PDA

View Full Version : iphone pokazuje slab signal ili no service



jankec
28-12-2011, 21:08
kupio sam pre neki dan iphone 3g bez OS-a, instalirao sam 4.2.1 os, baseband 6.15 i preko kompa instalirao ultrasn0w. Postoji li resenje i dal moze biti da je problem do maticne ploce?

ipod_touch
28-12-2011, 21:17
iskljuci 3g i cellular networks .... Mozda ce ti to pomoci... :D

martin75
28-12-2011, 23:57
Ma jok, izvadi sim, oduvaj prasinu, i idi na reset network settings...

jankec
29-12-2011, 12:33
probao sam da iskljucim 3g, signal je malo bolji, ali je stabilniji kad je 3g ukljcen, sve isto posle duvanja :'(

technobuba
29-12-2011, 12:56
Vidio sam na nekoliko isti problem u zadnjih 7 dana... Kada ke edge i 3g on bolje radi, ali bateriju vuce vise dosta... Cak se i gubi signal pa dodje... Nista to prasina i reset ne pomaze... Ko zna sta je, ja mislim da je do hladnoce kojoj se izlazu i do operatera mobilnih...

jankec
29-12-2011, 18:16
mislim da je do telefona nesto posto ne varira signal, tamo gde izbaci 3 crta nebude ispod toga ako ga ne pomeram,na nekim mestima sam imao i 5 crta...

technobuba
29-12-2011, 19:28
Na nekoliko 3g modela se pojavio slican problem... Varira i gubi se signal... Kada su napolju, mozda do hladnoce!? Edge i 3g na on sve ok radi, pola signala ali sljakaju... Znaci nije jedan nego nekoliko njih se zali na isti problem...

jankec
29-12-2011, 20:24
a zna li neko za sta sluze dva konektora sa druge strane maticne ploce na iphone-u, isto izgdedaju kao konektor 6? Jedan je otprilike iza konektora 6, a drugi je tamo kod antene...? mozda je do toga problem posto kod mene nista nije prikljuceno na njih?

Pyro
03-01-2012, 07:19
Cestitam ti na uspesnom Jailbreak-u! Ali si izostavio jednu vaznu stvar.... a to je.... nisi ga otkljucao za upotrebu u mrezi :)Moraces u Cydia-i da dodas http://repo666.ultrasn0w.com/ i iz njega da instaliras ultrasn0w. Kad bude gotova instalacija ukljuci i iskljuci airplane mode ako te mrzi da ga gasis i palis i pojavice ti se mreza. Srecno i nadam se da sam ti pomogao ;)

jankec
04-01-2012, 09:01
nije do toga, jailbreak-ovao sam, i instalirao ultrasnow. :D Ali znam u cemu je.Svi spominju da na iphonu 3g ide za zadnje strane maske beli koaksijalni kabel, koji bi trebao da se kaci valjda za dva konektora na zadnjoj strani maticne ploce. Moze li mi neko reci gde mogu kupiti taj kabel, ili dal moram zameniti mozda ono gde se puni telefon jer neznam odakle dolazi taj kabel? I moze li to biti razlog zasto mi neradi i wireless?

Zvonko
01-01-2013, 23:55
nije do toga, jailbreak-ovao sam, i instalirao ultrasnow. :D Ali znam u cemu je.Svi spominju da na iphonu 3g ide za zadnje strane maske beli koaksijalni kabel, koji bi trebao da se kaci valjda za dva konektora na zadnjoj strani maticne ploce. Moze li mi neko reci gde mogu kupiti taj kabel, ili dal moram zameniti mozda ono gde se puni telefon jer neznam odakle dolazi taj kabel? I moze li to biti razlog zasto mi neradi i wireless?
za wireless jeste taj dock gde se puni na tom doku se nalazi antena za wireless ali sumnjam da je do toga sto nemas mreze imam i ja tri iphone 2x3g i jedan 3gs isto nemaju mrezu ili slab signal sve sam probao menjao guglao ali resenje nisam nasao:( svi nesto nagadjaju ali ja mislim da je to neka softverska greska posto sam sve isprobao imao sam vremena i para na bacanje pa sad mi ostaje sam da cekam pisao sam mnogima serviserima ne samo kod nas nego i inostranstvo ali niko konkretan kvar ne spominje niti hoce da popravi tel

unknown
05-01-2013, 21:49
iphone 3g 8gb, verzija sa 3.0 na 4.2.1 uradjen jaillbreak instaliran ultrasnow sve odradjeno ali opet nema mreze samo pise "searching" i nista
da li moze neko da pomogne,prvo je uradjen update i jaillbreak nije bilo mreze i odradim to sve ponovo i opet nema :/

Pavle
05-01-2013, 21:56
Koji ti je modem firmware?


Tapatalk

unknown
08-01-2013, 16:59
05.15.04 :)

Pavle
08-01-2013, 17:12
ultrasn0w radi na modem firmware do 5.13 i 6.15...;)
imas tutorijal ovde ili na youtube kako da podignes na 6.15 ...pa posle ako ti znaci zbog navigacije vrati na 5.13 jer na 6.15 ne radi GPS...
to je jedini nacin za unlock...

Ice-NP
09-01-2013, 19:54
iphone 3g 8gb, verzija sa 3.0 na 4.2.1 uradjen jaillbreak instaliran ultrasnow sve odradjeno ali opet nema mreze samo pise "searching" i nista
da li moze neko da pomogne,prvo je uradjen update i jaillbreak nije bilo mreze i odradim to sve ponovo i opet nema :/

kad podignes BB na 6.15 ako i dalje nebudes imao mrezu ti resetuj mrezna podesavanja

Edin_123
09-01-2013, 20:41
Imam isti problem,u stanu signal nikako ne moze,tj izbacuje "Nema usluge",dok vani i na nekim mjestima 3,pa cak i 5 crtica...takodjer mislim da je do maticne ploce i nekog kabla jer sma pokusao sva moguca softwerska rjesenja:S