PDA

View Full Version : Torenti, image fajlovi, instalacije...



ddak
27-12-2011, 15:31
Moje pitanje ce biti malo duze, jer iako nisam skroz nov u svijetu MAC os X-a (koristimo ih na faxu, i programiramo na njima) , a kako mi stize prvi imac, zelim da neke stvari "naucim" od iskusnijih :)Dugogodisnji sam user windows okruzenja, i tu se snalazim odlicno - medjutim, zanima me na os x sledece:1. Igre sam na windowsu skidao preko BitTorent foruma, koje obicno dolaze u .iso formatu. Za to sam koristio deamontools program da mountujem fajl i instaliram igru. Da li na os X, se koristi isti program, tj da li je cijela procedura ista-mountuj preko nekog programa (i kojeg) fajl i instaliraj igru.2. Koristicu bootcamp, sa windows 7 radi igranja nekih igara . E sad, posto ce particija od windowsa biti oko 300 gb, a za osx 700 - kad nesto instaliram dok sam u osxu da li ce to biti primjeceno na sedmici, tj da li kada se ulogujem na sedmicu ce se moci pokrenuti ta aplikacija.Primjer ( instaliram adobe photoshop na osx. Da li kada podignem windows imam adobe photoshop, ili ga moram posebno instalirati na windows, a posebno za os x? )3. Tako isto za drajvere - ako updatujem drajvere za graficku na primer na jednom sistemu, da li moram instalirati opet na drugom, ili ce se oni sami pronaci?4. Da li trebe raditi update os x-a, kad god ima neki avaliable?5. Da li kao windows - treba svakih par mjeseci reinstalirati OS X, da se izbrisu gluposti i sl? Hvala unaprijed

Sava
27-12-2011, 16:21
1. Za download torrent akoristi uTorrent za Mac OS X, Mac OS X autokaski mountuje, iso, dmg i ostale image fajlove, znaci ne treba ti program.
2. Programi se razlikuju za Win i za Mac OS X, ako si instalirao na Win, nemas na Mac-u, a ako si instalirao na Mac-u nemas na Winu.
3. Drajveri se na Mac-u updatuju kad izalzi i update za sistem sto znaci da ces morati za Win posebno da ih apdetujes kad Apple izbaci nove Boot Camp Drajvere.
4. Ypdate je pozeljno raditi za Mac OS X svaki put kad izadje novi
5. Ne moras da radim reinstalaciju sistema na svakih par meseci, koristis program poput Clean My Mac OS i on cisti ******.

To je to. Nadam se ce ti biti sve jasno :)

ddak
29-12-2011, 10:04
Mnogo hvala za informacije...Djeluje sve mnogo jednostavno, nadam se da nece biti problema.

Sava
29-12-2011, 13:09
Nebi trebalo da bude komplikovano, Mac OS X je mnogo jednostavniji od Windows-a... Uostalom gde zapne, tu smo da pomognemo :)