PDA

View Full Version : Iphone 3g 8gb nece da se upali i nece da se puni



pavlovicnenad1990
24-12-2011, 21:29
E ovako, juce kada sam krenuo na spavanje ostavio sam telefon da se puni, a baterija je bila pri kraju bila je oko 20%. Kada sam ustao telefon je bio ugasen i nije mogao nikako da se upali. Uradio sam mu restore i kada ga uradim telefonu pise da je baterija 5% i stavim ga na punjac i nista, telefon se ugasi za 10ak minuta, i tako sam mu jos 2-3 puta uradio restore i isti problem. Kada mi telefon stoji na punjacu na levoj strani je nacrtan kao neki prekidac i strelica ka onoj munji, i kada je na usb-u samo je nacrtana baterija crvene boje koja se ne puni. Da li neko zna u cemu je problem? Probao sam da drzim power i home dugme po 10-15 sekundi i tada se ekran samo ugasi, i posle 2 sekunde se opet vrati na isto.
http://www.dodaj.rs/f/1m/10u/1NpWioQU/1.png

Ovako izgleda kada je na usb-u kompa - prva slika.
A ova druga slika pokazuje kako izgleda kada je prikljuceno na punjac u struju.
http://www.dodaj.rs/f/I/Pf/3cfm4b0z/image.png

dzenopoljac
24-12-2011, 21:32
Možda ti je crkao punjač ili utičnica gde si ga punio...

pavlovicnenad1990
24-12-2011, 21:35
Pa probao sam na sve uticnice u kuci i ista je situacija. A ne verujem da je punjac crkao, jer on svetli kada je prikacen u struju a i radio je do juce sve normalno, a takodje je i usb radio normalno.

3gs
24-12-2011, 21:36
heh e ovako da li znas telefon da ubacis u dfu mod?

ala moram ovaj tutorijal da naplacujem debelo :D

Ubacis u dfu i tako dok je u dfu modu stavi ga na komp tojest nakaci ga
na displayu nista nece prikazivati cak ni tu bateriju

ostavi ga tako jedno 1h da stoji :D posle samo home i power dugme drzi dok se ne pojavi jabucica i woooooola reseni problemi ;)
ne treba da castis
100 evra popravka te iznela ;)

Babakaj
24-12-2011, 21:38
3gs nemoj da zezas coveka, sto bi ubacivao u DFU kad je radio restore?

edit: Ako prodje ovo sto si dopisao imas pice! :D

DinoBg
24-12-2011, 21:42
Otisao ti punjac prva slika znaci da se puni druga da se ne puni samo ste se sporo puni preko kompa ili ga ostavi nakacenog na komp il kupi drugi...

pavlovicnenad1990
24-12-2011, 21:43
Brate ja kada drzim home i power dugme - 10ak sekundi sve nestane sa ekrana i pojavi se opet za dve sekunde. a stojao mi je danas ceo dan na punjacu i nista, nije se napunio uopste.

DinoBg
24-12-2011, 21:45
Pa zato sto ti ne radi punjac... Ostavi ga na kompu nakacenog potrajace ali trebalo bi se upali...

dzenopoljac
24-12-2011, 21:47
Ili odeš i kupiš nov punjač. A možeš od nekoga da pozajmiš da testiraš. Ne bih se ja igrao sa punjačem, može žestoko da te zezne.

pavlovicnenad1990
24-12-2011, 21:48
Ma ovde se izgleda ne puni ni preko usb-a, jer ne daje nikakve znake. Ae ostavicu ga na sat vremena pa ako se nista ne desi nastavicemo da komentarisaemo ovu temu.

3gs
24-12-2011, 21:48
3gs nemoj da zezas coveka, sto bi ubacivao u DFU kad je radio restore?

edit: Ako prodje ovo sto si dopisao imas pice! :D

neka ubaci u dfu radi 100% i prolazi

ae neka mu neko objasni ili odi na google kako se radi dfu mod...
ubaci ga bice ti ugasen ekran i kada ga nakacis na komp komp ce ga prepoznati u dfu modu a tebi na fonu nista nece biti ostavi tako da stoji prikacen na kompu duze vreme

posle ga skini i drzi power+home dugme

problem je babakaj sto iphone ne moze preci taj minimalni deo napunjenosti.... sve u svemu neka me poslusa i neka proba... ovo ti se pre isplati nego direkt u servis

restore nema veze sa ovim babakaj



TEl ti mora biti u dfu modu neces nista tako resiti (barem mislim) sto ce stojati na njemu ta munja i baterija poslusaj me.

sve u svemu radi kako oces ja sam ti rekao da probas ovo... posto se desi da iphoneu padne onaj minimalni level baterije da ne moze sistem dici...
ako ne upali onda servis i druga baterija... ja mislim da je ovo do baterije

jer bi onda ga komp upalio ako ne radi punjac...

ili promeni usb kabel

i na kraju da dodam meni je na svaki iphone palilo ovo dok sam radio u servisu letos...
inace ovo pali i ako nece da digne punjac vise od 99%

na punjacu pise 100% a kad ga izstekas pise 99% onda se ovo odradi sto sam objasnio i bateriju preporodi

DinoBg
24-12-2011, 21:50
Ma bre njemu je problem sto je prazan totalno a preko usb-a dok se napuni dovoljno se upali.. treba vremena :) makar ja mislim da je to to...

pavlovicnenad1990
24-12-2011, 21:54
http://www.youtube.com/watch?v=bITIiGswjFI

U (http://www.youtube.com/watch?v=bITIiGswjFI)radio sam ovo i sad mi je tel skroz ugasen, pokazuje mi found new hardware recovery mod i na telefonu nema nikakvih znakova, iako je na usb-u. I sta sad?

pavlovicnenad1990
24-12-2011, 21:55
Ovo sam mislio da mi komp pokazuje found new hardware *

3gs
24-12-2011, 21:55
gle niko ne konta... dok je iphone u dfu modu on uopste ne trosi bateriju na ekran bilo sta.... ovo ce mu pre napuniti bateriju ako je u dfu modu... upalio sam 7 telefona i 3 sam sredio da puni bateriju do 100%...

ako ne uspe otisla je skroz baterija ako je pre toga probao promeniti usb punjac itd....


ne recovery nego moras ici u dfu nisi nesto dobro odradio


kada je u dfu modu ostavi ga tako prikacenog bar pola sata
pa posle iskaci sa usb_a i onda probaj da ga isteras iz dfu tako sto ces drzati home plus power

ako onda ne pojavi jabuku posle toga ja ga pojedem :D

ako ne upali duze neka stoji u dfu prikacen na komp.... ne znam ovo je jedini tutorijal koji je meni pomogao... tojest ja sam smislio ovo jer sam razmisljao nece da pali a pise ta baterija... more on trosi bateriju na ekran i ne dozvoljava mu da uopste ni malo ne napuni
ja reko aj u dfu mod i tako da ga punim.... i eto proradio posle sam par iphonea uzeo pare za baterije a nisam srafciger dotakao >:D

pavlovicnenad1990
24-12-2011, 21:59
Nisam probao drugi usb i punjac, probao sam samo ove moje. Pa ovo je valjda taj dfu mod, cim nema nista na ekranu, a uradio sam isto ono sto sam postavio youtube link. I koliko vremena sada da cekam pa da probam da ga upalim?

3gs
24-12-2011, 22:03
trebalo bi komp da prijavi kao dfu uredjaj ako se ne varam a ne recovery mod.... al oke mozda i ovako upali

ostavi ga malo.. neka stoji na usb_u nemoj da si ne strpljiv... zelim da ti pomognem ali samo ovo je upalilo kod mojih uredjaja... ako nista sutra lepo u prodavnicu odes uzmes drugi kabal i punjac ustekas u prodavnici i ako se upali kupis taj punjac i usb


sta da ti drugo kazem



edit ovim tutorijalom ne mozes nista sjebati samo ne klikci tamo u itunes nista

itunes ti za ovo ne treba!!!!!!!

pavlovicnenad1990
24-12-2011, 22:03
Ok, cekacemo sat vremena pa cemo da vidimo sta ce da se dogodi. Nadam se da ce da se upali posle.

3gs
24-12-2011, 22:05
druze nista ti ne garantujem meni je upalilo ovo... e sada kod svakog je drugi fon kod svakog druga fora :D meni upalilo eto na 10ak uredjaja ova fora :D
ako ne upali nznm sta da ti kazem tojest pomognem...

pavlovicnenad1990
24-12-2011, 22:08
druze nista ti ne garantujem meni je upalilo ovo... e sada kod svakog je drugi fon kod svakog druga fora :D meni upalilo eto na 10ak uredjaja ova fora :D
ako ne upali nznm sta da ti kazem tojest pomognem...

Ok, hvala ti u svakom slucaju... Javicu sta se desilo za nekih pola sata-sat.

pavlovicnenad1990
24-12-2011, 22:38
Drzao sam home i power dugme 20-ak sekundi i kada se upalio isto je stanje kao i do sada. Baterija je na slici i onaj grom ispod.

DinoBg
24-12-2011, 22:40
Druze ostavi telefon prikacen na komp i iskuliraj malo s tim cackanjem si ga i ispraznio toliko preko usb-a se sporo puni ostavi i cekaj...

Edit: Ili ako znas nekog ko ima iphone idi uzmi punjac pa probaj..

pavlovicnenad1990
24-12-2011, 22:44
Druze ostavi telefon prikacen na komp i iskuliraj malo s tim cackanjem si ga i ispraznio toliko preko usb-a se sporo puni ostavi i cekaj...

Edit: Ili ako znas nekog ko ima iphone idi uzmi punjac pa probaj..

nema niko u blizini punjac. ostavicu ga na nekoliko sati pa cu da vidim sta ce da bude.

3gs
25-12-2011, 00:19
nije mi jasno kako nije uspelo... ako si sve dobro odradio i komp ga prepoznao kao DFU UREDJAJ i tako ako ti je stojao 30 minuta i posle toga home + power ako to nije pomoglo kabal otisao ako nije kabal baterija milion posto... nema vise pametovanja to je sto je
servis ti ne gine ako ovo ne proradi kako sam reko sve

pavlovicnenad1990
25-12-2011, 00:29
nije mi jasno kako nije uspelo... ako si sve dobro odradio i komp ga prepoznao kao DFU UREDJAJ i tako ako ti je stojao 30 minuta i posle toga home + power ako to nije pomoglo kabal otisao ako nije kabal baterija milion posto... nema vise pametovanja to je sto je
servis ti ne gine ako ovo ne proradi kako sam reko sve

Ako ga do sutra ne sredim nosicu u servis da probam na novi kabal i to je to. Ako radi novi kabal kupicu ga, a ako ne radi dosta mi je vise cimanja sa njim, izbacicu ga na limundo, pa sta bude nek bude :)

pavlovicnenad1990
25-12-2011, 01:08
E sada sam pokusao da opet odradim restore i kada sam uradio telefon se normalno upalio i sada se normalno puni. Tako da ne znam do cega je bila ova greska. Hvala vam svima na pomoci. :)

3gs
25-12-2011, 01:28
ETO mislim da mu je i ovo pomoglo bar malo taj dfu mod i punjenje na njemu sve u svemu drago mi je da si resio problem...
u zdravlje ;)

pavlovicnenad1990
25-12-2011, 01:33
ETO mislim da mu je i ovo pomoglo bar malo taj dfu mod i punjenje na njemu sve u svemu drago mi je da si resio problem...
u zdravlje ;)

Pa verovatno jeste, jer bez njega pre baterija trajala samo po 10ak minuta pa se gasio telefon. Hvala jos jednom :D

bojano
02-03-2012, 23:05
Imao sam danas isti problem kao sto je u ovoj temi. Odradio sve kako je 3gs rekao i uspeo da upalim tel. Kad sam ga upalio bat je negde 20% napunjena. Prebacio sam ga odmah na punjac, registruje punjac ali ne puni, procenti padaju posle desetak minuta vec je na 17% a nista ne radim na njemu (ekran ugasen) i stoji na punjacu.

vladica3007
22-11-2012, 16:41
Drugari i ja imam slican problem. Dakle baterija bila pri kraju jos mi i ispao na ulici. Tek sam ga dobio od brata. Pokusao sam da porignem DFU ali bez uspeha,ne reaguje. Radio sam sledece,povezao na usb kabal i 10tak sekundi drzao dugme pawer+home ali nista. Cak ga ni iTunes ne vidi. Pomagajte sta da radim? :(

nixXx
29-11-2012, 20:42
u potpunosti isti problem...kad pokusam da ukljucim iphon prikazuje mi da prikljucim punjac..i onda krene,tj registruje punjac ali ne puni...kada pokusam da u bacim u DFU mod opet nista...ne kraju sam zivaca i ne znam sta da radim...pre neki dan mi je tako uspelo i ukljucio se...ali se opet ugasio i od tada nista

nixXx
29-11-2012, 20:57
u potpunosti isti problem...kad pokusam da ukljucim iphon prikazuje mi da prikljucim punjac..i onda krene,tj registruje punjac ali ne puni...kada pokusam da u bacim u DFU mod opet nista...ne kraju sam zivaca i ne znam sta da radim...pre neki dan mi je tako uspelo i ukljucio se...ali se opet ugasio i od tada nista

vladica3007
30-11-2012, 19:42
Ja sam svoj odneo u servis i vec 3 dana cekam da mi jave koji je problem i koliko ce me tresnuti po dzepu.

mirzab
30-11-2012, 20:09
To mi se desilo i nakon sto mi je dosadilo da ga cackam ostavio sam ga na punjacu. Kad sam se vratio telefon se punio. Mislim da je u pitanju slaba baterija, jer je ova moja postala ocajna.


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk