PDA

View Full Version : Problem sa slanjem SMSa.



MaCherie
30-12-2011, 19:14
Pročešljala sam dosta tema ovde, ali nisam baš uspela da nađem da je neko imao isti problem.
Dakle, izvinjavam se unapred ako postoji tema, ja je nisam našla.
E sad, imam iPhone 3GS, jailbreakovan i simfree, i od pre neki dan je odjednom počeo da prijavljuje grešku pri slanju najobičnijeg SMSa. Imam telefon već 4 meseca, nijednom nisam imala problem sa ovim. Znam da sigurno ništa nisam čačkala jer nemam tu naviku, koristim samo stvari za koje sigurno znam da neću da zeznem. Mislila sam da je problem do kredita (iako sam imala 30ak dinara na računu) pa sam uplatila i poslao je normalno. Međutim, već sat vremena kasnije je ponovo počeo da prijavljuje grešku. Jednom sam ugasila telefon pa ga ponovo upalila, i poslao je sms odmah nakon paljenja, ali već koji minut kasnije je ponovo odbijao da šalje. Sve ostalo radi normalno, samo me ova stvar izluđuje sad. Nemojte da me upućujete na reset, jer ja blage veze ne znam to da radim, pogotovu ne novi JB, stvarno se ne razumem u to a nemam baš priliku da dam nekome da mi to odradi. Ako postoji bilo kakav drugi način da se ovo sredi, pomagajte!

dakysrb
30-12-2011, 19:19
Da zoves i primas pozive mozes ?!! Tako dje i dolazne sms poruke ti ne prave problem ? imas li mozda bitsms instaliran ?

MaCherie
30-12-2011, 19:21
Da, sve mogu ostalo, samo su mi odlazni SMSovi problem. Ne znam šta je bitsms. Ne snalazim se najbolje ni sa kakvim aplikacijama osim za fb, tviter, skype, a u Cydiji mi ništa nije poznato. Ne diram te stvari uopšte.

tw1st3d83
30-12-2011, 19:41
pokusaj da napravis cistku u porukama ako ih imas previse... meni se tako 3GS bagovao,dopisivao sam se cesto sa devojkom i nisam brisao poruke pa je taj "chat" sadrzao preko 100 poruka i poceo da pravi takve probleme,te nece da salje,te nece da prima,te zakuca tastaturu itd. dok nisam izvalio da je ustvari prepun... ostalim ljudima su poruke odlazile normalno...

MaCherie
30-12-2011, 19:46
Hm, moguće, ja imam sigurno oko 200 poruka. Probaću pa javljam i puno hvala na predlogu.

MaCherie
30-12-2011, 19:51
Ok, i dalje je isti problem, a obrisala sam sve iz inboxa. :( Stvarno ne znam šta mu je.

applefan
30-12-2011, 19:53
Koja je mreza u pitanju imao sam i ja taj problem na 064 mrezi kao i mnogi moji drugari koji nemaju iPhone

MaCherie
30-12-2011, 19:54
Da, 064 je :/ Jesi li nekako popravio?

applefan
30-12-2011, 20:31
Popravilo se samo od sebe u toku dana tj noci , sutradan je sve ok radilo

MaCherie
30-12-2011, 20:37
C, mene već par dana zeza.

applefan
30-12-2011, 21:09
Probaj zvati ove Telekomovce :P pa vidi sta kazu

dechak
30-12-2011, 21:12
Za pocetak odradi HARD RESET, zadrzi POWER i HOME TASTER oko 10-ak sec (dok se sam ne iskljuci i pojavi ponovo jabuku), ukoliko je softwareski kvar tako ce se popraviti.

MaCherie
30-12-2011, 21:20
Odradila sam, evo sad je opet uspeo da pošalje, ali sačekaću baš jedno 15-20 minuta, ako tad opet ne bude radio ništa, isto će biti kao i do sada kad sam ga gasila pa palila.

dechak
30-12-2011, 21:26
Hard reset nije isto sto i obican restart telefona, ako si uradila onako kako sam ti rekao, to ce popraviti "bug" ako je tel ima :)

Ali da sacekamo i do 1h

MaCherie
30-12-2011, 21:29
Haha, jao, upravo sam pogledala, otišao mi kredit koliko sam danas random poruka poslala. Sad ću skoknuti da uplatim pa ću sačekati oko 1h :) Hvala što se trudite :D

dechak
30-12-2011, 21:39
Ta to sam potpuno zaboravio, takodje problem slanja sms-a moze da bude i nedostatak kredita :D

Resenje : Uplati kredit ili prevari nekoga da to uradi umesto tebe :)

MaCherie
30-12-2011, 22:39
Poslala sam upravo poruku, prošlo je oko sat vremena, hoće. Nadam se da će ovako i ostati, bilo bi mi glupo da moram hard reset svaki put -.- Svejedno, hvala za sada!

MaCherie
30-12-2011, 22:40
Ma, ja sam imala para na računu kad sms nije hteo da se pošalje, i to dosta xD

dechak
30-12-2011, 22:41
Verovatno je samo neki sitniji bug, hard reset je to resio, uzivaj u slanju sms-ova :). Ako se nekad sedi opet, sad znas sta treba da radis, a zasto se to desilo sada, to tesko da moze iko da zna. Bitno je da radi a jos bitnije je da ce raditi od sad pa nadalje i u buduce :D

applefan
31-12-2011, 15:52
Ja ne bih rekao da je do hard reseta . Kako bi objasnio zasto meni i jos tuce mojih prijatelja koji nemaju iPhone nije htelo raditi i proradilo je samo od sebe isto kao sto i nije htelo raditi .
Npr ja nisam nista ni instalirao na tel niti brisao jednostavno nije htelo da salje . batalio slanje i ujutro kada sam ustao sve je najnormalnije radilo :)
Najverovatnije je da je 064 mreza u pitanju neki radovi itd . . .