PDA

View Full Version : Otkljucavanje preko neta



goracha
30-12-2011, 16:43
Video sam razne sajtove na internetu koji rade otkljucavanje iphone 4s (iphone 4) Koliko sam razumeo to je neko otkljucavanje preko koda, i tada telefoni postaju sim free, kao da su kupljeni kao fabricki sim free.

Ima li neko kakvih iskustava sa tim? Da li je to prevara ili stvarno funkcionise?

dado
30-12-2011, 16:52
Stvarno funkcionise :)
Bilo je sajtova koji su pruzali takbe usluge ali mislim da to vise ne rade, jedino da odes do operatera kod koga si kupio telefon, oni mogu to da odrade...

Serbiaman
30-12-2011, 17:59
da jedino operateri kod kojih je telefon zakljucan mogu to da odrade uz naknadno placanje dok traje ugovor ali posle isteka ugovora ja mislim da se ne placa nista.mozda postoje i neke firme koje rade u dogovoru sa raznim operaterima nemam pojma.....

goracha
31-12-2011, 03:08
Ja sam cuo da i sada ima nekih sajtova koji to rade. Cak mi je neki decko sa neta (kojeg ne znam licno) ponudio da mi otkljuca. Pa me zanima da li je u pitanju neka prevara?

dado
31-12-2011, 11:29
Ja se licno ne bih upustao u tu "avanturu" :). Isao bih samo preko operatera (ako je moguce).

nenad87
31-12-2011, 12:41
Funphoneshop, engleska stranica provereno otkljucava iphone kupljen u engleskoj. Drugu smo tako otkljucali iphone sa vodafone engleske mreze, cena bila oko 80 funti. E sad oni nude i otkljucavanje za neke druge mreze ali nemogu da tvrdim, ali za engleske sam siguran 99% da ce ti otkljucati.

elmir
31-12-2011, 15:41
I meni je neki decko odavde nudio da mi otkljuca 4S koji je kupljen u engleskoj po ceni od nekih 100e,na sta sam ja pristao. Poslao sam mu imei i serijski broj telefona,ali mi nista jos uvek ne javlja. Tako da mislim da je to moguce samo treba naci pravo mesto za to. Serbianman je u pravu,najpametnije je da telefon ode direktno kod operatera te mreze i da oni to odrade.

Serbiaman
31-12-2011, 17:04
pa najbolje je direktno kod operatera sa koje je mreze jer oni salju IMEI direktno u apple ili oni skinu njihov kod pa nakon par minuta bude otkljucan(tako su meni uradili kada sam kupio iphone 4 u svajcarskoj preko swisscom mreze pa zato znam kako ide procedura i najsigurnije je tako jer ima mnogo prevara na netu......uzmu ti lovu i na kraju nista od toga.!

elmir
31-12-2011, 18:50
Koja je bila cena,je l' se secas mozda?

Serbiaman
02-01-2012, 19:36
pa ja nisam platio nista jer sam kupovao iphone za kes lovu ali kod operatera tako da nisam nista morao da platim ali ja mislim da se krece oko 100e tako nesto......

elmir
02-01-2012, 20:55
kontaktirao sam drugaricu koja zivi u engleskoj i rece mi da to moze da se uradi i da je ona to svojevremeno to uradila,ali da ne zna koliko tacno kosta. Rekla mi je da misli da telefon ne mora da bude tamo fizicki vec da oni to preko neta rade,da im treba samo serisjki broj telefona i imei telefona. Sada su praznici pa cemo videti sta moze da se uradi.

justkidding
03-01-2012, 00:32
Posto sam dosta ranije istrazivao na tu temu samo neki provajderi ostavljaju mogucnost da platis unlock i to nije nije ni malo jeftino,ti sajtovi po netu su 99 procenata prevara PAZI DOBRO a ovi koji stvarno rade oni kontaktiraju provajdere koji otkljucavaju ip pre isteka ugovora za pare i urade to za tebe i uzmu proviziju uglavnom je tako.Resenje ti je da po broju modela ne serial no. vidis iz koje zemlje i od kog provajdera je tel. onda sibnes meil sa podacima telefona i pitas za unlock...blabla i oni ti odgovore vrlo brzo da ili ne ili kad moze itd.

Serbiaman
03-01-2012, 12:50
da bas tako nije potrebno da telefon bude kod njih jer je najbitniji serijski broj telefona da bi mogli da mu skinu kod i otkljucaju ga.......najbolje je da se sazna sa koje je mreze i iz koje zemlje je telefon pa njima da se posalje mail sa pitanjem ili da se ode kod tog operatera i raspta oko otkljucavanja.......

cimi p
05-01-2012, 12:59
Jel moze neko da mi kaze sa koje mreze je moj telefon Model: MC603CM, da znam kojeg operatera da kontaktiram i da vidim koje su mogucnosti otkljucavanja. Hvala.

Evo sad sam sat i po pretrazivao i jedino sto sam uspeo da nadjem je na nekom arapskom sajtu da je jedan telefon sa tim kodom kupljen na T-Mobile hrvatska, a ovde sam nasao da je neko imao taj model sa VIP hrvatska. Jel moze neko tacno da mi kaze sa koje je mreze, pokusao bih da kontaktiram operatera da vidim mogucnosti otkljucavanja, mada mi je decko od kog sam kupio rekao da je dobio telefon iz amerike.

elmir
07-01-2012, 02:15
Skini sa interneta programcic Itools,povezi telefon sa kompom i pokreni i recice ti iz koje je drzave,pa se za operatera dalje snalazi. Ja sam imao slican problem,nisam znao sa koje je mreze moj telefon,ali sam preko tog programa saznao da je iz Engleske i onda sam kontaktirao drugaricu koja zivi tamo i zamolio je da ode u appstore da proveri sa koje je mreze telefon (na osnovu serijskog broja,posto mi iphone nije bio aktiviran)

Filipp
11-02-2012, 17:34
imam pitanje u vezi ovog otkljucavanja, imam priliku da povoljno uzmem zakljucan 4s, koliko bi me jos izaslo otkljucavanje preko operatera i da li mi za to trebaju neki papiri, racuni i slicno.? :)

AppleFan
11-02-2012, 18:08
U Evropi vecina operatera vrsi otkljucavanje bez licnog prisustva iPhone uredjaja. Znam da na nekim VODAFONE stranicama postoji cak i ONLINE zahtev. U roku 48 sati dobija se e-mail potvrda da je telefon otkljucan u sistemu nakon cega je potrebno konektovati na iTunes i odraditi RESTORE da bi se, verovatno, nove promene updejtovale.
Bitna je informacija kod kojeg operatera je telefon!? Pa cemo pokusati nesto da pronadjemo.... ;-)

human_torch
15-02-2012, 02:00
Ja sam uzeo fon (iphone 4s) u Australiji i doneo ga ovde .. rekli su da mora da e prebaci na sim free i odrali su me sa 150e

illusion
15-02-2012, 02:01
pa toliko je 100-150e,sad barem imas simfree :D

human_torch
15-02-2012, 02:36
aaa znaci te su cene :D ... ma najbolje mi je bilo ovako sad sam miran po pitanju update-a :)

Iceshade
15-02-2012, 03:01
Ima li neko kakvih iskustava sa T-Mobile HR, imam 3GS kome je istekao ugovor i rado bih ga prebacio u sim-free ako je moguce. A ne bi bilo loshe ni da neko sa viskom vremena pita u HR moze li ta kombinacija posto na njihovom sajtu ne postoji nikakva email adresa da se eventualno i sam raspitam. Hvala, pozz !!!

AppleFan
15-02-2012, 10:30
Sluzba za korisnike T-Mobile ima e-mail adresu i distupna je online: [email protected]
S ([email protected]?subject=Upit%20poslan%20s%20www.t-mobile.hr)ve informacije zatrazi najbolje direktno od njih, verujem da ce odgovoriti u najkracem mogucem roku! Pozdrav... ;-)

megasava
15-02-2012, 22:50
Planiram da uzmem 4-ku zakljucanu, a imam neku kombinaciju da bude nesto jeftinije ali jos ne znam sa koje je mreze, a usput naleteh na ovo...

http://www.halohalo.rs/cms/?page_id=1334#.TzwVarRqTgd
Ima li neko iskustva?

kurbla
15-02-2012, 23:40
Zaobiđite sve što je vezano za otključavanje preko interneta,jer su to prevare 97%,a ostalih 3% zaista otključava,al to i naplaćuje žestoko! :)

Kad saberete pare koje ste dali,shvatićete veoma lako da bi vam se više isplatio simfree model :)

AppleFan
15-02-2012, 23:41
Svi operateri navedeni na tom spisku imaju na svojim web stranicama ONLINE zahtev za otkljucavanje iPhona direktno kod njih. Drugim recima PLJACKA!

AppleFan
15-02-2012, 23:46
Dajem primer otkljucavanja kod OPTUS mreze u Australiji, sve je objasnjeno na njihovoj stranici:
http://optus.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/66

kakosuper
16-02-2012, 00:02
A jel bi mogao 3gs sa mreze bell canada da se otkljuca da bude sim free? :)

Trazio sma na njihovom sajtu ali nista ne mogu da nadjem.. :(

AppleFan
16-02-2012, 00:17
Koliko vidim za sada nije moguce. Jedino resenje za tebe je trenutno JailBreak... ;-)

kakosuper
16-02-2012, 00:18
Hvala druze, ono, vec mi je on otkljucan softwerski to nije problem nego sam pomislio dal ce moci da bude cist sim free. :)
Nista, hvala u svakom slucaju. :)

revolucionar
16-02-2012, 00:20
da li neko slao AT&T-u mail da se informise mozda za otkljucavanje preko njih?

Byakuya
16-02-2012, 00:58
Slali smo mailove,ljude,pretnje,molbe...oni ne rade unlock...

revolucionar
16-02-2012, 05:39
A da probamo neke samo nama znane metode. Jbg ipak smo mi ratnicki narod. Mozda upali. :)


Let's Tapatalk

AppleFan
16-02-2012, 11:46
Nazalost ni AT&T ne podrzava otkljucavanje iPhona!
Nesto sada gledam da vecina mreza koja ne podrzava tu opciju su bazirane na CDMA mrezu... Hmmm, da li bi to moglo da ima nekakve veze!? Zbunjen sam....

Byakuya
16-02-2012, 11:59
ne...at&t je pure gsm...ali politika kuce je takva...i pisali smo nebrojeno puta da nije moguce ali ljudi uvek dodju i tvrde da moze ali niko nikada nije prilozio neki dokaz...kada je izasao i4 ja ga kupio u NY za 660dolara koliko je kostalo da uzmes u Apple store-u bez ugovora...ali cak i kao takav bio je vezan za at&t(nebuloze) medjutim kada su krenuli da prodaju simfree u USA ocekivalo se da ce svi telefoni kupljeni na nacin na koji je uzet moj biti otkljucani. Apple nas je prabacio na at&t a oni jednostavno rekli da oni ne rade otkljucavanje.

AppleFan
16-02-2012, 13:19
Moja greska, priznajem! Ucinilo mi se da su i oni CDMA mreza a zapravo imaju GSM, HSPA i LTE mrezu!
Ma ko ce to sve vise popamtiti... :-D

Serbiaman
16-02-2012, 18:51
AppleFan da te pitam nesto jer verovatno si upoznat sa procedurom otkljucavanja iphone 4 zakljucan na sunrise mrezu u svajcarskoj sta bi trebao da odradim?poslao sam im mail ali nista ne odgovaraju....


Sent from my iPhone using Tapatalk

AppleFan
16-02-2012, 20:12
Nazalost odgovor na to pitanje ces morati da sacekas direktno od SUNRISE-a! Znam da je bilo moguce, i u principu trebalo bi da je jos uvek moguce, ali kako ide procedura zaista nisam siguran jer se nisam sretao sa takvim stvarima.
Koliko sam upoznat potrebno je da se izmiri svako dugovanje koje postoji prema toj mrezi! Ako je ugovor potpisan na dve godine, a recimo koristio si 12 meseci, potrebno je da isplatis ostalih 12 mesecnih pretplata kako bi otkljucavanje bilo moguce. Naravno ako je telefon isplacen u CELOSTI kod Sunrise-a onda ti telefon MORAJU otkljucati.

Toliko ti za sada mogu pomoci, sve ostalo je van mog znanja jer ne radim u Sunrise-u a nisam ni njihov korisnik. Koristim SWISSCOM... ;-)

Serbiaman
16-02-2012, 21:18
Da znam pa iphone 4 je pod ugovorom bio do oktobra ove godine jos ali sada je produzen ugovor na jos dve godine i uzet je iphone 4s pa sam ih ja pitao u sunrise i rekli su mi da posaljem molbu preko maila sto sam i uradio ali nemam nikakav odgovor vec mesec dana....neznam videcu opet da ih kontaktiram pa kako bude






AppleFan ma nemam ja takvih problema ja uvek kupujem iphone u apple store....iphone 4 sam kupio na bahnhoffu a sada u decembru sam uzeo 4s u Glattzentrum jer nije bilo na bahnhoffu nego ovo je drugar iz svice dao meni cetvorku na poklon a vezan je za sunrise pa reko aj da vidim kako da ga otkljucam jer je i on bio kod njih pitao pa im cak poslao mail ali nista ne javljaju ;-)

AppleFan
16-02-2012, 21:37
Cetvorku BI TREBALO da ti otkljucaju. Za iPhone 4S iskljucivo i samo ako isplatis mesecne pretplate za period od 24 meseca!
Iduci put shoping u APPLE Store Bahnhofstrasse ili APPLE Store Glattzentrum... Pa neces imati takvih problema! :-D

goxydonna
06-03-2012, 15:03
Drugari, imacu 4s, za koji dan, sta se desava, ako ga prijavim da sam ga izgubio(posto cu imati osiguranje)>:D a kasnije ga zelim koristiti u Srbiji, da li mogu da imam neki problem vezano za to da li mogu da ga normalno koristim,:P zapravo taj telefon bi poklonio dalje, a ja bi dobio drugi isti u zemlji odakle potice? Da li mogu da ga otkljucam, kasnije kako bi koristio nase mreze. Hvala unapred

gidra85
14-03-2012, 01:30
Da li neko zna, tj. da li ima iskustva sa iPhone 4 kod UK Vodafone-a?

Unapred hvala :)

PublicEnemy
23-03-2012, 11:41
Jel neko radio otkljucavanje za Slovenacku mrezu Simobil?