ne mogu, nije mi oznaceno ni da mogu ici exit recovery ni enter ni fix, kao da nije ocitao iphone. sta sad ???


EDIT

Sad bas pokusavam jos neke stvari i skinuo sam neku noviju verziju recbooot, neka mozda 1.3 i kad ga otvorim pise mi ispod No devices in recovery mode found! a na telefonu stoji da je u recovery modu i na itunes ga prepoznaje isto tako i ispise da jeste. E sad ja kad idem na rec boot bez obzira sto on to tako kaze na exit recovery on se ugasi i krene ponovo paliti ali stane na jabuci ! IMA LI IKO KAKAV PRIEJDLOG ??

alen
01-01-2012, 22:58
mislim da ces morati ici na restore.
imas ovde detaljno upustvo:
http://www.ianatomija.info/2011/12/uputstvo-kako-da-podignete-iphone-na.html

dechak
01-01-2012, 23:30
Tvoj problem mi deluje kao da nece da odradi sistem, aj probaj da ga butujes sa ibooty

grunner
02-01-2012, 01:29
Isao sam sa ovim ibooty, znaci ukopcao sam ga odabrao iphone 4, stisnuo start i odradio sta je trebalo i na kraju kad je pisalo done :) iskljucio ga. pa posto se nije htio upaliti isao na hard reset ako je to ono kad drzis istovremeno lock i home i krene i na jabuci stoji.

SVE URADIO PO OVOME GORE TUTORIALU I SAD MI IZBACILO U ITUNES NA KRAJU, COULD NOT RESTORE 1602 !!
SKINUO iREB i sad mi se desava cim otvorim iREB na laptopu odmah javlja da je program crash i moram ici close program.
To mi se desava na laptopu sa win 7

alen
02-01-2012, 10:40
jesi li ga pokrenuo kao administrator?

grunner
03-01-2012, 14:23
Skontao sam da je ustvari problem bio u tome sto ne moze da ga pokrene kad je upaljen wi fi na laptopu, pa ga iskljucim otvorim pa onda tek ukljucim. Vidicu sta ce sad biti sa svim tim.

SVE RIJESENO, PROBLEM JE BIO SA IREB I WI FI ! IOS 5.0.1 stavljen uspijesno ! :)