PDA

View Full Version : Problem sa signalom?



iNovajlija
19-12-2011, 21:05
Pozdrav,

Da li neko ima problem sa signalom? Imam iPhone 4, 4.2.1 firmware, otkljucan gevey ultra sim karticom, ali primecujem probleme sa signalom.. Dok je aktiviran 3g, mreza ne moze da predje tri crtice, a kada izgubim 3g i zakacim se na edge, signal je pun (dok se ne zakacim opet na 3g, znaci nekih 45 sekundi). Koristim Telenor mrezu. Da napomenem, na prethodnom telefonu sam imao pun signal konstantno, i nikada nije gubio signal sa 3ga, pa prelazio na Edge.

Jel ovo neki softverski problem koji je resen u kasnijim verzijama, ili..?

Takodje jos dva glupa pitanja:)

Kada mi je telefon lockovan, i neko me zove, nemam opciju da odbijem poziv, vec samo "slide to answer"? Kako da odbijem poziv?:)


Prodavac mi je prodao telefon bez one iglice za vadjenje sim kartice. Jel postoji drugi nacin da izvadim karticu?

Pozdrav

Telefon sam uzeo polovan, ali mi prodavac nije dao onu iglicu za vadjenje sim kartice.. Cime bih mogao da je izvadim?:)

lydiasr
19-12-2011, 21:09
Prvo iskljuci opciju 3G, signal ce ti biti pun. Ali ostavi Edge. iPhone 4 ima problema sa tim.

Poziv se odbija tako sto dva puta brzo kliknes na power dugme.

Sim karticu mozes da izvadis i obicnom spajalicom. Ispravljenom na jednom kraju, naravno :)

iNovajlija
19-12-2011, 21:10
Izvinjavam se sto sam dva puta pitao kako bez iglice da izvadim sim karticu, ali preko telefona sam, pa nisam mogao da resizujem deo za pisanje da bih obrisao:)

Goxy86
19-12-2011, 21:15
Ajde ovako:
To sa 3g signalom vazi najvise od mesta gde se trenutno nalazis...mi smo generalno lose pokriveni 3g signalom i to je normalno sto ti se desava... budi stalno na edge, a 3g ukljucuj samo po potrebi...
Kad je tel lockovan i neko te zove, jednom stisni power dugme za mute, a drugi put kad stisnes odbices poziv....
To sto nemas iglicu nije strasno, mozes koristiti i razne druge varijante, recimo spajalica je ok, samo ispravis jedan deo da bude ko iglica... ili bilo sta drugo...
EDIT: Au covece al ja kasnim, brisite ovo...

iNovajlija
19-12-2011, 21:16
Hvala za brz odgovor, iskljucio sam 3g, ali edge je neverovatno spor.. To znaci da cu morati da zaboravim hsdpa+, takozvanu "telenor pametnu mrezu"? Ili mozda ima neki tweak?

Pavle
19-12-2011, 21:20
pa sta ako imas samo tri crtice signala...tolko i ja imam sa 3g mrezom...moze i to da radi...

iNovajlija
19-12-2011, 21:20
Btw, u Novom Sadu sam, i dok sam bio na htc-u, uvek sam bio na hsdpa, sa punim signalom..pa mi je ovo sad malo zbunjujuce:)

iNovajlija
19-12-2011, 21:21
Ma radi on, nego gubi stalno signal 3g-a, pa se prebacuje na edge i tako u krug:)

Pavle
19-12-2011, 21:38
kao sto je rekao Goxy86 (http://www.isrbija.net/showthread.php/member.php/9867-Goxy86)...i pricalo se vec o anteni na ip 4...da nije savrsena

mccf
15-01-2012, 22:32
Ne znam u cemu je kod mene problem, ali... Da li od podizanja na ios 5.0.1 ili od instalacije SBSettings-a,primjecujem da mi kasne poruke, tacnije kad prebacim na 3G istovremeno mi dodje nekoliko poruka.
Da napomenem da mi je edge upaljen u SBS-u, i uredno stoji E pored signala non-stop, a u settings-u sve je upaljeno sem 3G ( roming, cellurar data...). Do cega moze da bude, jer sam skoro non stop nedostupan, poruke nikako ne prolaze, a signal je pun.
Gevey, 5.0.1