PDA

View Full Version : kupovina 4ke sim free



BAKLAVA
23-12-2011, 02:18
imam ponudu da kupim naveden telefon pa me interesuje na sta da obratim paznju? lik kaze da je sim free sto bi trebalo da znaci da radi na sve mreze bez givey-a i da moze da se radi updejt preko itunesa, zar ne?

.stefan
23-12-2011, 02:23
Na svakom ti mozes da radis update preko itunes-a samo trebas da vodis racuna da li ti to u trenutku odgovara (zbog jailbreak-a,pod uslovom da ga zelis)

Ii na telefonu u setings/general/about,obrati paznju na polje Modem firmware,sve sto je iznad 1.59.00 a da radi sa bilo kojom karticom je simfree

Takodje obrati paznju da li rade: wifi,gps,zvucnik u slusalici,donji zvucnik,kamera/e i ostale stvari posto ipak kupujes polovan tel

DinoBg
23-12-2011, 02:30
http://www.isrbija.net/showthread.php/22060-kupovina-iphone-a?highlight=kupovina
P (http://www.isrbija.net/showthread.php/22060-kupovina-iphone-a?highlight=kupovina)rocitaj ovo, a sto se tice da li je simfree lepo mu reci da instalira ios 5 udjes u general/settings/about i ako je modem firmware 4.11 sigurno je simfree...

.stefan
23-12-2011, 02:32
Simfree je sa bilo kojim bb-om visim od 1.59.00,niti mu treba ios5,niti mora sa bude 4.11 bb,nemoj da dajes nepotpune informacije,sve sto treba da zna sam mu napisao u postu

Link je ok

DinoBg
23-12-2011, 02:36
Pre bih rekao da je nepotpuna informacija da je svaki bb preko 1.59 simfree... I ne razumem sta je sto sam napisao nepotpuna info.. ali ono nebitno... ;)

.stefan
23-12-2011, 03:02
Nepotpuna je iz razloga sto si se ogranicio na 4.11 bb i na ios5 i sto podstices na dodatne procese kao sto je restore bez ikakve potrebe!
Ne moze biti potpunije,jednostavnije,a ni brze za proveru od ovoga: sve sto je preko 1.59 da radi bez gevey-a je simfree i amin...sve cirka minut vremena

Tvoja solucija zahteva skidanje ipsw-a od 500+ mb (20+ min) + restore (oko 15 min)

Eto zbog cega je kvalitet tvoje informacije los,a obzirom da objasnjavas nekom ko je pitao pocetnicko pitanje,jednostavna resenja su uvek najbolja,a i boli nekog uvo da ti radi restore samo da bi se ti uverio da je simfree

DinoBg
23-12-2011, 03:12
Pa bas zato sto je pocetnik sam se i ogranicio na tu soluciju.. A sto se tice procesa 99% simfree 4-ki je na ios-u 5 tako da ne bi bio problem oko toga :).. A inace nema veze samo me interesovalo sto dajem nepotpune info pomislio sam da nisam ja nesto istripovao ;)

BAKLAVA
23-12-2011, 09:17
znaci da je sim free mora ( ili ne) da bude bb preko 1.59.00? ok, danas cu da mu kazem da mi posalje sliku kako izgleda about pa ce tamo sve pisati . sad cu lepo da procitam ovu temu sto ste mi dali da budem upuceniji . hvala ljudi , bice mi od pomoci u svakom slucaju ovo sto ste mi rekli :)

iMorris
23-12-2011, 12:20
Ako se ne dogovorite javi se meni na PM :) Prodajem ja simfree i4 ;)