PDA

View Full Version : iPhone 3G - Sta da radim?



mister7even
30-12-2011, 18:48
Pozdravljam sve na forumu!
Totalno sam nov u svijetu iPhone-a i dobio sam iPhone 3G 8GB (izvorno bio u UK-London).. probam karticu i vidim da radi.:vb_happy:
Nemojte mi zamjeriti sto postavljam trivijalna pitanja, ali vas molim da mi date par informacija o tome šta da radim dalje. Odmah da kažem da sam već prije češljao forum, pokušao da se što je moguće više informišem, ali ima TOLIKO toga za pročitati, da se čovjek po malo i izgubi u moru informacija :)

Karakteristike telefona (nisam siguran da li su dovoljne):
Version: 3.1.3 (7E18)
Carier 5.1
Model: MB489B
Modem Firmware: 05.12.01

Moja pitanja su sljedeća:
1. Kako da provjerim da li je telefon izvorno "sim free" ili je urađen "jailbreak and unlock" telefona?
2. Da li je uopste moguće (i ako jeste da li je poželjno) da radim upgrade softvera/firmvera...čega li već, na koju verziju i molim vas za konkretan link (a da mi radi GPS)?
3. Volio bih ako je moguće odraditi nešto poput hard reseta, kako bih izbrisao sve što je trenutno na telefonu od prethodnog vlasnika, tj. da vratim telefon na "fabriku" (ukoliko je to uopšte poželjno raditi)?

Nadam se da mi ne zamjerate na ovim pitanjima, ali morao sam od nekud da krenem..

:wave:

Pavle
30-12-2011, 18:56
pa ako imas cydia-ju i u njoj instaliran ultrasnow onda nije simfree...
a sto se tice tutorijala poslednji softwer je 4.2.1...mozes ili taj ili da radis na bilo koj nizi...a sto se tice gps moras prvo da proveris da li ti je tel 100% simfree...

dakysrb
30-12-2011, 18:59
Da vidis da li je simfree, konkretno za taj model mozes utvrditi veoma lako, ako imas instaliranu Cydiju 90% je lock i nije simfree e sad moguce je da je simfree ,a da je JB.... ukratko da bi taj telefon otkljucao moras ga JB... (govorim ako nije simfree).

Modem Firmware: 05.12.01 je odlican!
Upgrade ces morati raditi mislim da jako jako malo aplikacija radi na 3.1.3, da ne kazem i na 4.X ali ako budes radio to nemoj sam trazi nekoga iskusnije jer je 3g veoma osetljiv!!!, da bi ti radio GPS stalno ne smes pri udejtu otici na 6.15.00 u tom slucaju gubis GPS, mozda i wifi ali ja mislim da je za to izasao fix... nisam siguran!

- ako ti je simfree (tj nema cydije p.s. moze biti da je simfree ali da je JB u tom slucaju ces opet imati cydiju, proveri u cydiji imas li ultrasn0w) mozes uraditi restore. Da li ti je Vlasnik dao sacuvane SHH ?!!

Toliko od mene nadam se da sam ti pomogao, ali sam dosta stvari pozaboravljao davno sam imao 3g :(

mister7even
30-12-2011, 19:11
Hvala za brz odgovor :)
Otišao na Cydia/Search/ultrasnow...
hits: ultrasn0w v1.1-1...pretpostavljam da je to to? (znači nije sim free)

Tutrijal: ovaj link: http://www.isrbija.net/showthread.php/13427-iPhone-3G-Custom-4.1-iOS-unlock

S (http://www.isrbija.net/showthread.php/13427-iPhone-3G-Custom-4.1-iOS-unlock)amo bih molio još za info kako da provjerim da li je 100% sim free i ako može info kako da resetujem (pobrišem sve) sa telefona (ukoliko je uopšte pametno to i raditi)?

Thx :worship:

Pavle
30-12-2011, 19:25
pa cim uradis update imaces i cist fon...

mister7even
30-12-2011, 19:46
Zaista hvala za ovako brze odgovore! Strašna ste ekipa! :)
Ako nije problem, samo da rezimiram...
Već sam skinuo oficijelni fw 4.1 i Redsno0w 0.9.6 sa linka.
Interesuju me tri stvari:
1. Da ne bih puno davio, a i vi gubili svoje vrijeme...znači preporučujete da idem na update (naravno na svoju odgovornost) po uputstvu sa linka zbog
Upgrade ces morati raditi mislim da jako jako malo aplikacija radi na 3.1.3, da ne kazem i na 4.X
2. Da li da koristim oficijalni fw 4.1 kada radim upgrade ili neku od 3.x custom fw-a (nekako mi se čini privlačnom 3.3 custom opcija, ali je link down), odnosno u čemu bi bila razlika između ovo dvoje?
3. Da li je moguće (zbog mog neznanja) trajno oštetiti telefon prilikom upgrade-a, da se ne zezam. Ako nije, ipak bih da ja lično eksperimentišem :D

@dakysrb: Srry...ali ja nemam blage veze sta je SHH niti gdje bi se mogao nalaziti...:)

martin75
30-12-2011, 20:05
Ja ne bih radio to, meni je na iOS 3.1.3 i radi extra. Na 4.x ce ti DRASTICNO usporiti. Veruj mi, nemoj da radis update na 4.x, ja sam uradio update i nista posebno nisam dobio, ali MNOGO je usporio. A ako zelis foldere i neke dodatke a da ti ne gubi na brzini, instaliraj ovo, whitedoor iOS 5, to ti je iOS 3.1.3 koji je vec jailbreakovan i otkljucan za sve mreze, znaci samo povezes iPhone na komp, udjes u iTunes, drzis SHIFT i kliknes na RESTORE, i nadjes whitedoor ios 5 kog mozes preuzeti u linku ispod. Vec je jailbreakovan i otkljucan tako da ti SAMO trebas to da odradis i sve ce ti biti pobrisano i otkljucano ... -> http://www.multiupload.com/W59VG66Y89
(http://www.multiupload.com/W59VG66Y89)

mister7even
30-12-2011, 20:45
Iskreno zahvaljujem svima za pomoć!
@martin75: probam čim skinem sve što je potrebno :)

mister7even
30-12-2011, 21:06
Ja ne bih radio to, meni je na iOS 3.1.3 i radi extra. Na 4.x ce ti DRASTICNO usporiti. Veruj mi, nemoj da radis update na 4.x, ja sam uradio update i nista posebno nisam dobio, ali MNOGO je usporio. A ako zelis foldere i neke dodatke a da ti ne gubi na brzini, instaliraj ovo, whitedoor iOS 5, to ti je iOS 3.1.3 koji je vec jailbreakovan i otkljucan za sve mreze, znaci samo povezes iPhone na komp, udjes u iTunes, drzis SHIFT i kliknes na RESTORE, i nadjes whitedoor ios 5 kog mozes preuzeti u linku ispod. Vec je jailbreakovan i otkljucan tako da ti SAMO trebas to da odradis i sve ce ti biti pobrisano i otkljucano ... -> http://www.multiupload.com/W59VG66Y89
(http://www.multiupload.com/W59VG66Y89)

Znam da sam smor, ali može li quick tutorial i kako. Odnosno, da li telefon treba biti uklj/isklj, sa i li bez sim-a, da li mislis na iTuns na PC-u...
Sta da radim kad sam Tabula rasa :)

martin75
30-12-2011, 21:26
Ma nema problema :)
Skini iOS
Neka ti ga telefon ukljucen
Sim nije vazan :D
Prikljuci ga na iTunes na PC-u
Idi na ime tvog Iphonea levo
Pisace ti dugme restore
Drzi SHIFT i klikni na restore
Nadji iOS (whited00r)
I dalje ce sve sam odraditi
Posle izaberi Set Up As New iPhone
Unesi ime iPhonea koje zelis
Uzivaj :)

mister7even
30-12-2011, 21:41
:worship::worship::worship:

martin75
30-12-2011, 21:48
Samo uzivaj, ako ti ne radi na kraju mreza, udji u Cydia, pa idi na Search i kucaj ultrasn0w i instaliraj ga i radice, ali cim udjes u Cydia, sacekaj da preuzme sve pakete (ne klikci gore na cancel) i ponudice ti upgrade, klikni na Complete upgrade :)

mister7even
30-12-2011, 22:46
Imam problem (error 1604)..Iako sam radio po uputstvu, nešta nije moglo. Sad više nemam phone :facepalm:

DinoBg
30-12-2011, 22:56
Skini iReb i ubaci telefon u DFU mod pisace ti sve sta da radis kad pokrenes iReb onda pokreni itunes pa shift+restore i to je to ;)

mister7even
30-12-2011, 22:59
Moze neki link?

DinoBg
30-12-2011, 23:04
http://oron.com/9d0ns5rggw9v

mister7even
30-12-2011, 23:36
Prošlo:vb_happy:! JEDVA!
Hvala svima za pomoć!

mister7even
31-12-2011, 14:33
Posto kod kuce nisam imao wireless pristup, jutros sam radio instalaciju ultrasn0w kako bih omogucio mrezu ali nakon ponudjene opcije za restart telefona (posto sam odradio instalaciju), iPhone se zakucao (tockic na sredini ekrana okrece u nedogled) i sada radim flash ispocetka. Zna li neko sta se ustvari desilo i na sta da obratim paznju?:brickwall:

DinoBg
31-12-2011, 14:37
Jesi probao hard reset?

mister7even
31-12-2011, 14:40
Na koji nacin se to radi drug...ja sam vec odradio flash ponovo..ali korisno je da znam za ubuduce..

Pretpostavljam da je ovo:

If iPhone 3G won’t turn on, or if the display freezes or doesn’t respond

Press and hold the Home button below the screen for at least six seconds, until the application you were using quits.


If that doesn’t work, turn iPhone 3G off and turn it on again. Press and hold the Sleep/ Wake button on top of iPhone for a few seconds until a red slider appears, and then drag the slider. Then press and hold the Sleep/Wake button until the Apple logo appears.


If that doesn’t work, reset iPhone 3G. Press and hold both the Sleep/Wake button and the Home button for at least ten seconds, until the Apple logo appears.

Pavle
31-12-2011, 14:54
a moze samo i da drzis home i power dugme dok ti se ne pojavi jabuka...

mister7even
31-12-2011, 15:25
OK... thx!!!:)

Uspio sam ali je tel opet zakucao nakon instalacije ultrasn0w, pa sam morao raditi reset.
Zahvaljujem svima za pomoć, strašna ste ekipa :wave:

mister7even
11-01-2012, 21:51
Ljudi molim vas za info..

Sljedeća kombinacija softvera je u pitanju:
- Oficijelni iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore
(http://www.redmondpie.com/download-ios-4.2.1-iphone-4-3gs-3g-ipad-ipod-touch-final-version/)- Redsn0w_win_0.9.6rc16
- Sn0wbreeze v2.2.1

Postupak:
1.Pokrenuti Sn0wbreze.
2.Browse... naći iOS 4.2.1 oficijelni
3.Izabrati Simple mode
4.Kada sve odradi ne ubacivati iPhone u DFU mod preko Sn0wbreeze...vec samo ugasiti program
5.Na desktopu će biti Sn0wbreeze iOS 4.2.1, pokrenuti redsn0w
6.Naći OFICIJELNI iOS 4.2.1 i ići na Next, pa izabrati opciju "ALI SAMO NJU" - "Just Enter Pwned DFU Mode Right Now"
7.Pratiti instrukcije na slici i kad sve odradi, otvori iTunes, držati SHIFT i ići na RESTORE, naći SN0WBREEZE iOS 4.2.1 i to je to..
8.Posle otključati iP3G preko ultrasn0wa!

Interesuju me 3 stvari:
1. Da li će moj BB ići gore u ovom slučaju i ako je to uopšte moguće znati, na koju verziju, ako koristim ovaj postupak i dati OS??? Trenutno je v3.1.3, BB 05.12.01 i model MB489B?
2. Ako sam dobro shvatio, BB kad jednom ode gore-nema nazad?
3. Da budem iskren, nije mi jasno šta radi iPhone-u 6. korak, jer se jednom koristi oficijelni, a jednom sn0wbreez OS?

Thx..:embarrassed:

Pavle
11-01-2012, 21:57
pa ako napravis custom preko snowbrezze ne bi trebalo da dize bb...ali cekaj misljenje jos nekog...jer nisam do sad pravio custom preko snowbrezze pa nisam siguran ali ne bi tbrelo...
a sto se tice bb kad jednom ode nema nazad...lepo si shvatio...
a sto se tice 6-og koraka ni meni nije jasno mozda samo da bi uso u DFU mod...ali ja ti predlazem da za DFU mod koristis iReb...

mister7even
11-01-2012, 22:02
Da li su prva 4 koraka ustvari Custom-izacija OS-a koja bi mi sačuvala BB???

edyman
11-01-2012, 22:04
Snowbreeze ti uvek cuva bb. Kad napravis custum preko snowbreeza ne trebas da gasis program, nego samo pratis dalje uputsva, ulazis u DFU mode, pa u itunes shift+restor.

mister7even
11-01-2012, 22:07
Ne želim da ispadnem bezobrazan i nezahvalan prema osobi od koje sam dobio savjet (a koja trenutno nije tu), ali mi je savjetovano da gasim program, tako da sad imam dva različita mišljenja :) i šta da radim sa 6. korakom (jer ispada da je suvišan) na osnovu #26? Ako sam dobro shvatio?

edyman
11-01-2012, 22:11
Ja sam samo rekao da ti snowbreeze cuva BB, i da snjim isto mozes da udjes u DFU mode. Radis kako zelis:-) Mozes da udjes u DFU preko redsnowa kako si napisao i mozes preko iReba isto, na tebije.

mister7even
11-01-2012, 22:13
Nisam ja mislio ništa loše, ali kad kreneš sa 6. korakom, jasno piše da telefon mora biti "ugašen"...skroz, a ne u DFU modu, pa me tvoj savjet buni. Ništa više :)
8388

edyman
11-01-2012, 22:18
Ja samo zelim pomoci i da bolje ukapiras :-) znaci kad hoces da udjes u dfu mode, telefon ti prikljucen na komp, i ugasen, kod cetvrtog koraka pises da iskljucis iphone i zatvoris program, e tamo kad ides na next u snowbreeze ulazis u dfu mode.

mister7even
11-01-2012, 22:24
Znači smijem odraditi ovaj postupak bez ikakvih problema da će mi dići BB. Thx a lot!!!
I samo još jedno pitanje..ukoliko, ne bilo primjera :), naiđem na probleme sa iOS4xx, mogu li ja preko iTunes-a, na Shift+Restore vratiti na v3.1.3? Možda je pitanje glupo, ali još samo to bih želio da znam...

Pavle
11-01-2012, 22:27
da kako ti je reako tel mora da bude ugasen...a mozes i sn0wbrezze da udjes u DFU mod...a mozes i sa iReb...
a sto se tice vracanje mozes jer ti tu ne treba nikakav SHSH jer je 3g...znaci u svako doba dana i noci moze downgrade...:)
srecno

mister7even
11-01-2012, 22:33
Jao ljudi..pa ovo је fantazija!!!
Hvala "najiskrenije" svima za pomoć!:worship:

Zaboravio sam nešto...
Šta da odaberem ovdje? :embarrassed:
8390

Pavle
11-01-2012, 23:00
ako hoces da igras packman onda igraj...:D
a salim se naravno ovo bi trebalo da bude aktivacija telefona bez katice sa mreze...sa koje je telefon naravno...ako je nemas onda bi trebao ovde da kliknes...da...

illusion
11-01-2012, 23:01
Yes .

mister7even
11-01-2012, 23:01
:worship::worship::worship::worship:
Ako ga zakucam...ranicu se::lol::
Nemam više obraza dosađivati:)
Hvala svima, iskreno!!!

Edit:
Prošlo :)..uz male probleme oko DFU i drajvera na Win7x64 (ponovo):crash:

martin75
12-01-2012, 13:07
Uvek ce te malo zezati na Win7. Ako ti nece otvoriti neki program u Win7, klikni desni klik na njega, Properties, Compatibility, i stikliraj Run this program in compatibility mode for....
Ej, i predlazem ti, ako nemas, da ubacis Installous. To ti je aplikacija za besplatno skidanje krekovanih aplikacija koje se naplacuju u App Store-u.
Repo -
http://cydia.hackulo.us/

mister7even
12-01-2012, 20:37
Kod mene 4.2.1. ne da zapinje...vec ubija koliko je spor!!! Ne znam sta da radim, slabo sta moze od softvera na 3.1.3, a 4.2.1. se kod mene lose pokazao na ovom telefonu + nisam imao neke opcije, tipa Respring i jos neke druge...

NikolaSRB
12-01-2012, 20:39
Pa probaj da ga vratis na 3.1.2 ili 3.1.3. Po meni najbolja verzija ios. Ili ios 4.1 za 3g telefon.

illusion
12-01-2012, 20:40
jel koristis sbsettings?winterboard ako imas odmah ga obrisi jer on jede memoriju na starijim uredjajima...

mister7even
12-01-2012, 20:43
Nisam ni dosao do sbsettingsa..toliko je spor bio. Morao sam vratiti na 3.1.3, jer je telefon bio neupotrebljiv! Ali 3.1.3...prakticno ne mozes nista sa njim...cak ni Skype nece... dodjavola!

illusion
12-01-2012, 20:53
cudno...meni sasvim ok radi na 4.2.1,naravno bez multitaskinga i background-a...

mislim da prva verzija skaypa radi na 3.1.3...

borislavmilijic
14-01-2012, 16:10
Drugari potrebna mi je HITNA pomoc. Trenutno imam jos jedan iPhone 3GS pored sebe koji sam nesto popravljao, ali sam onda hteo da malo osvezim i moj 3G. Stavio sam ga na 4.1 FW, i sada ne mogu da ga otkljucam. Kad god pokusam na instaliram ultrasn0w, telefon mi se restartuje. Sta da mu radim, do juce je radio sve ful, a i danas sam instalirao na ovog 3gs-u isto to. Restartuje na "preparing mobilesubstrate" ?!?!
Molim za pomoc, unapred hvala.

martin75
15-01-2012, 16:55
Hard reset, ako ne, probaj opet restore, ako ne, onda vrati na 3.1.2 :)

mister8ight
28-04-2012, 17:44
Drustvo, imam jedan problem! Pomenuti 3G iz ove teme je otputovao za UK (bez mene) i upravo sam dobio info da nece da radi, tj. ima signal mreze ali pozive nije moguce uspostaviti! Neki dan odradio Cydia update..jedino da nije sta oko toga? Zna li neko sta se desava jer ovdje kod nas je sve bilo ok??
Thx..

edit: izbacuje "could not activate cellular data network"