PDA

View Full Version : Kako formatirati HDD u optibay /caddy



miskot
15-12-2011, 02:12
Kako formatirati HDD NTFS ili HFS Plus, da li ga deliti na particije staviti MBR ili GUID. Taj disk bi mi bio uglavnom ugasen ali bi mi koristio za skladistenje podataka, filmova, muzike i virtuelnih masina kojima bih zeleo da pristupim i iz mac-a prevashodno ali i iz win7 preko bootcamp-a (Uz odgovarajuce Paragon drivere za NTFS pod Macom i HFS pod windows-om). Bilo kakav savet je dobrodosao.

Byakuya
15-12-2011, 02:16
mozes formatirati disk u exfat i normalno mu pristupati i iz mac i iz win dela...takodje mozes formatirati u mac formatu pa pristupati preko macdrive sa win dela...ili formatirati u ntfs pa pristupati preko tuxera sa mac dela...u principu vise kombinacija...

miskot
15-12-2011, 11:49
Sada trenutno koristim Paragon NTFS sa mac-a i Paragon HFS za win7 i to radi. Prosle godine sam imao peh (pre nego sto sam poceo da koristim paragon) da mi je jedan externi disk sa GUID-om i dve paricije (HFS i fat32) izgubio fat32 particiju tacnije po mac-om je bila citljiva ali ne i na win-u a to se bas desilo kada sam ostao bez mac-a. Posto sam primetio postoji primetna razlika u brzini (vmware) pristupa razlicitim file system-ima zanima me i tudje iskustvo da ne bih sve sam isprobavao. Kakvo ti je iskustvo sa exfat posto i mac i win ga natvno vide.

Byakuya
15-12-2011, 11:59
Iskreno ja sam zadovoljan sa exfat. Ako se radi samo o storage drive-u tu radi posao u potpunosti, a tuxera i macdrive koristim kako bi read/write mogao na sistemskim drive-ovima od mac i win.