PDA

View Full Version : sim free - no service



goracha
20-12-2011, 16:24
Kupio sam 3 iphona 4s u apple store, svi kupljeni kao simfree. Dva odlicno rade, medjutim kada sam raspakovao treci, ubacio karticu (nasu), aktivirao ga sa njom, nisam mogao da uhvatim mrezu. Prepozna karticu, trazi mrezu i na kraju pise no service. Probao sam sa jos jednom mikro sim karticom (koja radi u drugom telefonu) i isti problem, no service. Isao sam i reset network settings, menjutim nista nije pomoglo.

Sta moze da bude problem?

mickey84
20-12-2011, 16:37
Da li si pokusao manuelno izabrati mrezu? Nekad automatic zna da pravi problem...

kylle
20-12-2011, 16:39
Ili restartuj pa probaj ponovo..meni se danas to desilo..

Gizmo967
20-12-2011, 17:01
http://iclarified.com/entry/index.php?enid=18828

Stavi na njega 5.0.1 ali ako si ga skinuo vec, skini ponov jer je Apple promijenio FW bez promjene broja FW.

goracha
20-12-2011, 17:31
Probao sam i sa manuelnim trazenjem mreze, i gasio sam telefon nekoliko puta, ne pomaze nista. Jedino da ubacim novi FW.

kylle
20-12-2011, 18:10
Probaj ponovo nov softver da ubacis, nista ne gubis se malo vremena. :D

Silence
20-12-2011, 23:16
Vidi u about da ti nije ios 9A405, ako jeste, odradi restore na itunesu i bice 9A406 i resice ti problem..


Sent from my iPhone using Tapatalk.

studioton
20-12-2011, 23:33
Drugaru 2 komada imala taj problem.. Odradio restore na taj 406 .. I dalje no service xx puta na dan.. Na kraju salje ih da ostvari garanciju :( ..

max_serbia
21-12-2011, 00:29
probaj sa drugom karticom.

Ja burazerov ip4 nisam uspeo da aktiviram sa telenorovom karticom, i onda smo kupili na kiosku vip-ovu i sa njom je radilo..

Naime, probaj da ubacis kartice drugih operatera, i vidi kako ce reagovati, mozda pomogne.

topmaster
21-12-2011, 00:41
Imao isti problem.Resen sa FW 5.0.1(9A406)

kurbla
21-12-2011, 00:43
jednostavno odete do operatera i zamenite karticu.Imao sam isti problem,uzeo novu karticu,ne radi,otisao i ponovo zamenio i odmah je proradilo sve!:)

gsm
21-12-2011, 21:00
Isti problem na 4S. Promenio i SIM karticu i novi upgrade i šta sve ne, ali nema promene. Čini mi se da svaki put kada promeni antenu na kojoj je konektovan *****a sa mreže i kreće da traži u nedogled.

Silence
22-12-2011, 00:49
Bas to bi trebalo da resi 9A406.. I po meni ti prelasci sa antene na antenu trose bateriju iako je domet pun.. Meni resilo problem a mislio sam da je hardware..


Sent from my iPhone using Tapatalk.

davor
22-12-2011, 12:13
Ja sam danas radio update i sad mi je 405
Kako ici na 406 , ili ne moram?

Gizmo967
22-12-2011, 13:18
http://appldnld.apple.com/iPhone4//041-3417.20111215.Slnt4/iPhone4,1_5.0.1_9A406_Restore.ipsw

vuka
22-12-2011, 22:03
Ja sam danas radio update i sad mi je 405
Kako ici na 406 , ili ne moram?
Idi u Itunes u na restore, a ne update i imacese tel sa 406 i bez problema...

NeoDesign
27-12-2011, 01:40
jednostavno odete do operatera i zamenite karticu.Imao sam isti problem,uzeo novu karticu,ne radi,otisao i ponovo zamenio i odmah je proradilo sve!:)

Isti problem, isto resenje. Uzeo microSIM u telenoru, telefon uopste nije video karticu, non stop je stajalo 'no SIM' tako da nisam uspeo da aktiviram telefon, otisao ponovo u Telenor, trazio novu karticu, sve proradilo.

cikajwoa
28-12-2011, 13:09
Ja sam radio restore preko itunes ,dva tri puta u zadnjih 7 dana.i4 sim free .. nesto mi bio zabagovao i ja mu reko uradim restore. Ali i dalje mi je sw 05?

kylle
28-12-2011, 17:45
Ubaci ga u DFU mode pa tek onda radi restore, nemoj dok ti je upaljen. Probaj mozda upali.

Ja probao dva puta da mu ubacim softver, prvi put zezao strasno, za sad sljaka kao leptir, smao sam mu odradio restore i to je to, ako pocne da zeza, menjamo karticu i to je to.. Tako da experimentisite malo, ubacivanje novog softvera, tj. restore traje nepunih 10-15min. probajte par puta i morace da upali, ako ne, menjajte karticu i eto resenja.

imikica
28-12-2011, 23:44
Kod mene je 405 i nemam problema sa mrezom,cak sam iznenadjen koliko dobro radi u delu grada gde je 3G ocajan i GSM na pojedinim mestima zna da se gubi na sec-dve pa se opet vraca, Mislio sam da cu imati problema sa 4S jer dok sam imao iP4 na GSMu mi je mreza non-stop tastovala,dok na 3G nisam mogao da se nakacim ako nisam na terasi ili otvorenom visokom mestu. Da ga ne urocim, pu,pu,pu! :)

kylle
29-12-2011, 18:57
Ja i dalje imam problem, nema sanse da ga resim. Do sada 4 puta ubacivao novi softver, 9A406 je, bio do mts-a i zamenio za mikro sim karticu, nema sanse, i dalje nemam signal, padne, gubi se, no service konstatno, daleko bilo, juce uzeo nov iPhone, platio ga lepo da bi me zezao, nisam bas happy.

Ima li neko neki predlog sta da radim?

kurbla
29-12-2011, 20:32
ajde samo uzmi micro sim kod Telenora ili Vip-a,čisto da budeš 100% siguran da je do telefona,mada,ja verujem da je do nečeg drugog :)

kylle
29-12-2011, 20:41
Probacu mada sta mi vredi i ako radi sa drugom karticom, necu zbog njihove greske da menjam operatera. Mislim se cak i da im pustim jedan mail da vidim sta ce mi reci..

Sad cu probati sa ovim softverom sto je Gizmo967 postavio, mozda bude neka promena mada sumnjam...

Probao i ovo, ali nista, nece.. zamenio i iTunes mada znam da ne moze da ima veze, ali nista..

Serbiaman
30-12-2011, 17:55
moguce da je problem do mreze jer ja sam imao isto tako problema sa mts karticom,menjali su mi 3 puta karticu i na kraju ubacim telenor microsim i radi extra pun signal uvek......mozda telenor ima jaci signal ili nemam pojma a software mi je 5.0.1 build 9A406......

kylle
30-12-2011, 18:41
Kopah vec par dana o problemu po netu i saznah jednu jako korisnu informaciju. Problem je definitivno u kartici, ali i naravno softver mora biti 9A406. Sto se tice kartice, u mts-u su iskljucivo mikro sim JAVA 64K, i to nisu 3G kartice sa vecom memorijom, tako da je nama korisnicima 4s-a sa ovim problemom potrebna 3G kartica od 128k, znaci vece memorije. Moracemo da zamenimo za tu, da je isecemo i trebalo bi sve da radi najnormalnije. Ja cu u roku od par sati znati sve kad je testiram i potvrdicu, ali budite sigurni da je to problem. Za korisnike drugih mreza samo proverite sa operaterom ove informacije da li imaju takve kartice i to je to.

kurbla
30-12-2011, 19:36
rekao ti ja,al ti neces da slusas :)

kylle
30-12-2011, 21:12
Time sto si mi rekao da zamenim karticu i nisi mi bas dao neku informaciju koju nisam znao i sam. Da sam to uradio, saznao bih da radi na drugim mrezama ali ne i na mojoj i tako ne bih resio problem. Stvar je bila da nadjem soluciju kako ce mts kartica raditi na ovom telefonu, jer dzabe mi i VIP i Telenor da rade kad moja nece.

Samo da potvrdim informaciju, zamenio sam za tu cuvenu 128k 3G karticu, posto nisu imali mikro sim, uzeo obicnu, isekao je, sad su mi aktivirali i radi bez problema, tako da ako vas zeza no service na 5.0.1, ubacite 9A406, karticu od 128k i radice sigurno, ja potvrdjujem.

kurbla
30-12-2011, 23:27
Ako si znao i sam,nisi trebao onda ovde sve živo da ispituješ i da tražiš ideje,već da rešiš problem,a ne da se sad praviš pametan i nezahvalan,iako sam ti odmah rekao da zameniš karticu.Kao što vidiš,bio sam u pravu :)

Da citiram sebe,sa str. 1:

jednostavno odete do operatera i zamenite karticu.Imao sam isti problem,uzeo novu karticu,ne radi,otisao i ponovo zamenio i odmah je proradilo sve!http://www.isrbija.net/images/smilies/basicsmile.gif

Serbiaman
30-12-2011, 23:28
super sto si nasao resenje svaka cast kylle sada cu bas da skoknem do mts-a i da zamenim karticu......ili cu da ostanem na telenor :D

kylle
31-12-2011, 01:22
kurbla:
Ovde nismo da se prepiremo oko nekih stvari vec da pomognemo jedni drugima. Koliko vidim novajlija si i ne znas uopste ni da se ponasas na forumu, (komentar: " ne da se sad praviš pametan i nezahvalan") bitno je da isteras svoje do kraja iako nisi u pravu. Hocu da ti dokazem i zasto nisi u pravu. Gore baci pogled i vidi da sam posle tvog komentara napisao da sam zamenio karticu, menjao softvere i da mi opet ne radi. Sad mi u ovom zadnjem komentaru kazes da si bio u pravu jer si mi napisao da treba samo da zamenim karticu, a ja ti opet kazem da sam zamenio i da nije radilo i ja sam po tvom savetu trebao da idem i da menjam karticu 100 puta dok mi ne proradi (a vec sam napisao da sam menjao) i opet ne bi proradilo iz razloga sto sam morao da saznam kakva vrsta kartice mi je potrebna, da je potrebna 3G od 128k, vece memorije sto verovatno kod drugih operatera daju, ali ne i kod Telekom-a. Tu informaciju zasto kod nekih operatera ne radi sam iskopao posle nekoliko dana citanja po forumima gde ljudi u celom svetu imaju taj problem i nisu znali sta je, a ja sam sluceno naleteo na ovo. Pitanja sam postavljao iz razloga da bi zajedno svi nasli resenje jer nije mali problem, a ti mislis ako si ti resio tvoj time sto si samo zamenio karticu da i svima ostalima mora da radi. Danas sam proveo oko 2 i po sata u MTS-u jer je na 3G karticama veliki cip koji je tesko uklopiti u mikro slot (sim tray), a mikro sim od 128k ne postoje.

Ne bih da idem previse u off, samo zelim da ti kazem da sam sigurno pomogao vise nego ti kod ovog problema i da ce mi mnogi ljudi biti zahvalni za ovo koji su imali problem jer sam nasao resenje.

kurbla
31-12-2011, 01:36
to sto sam novajlija na forumu,ne znaci da sam novajlija u ovom svetu.Imam apple uredjaje vec skoro pa 10 godina,tako da coveka ne treba ceniti na osnovu toga sta je u e-svetu,vec sta je u pravom,al posto spadas u generaciju gde je e-svet bitniji od onog drugog,onda razumem ovaj tvoj komentar.Takodje,nema potrebe da ti meni objasnjavas kako treba da se ponasam,jer sam skoro,pa duplo stariji od tebe.Barem tako pise u e-svetu.

U mom postu lepo pise,da zamenis par puta,kao sto sam i ja uradio i uspeo sam bez icije pomoci i tamo nekog interneta!

Meni je bitno da si ti resio problem i da sam ti ja pomogao,a to da li ces ti to da priznas ili neces,meni uopste nije bitno.Da si me ranije poslusao,resio bi problem odavno i ne bi se mucio i nervirao kao ja,jer ja to nisam znao,odnosno niko nije imao ideju kako da mi pomogne,vec sam sam lupao glavu,radio reset,restore,seko kartice,menjao kartice 3,4 puta i na kraju uspeo,tako da... :)

kylle
31-12-2011, 01:47
To zasto si novajlija sam napisao zbog tvog komentara jer obicno ljudi ovde pomazu jednu drugima bez prepirki i ne daju komentare poput tvojih jer sam ovde cele dve godine duze od tebe, nisam ni jednog trenutka mislio na to da si nov u apple svetu.

U sustini ja sam ti objasnio dobrim argumentom zasto mi nisi konkretno pomogao, tom informacijom jesi sto si mi rekao da zamenim karticu, ali ja sam i nakon toga imao problem a tvoj komentar je bio da i dalje treba da menjam karticu, time mi nisi pomogao, vec dokazivao kako si ti nasao resnje za sebe.
I ovde nije rec o generaciji vec o stavovima i dobrom obrazlozenju kada zelis nesto da kazes a ja sam ti objasnio sta sam zeleo, a ovim tvojim tako da.. ..si mi bas rekao zasto si ti u pravu. :cool:

No ne zelim da idem opet u off-a, resili smo i ti i ja problem, to je najbitnije, sad kada dodje neko drugi treba da pomazemo njima, a ne da im odmazemo suvisnim komentarima.

Silence
31-12-2011, 02:48
@kylle
Promeni u potpisu iPhone 4G u 4S.. Ili 4.. Kako god..


Sent from my iPhone using Tapatalk.

kylle
31-12-2011, 03:04
Ne znam na koji potpis mislis?

Silence
31-12-2011, 11:19
Promenio si.. Sad je ok :)


Sent from my iPhone using Tapatalk.