PDA

View Full Version : sim not valid



UnknownPlayer
31-12-2011, 15:05
Instalirao sam 5.0.1 verziju ios-a, ali ne mogu da ga aktiviram, pise: "sim not valid".
Ne mogu da proverim koji je bb, zato sto ne mogu da udjem u podesavanja, ima li neki nacin da aktiviram ?

kylle
31-12-2011, 15:13
Da li ti je simfree telefon ili ne!?
Ako nije, nadamo se da nisi podigao baseband jer si ga onda zakljucao, a haktivaciju uvek mozes da odradis sn0wbreez-om ili ovim novim JB-om pomocu redsnow-a gde ti nece trebati original kartica..

I kako si podigao na 5.0.1, cistim restore-om preko itunes-a ili na drugi nacin!?

UnknownPlayer
31-12-2011, 15:15
Ne verujem da je simfree
Sa kojim sn0wbreez-om, koja verzija ?

kylle
31-12-2011, 15:21
Sn0wbreeze 2.8b11.
Kako si podigao softver, na koji nacin!?

UnknownPlayer
31-12-2011, 15:22
Original software proko itunes, to pokusao da bi video bb, ali ne mogu da ga aktiviram.

kylle
31-12-2011, 15:25
Vrlo je verovatno da telefon nije simfree cim ti izbacuje 'sim not valid', da jeste, bilo kojom karticom bi mogao da ga aktiviras.. Ovako te moram obavestiti da si podizanjem softvera preko itunes-a podigao i baseband i tako zakljucao telefon i trenutno nije moguce otkljucati ga, jbg. na zalost pa je tako..

Sto se tice aktivacije, preko redsn0w-a mozem da mu odradis ut Jailbreak i on ce ti ga aktivirati da mozes bar kao iPod da ga koristis. To mozes i pomocu sn0wbreez-a.

UnknownPlayer
31-12-2011, 15:31
Hvala, makar da pokusam da ga aktiviram.
Kada odradim restore, videcu koji je bb, pa cu napisati ovde, ako bude moglo ista da se uradi.

kylle
31-12-2011, 15:36
Zakaci fon na komp, drzi home i power deset sekundi i negde na osmoj od prilike bi trebao da cujes neki zvuk, zatim pusti power dugme i drzi dok ne cujes jos neki zvuk pa posle 2s pusti i home i bice ubacen u DFU mode sigurno.. ;-)

UnknownPlayer
31-12-2011, 17:25
Uspeo sam, samo sto kada sam poceo restore da radim, prvo se ucitavalo ono gde je pahuljica, pa posle gde je apple znak, tu kada je trebalo da pocne da ucitava, samo stoji na pocetku, ne mogu nista da uradim, cekam da se istrosi baterija pa da probam nesto.
Imate li neki predlog ?

djole.extreme
31-12-2011, 22:42
Ugasi tel, skloni ga sa USB-a,Pokreni redsnow,stisni "Jailbreak", otvorice se prozorce sa slike 2 sad ubodi tel u USB kompa stisni NEXT i odma stisni dugme za paljenje tel i drzi stisnuto, pojavice se jabuka i videces da ti nesto odbrojava u prozorcetu, kad odbroji prvi red i dalje drzis dugme za paljenje ali pritisnes i drzis i kontrolno dugme(Okrugli taster) kad odbroji drugi red, nastavis da drzis okrugli taster a pustis dugme za paljenje, nakon nekoliko sec trebalo bi da pocne u prozoru da nesto ucitava, pustis dugme i dalje ces sam videti.Ako ne uspes iz prve, slobodno cansel, cupaj tel sa USB pa ponovo ga skroz ugasi,Mozes cak i pre nego zakacis tel da pokrenes "odbrojavanja i iscitas tekst da bi video sta trebas da radis.8154 8155 8156

djole.extreme
31-12-2011, 22:44
Ovo sto sam ti gore nave verovatno vec znas al eto napisah, a sto se tice prekidanja telefona u sred neke radnje kad mislis da je zabagovao, slobodno ga cupaj i hard reset, nista mu se nemoze zeznuti, pa radi iz pocetka, nemoras da cekas da se bat trosi.

UnknownPlayer
01-01-2012, 03:17
Znam za te korake, nego nesto je bagovalo, home dugme ne radi bas dobro :/ ali uspeo sam.
bb je 04.11.08, nema nista od unlocka nikako ?

goranagf
01-01-2012, 11:12
Za sad nista, ostaje ti samo da se nadas...:(

UnknownPlayer
01-01-2012, 11:39
Ok, hvala :(